mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 1 lut 2006, 21:55 
Cytuj  
Przeciez ja sie tylko nasmiewam z tekstow IGE.

**

Posty: 220
Dołączył(a): 20.12.2005
Offline
PostNapisane: 1 lut 2006, 22:05 
Cytuj  
Erelen napisał(a):
Mnie interesuje jedna rzecz, czy da się coś zarobić na miningu, harvestingu, excavationie bądź loggingu? Na razie próbowałem mining, ale więcej straciłem niż zarobiłem :/


Oczywiscie ze mozesz zarobic i to nawet niezle pieniadze. Moim zdaniem dociagnij do lvl 28-30 i idz kopac do Yughott Grotto. Bardzo wysokie prawdopodobienstwo wykopania Gold Ore. Reszte wykopanych rzeczy poprostu uzyj do lvlowania Smithingu, wazna rzecza jest zeby niczego nie wyrzucac. Pamietaj tez zeby kupic ciuchy do kopania, zmniejszaja prawdopodobienstwo zlamania sie kilofa. Podobno Full Moon zwieksza prawdopodobienstwo wykopania drogich rzeczy. Tak wiec z wlasnego doswiadczenia (bawilem sie w kopanie kilka miesiecy) Gold Ore najwiecej mozna wykopac w Yughott Grotto, Darksteel Ore najlepiej wykopuje sie w Gusgen Mines. Jeszcze lepiej jakbys znalazl kogos na 50 lvl Smithingu to moze tobie za darmo syntezowac Darksteel Ingot co juz robi niezle pieniadze. Pamietaj niczego nie wyrzucaj, wszystko co wykopiesz uzywaj do wlasnego skillowania Smithingu (przynajmniej ja tak zrobilem).

No i tez mialem swoje dobre dni a co ! :p

Obrazek

*

Posty: 55
Dołączył(a): 21.10.2005
Offline
PostNapisane: 2 lut 2006, 03:49 
Cytuj  
W harvesting i excavating nie ma tak duzo pieniedzy ale na mining mozna dosyc duzo zarobic. Ja zaczolem mining na lvl 10 i teraz dosyc duzo moge zarobic w kilka godzin. Opisze ci jak ja robilem i moze ci to pomoze.

Pierwsze kroki w mining:

Jesli masz jakies pieniadze to kup koszule, rekawiczki, i buty (spodnie nie pomagaja z mining) to ci pomoze bo pickaxes nie beda sie psuc tak czesto. Zazwyczaj biore gdzies 4-6 stackow pickeaxes. Nie kupoj pickaxes z AH bo cie wyniosa wiecej niz od NPC. Mozesz je kupic w Upper Jeuno w tym sklepie po prawej stronie przy wyjsciu z miasta albo w Bastok Mines w Boytz n' Knicknacks sklepie.
Najtrudniejsza rzecz jak sie zaczyna mining to jest znajdowanie mining points. W kazdym zone jest ograniczony number mining points i one zawsze pojawiaja sie w tym samym miejscu. Jak jeden mining point sie wyczerpie to nastepny sie pojawia. Jesli wiesz gdzie one sa to tylko biegniesz i sprawdzasz ktory sie pojawil. Pozwala ci to zrobic sobie trase i nie bedziesz biegal w zakamarki gdzie nie ma mining points.

Pierwsze miejsce w ktorym nie bedziesz zaatakowany po lvl 10 jest Zerhun Mines. Tutaj duzo jest copper, zinc, iron, i czasami darksteel sie znajdzie. Ja sprzedawalem iron i darksteel a copper i zinc uzywalem do lvlowania smithing i goldsmithing (crafty ci pomoga dostac wiecej pieniedzy).
Poprostu zatrzymaj fire crystals co znajdujesz i mozesz podlevelowac smithing z robieniem copper ingots (fire crystal, copper ore X4) i goldsmithing z robieniem brass ingots (fire crystal, copper ore X3, zinc ore).

Kolo lvlu 30-35 mozesz isc do Palbrough Mines w North Gustaberg albo Yuggoto Grotto w Gheselba outpost.
W Palbrough mozna znalezc iron, silver (ja zaczolem robic silver ingots z nich), colored rocks, mythril, i czasami platinum. Platinum trudno znalezc ale jak znajdziesz to fajne pieniadze, na Fenrir 100k za 1 ore.
W Yuggoto Grotto to prawie to samo co w Palbrough tylko ze nie ma platinum i za to jest gold. Gold jest tanszy ale tez dobre pieniadze i chyba darksteel tam tez jest.

Na lvl 50 bedziesz sie mogl ruszac bez klopotu po Gusgen Mines w Konschat Highlands. Tutaj mozna znalezc iron, copper, zinc, silver, gold, mythril, darksteel. Gold i darksteel znajdziesz czesciej tutaj niz w innych poprzednich kopalniach.

Na lvl 60 mozna isc do Oldton Movapolas. Ta kopalnia jest w Gusgen Mines i tutaj mozesz znalezc to samu co w Gusgen plus platinum ores i duzo beastman rzeczy takie jak moblin mail, helmet, mask, etc. Gusgen jest zwlaszcza super jak masz podlevelowane crafty. Ja mam goldsmithing 51 i desyntezuje moblin mail i helmets i one czasami daja gold ingots. Robie iron ingots ze smithing. Alchemy albo leathercraft mozna uzyc zeby dostac materialy z moblin masks. Mozna dosyc dobrze zarobic bez craftow ale z craftami kolo 50 zarobisz 3 razy tyle co bys bez.

Mam nadzieje ze ci to pomoze. Duzo roboty to jest ale jak sie przyzwyczajisz to nie jest tak zle. Ja zawsze nienawidzilem farming i dlatego zarabialem przez mining. Dalo mi to szanse lvlowac moje crafty (zwlaszcza goldsmithing) duzo taniej bo nie musialem placic za materialy.


_________________
Obrazek
75 NIN/DRG/DRK/WAR
51 goldsmithing, 22 smithing
Mule: Maniu
60 rdm, 37 blm,
100+3 bonecraft, 60 leathercraft, 60 alchemy

****
Avatar użytkownika

Posty: 1640
Dołączył(a): 11.06.2005
Offline
PostNapisane: 2 lut 2006, 11:52 
Cytuj  
Bardzo interesujące porady :) Dzisiaj to wypróbuję, wielkie dzięki :)


_________________
Obrazek

*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 2 lut 2006, 12:11 
Cytuj  
Super info Cichy, bardzo dorby opis, Opik powinien to dodać w poscie podwieszonym FAQ - pierwsze kroki w FFXI, naprawde super, wzuc moze ten watek do linkow aby nie zaginoł w czelusciach czasu.


_________________
Ruttar Stonegrip @ IX Kohorta @ Moogle

******
Avatar użytkownika

Posty: 4439
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 2 lut 2006, 13:26 
Cytuj  
please, zmniejszajcie wielkosc zdjec bo sie cale forum rozjezdza..


_________________
FFXIV [Moogle]: Saitou Soulscream

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.