mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 53 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
****

Posty: 1763
Dołączył(a): 20.12.2004
Offline
PostNapisane: 20 mar 2006, 10:02 
Cytuj  
Ludzie, załóżcie go sobie. Bo właśnie TSa brakowało nam we wspólnej integracji ingame. Treaz się bawię Ventrilo i jest naprawdę świetnie.


_________________
Comodo, Hjumen, BRD 75, PLD 52, BLU 43, WHM 37, WAR 33, DRK 32, DRG 25, NIN 20, SAM 20, BLM 19, MNK 14, BST 12
Obrazek

*****

Posty: 2401
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 20 mar 2006, 10:26 
Cytuj  
w jaki sposób gadanie ze sobą kilku-kilkunastu osób miałoby w czymś pomóc w ffxi ?
przecież już teraz ponad 50% ludzi ponad 50% swojego czasu w grze kompletnie nic nie robi sensownego, jak dojdą rozmowy to być może ludzie będa na LSie sobie tylko gadać i część ludzi będzie wiedziała o co chodzi a część nie dostanie informacji na chacie i będzie większy chaos niż jest teraz
w sytuacjach gdzie coś się robi trudnego wymagana jest MAXYMALNA CISZA na wizji i foni i tylko i wyłącznie obserwowanie mobków i logów przy max skupieniu

RB to raczej całkowicie zły przykład, z tego LSa robi się prawdziwy socjal, ludzie przebywają na nim dniami/godzinami levelując swoje nowe joby a jak ma być jakiś trudny event to okazuje się że już są zmęczeni albo muszą się wylogować i z 70 osób które mają perełkę na poważne walki przychodzi 20-25 MAX, burdel nieziemski z organizacją wszystkiego, niedługo w naszym CC będzie więcej ludzi z lvl 75 niż czynnych w RB (oprócz BLMów których w RB jest spore stadko)

TS mógłby się przydać tylko liderom LSów do uzgadniania kluczowych decyzji które potem szybko są przekazywane na chat (w CC nie ma liderów i nie ma eventów dotyczących całego LSa)
TS mógłby się przydać gilsellerom


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 20 mar 2006, 10:40 
Cytuj  
Slayerek napisał(a):
RB to raczej całkowicie zły przykład, z tego LSa robi się prawdziwy socjal, ludzie przebywają na nim dniami/godzinami levelując swoje nowe joby a jak ma być jakiś trudny event to okazuje się że już są zmęczeni albo muszą się wylogować i z 70 osób które mają perełkę na poważne walki przychodzi 20-25 MAX, burdel nieziemski z organizacją wszystkiego, niedługo w naszym CC będzie więcej ludzi z lvl 75 niż czynnych w RB (oprócz BLMów których w RB jest spore stadko)



SW 2? :D

Co do komunikacji glosowej to do gry za duzo nie wniesie (zgadzam sie z Simem) FFXI to nie ET.
Socjal CC pewnie dzieki temu zyska, ale znim akurat jest nie najgorzej. Gorzej jak mamy cos razem zrobic a w tym akurat zadne ventiro nie pomoze.

*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 20 mar 2006, 10:45 
Cytuj  
Pomoże o ile run bedzie zorganizowany na styl Surtura. Jedna osoba wydaje polecenia, a na TS zgłaszane są tylk oproblemy bądz pilne / wazne zdażenia typu Charm, Help ! etc. Nie, haste ninja sie nie kwalifikuje jako sprawa zycia i smierci. :roll:

Team Speak oferuje możliwość twożenia własnych kanałów konwersacynych wiec jednym kanałem mógł by być np Socjal CC, a innym np Event CC room .

Wszystko mozna o ile się chce. Przykład innych gier pokazuje że komunikacja głosowa bardzo się przydaje w trudnych eventach, gdzie latwiej jest coś wyrazić paszczą i usłyszeć uchem niż przeczytać w migajacym błyskawicznie tekscie .


_________________
Ruttar Stonegrip @ IX Kohorta @ Moogle

*****

Posty: 2401
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 20 mar 2006, 11:27 
Cytuj  
Scorpio napisał(a):
Pomoże o ile run bedzie zorganizowany na styl Surtura. ....


mam wrażenie że to dotyczy ludzi którzy mają lvl 75 daaawno za soba i doskonale wiedzą czego spodziewać się w trakcie eventu, walki itd.

nie mam nic przeciwko używania TS w CC czy gdziekolwiek indziej podczas nierobienia czegokolwiek lub robienia niczego lub po polsku => nierobienia niczego :D
ale na Dynamis bym nie poszedł z ludźmi wiedząc że sobie dyskutują za "plecami" innych o ~200 problemach, i tak mnóstwo ludzi chodzi sobie afk kiedy tylko chce/musi, mnóstwo ludzi zaczyna walki po 10-15 sekundach i dziwią się że trzeba tanka leczyć/podnosić z ziemi a ewentualne "doprowadzanie do porządku" kogokolwiek spowoduje tylko więcej frustracji, niechęci, buntu, oporu, złości a na końcu zemsty, także lepiej cicho robić to co jest do zrobienia i cieszyć się z tego co się widzi :D


_________________
Obrazek

******

Posty: 4799
Dołączył(a): 8.12.2004
Offline
PostNapisane: 20 mar 2006, 12:33 
Cytuj  
Scorpio napisał(a):
... Nie, haste ninja sie nie kwalifikuje jako sprawa zycia i smierci. :roll:


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


_________________
Final Fantasy XI : Zjawcia [Ramuh] RETIRED
Final Fantasy XIV: Chrysalis Skyserpent [Moogle]

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2282
Dołączył(a): 24.10.2004
Offline
PostNapisane: 20 mar 2006, 13:30 
Cytuj  
LUDZIE :) !

tam >> jeśli chcesz coś powiedzieć naciskasz przycisk !:)
nie chcesz >> nie gadasz :)

Simi ....wiem ,że ty chcesz być jak najbardziej anonimowy :) szanuję to , a u innych uszanuję również .... chcesz to rozmawiasz :) ..... jeśli jakis nowy zechce o coś zapytać ..... na LSie raczej nikt mu nie będzie tego tłumaczył dogłębnie ...na privie tez może być różnie :) ....a mówić ( przynajmniej dlamnie ) jest szybciej niż napisać ..... :)


Poza tym ....nie pisz o TSie jeśli nie próbowałeś :) .... wczoraj w czasie Kirina i przed rozmawialiśmy troszkę :) ......potem po >> jak 3/4 czynnych z TSa poszło na dynamis .... wszystko "zamilkło " :)

Przecież to ma być ułatwieniem i pomóc/sprawić przyjemność

jest dobrowolne i tyle :)


_________________
COLD is BACK !

*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 20 mar 2006, 13:37 
Cytuj  
W TS jest też opcja wishper o ile dobrze pamietam, mozna szeptac np jedna osoba do drugiej ....


_________________
Ruttar Stonegrip @ IX Kohorta @ Moogle

*****

Posty: 2401
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 20 mar 2006, 13:55 
Cytuj  
coldee1 napisał(a):
Poza tym ....nie pisz o TSie jeśli nie próbowałeś :) .... wczoraj w czasie Kirina i przed rozmawialiśmy troszkę ...
Przecież to ma być ułatwieniem i pomóc/sprawić przyjemność

jest dobrowolne i tyle :)


wczorajszy Kirin był największą żenadą jaką widziały moje taruoczy w ffxi
nie wiem jaka była tego przyczyna ale jedna na pewno dotyczyła RDMów którzy się nie spisali, druga rotacji blmów i innych DD

tu nie chodzi o moją anonimowość tylko o to że część ludzi będzie się bawić naciskaniem przycisków, część słuchaniem, część rozmowami a np. Kirin sobie będzie biegać gdzie chce, jak szybko chce a ludzie odpowiedzialni za swoją robotę będą się tłumaczyć że ... pogoda nie dopisała i resisty mieli ???
nie zabraniam nikomu przecież czerpać funu z rozmów z kimkolwiek, ale trudno mi uwierzyć żeby gracze FFXI POTRAFILI SIĘ SKUPIĆ w noramalnych warunkach (czyli po całym dniu pracy, podróży do domu, przed lub w trakcie lub po jedzniu, przed snem, karmieniem dzieci itd.) a co dopiero rozmawiając sobie podczas eventów gdzie KAŻDA SEKUNDA SIĘ LICZY

poza tym jak wy sobie wyobrażacie że część ludzi będzie z siebie dawała wszystko żeby sukcesem zakończyć event a inni będa się świetnie bawić i na drugim planie mieć to co najważniejsze ? czy to jest uczciwe podejście do grania ?


_________________
Obrazek

****

Posty: 1815
Dołączył(a): 7.01.2005
Offline
PostNapisane: 20 mar 2006, 14:06 
Cytuj  
Moim zdaniem TS jest uber i nawet nie zdajecie sobei sprawy jaka przydatna i zabawna rzecza jest komunikacja glosowa :DDD

Dla mnie np. jest to bardzo swietne bo jak expuje nin to moge sobie pogadac a nie pisac i dostawac double attack i criticala akurat w momencie pisania ;]
Strasznie fajna rzecz ;]


_________________
Obrazek

*****

Posty: 2401
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 20 mar 2006, 14:17 
Cytuj  
Seph napisał(a):
Moim zdaniem TS jest uber i nawet nie zdajecie sobei sprawy jaka przydatna i zabawna rzecza jest komunikacja glosowa :DDD

Dla mnie np. jest to bardzo swietne bo jak expuje nin to moge sobie pogadac a nie pisac i dostawac double attack i criticala akurat w momencie pisania ;]
Strasznie fajna rzecz ;]


ja się zgadzam że komunikacja głosowa może być zabawna i przydatna podczas niewinnych rozmów pomiędzy 2-3 osobami czy całym party np. w exp party
ale co innego eventy na np. 18-60 osób z których kilka-kilkanaście osób sobie gada co chce i kiedy chce, i tak część rzeczy trzeba przepisać na chata, ale to jest najmniej ważne, najważniejsze jest to że eventy się zdarzają bardzo rzadko i wymagają troszkę więcej niż samej zabawy i funu żeby sensownie je przeżyć, już teraz samo rozpoczęcie eventów trwa kilka razy dłużej niż sam event


_________________
Obrazek

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2282
Dołączył(a): 24.10.2004
Offline
PostNapisane: 20 mar 2006, 14:42 
Cytuj  
FREE Choice :)


... zresztą ...Najpierw Vacek ( lub inna osoba która udostępni serwer ) musi się określić :) ...bo bez tego to tylko zwykłe gadanie :)


_________________
COLD is BACK !

*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 20 mar 2006, 15:05 
Cytuj  
coldee1 napisał(a):
FREE Choice :)



No nie, bo jesli idzie tem bic np DM to wszyscy musza miec TS-a, minimum TS-A w trybie pasywnym.


_________________
Ruttar Stonegrip @ IX Kohorta @ Moogle

****

Posty: 1763
Dołączył(a): 20.12.2004
Offline
PostNapisane: 20 mar 2006, 22:42 
Cytuj  
Simi zawsze lubi pieprzyć i sprzeciwiać się grupie.

TS jest dobry do wypadów kiluosobowych. Można się podczas nich świetnie bawić i lepiej poznawac ludzi. MMO to ludzie przede wszystkim. Telefon ownuje GG. TS ownuje LS.

Ale róbcie tam co chcecie biedni konserwatyści.


_________________
Comodo, Hjumen, BRD 75, PLD 52, BLU 43, WHM 37, WAR 33, DRK 32, DRG 25, NIN 20, SAM 20, BLM 19, MNK 14, BST 12
Obrazek

*****

Posty: 2401
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 20 mar 2006, 23:15 
Cytuj  
Comodo napisał(a):
Simi zawsze lubi pieprzyć i sprzeciwiać się grupie.

TS jest dobry do wypadów kiluosobowych. Można się podczas nich świetnie bawić i lepiej poznawac ludzi. MMO to ludzie przede wszystkim. Telefon ownuje GG. TS ownuje LS.

Ale róbcie tam co chcecie biedni konserwatyści.


sorry za to co napisze
ale jak piszesz po roku grania w MMORPG na pożegnanie że "Bliżej się z nikim nie kumplowałem, zawsze jakoś z boku się czułem" a teraz piszesz słowa w stylu "poznawać ludzi. MMO to ludzie przede wszystkim. " to nie jesteś wiarygodny, do poznania ludzi nie potrzeba żadnego TS, wystarczy sobie poczytać zwykłe posty, nawet ludzi nie grających w ffxi

TS jest dobry dla tych co chcą sobie pogadać, ffxi dla tych co chcą pograć


_________________
Obrazek

******

Posty: 3357
Dołączył(a): 16.12.2004
Offline
PostNapisane: 21 mar 2006, 00:06 
Cytuj  
Na szczęście sporo osób sądzi innaczej... bo kicha by była jakby każdy sądził tak samo. Zdrowy człowiek sam wie co jest dla niego dobre, więc przestańcie się krytykować za to, że ktoś sądzi innaczej. Ma do tego prawo i tyle. Dajcie sobie luzu i zostawcie wątek tym co chcą TSa, gdyż kto co sądzi to już wiadomo i do niczego to nie prowadzi. Simi niechcesz TSa to nie. Nikt Cie nie zmusza. Tak jak powiedziałeś: ffxi dla tych co chcą pograć. Niektórym TS ułatwiłby granie i dlatego go chcą. A "chcący" mają zamiar jak to u nas w modzie brzdękać na ten temat przez 3 miesiące i może wtedy coś z tego wyjdzie? Czy może od razu zamknąć temat i sobe odpuścić?

Jak znam ludzi to zaraz ktoś to porówna do Windowera albo coś w tym stylu... pomoc w grze...

****

Posty: 1265
Dołączył(a): 14.01.2005
Offline
PostNapisane: 21 mar 2006, 01:32 
Cytuj  
moze i dobrze, ze nie wiecie, co gadam jak z Wami gram badz Was slucham :lol:

ja tam sie nie dam :D


_________________
Ancover Elvaan WHM 75 / RDM 71 / BLM 40 / SMN 53
Merity: ~90 :wink:
Alchemy 100+6/Clothcraft 92+2
Obrazek

******
Avatar użytkownika

Posty: 3980
Dołączył(a): 8.03.2004
Offline
PostNapisane: 21 mar 2006, 08:48 
Cytuj  
Slayerek napisał(a):
TS jest dobry dla tych co chcą sobie pogadać, ffxi dla tych co chcą pograć


Co nie zmienia faktu ze mozna robic i jedno i drugie, Krzysiek jasno okreslil co i jak Simi, wiec prosze Cie daj spokoj, TS jest fajny i naprawde w grze moze pomagac, ale jest jeden minus, otoz wiekszosc ludzi nie uzywa zadnych komunikatorow glosowych bynajmniej w FF11, tak tez mozna sie przyzwyczaic do mowienia a nie do pisania na chacie co w sumie skomplikuje nam troche rozgrywke.

IMHO niech kazdy robi jak chce, a TSowcom zycze milej gadki :)


_________________
"Why is it people who can't take advice
always insist on giving it ?" - J. B.

*****

Posty: 2401
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 21 mar 2006, 09:08 
Cytuj  
Bodziu napisał(a):
Slayerek napisał(a):
TS jest dobry dla tych co chcą sobie pogadać, ffxi dla tych co chcą pograć


Co nie zmienia faktu ze mozna robic i jedno i drugie, Krzysiek jasno okreslil co i jak Simi, wiec prosze Cie daj spokoj, TS jest fajny i naprawde w grze moze pomagac, ale jest jeden minus, otoz wiekszosc ludzi nie uzywa zadnych komunikatorow glosowych bynajmniej w FF11, tak tez mozna sie przyzwyczaic do mowienia a nie do pisania na chacie co w sumie skomplikuje nam troche rozgrywke.


daje spokój, gdyby im zależało DAAAAWNO by w to się bawili

poza tym Krzysiek jasno nie określił się tylko wyraził swoje zdanie z punktu widzenia gracza któremu nie zależy na graniu w ffxi tak jak innym osobom których jest większość

dlaczego ludzie nie używają Skype i nie bawią się w konferencję ?

napiszę jeszcze raz : nie mam nic przeciwko używania sobie TSa podczas grania w ffxi oprócz eventów które się zdarzają tak rzadko jakby to była dla nas wielka kara

dotyczy eventów :
za stary już jestem żeby nie zauważyć że każda decyzja naszego lidera/autorytetu (KTÓREGO NA NASZYM LSIE NIE MA) byłaby podważana a po 30 sekundach każda osoba która chciałaby coś decydować byłaby obrzucona błotem i zaczęłyby się typowo polskie kłótnie z udziałem głosu, tego nikt nie zmieni i lepiej pograć w ciszy i czasem bez perełki niż angażować nawet wzrok na naszym chacie gdzie większość "dyskusji" jest na poziomie zabawy 9-ciolatków, o poważnych i kluczowych sprawach dotyczących ffxi jak już to rozmawia się w party lub na /tell a do tego nie potrzeba TS ani głosu


_________________
Obrazek

******

Posty: 3357
Dołączył(a): 16.12.2004
Offline
PostNapisane: 21 mar 2006, 09:45 
Cytuj  
Slayerek napisał(a):
poza tym Krzysiek jasno nie określił się tylko wyraził swoje zdanie z punktu widzenia gracza któremu nie zależy na graniu w ffxi tak jak innym osobom których jest większość


Teraz to przesadziłeś. Rano chodzę na uczelnię. Ale to i tak tylko wtedy jak mam siły wstać po pracy, z której często wracam po północy albo i później. Jak wracam wcześniej do domu to znaczy, że pracowałem praktycznie bez przerwy. 5-6 godzin bez przerwy... 45 sekund na nadanie... stukaj tak to pogadamy. Wcześniej 2 godziny na magazynie. A w weekendy wolę pojechać do swojej dziewczyny. Tylko wtedy mogę ją zobaczyć. Gdyby mi nie zależało to już dawno bym to walnął i poszedł w pizdu. Gram kiedy mogę. Aha ale mi nie zależy bo niegram tyle co ty i tyle nie osiągnąłem. Może mam pierdolnąć pracę i uczelnię - wtedy mi będzie zależało i pokaże jaki jestem lojalny gracz, tak? Weź się człowiek zastanów co piszesz kiedyś. Bo właśnie tacy jak ty potrafią zniechęcić.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 53 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.