mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
*****

Posty: 2401
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 11 kwi 2007, 11:50 
Cytuj  
ja zrobiłem blma w 8 miesięcy w 98% w standardowych party gdzie były musowo SC i MB w każdej walce, gdzie się buffowało i debuffowało, usypiało linki na czas, vokowało z sensem, pullowało i/lub kitowało z ostrożnością itd., byli tankowie lepsi i byli tacy którzy mieli gorszy support , niezależnie czy bym zrobił solo czy duo czy w party mój BLM job w endgamie zastałbym dokładnie to samo, czyli
WSy najczęściej jak kto chce a nie w parach nawet jakby miało je robić 10 par
SC jak wyjdą to tylko te z bólem umówione
curowanie przeważnie z dużym opóźnieniem
pulowanie i odbieganie z linkami zazwyczaj poza zasięg sleepów
gravity tylko jak lider krzyknie
debuffy z resistami
poison potiony za drogie a śpi się smacznie w trakcie thundagi3
rr jak się dostanie kolejne upomnienie
potiony, elixiry na poważne walki to egzotyka z innego wymiaru
ciągłe problemy z dojściem na spoty
problemy ze zmianą odpowiedniego sprzętu do tp i wsów w macrach
rozpoczęcie walk przeważnie bez odpowiednich buffów i bez full hp
czasami złe użycie weaponów w stosunku do bitych mobków i ich resów
brak automatycznego samolecznia się do full WHMów!!!!
raisowanie tanków na końcu po wipie ?!??!??!!??!??!!!
BRAK LUB NIECHĘĆ z korzystania z meritowalnych dodatków
itd. itd. itd. itd.
na to nie ma przeważnie wpływu żaden blm i mało który gracz niezaleznie jaki job leveluje jest w stanie w ciągu swojego levelowania w superparty 10-75 pojąć z czym będzie mieć do czynienia w niesolowym endgamie (co innego jak blm to jego nty job, zachęcam wszystkich do robienia blma!)
wg mnie granie w endgamie zależy bardziej od charakteru człowieka w realu i to co tam robi w danym momencie i w jakim humorze jest niż od umiejętności które nabywa grając rok w jakimś party 10-75 (co innego sukces w endgamie), te 5-8 typów endgameowych mobków i ich specjale każdy może się nauczyć w 1-2 tygodnie, problem z hate dla blmów w endgamie jest jeszcze 'pewnie' analizowany przez superanalityków w SE i pewnie kiedyś znerfują kogoś znowu, gwarantuję że -20+ enmity można wyrzucić do piachu u blma jeśli gra z niewypasionym tankiem w danym momencie, jedyną radą na hate z mojej strony może być usunięcie meritów u blma z dmg i wniosek do SE o znerfowanie maxymalnego dmg'a do 600 za mniejszą ilość MP i krótszym castowaniem :D lub niecastowanie poważnych nuków w pierwszej lub/i drugiej minucie walki co wiąże się z całkowitą nieprzydatnością dot. zadawanego dmg'a lub ominięciem 90% walk w endgamie przez blmów (?) (czekanie na stun to frajda największa w ffxi, 3 lata szkolenia żeby co 40 sekund lub czasami w ogóle odpalić macro, potem herbata, ciasteczko, przełączenie kilku kanałów w tv, stun, gazeta, konsola, telefon, stun, podlewanie kwiatów, odkurzanie, stun, itd ? lub ... czytanie zlagowaciałych logów i odpalenie stuna ... za późno , czasami się udaje, dlatego piszę o szcześciu :D :D :D )


_________________
Obrazek

*****

Posty: 2438
Dołączył(a): 7.06.2005
Offline
PostNapisane: 11 kwi 2007, 12:20 
Cytuj  
Targaryen napisał(a):
Simi pewne rzeczy zależą bardziej od szczęścia a inne mniej. Uczenie się współpracy z innymi graczami od początku (Kh, diuny i dalej) nie ma nic wspólnego z tym, że czasem DL potrafi odpalić speciala zabijającego 30 osób w momencie kiedy stuny nie zadziałały. Nauka podstawowych mechanizmów na jakich działa szybkie zabijanie w party a dalej w alliance nie ma nic wspólnego z droprate dowolnej rzeczy, na przykład Thief`s Knife.

Prawda jest taka, że jak taki solo blm lvl 70 czy też 75 złoży aplikację do endgame LSa to o grze w drużynie nie ma absolutnie żadnego pojęcia. Nie wie na jakies zasadzie działa hate bo dla nieg hate to tylko aggro którego się unika przy pomocy gravity, bind i sleep. Nie wie co to DOT bo nie uzywa (przecież sleep nie zadziała) więc jak danego mobka zmiękczyć przy pomocy redukujących statsy dotów nawet nie pomyśli. Nie wie także co to znaczy magic burst a co za tym idzie timing w rzucaniu czarów oraz nie ma pojęcia o tym jaki skillchain się czym burstuje.

FFXI to nie jest gra solo chyba, że jest się BSTem. Taki to przynajmniej w alliance niewiele może zaszkodzić. BLM niestety to jedna z podstawowych metod zadawania obrażeń w endgame, więc wypadało by aby taki blm miał pojęcie o czymś więcej niż bind, sleep i overnuke.


Rha wszystko sie zgadza pod warunkiem, że to nowy gracz ale jak ktoś ma jakiś inny job na 75 lvl to juz to wszystko wie chyba, że sobie olewał zupełnie wszystko. Weźmy Ciebie, kto wie więcej o BLM w endgame Ty czy jakiś koleś nowy który zrobił właśnie blm w drużynie od 1 do 75? Takich podstawowych zasad i mechanizmu można sie nauczyc przy odrobinie chęci grając każdym jobem, o kazdym jobie. No chyba, że tylko ja tak mam, że jak gram WARem to podgladam co inni robią w moim pt/allience i się próbuje czegoś nauczyć.


_________________
Obrazek

Obrazek

*****

Posty: 2401
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 11 kwi 2007, 12:27 
Cytuj  
zapomniałem wspomnieć o 1 szczególe który odróżnia grę magów od niemagów : nie da się w trakcie castowania zaczać rzucać czar który akurat w danym momencie trzebaby było rzucić, trzeba być naprawdę niezłym graczem melee żeby odróżnić kiedy mag castuje coś 'w trybie' spóźnionym wynikającym z kończenia castownia czegoś co zaczął 10 sekund wcześniej od spóżnienia wynikajcego z lagu, niechęci, wstawania z restowania, z dobiegnięcia do zasięgu, z pomylenia macr, z lagu wynikającego ze zmiany equipu w makrze, z nałożenia sobie rr i odczekania X sekund po tym itd. itd. itd.
generalnie to jak dla mnie na dzisiaj tylko mag zrozumie innego maga jeśli chodzi o castowanie, reszta sobie może teoretyzować jak tylko chce :D


_________________
Obrazek

*****

Posty: 2438
Dołączył(a): 7.06.2005
Offline
PostNapisane: 11 kwi 2007, 12:31 
Cytuj  
Slayerek napisał(a):
zapomniałem wspomnieć o 1 szczególe który odróżnia grę magów od niemagów : nie da się w trakcie castowania zaczać rzucać czar który akurat w danym momencie trzebaby było rzucić, trzeba być naprawdę niezłym graczem melee żeby odróżnić kiedy mag castuje coś 'w trybie' spóźnionym wynikającym z kończenia castownia czegoś co zaczął 10 sekund wcześniej od spóżnienia wynikajcego z lagu, niechęci, wstawania z restowania, z dobiegnięcia do zasięgu, z pomylenia macr, z lagu wynikającego ze zmiany equipu w makrze, z nałożenia sobie rr i odczekania X sekund po tym itd. itd. itd.
generalnie to jak dla mnie na dzisiaj tylko mag zrozumie innego maga jeśli chodzi o castowanie, reszta sobie może teoretyzować jak tylko chce :D
ymmm a nie jest zcasem napisane ze Player casting was interupted? poza tym nie da sie czasem clicknac "h" wtedy "kucasz/siadasz" i przerywa castowanie natychmiast?


_________________
Obrazek

Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 11 kwi 2007, 12:36 
Cytuj  
Nie da się...
Masz delay.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

*****

Posty: 2438
Dołączył(a): 7.06.2005
Offline
PostNapisane: 11 kwi 2007, 12:42 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
Nie da się...
Masz delay.
Mozna zrobic /sit wlasnie sprawdzilem dziala bez zarzutow


_________________
Obrazek

Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 11 kwi 2007, 13:50 
Cytuj  
zmierz po jakim czasie masz recast...


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

****
Avatar użytkownika

Posty: 1640
Dołączył(a): 11.06.2005
Offline
PostNapisane: 11 kwi 2007, 13:52 
Cytuj  
A zrobiłeś to w momencie gdy masz laga bo obok jest 30+ osób? Ja czasami nie mogę disengage gdyż lag mi na to nie pozwala...


_________________
Obrazek

*****

Posty: 2438
Dołączył(a): 7.06.2005
Offline
PostNapisane: 11 kwi 2007, 23:44 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
zmierz po jakim czasie masz recast...
nie ma zadnego recastu z tego co ja zrozumialem chodzi o to ze rzucasz czar jakis dlugi Ancient np. i chcesz go przerwac i rzucic cos innego? no to jak dasz /sit to przerywa natychmiast i jak wstaniesz nie masz zadnego daley mozesz rzucac od razu co chcesz.


_________________
Obrazek

Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 12 kwi 2007, 11:10 
Cytuj  
Na stuna i tak nie zdążysz się wyrobić... Do MB zdążysz najwyżej puścić słabszą wersję czaru - no chyba, że melsi dopiero się ustawiają i dali znać /party, że będą robić sc...


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.