mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 24 mar 2008, 18:46 
Cytuj  
Zang - Pudz pyta czy chcesz po mainie robić destroyersy...
OT: Czyli uważasz, że ludzie najpierw powinni rok zmarnować na potestowanie gry, a potem dopiero robić endgame build - nieszczęśliwie rozpoczynając od początku?


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

**
Avatar użytkownika

Posty: 419
Dołączył(a): 20.12.2005
Offline
PostNapisane: 24 mar 2008, 18:47 
Cytuj  
lol 3 kilo zostalo pasztetu !! zamrozilem bo przez rok nie przejem :)


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 24 mar 2008, 18:47 
Cytuj  
Pasztet z raraba? Na kuncert go - na kuncert! :D


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

**
Avatar użytkownika

Posty: 419
Dołączył(a): 20.12.2005
Offline
PostNapisane: 24 mar 2008, 18:54 
Cytuj  
To jest pasztet z galki. Miodzio!


_________________
Obrazek

****

Posty: 1637
Dołączył(a): 28.06.2006
Offline
PostNapisane: 24 mar 2008, 19:00 
Cytuj  
Destroersy chetnie moze bedzie 1/16.

Fun to podstawa.

Tylko ze jedna kombinacja rasa/job bedzie miala zastosowanie merit party, inna endgame, jeszcze inna tylko fun.

Pudzian zrobil kilka pld zanim znalazl wlasciwego.

Ja nikomu nie mowie ze ma tracic rok na to.

Ale zawsze jest to wyjscie.

Podsumowujac:

Jezeli chcesz zaistniec w endgame pomijaj takie ekstrema galka mag, tank taru i bedzie dobrze.

O ile ta druga kombinacja wymaga duzo skilla o tyle pierwsza nie ma praktycznie zadnego zastosowania w endgame i tylko bys sobie wygenerowal drugi rok grania zeby zrobic kombinacje bardziej pozadana.

Drugie wyjscie fun forever i jeb** cie to czy kiedykolwiek ubijesz jakiegokolwiek goda. I tutaj rob co chcesz.


Posty: 4
Dołączył(a): 24.03.2008
Offline
PostNapisane: 24 mar 2008, 19:09 
Cytuj  
Zangetsukun napisał(a):
Panie kolego. To ze Zjawcia sie nie popisala to nie znaczy ze masz tez takie wrzuty prawic. Na wstrzymanie daj troche :)

Mojej wypowiedzi nie da się nazwać nawet rozgrzewką dla wrzuty. Niemniej jednak mogę się rozkręcić i podjąć rękawice, jeżeli znowu otrzymam kolejną tak „górnolotną” wypowiedź. Po prostu mam awersję i nie toleruję infantylnych i niedorozwiniętych jednostek, które na siłę starają się zaistnieć i powiedzieć coś dla samego powiedzenia. ;)

Zangetsukun napisał(a):
Zreszta i tak szykuj sie na to ze na poczatku bedziesz zmienial joba 5 razy dziennie zeby poznac joby, znalezc cos dla siebie.

Właśnie problem polega na tym, że tym czym zacznę tym skończę;) taki nawyk / przyzwyczajenie. Dla tego staram się na starcie wybrać postać, której będę miał frajdę przez cały czas rozgrywki :)

****
Avatar użytkownika

Posty: 1640
Dołączył(a): 11.06.2005
Offline
PostNapisane: 24 mar 2008, 19:10 
Cytuj  
Kamil, Zang, co wyście ćpiali O.o Thf tylko do suba? Thf tylko th whore O.o Po części odpowiem teraz na twoje pytanie rasowe Snow używając przykładu thf-a :)
Po pierwsze thf nie jest th whore... to że S-E dało nam th aby wspomóc job nie oznacza, że nic innego nie mamy prawo robić. Wbrew pozorom thf jest także dd. Może nie dorównujemy pod względem dph samom czy monkom, jednak z drugiej strony jesteś ws whore. Nasze ws w kombinacji z SA/TA zadają naprawdę spore obrażenia. W dodatku nie musimy rezygnować z cieni aby mieć dostęp do SATA. Złodzieje dają radę także jako subtanki w przypadku gdy main padnie. Accomplice, WS, eva gear, mambo, trafić nas jest naprawdę niełatwo i jeśli samo pt nie przegnie to nie powinniśmy stracić hate. To samo tyczy się war/nin który jest nawet lepszym subtankiem z powodu voke.
Dalej, rasa aż tak ogromnego znaczenia nie ma. Mówisz Galka whm. Zauważmy, że dla whm-ów (mój ma level 36 więc jakimś ekspertem nie jestem :D) najważniejsze jest mp, mnd oraz to ile nasz cure leczy Od tego jest swap gear dla poszczególnych czynności, od tego są merity. To, że ktoś ma rasę z najmniejszą możliwą mp nie oznacza, że musisz być do bani. Po prostu musisz włożyć więcej pracy.
Co innego zwykłe exp pt gdzie rasa ma znaczenie, no chyba, że chcesz levelować powoli, ciągle farmić i kupować najlepszy możliwy job. Bo jeśli nie, to w exp pt rasa ma znaczenie. Choć przy dzisiejszym tempie expa, powinieneś do 75 dobić szybko. Najlepiej abyś znalazł sobie jakiegoś kumpla z którym byś levelował :) Zawsze raźniej i w przypadku braku pt możecie sobie duować (jeśli wybierzecie jakąś miłą kombinację jobów).


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 24 mar 2008, 19:18 
Cytuj  
Oj koleżko :P
W salvage lowmp rasa jako whm nic nie zdziała. Tam gdzie mobki bije się długo, trzeba bić szybko i nie można sobie pozwolić na swap party - tam naprawdę trzeba mieć dostosowane joby do rasy. Średniak da radę jeszcze - ale Galka mag czy Taru tank to są słabiaki. Oni się tam nie nadają.

Co do THF - w endgame rzadko się ich z tego co doświadczyłem dopuszcza do mobków - za szybko im nabijają TP. To trochę jak z niedawnym flame o RDM melee z enspellami. Fajnie - w exp party sobie może, ale w endgame się tego nie robi. Za to THF nie jest subtankiem jak napisałeś - tylko nieźle kontroluje hate na mobach by utrzymać je właśnie na tankach.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania


Ostatnio edytowano 24 mar 2008, 19:22 przez kamilus, łącznie edytowano 1 raz
****

Posty: 1637
Dołączył(a): 28.06.2006
Offline
PostNapisane: 24 mar 2008, 19:19 
Cytuj  
Snow nie chce sprawdzac jakie masz teksty ale zastanow sie czy po prostu warto sobie jezyk strzepic. :)

Wez pod uwage ze pierwsze 10 lvli to zrobisz w dzien. A najwazniejsze, bedac w moogle house (taki jakby dom) mozesz w jednej postaci zmieniac joby (naturalnie sposrod odkrytych) Co prawda kazdy job levelujesz z osobna, ale daje ci to wiele mozliwosci. Wiec wybierajac takiego zbalansowanego hume mozesz na dobra sprawe grac kazdym jobem (i tego nikt mi nie podwazy, tutaj proponuje sprawdzic jaka rasa nadaje sie na nina i jaki ma Rhae)

Galakar: taki urok Ramuha ze tutaj wykorzystuja /thf albo thwhore.

****

Posty: 1637
Dołączył(a): 28.06.2006
Offline
PostNapisane: 24 mar 2008, 19:21 
Cytuj  
Kamil: Salvage to tzw wyjatek potwierdzajacy regule.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1640
Dołączył(a): 11.06.2005
Offline
PostNapisane: 24 mar 2008, 19:21 
Cytuj  
Zangetsukun napisał(a):
Galakar: taki urok Ramuha ze tutaj wykorzystuja /thf albo thwhore.

To się ten nawyk zmieni :)


_________________
Obrazek

*
Avatar użytkownika

Posty: 122
Dołączył(a): 21.08.2006
Offline
PostNapisane: 24 mar 2008, 19:21 
Cytuj  
lol kamilus pierdolisz od rzeczy jak zawsze, "z perspektywy endgame" hahahaahahah jak czytam takie brednie ze galka nie moze byc BLM w endgame czy tez taru PLD to mi sie smiac chce, ostatnio na Fafie z mojego ls tankowal taru PLD (ani razu nie padł) gody w sky bilismy bylo jedno pt BLMów co poszlo bic Genbu w tym 2xBLM galka ... wiec napisz może, że w "twoim swiecie" end-game nie jest dla taruPLD, galkaBLM etc., a nie wciskasz ludziom którzy nie grali jakis kit... rzecza oczywista jest, że jedna rasa gra sie latwiej danym jobem inna mniej... tyle czasu ten sam problem się pojawia za kazdym razem jak ktos zapyta czym ma grac... odrazu chce mi sie :lol:

Ja tam sie moze nie znam, ale gram dla funu, a nie dla statystyk(które maja malo wspolnego z umiejetnosciami) i jak poczuje, ze sie nie bawie dobrze moim galka 75 to go zamienie na cos innego kiedy mi sie spodoba, mmorpg to gar, a gry to rozrywka, a rozrywka jak sama nazwa wskazuje ma bawic, sprawiac przyjemnosc, wiec moim zdaniem jak komus sprawia radoche bieganie po diunach po raz setny to niech sobie biega lepsze to niz chodzic gdzies w endgame swoim wypasionym multi75 charakterem jak do pracy której sie nie lubi i znosic panoszenie sie jakiegos emo lidera/liderów tylko po to zeby zdobyc kawalek armor tylko po to zeby jak sie juz wszystko dostanie quitnać nie mogac znalesc powodu zeby dalej grac :D moim zdaniem 80% ludzi goniac za end-game i mega uber postacia/equipem gubi radosc z gry, spam enter w cs w misjach no bo "na co mi storyline, wazne zeby szbko to przeleciec dostac ring dostep do sea, sky, salvage etc."

No ale co ja tam moge wiedzieć... jak ja nawet z interpunkcja i polskimi znakami mam problemy XD

*****

Posty: 2401
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 24 mar 2008, 19:47 
Cytuj  
snow napisał(a):
.... W sporej części wypowiedzi słyszę o doświadczeniu oraz sprzęcie. Na początku gry nie będę dysponował ani jednym ani drugim. Także tą kwestię należałoby pominąć. Nie chodzi mi też o to z czego wyciągnę maksymalne korzyści czy jak grać, żeby „wygrać”. Chodziło mi jedynie o to jakie silne i słabe strony posiadają dwie kombinacje: Galka-wojownik oraz Mithra-złodizej (bardziej o łowcę mi chodziło).
...


wg mnie nowi gracze powinni przez kilka pierwszych miesięcy swojego grania OMIJAĆ Z DALEKA wszelkie LSy, a jak już mają jakąś perłę to nosić i olać
NAJLEPSZE RZECZY jakie oferuje FFXI to zabawa od początku samemu bez ciśnienia a dopiero
POTEM gracz i tak zetknie się z tym co nieuniknione w FFXI czyli :
- presją
- oczekiwaniami
- ambicją
- konkurencją
- chciwością
- stresem
- niekończącym umawianiem się
- dostrzeganiem głupoty mechaniki gry, interfejsu, misji, questów
...

głupio by było jakby nowy gracz na starcie musiał na klateczkę to wszystko sobie zafundować :) :) :)
(ja grałem na początku 3.5 miesiąca praktycznie bezLSowo i było SUPER)

nowy gracz powinien skupić się na rasie a nie na jobach które sobie może robić jakie chce, rasy nie zmieni tak łatwo jak joba więc wybierając RASĘ Z GÓRY TYM SAMYM decyduje (wybierając joba) na jakim poziomie chce grać, poza tym nikt nikomu dzisiaj gwarancji nie da że nowy gracz zdobędzie w FFXI to co my mamy teraz więc pisanie o wyrównaniu różnic sprzętem może nie być pewnikiem :) :) :), najlepiej wybrać GALKĘ, tylko na tej rasie widać DOBRZE to na co traci się setki playdni -> sprzęt

snow napisał(a):
Duszek napisał(a):
z takim podejsciem polecam Ci Tibie, od Finala trzymaj sie z daleka

Jakże wyczerpująca temat wypowiedź, że już o jej wnikliwości nie wspomnę. Dysponujesz jeszcze jakimiś bystrymi jak woda w klozecie radami, czy na tym kończył by się zasób wiedzy z ciasteczek z wróżbami? Co niektórzy powiedzieliby że jeśli nie potrafisz pomóc to zachowaj swoje wypociny dla siebie.....


no ja przeczytałem dość uważnie całą wypowiedź Duszka i nie widzę tam nic co by mogło zbulwersować długodystansowców z FFXI, dobrze że Duszek nie napisała więcej bo finalowa prawda na prawdę by zabolała


snow napisał(a):
...Oprócz dość mizernej oprawy graficznej posiadała jednak o wiele większą wadę. Pełno było tam Tobie podobnych infantylnych dzieci, które uważały siebie za pępek świata. Wydawało mi się, że tylko w darmowych grach można natknąć się na taki element. Jednakowoż twoja wypowiedź wyprowadziła mnie z błędu.


FFXI jest prawie jak TIBIA
mizerna oprawa graficzna + armia profesjonalnych graczy którzy wymagają od siebie i innych niemożliwego :) , tydzień później jest main lub update :)


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 24 mar 2008, 19:50 
Cytuj  
Slayerek napisał(a):
najlepiej wybrać GALKĘ, tylko na tej rasie widać DOBRZE to na co traci się setki playdni -> sprzęt

Nieprawda. Mithra BLM AF2 looks sexy :D
Galka w BLM equipie wygląda jak jakiś ułom ;)


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

****

Posty: 1034
Dołączył(a): 20.09.2004
Offline
PostNapisane: 24 mar 2008, 19:50 
Cytuj  
lol Drama!!!

Cytuj:
moje pytanie : jakie zalety / wady posiadają te dwie rasy (kot / małpa) w połączeniu z odpowiednimi zawodami (złodziej / wojownik)? zdaję sobie sprawę, że są listy i opisu umiejętności i w ogóle ale... dla osoby nie zaznajomionej w praktyce z całą rozgrywką te opisy kompletnie nic nie mówią.


Dla THF najwazniejszy stat to DEX i AGI i Mithra (lub kot jak nazywalbys te rase) ma tego najwiecej sposrod WSZYSTKICH ras dostepnych w grze, czyniac twoje ataki "Trick Attack" i "Sneak Attack" najbardziej skutecznymi.
Galka (lub malpa - jak wolisz) jest dobrym wojownikiem, choc uwazam ze Elvaan jest lepszy bo ma najwyzszy stat STR - ktory OSOBISCIE uwazam za najwazniejszy dla tego joba.
Kiedys kierowalem sie najlepszymi statsami dla okreslonego joba i rasowo wybieralem postac dla siebie ktora idealnie pasowalaby do wykonywanego joba i sie niezle na tym przejechalem. Dzis moj zmeritowany Elvaan MNK jest mulem - ustapil miejsca taruskowi ktory tez MNK-iem bedzie.
Graj ta rasa ktora da ci najwiecej radochy. W end-game jest tyle itemkow ktore daja naprawde mocny power - takie statsy jak RASOWY wiekszy str czy dex czy cokolwiek innego nie odgrywa pozniej wiekszej roli...


_________________
Obrazek

*****

Posty: 2401
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 24 mar 2008, 19:52 
Cytuj  
Mitrha jest dobra jako detektor freez'a
ogon się nie rusza -> zwisł mi komp :roll:

w engamie żeby zrobić wrażenie swoimi statsami na tamtejszych mobkach potrzeba setki playdni i setki ludzi do pomocy w tym czasie :roll:


_________________
Obrazek


Ostatnio edytowano 24 mar 2008, 19:56 przez Slayerek, łącznie edytowano 1 raz
****

Posty: 1034
Dołączył(a): 20.09.2004
Offline
PostNapisane: 24 mar 2008, 19:53 
Cytuj  
Zapomnialem!!! Polecam stronke:

http://wiki.ffxiclopedia.org/wiki/Jobs

Mila lektura przed rozpoczeciem wlasciwej gry :D


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 24 mar 2008, 19:53 
Cytuj  
Tak na marginesie zawsze wzmożona aktywność dramy jest w czasie gdy są jakieś mainy :P
Że też durne SE nie mogło zrobić maina po świętach...


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

****

Posty: 1637
Dołączył(a): 28.06.2006
Offline
PostNapisane: 24 mar 2008, 19:54 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
Slayerek napisał(a):
najlepiej wybrać GALKĘ, tylko na tej rasie widać DOBRZE to na co traci się setki playdni -> sprzęt

Nieprawda. Mithra BLM AF2 looks sexy :D
Galka w BLM equipie wygląda jak jakiś ułom ;)


Lepiej wygladac jak ulom niz jak maciek z klanu. :P

****

Posty: 1115
Dołączył(a): 27.07.2005
Offline
PostNapisane: 24 mar 2008, 20:10 
Cytuj  
Moim zdaniem mithry w ogóle kiepsko wygladają w workowatych spodniach jak te od BLM AF. Za to elvaan blm, jak wyrośnięty krasnal.
Można by godzinami gadać kto w czym wygląda najlepiej, jakie kombinacje rasowo-jobowe są najlepsze, ale to i tak nie ma znaczenia.
Zaczynałam jako elvaan war a skończę jako mithra brd. Granie galką tez daje fun <no może poza /dance4 > XD


_________________
Obrazek

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.