mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 11 paź 2004, 13:40 
Cytuj  
Idz swoja droga, tak jak powiedzial ci Huck, zanim osiagniesz poziom uzyteczny dla LS-a minie duzo czasu, mysle tu o lv 65 +. jest to dluga droga, i czesto ciezka, wiec albo polubisz to co robisz i jaka profesja grasz albo szybko sie zniechecisz.

Akurat moim zdaniem granie klasą mele typu tank jest raczej nudne to może niektórzy znajdują w tym jakąś radość, zdecydowanie wole grać NIN niż PLD, anyway, zanim dojdziesz do etapu kiedy będziesz decydował o tym jaki Job wybrać, czy Advaced czy kontynłować jako main ten Job którym doszłeś do lv 30, możesz też potestować sobie różne rozwiązania, masz cała pule profesji normalnych które sa dosępne od początku i które możesz zmieniać w dowolnej chwili.

Najszybciej lvlujace profesje to w kolejności invitowania do party wg mnie:
WHM,
BRD* lub RDM,
PLD*lub NIN*,
RNG*,
BLM,
THF,
DRK*,
WAR,
MNK,
jak już naprawde nie ma nikogo to BST *
* oznaczyłem Advaced Joby. Pokazuje tu mniej wiecej mechanizm budowania party obowiązujacy w FF czyli healer, tank, support, DD, DD, DD - DD to Demage Dealer.

To chiba tyle, witamy w klubie uzaleznionych soon[tm]


_________________
Ruttar Stonegrip @ IX Kohorta @ Moogle

*

Posty: 170
Dołączył(a): 9.09.2002
Offline
PostNapisane: 11 paź 2004, 16:45 
Cytuj  
Ja wtrące swoje trzy grosze na temat galka PLD.

Jak zaczynasz grę to zapomnij o tym - z galki jest niezly PLD ale sprzet żeby mieć rozsądną ilość mp kosztuje majątek i bez duzej ilości kasy nie masz co podchodzić (np. Astral Ring=150-200k). A na niskich lvl bez tego sprzętu to nie będziesz mógł spełniać swojego zadania (tankować).

I proszę się ze mną nie kłócić - pograjcie galką magiem czy paladynem to sie przekonacie ;)

A tak na temat posta - nie przejmuj się czego brakuje w LS bo zanim pograsz w pt z kimś z LS to może troszke potrwać. Wybierz sobie postać taką która bedzie najlepiej Tobie odpowiadać wyladem (ahhhh te Mithra ;) ) czy preferencjami co do job na jaki ty masz ochotę. Każde zajęcie ma swoje dobre i złe strony. Jak nie jest ci żal trochę czasu to weź sobie galka/elvaan mnk lub war na poczatek i pozwiedzaj świat i naucz się jego reguł (te kombinacje rasa/job zwieksza troche twoje szanse przeżycia na niskich lvl (szczególnie galka mnk :P).
Musisz też pamiętać że niektóre joby są adv tzn. można je wybrać po zaliczeniu łatwiejszego bądź trudniejszego questu (przy tylu uberach w ls nie ma już naprawdę trudnych questów na adv job, są co najwyżej nuuuudne - SMN ;) ) po osiągnięciu 30lvl.


_________________
Paker - Galka 36THF/32MNK/32RNG/25WHM/25WAR/25SAM/25NIN/25BST/20SMN ... ;)
Leathercraft 89 [+2], Alchemy 60, Woodworking 60, Bonecraft 52+, Clothcraft 54+

*

Posty: 105
Dołączył(a): 20.09.2004
Offline
PostNapisane: 11 paź 2004, 16:58 
Cytuj  
bwahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha

moje doświadczenia :D - nie cierpie PT przeważnie chcą aby grać tak jak oni chcą a mój white miał dusze wojownika eh :) . Dlatego czasem ludzie kończą jako beastmasterzy :D - zawsze solo, nie ma potrzeby się zbroic (czytaj ta sam armorek przez 10 lv), nikt ci nie truje :D . Jak powiecie że samotnie to się nie zgodze, jak powiecie że się często ginie to się uśmieje.

Rada weź sobie jobka i rase jaką chcesz i ciesz sie grą.

Dla nie wierzacych da się solować na wszystkich lv na wyższych jest to tylko albo długi down time albo baaardzo kosztowne - doświadczenia :) - white mage 43 może solować decent mobki :) - bez benediction - noobs from Kazham mogą potwierdzić :P.

*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 11 paź 2004, 17:31 
Cytuj  
PLd ma MP nie po to aby sie leczyl tylko po to aby trzymal hate !
Co za kretynizm piszesz Binio. Do utrzymania hate sluzy :
- DMG,
- Provoke,
- sama profesja ma bonus
- charyzma
- cure uzyte do trzymania hate, czyli jak najwieksze, najlepiej na kogos kto mocno dostal, albo juz wpienil mobka.
Koniec Kropka. Można grac efektywnie i niefektywnie, kazdy WHM lub BLM lub SMN Galka dokladnie wie jak wykożystać kazdy punk MP jaki maja, prawie każdy taru szasta MP na lewo i prawo, hume mithra i elvaani sie ucza bardzo szybko jak używać efektywnie MP, albo maja problem z utrzymaniem chain w party.


_________________
Ruttar Stonegrip @ IX Kohorta @ Moogle

*

Posty: 170
Dołączył(a): 9.09.2002
Offline
PostNapisane: 12 paź 2004, 17:20 
Cytuj  
Coż sto ja nie piszę kretynizmów - pisze co wiem ze swojego doświadczenia na niższych lvl i uwież mi że zazwyczja nie miałem kłopotów z zabraniem hate PLD
- DMG - bez kasy na dobry sprzęt to prawie każdy DRG/MNK/SAM bez problemu robi większy (no chyba że sa kiepsko wyposażeni i nie potrafią grać ale takich nie chcemy w pt ... prawda?)
- Provoke no ok ale samo to mało troche
- profesja moze i ma bonus ale nie aż tak znaczący na niskich lvl (chociaz pamiętam że ma bonus do def a nie pamiętam żeby gdzieś było ba temat bonusu do enmity ale mogę się mylić)
- charyzma - hmm galka ma najgosrza charyzmę ze wszystkich ras chyba
- cure - bez pierscionkow to many starczy na 3 zwykle cure lub 1 cure2 na 15lvl

To nie chodzi o zniechęcanie poprostu galka może być dobrym PLD ale wymaga jeszcze większych inwestycji na niskich lvl niż inne rasy.
Wiem że ma naturalnie wysokie hp (ok 50hp więcej niz hume na 15 lvl) i vit (6 wiecej niż hume na 15lvl ;) ) a później ta różnica rośnie (odpowiednio ok 200hp i 11vit na 60lvl) ale z drugiej strony galka PLD na 60 lvl ma niecałe 100mp (ok 250mp dla hume). A zwróć uwagę jak często xav narzeka ze nie dostaje refresh.

A niestety dobry sprzęt z mp+ jest często jeszcze droższy od i tak drogiego sprzętu z vit+. Dlatego moim zdaniem galka PLd to nie zabawa dla kogoś kto zaczyna zabawę bo bedzie doprowadzal do frustracji :P

Ale jak ma ktoś mimo wszystko ochotę to przecież mu nie zabronię :D


_________________
Paker - Galka 36THF/32MNK/32RNG/25WHM/25WAR/25SAM/25NIN/25BST/20SMN ... ;)
Leathercraft 89 [+2], Alchemy 60, Woodworking 60, Bonecraft 52+, Clothcraft 54+

*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 12 paź 2004, 20:51 
Cytuj  
Binio
ok, teraz w skrucie, kogo obchodzi dmg jak robi PLD poza samym PLD ?
chodzi tylko o fakt ze dmg zwieksza hate jakie otrzymujesz z provoke.

Alternatywa do niesamowicie drogich ringow i sprzetu do MP jest uzywanie soczkow, soczki sa w miare tanie i latwo je samemu trzepac, a zawsze mozna sobie taki refreshyk puknac.

Od lczenie jest w sumie WHM nie PLD.

Xavery jeczy bo PLD juz takie som jeczydupy :P Jakoś ten Job ich zamiast czynic bardziej meskimi czyni bardziej miekkimi :P

Na lv 17 PLd zabral mi hate jak gralem NIN, zeby bylo weselej to nie na poczatku tylko po ktoryms tam voke z mojej strony a jego biernym mloceniu mobka, bez cure, poprostu walnol voke i nie moglem sciagnac z niego mobka.

Naprawde ilość MP jakie ma Galaka do dyspozycji ma mierne znaczenie, powiem wiecej, nie widzialem dotad PLD w party w ktorym gralem, Galki ovcors z ringami do MP, chocby electrum. fakt maja tego MP malo ale jakoś sa w stanie z tym życ, co wiecej lvl i neilze trzymaja hate nawet jak maja gimp sprzet nie nastawiony na konkretnie ta profesje.

A tak btw, to nie wiem czy zdajesz sobie sprawe ze kazdy atak jaki jest sparowany tarcza badz mieczem czy miss zwieksza hate.

Tak wiec dalej uwazam ze mozna grac dowolnym jobem dowolna rasa.

Gdyby te staty byly tak wyjebiscie wazne nikt nie wzil by mithra czy hume rdm do party ponizej lv 41. Bo wiekszosc debuffow bazuje na mnd, ktorego mithra ma najmniej, a i ma najmniej charyzmy i vitality, a widzialem mithra PLD ktory doskonale trzymal hate i nie ginol... od jednego strzala


_________________
Ruttar Stonegrip @ IX Kohorta @ Moogle

**

Posty: 449
Dołączył(a): 6.05.2004
Offline
PostNapisane: 12 paź 2004, 22:36 
Cytuj  
Jak na mój gust cure u PLD ma na celu:
1) HATE
2) pomoc WHMowi żeby nie odebrał hate i żeby był mniejszy downtime.

Od leczenia i chronienia przed śmiercią jest WHM, jak sobie nie daje rady, powinien z rozsądku wkroczyć PLD, ale generalnie to nie jego job.

Ja, jako WHM, lubię jak PLD się podlecza. Nie lubię jak się leczy za dużo - to moja robota. Nie lubię też jak wogóle się nie leczy - bo jak dużo obrywa, ledwo radzę sobie z MP i czasem zbieram hate.

*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 13 paź 2004, 00:34 
Cytuj  
Jako ciekawostke podam ile zuzywam MP w ciagu 15 minutowego sparingu do chain 5 (srednio)

Licząc tylko otrzymany MP z refresha jako 150 mp, to jest powiedzmy 900 MP + 2 x moj MP pool, okolo 2200 MP .... jako RDM +to co z heal, dajmy na to 2500MP.
PLD średnio zuzywa oklo 900+startowy mp w tym samym czasie, nie wazne czy Galka czy Hume, roznica od lv 41 polega tylko na ilosci startowej MP. Nie licze MP otrzymanego z /heal.

WHM żuzywa doladnie swoj MP + 900 Mp z refresh + to co dostaje z /heal, ale tego nie da sie wyliczyć tak na szybko, powiedzmy 1500-2000MP.

W jaki sposob gwarantem efektwnosci PLD jest jego MP pool ? Skoro w kazdej chwili w kazdym party kazdy mag uzywajacy mp przebija go na glowe iloscia wydalonego MP ? Taka mikra ilośc MP nie daje Hate, a jedynie wzmacnia, sa PLD ktorzy graja wogole nie uzywajac MP, i trzymaja HATe, maja jak to sie mowi MP na wszelki wypadek.

Do lv 40+ PLD musi healowac aby uzbierać MP, mniej MP mniej healowania :P

Od lv 30 Pld ma do dyspozycji THF z fuidama jako gwarant hate.

Do lv 30 hate pieknie sie buduje powtarzając Provoke, zreszta potem też ^.^

Tak naprawde sensowne uzycie przez PLD np Cure 2 nawet kosztem całego MP jaki ma w danej walce duzo pomaga WHM-owi, i daje nzielgo kopa w hate czesto.


_________________
Ruttar Stonegrip @ IX Kohorta @ Moogle

****

Posty: 1497
Dołączył(a): 25.11.2003
Offline
PostNapisane: 13 paź 2004, 00:49 
Cytuj  
Ja jecze? Nie wiem o co chodzi @_@

A co do sprzetu to Galka moze ane nie musi wydac fortuny na mp ringi.

Hate to trudny temat, galka z natury ma lepsze predyspozycje z tego powodu ze dostaje mniej dmg, a im wiecej dmg tym wiecej traci sie hate. Wiec jego niskie MP przy uzyciu tych samych ringow co Hume powinno dac podobne rezultaty (mniej self healowania = to samo hate co Hume z wiekszym healowaniem).

Ale predzej czy pozniej MP ringi sa potrzebne... tyle ze ringi dla hume pld pozniej nie sa wcale duzo tansze niz te dla Galki :P

PS
Pld nie uzywajacuy MP to zart a nie PLD!


_________________
Obrazek

******
Avatar użytkownika

Posty: 3980
Dołączył(a): 8.03.2004
Offline
PostNapisane: 13 paź 2004, 01:01 
Cytuj  
Pisze nie wiem na ktorym lvl masz BSTa ale ja powiem tak, zanim poznasz teren, zanim wyczujesz jaka strategia grac to na pewno pare razy zginiesz :P Poza tym BST bez pt ??? no ja gram w PT jest o wiele mniej stresujace, bezpieczniej i exp leci o wiele szybciej, nie mowiac jak fajnie sie gra :)) Co do ubranka to nie powiedzialbym ze mozna przez kilka lvl bez zmian leciec, co prawda moze nie armor wplywa tak do konca, bo to nie tank ale inny sprzet ringi earingi itp zwiekszajace Eva i AGI to podstawa, oczywiscie o innych takich jak Acc nie bede wspominal bo to oczywiste :)
Ale gra BSTem jest na pewno ekscytujaca, trudna i sprawiajaca wiele funu :)) Polecam !

No moze dzis dobije do 40lvl to AF1 bede robil :)


_________________
"Why is it people who can't take advice
always insist on giving it ?" - J. B.

*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 13 paź 2004, 06:37 
Cytuj  
ksawery napisał(a):
Pld nie uzywajacuy MP to zart a nie PLD!

Ja nie mówie że to dobre, prawidłowe i wspaniałem ja mówie o kolesiach z ktorymi sie spotykam, w trakcie expowania, dostaje refresh cyklicznie a mimo to nie używa praktycznie MP. Ciagle ma na poziomie 80-100% MP.
Sa tacy co używaja provoke tylko dwa razy w ciagu całej walki a nie cyklicznie, albo mi sie juz troi w oczach :) Są rózne indywidua.


_________________
Ruttar Stonegrip @ IX Kohorta @ Moogle

******
Avatar użytkownika

Posty: 4439
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 13 paź 2004, 18:05 
Cytuj  
na hate wplywa bardzo durzo rzeczy
jak latwo whm mzoe oderbac agrro tankom swiadczy o tym jak duzo hate daje cure
galka pld nie ma duzo
galka pld chetnie nosza mp ringi zwlaszcza po 40 bo na atrale z reguly nie stac ludzi, jak bez nich graja ? skoro spotyka sie na 70lv lamki wylewelowanie do 40lv to pikus dla kazdego gimpa
galka pld bedzie brany ostatni pod uwage do party jesli pld innych ras szukaja party w tym samym czasie (nie liczac taru)
nawet jesli mp nie ma takeigo znaczenia nie da sie ukryc ze ludzie zwrqacaja na to duuuuzo wieksza uwage niz na wiekszy vit u pld czy wiekszy mnd u rdm bo poprostu jest to ukryte, ilosc mp od raz rzuca sie na oczy. Teorie mzona sobie w dupe wsadzic - zycie wyglada zupelnie inaczej


_________________
FFXIV [Moogle]: Saitou Soulscream

*

Posty: 105
Dołączył(a): 20.09.2004
Offline
PostNapisane: 13 paź 2004, 19:48 
Cytuj  
Bodziu :D 30lv beastmaster - Mithra, i po poważniejszych zakupach na 13-15lv nie wydawałam za dużo na zbroje i food do walki. Dopiero na 30 przerzuciłam się na mercenary captain z beetle hehe, reszte zmieniam na RSE które miałam już wcześniej, nie używam plus Vit nie mam Signy (charm fails tylko wtedy jak pet ma swój dzień na tough się nie porywam z charmowaniem za duża kara w exp).
Gine tylko i wyłącznie jak większość beastów przez chciwość - tak tak to jedyna wada - zaatakowac te 3 pająki co linkują teraz i zdobyć chain czy poczekac az sie rozejdą - hehehe.
Chociaż nadal uważam że moim problemem jest hate wale po 16 dmg, pet po 20+ a jak się włączę do walki to zaczynam obrywać eh.

PS. Mnie sie po prostu nie śpieszy - czasem gine 10 razy na lv a czasem raz na 5 leweli (nie mówie tylko o beast) naprawde nie jestem PT - friendly person :D.

******
Avatar użytkownika

Posty: 3980
Dołączył(a): 8.03.2004
Offline
PostNapisane: 14 paź 2004, 00:58 
Cytuj  
Pisze - spoko wlasnie dzis dobilem do 40lvl i jutro bede mial 41lvl bo mam 1200tnl :)) Nie martw sie do 35lvl nie mysl o jakiejs walce along side pet ;D ale potem spoko ja walcze bez zadnych problemow, co prawda expa robie na undeadach, wiec z nimi nie zabardzo powalcze :( te ich wstretne Blood sabery (jak sobie przypomne to jeszcze gesiej skorki dostaje) nie sa dosc dobre podczas walki, bo na zolto spadasz a wtedy wszystkie umarlaki ci sie dobieraja do skory, he he !
Juz jestem po AF1, w sumie fajny i nim walcze Axe, ale do Charmowania T mobkow, celem konwersji T na EM uzywam De Saintre's Axe (39lvl) fajny toporek z Charm +1

A co do ubranka to fakt do 35lvl a nawet 40 to RSE wystarczy potem juz ciezko bo mobki naprawde leja, a ty walczysz z T lub VT, tak tez odpowiedni sprzet jest potrzebny :)

Ogolnie zabawa BSTem jest naprawde fajna, ekscytujaca, no i jesli mnie kiedys nie zobaczycie w grze to znaczy, ze padlem na zawal przy charmowaniu mobka, ktory mi sie nie scharmowal i zlinkowal w dodatku i leze w szpitalu ;))

Good Luck !


_________________
"Why is it people who can't take advice
always insist on giving it ?" - J. B.

*

Posty: 94
Dołączył(a): 22.09.2004
Offline
PostNapisane: 15 paź 2004, 21:05 
Cytuj  
Witam.
Czy potrzebujecie rengera ?, bo z tego co wczeniej czytalem macie juz wystarczajco duzo DD.

*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 16 paź 2004, 00:03 
Cytuj  
Piasek napisał(a):
Witam.
Czy potrzebujecie rengera ?, bo z tego co wczeniej czytalem macie juz wystarczajco duzo DD.


eee Piasek, zacznij grac potem planuj Advaced Joby. Rng jest dostepny od lvl 30 questu wiec sie nei napalaj na job ktory jest praktycznie tylko dla bogatych bambrow z paroma milionami na koncie na sprzet i strzaly.

Dobry RNG zawsze sie przyda tylko koszt dopchania go do lvl kiedy zaczyna sie high end game moze byc bolesny o czym przekonal sie Barti.


_________________
Ruttar Stonegrip @ IX Kohorta @ Moogle

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.