mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 494 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 25  Następna strona
Autor Wiadomość
******

Posty: 3739
Dołączył(a): 27.02.2004
Offline
PostNapisane: 1 sty 2008, 16:44 
Cytuj  
Scorpio napisał(a):
Ungur ma ability do zabicia tanka w combo radiant brath + rush fang


Ungur nie jest SAM i nie ma meikyo shisui więc wytłumacz mi jak może zrobic 2 speciale zaraz po sobie? Od tego jest disengage albo pozwalanie określonej liczbie melee na karmienie mobka TP aby opanować sytuację.


_________________
"The tendency to whining and complaining may be taken as the surest sign symptom of little souls and inferior intellects."
Francis Jeffrey

******

Posty: 4799
Dołączył(a): 8.12.2004
Offline
PostNapisane: 1 sty 2008, 17:55 
Cytuj  
ungur w skladzie 2 x nin ze zmaxowanymi subtle blow + rdm + brd i ungur prawie nie ma szansy na speciale :D


_________________
Final Fantasy XI : Zjawcia [Ramuh] RETIRED
Final Fantasy XIV: Chrysalis Skyserpent [Moogle]

*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 1 sty 2008, 18:07 
Cytuj  
nie wydaje mi sie aby w OS było 2 zmeritowynaych ninja na max oraz bard ktoremu sie nudzi ... bo redow jest az 2 :lol:


_________________
Ruttar Stonegrip @ IX Kohorta @ Moogle

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 14 sty 2008, 10:56 
Cytuj  
Dzięki Zjawka za pomoc z Kirinem. Ten jeden diabołek więcej bardzo się przydał ^^
Ogólnie - zmierzamy w dobrym kierunku
Kirin #2 padł praktycznie już tylko z jedną osobą spoza OS i w dodatku mamy 2/2 z osode.
Mam nadzieję, że ludzie nauczyli się już co i kiedy w tej walce robić.
Od teraz - oficjalnie już ogłaszam. Kirin będzie co tydzień na wstęp do godów. Osoba, która na Kirinie się nie pojawi nie może bidować na godach. To zabezpieczy nas przed kombinacjami.

Teraz kwestia dynamisów. Powstał LS oparty w pewnym stopniu na członkach OS. Problem w tym, że zaplanowali runy na wtorek i sobotę o godzinie 21 naszego czasu.
1. Nie da się rozpocząć dynka we wtorek o 21 jeśli w sobotę się o 24 kończyło.
2. We wtorek 20-22 mamy salvage i ten event nie zostanie zmieniony.

Profity dla OS membersów na dynamisie (gdy terminarz zostanie pod nas dostosowany):
1. nie mogą (bo nie potrzebują) otrzymywać punktów i bidować w DynLS punktów.
2. Otrzymują 5-7 punktów OS za pomoc.
3. 2x w miesiącu będą dynamisy dreamworld, w których bid opierać się będzie tylko i wyłącznie na OS punktach. Opłacane będą z kasy OS, drobne monetki stamtąd trafią do banku OS. Ustali się ile punktów DynLS będą otrzymywać nieOS membersi za pomoc (nie będą mieli możliwości bidowania na HQ AF2 itp. na tych dynkach, bowiem nie posiadają OS punktów).

To jest mój pomysł i proszę o dyskusję Polaków tutaj. Na podstawie tego wystosuję stosowny post na forum OS.




Jeszcze odnośnie lotowania dropów przez nie-OS membersów. Rozpisałem się na forum OS i kopię wysłałem do Rhaegala oraz Enoikosa.
W skrócie. Pixies mogą za darmo jeśli nikt z obecnych na runie OS nie potrzebuje danego itema.
NieOS, niePixies - mogą odkupić jeśli nikt z obecnych OS membersów nie chce.
W innym wypadku nie ma możliwości przekonywania, proszenia, błagania. Po prostu po to jest point system. Dziękuję Tomali za to, że skutecznie jednym zdaniem przemówił mi wczoraj do rozsądku :)


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 14 sty 2008, 11:53 
Cytuj  
Dynamis we wtorek zaczynajacy sie po godzinie 20 dla mnie odpada.
Jesli będe musiał wybierać eventy, wybiore ten na ktorym mam szansę na drop uzyteczny dla mnie. Pomijam fakt posiadanych punktow lub nie.
Na dream raczej nie pójdę. Byłem na 2 czy 3 i jest to totalny absurd z mojego punktu widzenia. Drop rate jeszcze gorszy niż w miastach, więc ja soobiście rezygnuję z rozliczania punktów typu OS - DemonKilers, poprostu chcę mieć możliwość licytować item za punkty zdobyte na dynamis. Takie krzyzowe punkty i zobowiązania i żekoma szansa na drop gdzieś w dream world - nie dla mnie, bo do dream world potrzeba naprawde dobrej grupy zeby ukończyć i naprawde watpie aby rezygnacja z prawa do bidowania itemow przez X czasu w miastach i wzrost ilosci punktow w tabelce Os gdzie itemy ktore mnie interesują peanie wszyscy juz mają, a o w.legs z kirina i tak pewnie bedzie wojna na pts wiec doczekam sie moze na 50 kirinie średnio mi sie podoba.
Salvage można przeniesc, dynamis bedzie ciezko bo na dynamis potrzeba 36+ osob a na salvage 12 ... wiec może przemyślicie "terminy" eventow.


_________________
Ruttar Stonegrip @ IX Kohorta @ Moogle

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 14 sty 2008, 12:07 
Cytuj  
Nie rozumiesz. OS + dynamis member może bidować. Nie otrzymuje po prostu wtedy +7 na OS konto za chodzenie na dynamisy. Kapiszi?
Dreamworld muszą być. Po pierwsze jako dobry trening warsztatu gry, po drugie jako super itemki. A o droprate mogliby się wypowiedzieć pixies, którzy teraz dreamy trzepią hurtowo.

Salvage > Dynamis dla ludzi z OS. Nie będę więc z tego powodu eventów przesuwać. Możliwe jest przesunięcie ewentualnie o maksymalnie godzinę, ale tylko i wyłącznie jeśli wszyscy zainteresowani z OS się zgodzą (prawo veta).


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania


Ostatnio edytowano 14 sty 2008, 12:14 przez kamilus, łącznie edytowano 1 raz
****

Posty: 1637
Dołączył(a): 28.06.2006
Offline
PostNapisane: 14 sty 2008, 12:12 
Cytuj  
OS member za run OS dostanie pkt OS i moze tu bidowac
OS+DynaLS member za run DynaLS dostanie pkt DynaLS i moze tu bidowac
reszta przypadkow raczej nas nie dotyczy
popraw mnie Kamil jezeli cos przekrecilem ale juz prosciej sie chyba nie da

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 14 sty 2008, 12:15 
Cytuj  
Zang dobrze zrozumiał :)


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 14 sty 2008, 12:51 
Cytuj  
No to ok. Kwestia terminu salvage ... wiesz jak pisalem slavage to grupa 12-14 osob a dynamis praktycznie caly ls ...


_________________
Ruttar Stonegrip @ IX Kohorta @ Moogle

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 14 sty 2008, 12:58 
Cytuj  
W planach jest zebranie drugiej, równoległej grupy salvageowej.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

******

Posty: 3357
Dołączył(a): 16.12.2004
Offline
PostNapisane: 14 sty 2008, 13:00 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
Salvage > Dynamis dla ludzi z OS.


Taaa jasne. Wtorkowy Salvage. W rosterze na nim znaleźli się Gryphee (którego nie było ingame z tego co pamiętam) i Panpritula (który nie chodzi na Salvage). Czyli były dwa spoty wolne (jeden zajął Orni, który pojawił się duuużo po mnie). Ja byłem w Nyzulu gotowy na wypad a jednak mnie nie wziąłeś. Więc "go home" z tym tekstem, gdyż nie wszystkich to się tyczy.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 14 sty 2008, 13:28 
Cytuj  
Hmm miałem reboota :P
Nie postnąłem tutaj posta czy ktoś usunął bo był zbyt bezpośredni i ostry?

W skrócie (to był długi post lol). Kris jesteś cienki, nie wykonujesz poleceń, marnujesz czas w salvage, na siłę wpychasz się do dd kiedy jest czyja inna kolej. Dopóki my nie opanujemy w zadowalającym stopniu tego eventu - tak byśmy mogli prowadzić za rękę niedoświadczonych, by upominać, poświęcać na to cenny czas (w salvage bardzo cenny wręcz) to nie będziesz wpuszczany.
Są osoby, które podołają zadaniu nawet bez znajomości angielskiego - bardzo dobrze się sprawują, wykonują polecenia i nie marnują cellsów. I te są w support party - dostają wszystko na końcu (bądź wcale), ale nigdy nie marudzą i nie afkują mimo tej sytuacji.

Ty naucz się szanować liderów, słuchać poleceń, czytać loga, wykonywać bezzwłocznie każde polecenie na eventach. Jak zobaczymy poprawę to będziesz wpuszczany na eventy zamknięte.

Bardzo lubię Cię jako osobę, ale nie mogę tolerować spadku morali w OS przez Twoje ciągłe wpadki. W tym czasie zarób jakieś gile. Będziesz mieć na cursedy i na późniejsze salvagowe armorki, które także będę refundowane.
Z OS wyrzucony nie zostaniesz - bo do błędów każdy ma prawo. My jednak musieliśmy zniwelować ryzyko marnowania czasu - dlatego zapadła taka decyzja. Wykaż się na eventach otwartych, a nie będzie przeszkód byś mógł na salvage znowu chodzić.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

****

Posty: 1637
Dołączył(a): 28.06.2006
Offline
PostNapisane: 14 sty 2008, 14:14 
Cytuj  
Jak ze OS Dynamis bedzie organizowany tylko w dreamworld to poprosze jakiegos linka na guildportal (o ile jest) abym mogl sie do tego nowego lsa zalapac.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 14 sty 2008, 14:26 
Cytuj  
Hehe kolejny co nie kuma :D
Zwykłe dynki robimy razem. Ale 2x w miesiącu będzie dreamworld.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

******

Posty: 3357
Dołączył(a): 16.12.2004
Offline
PostNapisane: 14 sty 2008, 14:38 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
Kris jesteś cienki,
Tyza to jesteś uber.
tczewiak napisał(a):
nie wykonujesz poleceń,
jakich poleceń? Nie wykonuję ich,gdyż ich nie dostaję?
tczewiak napisał(a):
marnujesz czas w salvage
W jaki sposób?
tczewiak napisał(a):
na siłę wpychasz się do dd kiedy jest czyja inna kolej.
Że co? Kiedy? Jaka kolej? O czym ty gadasz?
tczewiak napisał(a):
tak byśmy mogli prowadzić za rękę niedoświadczonych, by upominać, poświęcać na to cenny czas (w salvage bardzo cenny wręcz) to nie będziesz wpuszczany.
Ty za to jesteś super doświadczony. Rozdysponowuj szybciej cellsy i niech je szybciej lotują co niektórzy. Powiedziałeś to im czy oni tak mogą a ja nie? Bo po co zabijać 3 moby w minutę jak lider nie zdąża rozdysponować cellsów a nawet jak zdąża to co niektórzy ich nie lotują (nie mają czasu albo nie zwracają na to uwagi - tak jak wtedy, gdy lotnąłem cella, gdyż WSZYSCY inni go spasowali i nikt nie zgłosił, że się pomylił i spasował swój, lub JJ lotnął cella bodaj Pudziana albo Grypheego).
tczewiak napisał(a):
Są osoby, które podołają zadaniu nawet bez znajomości angielskiego - bardzo dobrze się sprawują, wykonują polecenia i nie marnują cellsów. I te są w support party - dostają wszystko na końcu (bądź wcale), ale nigdy nie marudzą i nie afkują mimo tej sytuacji.
Tutaj nie wiem o co bijesz. Chciałeś żebym szedł SAMem? No to poszedłem. SAM nie ma H2H, więc na co będę się pchał na moba jak mu nie robię praktycznie żadnego dmg. I to Ci powiedziałem... że przydała by mi się broń. A póki jej nie miałem to miałem stać z boku. Żadnego afk nie robiłem. I nie marudziłem. Jesteś uprzedzony już czy jak, że każdy tekst ode mnie traktujesz jak marudzenie. Jak narazie to ty marudzisz. Bez względu na to co zrobię masz jakieś ale.


tczewiak napisał(a):
W tym czasie zarób jakieś gile. Będziesz mieć na cursedy i na późniejsze salvagowe armorki, które także będę refundowane.
Mam 350k + Cursed Haidate w plecaku (potrzebuję D. Legs z Byakko notabene a za Curseda mam dług do spłacenia ale niewielki) + scrolle dla Blacklady. Reszta Cursedów raczej jest mi raczej zbędna (no może D. Head dla Jasonosa, ale to już jak naprawdę nie będę miał nic ciekawszego do kupienia. Teraz poza Shura Haidate i Byakko Haidate to potrzebuję Haguna i Cerberus Mantle). Nie znasz kwestii to się nie wypowiadaj, gdyż 3 dni farmowałem i pracowałem ze Stokiem.
tczewiak napisał(a):
Z OS wyrzucony nie zostaniesz - bo do błędów każdy ma prawo. My jednak musieliśmy zniwelować ryzyko marnowania czasu - dlatego zapadła taka decyzja.
Bo inni go nie manują opóźniając dość sporo lotowanie nie tylko na Salvage. Ale widzę, że tylko mnie się o to czepiasz
tczewiak napisał(a):
Wykaż się na eventach otwartych, a nie będzie przeszkód byś mógł na salvage znowu chodzić.
Czyli co mam robić? To, że jestem zazwyczaj od początku do końca (czasem muszę wstać rano, wtedy się zawiajm; ale to chyba raz czy dwa tak było) i rzadko kiedy jestem afk? No chyba, że jestem bound a nie mam Erase w party to wtedy idę do kibla czy po jedzenie (czasem potrafię stać tak poza zasięgiem dobre 5 minut). Ale tylko raz o tym nie poinformowałem i Maras mnie zjebał za to. Generalnie to chyba tylko ty na nie tak narzekasz. Jakoś inni tego nie robią. Chyba, że się tobie żalą. Jak ktoś ma coś do mnie to niech mówi a nie obgaduje za plecami.

P.S. Robiliście te 3x Byakko w niedzielę? Ile Haidate i D.Legs dropnął?
P.S.2. Zapomniałem o D.Body z Kirina :/ No to też by się przydało. I to x2. NIN ma w sumie Koga Chainmail, które jest niewiele gorsze (o 2 więcej Acc, ale o 4 mniej Att) i może w sumie być. Ale Haubergeon raczej już nie spełnia wymagań. Może bardziej jako str bonus do WSów (jak nie ma Osode i Hachiman Domaru), ale do sprawnej walki to mniej.
EDIT: Musiałem źle na ceny spojrzeć... że też nie mam Domaru jeszcze. Wstyd.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 14 sty 2008, 14:52 
Cytuj  
Dużo osób ma i dużo osób to pisze do mnie.
Na salvage czasami wpadnie cells komuś innemu - ale ci inni je oddają - ty zużywałeś - subtelna różnica znacząco obniżająca efektywność całego runu.

Zostałeś zmarginelizowany.
Jako DD jest wielu lepszych od Ciebie i oni w pierwszej kolejności otrzymają bronie i equip.

Jako nin - no cóż - jak dotąd byłeś cienki. Dlatego wolę byś chodził jako SAM na eventy, bo znasz ten job.

Pamiętaj - po CFH na Kirinie jesteś pod większą obserwacją i Twoje wpadki są wyraźniejsze niż wpadki innych osób.
Kolejna sprawa - 2 osoby pernamentnie łamią rules, że w trakcie runów tylko liderzy mogą pisać do mnie /tell. W trakcie runów mnie naprawdę nie obchodzą czyjeś prywatne opinie, "genialne" pomysły itd. Można (a nawet należy) za to zgłaszać ewentualne "nie dostałem xxx cellsa, którego mi przyznałeś".

Nie wszystko co napisałem dotyczyło Krisa (aczkolwiek większość) - to takie żale zebrane :D

Co do Twojej i mojej "cienkości" ;)
Ja wiem o tym, że jestem cienki (ciągle stun o ułamek sekundy za późno >.<), ale nadrabiam to sprzętem, zapierdzielaniem z taktyką i pilnowaniem jej, party i kilku innych spraw. No i do tego na mnie się ludzie w trakcie runów nie skarżą (ciekawe czemu lol). Jeżeli jest x skarg na Ciebie to muszę jakoś reagować.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

****

Posty: 1637
Dołączył(a): 28.06.2006
Offline
PostNapisane: 14 sty 2008, 15:22 
Cytuj  
hmmm nasze dynamisy czyli sponsorowane sa z dropami dla nas tak? wiec jezeli mam miec cos z dynamisow niesponsorowanych przez nas to musze sie zapisac do tamtego lsa w sensie aby mnie ujeli w swoja tabelke tak? i tylko o to mi chodzi

******

Posty: 3357
Dołączył(a): 16.12.2004
Offline
PostNapisane: 14 sty 2008, 15:35 
Cytuj  
Jak mam korygować swoje błędy jak nikt mi nie mówi co zrobiłem źle? Wal konkrety na co się skarżą. Nie będę pytał kto bo jakby ta osoba była odważna to by sama mi to powiedziała.

*

Posty: 157
Dołączył(a): 12.11.2007
Offline
PostNapisane: 16 sty 2008, 22:42 
Cytuj  
nvm lol


_________________
Obrazek

****

Posty: 1623
Dołączył(a): 11.10.2006
Offline
PostNapisane: 16 sty 2008, 23:35 
Cytuj  
Kris zapisz się do PiS i po problemie.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 494 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 25  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.