mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 78 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
**
Avatar użytkownika

Posty: 7136
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 7 paź 2005, 14:40 
Cytuj  
Boze, ludzie co jest. Od jednego ekstremum do drugiego. Naszym celem powinno byc znalezienie jednego Aurea Mediocritas. Ja nie mowie, ze wogole nie powinnismy robic takich rzeczy, ale nie robmy z siebie takiego LS'a jak DP, SW, DH, CAE czy co innego, bo jesli do tego dojdzie to wszystko sie bardzo szybko sypnie. Ja wchodzac na CC szukam glownie rozrywki psychicznej(ze tak to nazwe), a nie LS'a ktory bedzie ode mnie wymagal bezsensownej lojalnosci - bo sensu jej nie widze - niby kim jestesy, aby wymagac od Polakow trzymania sie tylko nas? Tylko tej jednej grupy? Mnie by takie cos odstraszylo odstraszylo, a przy okazji automatycznie blokujemy ludziom mozliwosci rozwoju - gdybysmy trzymali sie tylko w CC to nigdy bysmy nie doszli do pewnych rzeczy, ktore osiagnelismy jesli chodzi o sama gre.

*****

Posty: 2401
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 7 paź 2005, 14:47 
Cytuj  
Gokulo napisał(a):
Boze, ludzie co jest. ...

Prosta sprawa jest.
Albo chcemy coś zrobić fajnego w gronie naszego LS'a albo się rozsypiemy na kilka i będa usprawiedliwienia w stylu ja nie mogę tam iść, musze zmienić perełkę (20 razy na dzień) itd.
Kiedyś nie było takiego problemu bo nie było tyle ludzi/jobów/możliwości.
Jak ma zostać po staremu to dajcie znać jak najszybciej. Po co robić nadzieję i wkładać tyle pracy w coś co w nie chcą się zaangażowac ludzie, którzy w innych LSach będa przesiadywać NOCKI.

(Gok - pisze o nowych ludziach, którzy są bliscy wybrania swojego sposobu na endgame)


_________________
Obrazek

******

Posty: 4799
Dołączył(a): 8.12.2004
Offline
PostNapisane: 7 paź 2005, 14:51 
Cytuj  
ja na pewno nie bede spedzac nocy na innych LSach z jednego powodu - pracuje, wstaje codziennie rano o 6 i 12-1 w nocy to dla mnie deadline :D


_________________
Final Fantasy XI : Zjawcia [Ramuh] RETIRED
Final Fantasy XIV: Chrysalis Skyserpent [Moogle]

****

Posty: 1872
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 7 paź 2005, 14:55 
Cytuj  
bodziu.. um... wg SE nin mial byc dd, war wydaje mi sie tankiem... (pld to juz w ogole) bo inaczej to na cholere warowi enmity w afie (ktorego chyba ma wiecej niz pld)?
kolejna rzecz, ze mam wrazenie bod, ze mowisz o tankowaniu godow/hnmow/itd, a veji o zwyklym exp pty, tutaj raczej sie nie dogadacie..

co do wybierania jobow, jasne, niech kazdyw ybiera sobie jaki chce, jaki mu sie pooba, przeciez inaczej nie bedzie funu, wydaje mi sie ze simi po czesci zartowal z tym 'bierz blma', bo simi to blm, ktoremu marzy sie armia blmow ^^;
po za tym, zdaje sobie chyba sprawe z tego, jak niektorych moze frustrowac fakt 'nieprzydatnosci' na LSie i bycia 'zapchaj dziura' (mowie z doswiadczenia.. nie wlasnego;p nie rzucajcie sie na mnie ze nie prawda, ze glupoty gadam, ale ja takie rzeczy slysze dosc czesto;p), czy tez czekania na pty tydzien; blm jest easy, blm ma party, blm jest zawsze potrzebny, nawet jak ma o 15lv nizszy lvl...
moze simi chce zaoszczedzic koledze przyszlych frustracji zwiazanych z melee jobem ;p
ja nie chce go do niczego namawiac, tak tylko porownuje ;p
wytrwaly melee dingnie 75lv po dlugim czasie, blm nie ma z tym problemu, bo jego czas czekania na pty jest nieporownywalnie krotszy od czasu czekania jakiegos mniej lubianego melee, jak bst, war, mnk ;p
co moze prowadzic do frustracji a nawet agresji(woot;p)
blm, whm, rdm, brd juz na 65 sa przydatni na Dynamisie, jak bardzo przydatny jest melee 65, ktory 1) nie moze trafic mobka 2) jak trafi to zadaje gowniany dmg?
nie bijcie mnie >.>
tak tylko pisze... .___.


_________________
Kalcia (Mithra) - Ramuh [retired]
Kalcia Kitsunetsuki (Miqo'te) - Sargatanas

**
Avatar użytkownika

Posty: 7136
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 7 paź 2005, 14:59 
Cytuj  
No cos napewno ustalic trzeba. W wiekszosci wypadkow dla wielu ludzi poswiecic jeden dzien nie powinno byc trudno(mimo, ze naprzyklad mi moglo by byc ostatnio zanim stracilem kontant - 90% czasu mialem juz na cos umuwione), a jesli jednak ktos trafi do takiego upartego LS'a, ktory go bedzie chcial trzymac u siebie, to poprostu bedzie musial sobie zadac pytanie na czym mu bardziej zalezy. Jednak uwazam, ze nie powinnismy bawic sie w jakies rzady i robic z siebie prawie, ze "generalow"

(Kalcia, ja nie wiem czemu ty sie tak boisz wyrazac wlasne zdanie ;), my tu jestesmy grupa dojrzala (no oprocz mnie ^^:) i dyskutujemy w wiekszosci wypadkow z "rozsadkiem ;) )

******
Avatar użytkownika

Posty: 4439
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 7 paź 2005, 15:31 
Cytuj  
ciekawe skad bod tyle wie o tankowaniu warem, a raczej skad mysli ze tyle wie


_________________
FFXIV [Moogle]: Saitou Soulscream

*****

Posty: 2401
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 7 paź 2005, 15:56 
Cytuj  
Kalcia ma rację, że żatrowałem, bo doskonale wie że to tylko moje/nasze marzenia :roll: , jedynym blm'em który w tym roku doszedł do tego żeby być blm'em byłem ja, drugim może być Sai, jak nie w tym to w przyszłym. Innych możliwości nie ma i nie będzie. Każdy job się robi strasznie ciężko do 75 (a z drugiej strony to najprostsza rzecz, dużo trudniejsze jest zdobycie gili, ciekawych itemkow itd.), szczególnie że lvl 60 to połowa drogi expowania, a ludziom wydaje się niepotrzebnie że zbliżają się ku końcowi ... i zaczynają robić kolejny job :/


_________________
Obrazek


Ostatnio edytowano 7 paź 2005, 16:50 przez Slayerek, łącznie edytowano 1 raz
******
Avatar użytkownika

Posty: 3980
Dołączył(a): 8.03.2004
Offline
PostNapisane: 7 paź 2005, 16:00 
Cytuj  
Sait - wcale nie twierdze ze wiem, ja czytam i pisze na podstawie doswiadczen innych jak i swoich obserwacji, wiec albo wniesiesz cos madrego do dyskusji albo daj spokoj :P Pisze ze War nie jest tankiem, bo gdzie sie nie zapytasz to maja na mysli albo PLD albo NIN, byc moze jest jakis tank WAR, ale ja takiego nie widzialem, wiecej w roznych eventach tez takiego nie spotkalem, co nie wyklucza owych mozliwosci tankowania przez Warka.
Poza tym kiedys jakbys napisal ze tanka w exp party nie potrzeba to by cie wysmiano, a teraz sa tworzone party bez tankow i expuja zajebiscie szybko.

I jeszcze jedno, ciekaw jestem ile taki Veji czy nawet Naif byl main tankiem bedac powiedzmy po 50lvl ???


_________________
"Why is it people who can't take advice
always insist on giving it ?" - J. B.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4439
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 7 paź 2005, 16:04 
Cytuj  
a ty co wniosles do dyskusji o war tanku poza tym ze mowisz "wszyscy uzywaja pld i nin do tankowania"

wkuzwia mnie na maxa schematyczne podchodzenie do kazdego joba, tymbardziej jak wogole nim nie grali i maja nikle pojecie o jego mozliwosciach... czasem sami gracze traktuja swoj job tak jak wszyscy od niego oczekuaja, a nie probuja sprawdzic czegos nowego


_________________
FFXIV [Moogle]: Saitou Soulscream


Ostatnio edytowano 7 paź 2005, 16:08 przez swordsman, łącznie edytowano 1 raz
******
Avatar użytkownika

Posty: 3980
Dołączył(a): 8.03.2004
Offline
PostNapisane: 7 paź 2005, 16:07 
Cytuj  
swordsman napisał(a):
a ty co wniosles do dyskusji o war tanku poza tym ze mowisz "wszyscy uzywaja pld i nin do tankowania"


Wnioslem tyle ze 99% WARkow to DD anie tank, ten 1% pozostawiam tobie i Vejiemu :P A poza tym informuje innych, nowych zeby mniej wiecej wiedzieli ze Warka robia ludzie przede wszystkim dla DD. Chyba zauwazysz ze troszeczke wiecej anizeli ty :P Dziwie sie Sait ze tak jakos dziwnie protekcjonalnie podchodzisz do tego tematu, pokaz mi w SW kto tankowal WAREM ?? A jest tam kilku Warkow ??? Ale to tak na marginesie.

I skonczylem ten temat, dla mnie WARek to przede wszystkim DD, co widac na codzien w grze :)


_________________
"Why is it people who can't take advice
always insist on giving it ?" - J. B.


Ostatnio edytowano 7 paź 2005, 16:16 przez Bodziu, łącznie edytowano 1 raz
******
Avatar użytkownika

Posty: 4439
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 7 paź 2005, 16:09 
Cytuj  
tak podaj jeszcze statystyki napewno uwiarygodnia wszystko co mowisz


_________________
FFXIV [Moogle]: Saitou Soulscream

******
Avatar użytkownika

Posty: 3980
Dołączył(a): 8.03.2004
Offline
PostNapisane: 7 paź 2005, 16:17 
Cytuj  
Echh Sait ...
Pokaz mi gdzie widziales aby Warek tankowal w SW ?


_________________
"Why is it people who can't take advice
always insist on giving it ?" - J. B.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4439
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 7 paź 2005, 16:20 
Cytuj  
Bodziu napisał(a):
Echh Sait ...
Pokaz mi gdzie widziales aby Warek tankowal w SW ?


no i ? to jakis wyznacznik jest ?

btw looknik tez post ktory zedytowalem po twojej odpowiedzi


_________________
FFXIV [Moogle]: Saitou Soulscream

******
Avatar użytkownika

Posty: 3980
Dołączył(a): 8.03.2004
Offline
PostNapisane: 7 paź 2005, 16:22 
Cytuj  
A niby jak mam ci to podac ? :D
To ty mi podaj, wyprowadz mnie z bledu :)
No dla mnie jest to jakis wyznacznik, a jesli twierdzisz inaczej to czemu w DP nie ma Warkow Tankow ??? Nie nadaja sie czy co ?? Argumenty ?


_________________
"Why is it people who can't take advice
always insist on giving it ?" - J. B.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4439
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 7 paź 2005, 16:29 
Cytuj  
nie bede ci zadnych podawal
nie jestem warek ktory tego probowal
ale ty przynajmniej nie narzucaj wszystkim schematow, nawet nie wiesz jak sie mozesz pomylic

chocby to ze war ma provoke, ze SE dodalo adaman set, ze koenig jest pld/war, ze war moze nosic cala mase sprzetu ktorego na nich zwykle nie widzisz, chocby to powinno dac ci cos do myslenia i powstrzyamc przed wyglaszaniem takich sadow


_________________
FFXIV [Moogle]: Saitou Soulscream

******
Avatar użytkownika

Posty: 3980
Dołączył(a): 8.03.2004
Offline
PostNapisane: 7 paź 2005, 16:36 
Cytuj  
No byc moze sie i myle, nie neguje tego, pisze z autopsji, gdzie widzialem ze tylko PLD i NIN tankowal, co nie zmienia faktu ze Warek moze byc tankiem, ale w praktyce jego celem jest DD. Moze dlatego ze Warkow jest malo ? Kto to wie :) Byc moze kiedys WAR bedzie takim super tankiem jak teraz SMN super DD :)

btw. to ze SE dalo Warkom provoke mozna sobie na wielorakie sposoby tlumaczyc, dzieki temu wlasnie masz NIN i PLD tankow prawda ?
(pozwolilem doedytowac)


_________________
"Why is it people who can't take advice
always insist on giving it ?" - J. B.


Ostatnio edytowano 7 paź 2005, 16:42 przez Bodziu, łącznie edytowano 1 raz
*
Avatar użytkownika

Posty: 6736
Dołączył(a): 18.09.2004
Offline
PostNapisane: 7 paź 2005, 16:39 
Cytuj  
Sai, czemu ostatnio takie podwyższone ciśnienie na forum masz?
Chill dude.


_________________
Obrazek

******
Avatar użytkownika

Posty: 4439
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 7 paź 2005, 16:57 
Cytuj  
tam gdzie mam tam mam, bys mnie znal bys wiedzial ;P
a w tych postach bylem niemalze wyluzowany ;P


_________________
FFXIV [Moogle]: Saitou Soulscream

****

Posty: 1956
Dołączył(a): 10.02.2004
Offline
PostNapisane: 7 paź 2005, 17:26 
Cytuj  
chyba troche odbiegliście od tematu .....


_________________
D3: Sukoshi#2931

"We noticed people having fun, this problem has been corrected"

****

Posty: 1115
Dołączył(a): 27.07.2005
Offline
PostNapisane: 7 paź 2005, 18:42 
Cytuj  
Co do: "weź tego joba."

Każdy bierze tego, który mu się podoba i wio. Jakbym się na początku przejmowała "ojej jakiego wziąc joba, żeby się ludziom przydawać?" to bym chyba grac nie zaczęła z tej niepewności. Kady job jest na swój sposób uzyteczny na różnych levelach, w różnych party, questach i misjach. IMO wazniejsze jest, zeby dobrać joba do rasy (lub odwrotnie). Tarutaru dobrym wojownikiem raczej nie bedzie (zwłaszcza na początku), ale magiem jak najbardziej. Etc. Więcej luzu. Toz to tylko gra, a gra winna być głównie zabawą. O.


_________________
Obrazek

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 78 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.