mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 61 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
****

Posty: 1059
Dołączył(a): 14.08.2004
Offline
PostNapisane: 24 sty 2006, 17:36 
Cytuj  
Hehe erlen na kazdym serwie jest x LSuw jakbym chcial to bym ciagle siedzial w takim LSie jak ty na ramuhu pozatym jak niewiesz to niegadaj mam perly z innych LSuw i zwykle wieczorem na nich siedze ale i tak wiekszosc wolnego czasu siedze z perla CC bo w tym czasie sie nic nie dzieje na moim drugim LSie i raczej ja niemam zadnych problemuw dzieki duzej pomocy ludzi z CC, narzekac nie mam na co zobaczymy kiedys co bedziesz gadal jak dojdziesz do endgame.

****

Posty: 1115
Dołączył(a): 27.07.2005
Offline
PostNapisane: 24 sty 2006, 17:41 
Cytuj  
Zdajecie sobie sprawę, że ta dyskusja jest jałowa?

Polaków grających na innych serwerach nie ruszać, bo z tego co widzę to chyba tylk Erelen tutaj coś pisze. Reszta albo nie wie o tym forum, albo właśnie wie. Takie potyczki minusują obu serwerom, tyle, że to jest forum Ramuha i CC więc tutaj nie grozi nagły spadek "popularności". Co do faktu, ze różnica jest tylko językowa, bzdura. Wiadomo, ze japonczyk, amerykanin, francuz czy włoch inaczej zareaguje na daną sytuację, bo został wychowany w innym społeczeństwie. Polacy to potrafią 2 rzeczy: pić i się kłócić. Fakt faktem, że jakąkolwiek krytykę przyjmujecie tak, że wojna wisi w powietrzu. Erelen cos walnie, ktos potem walnie coś w odpowiedzi, Erelen się tłumaczy/broni czy cokolwiek, odpowiedź, znów Erelen i tak w koło, a argumenty są (no cóż bądźmy szczerzy) nijakie. Praktycznie poza "ty nie widziałeś, u nas jest to, a u nas to bla bla" nie podajecie argumentów. "Słuchaj mamy świetnie zorganizowanego ls-a i forum. " Czemu nie zdradzicie Erelenowi tajemnicy na sukces "ls+forum"? Zacznie mu to może normalnie funkcjonować, znajdzie sobie uber ludzi na Fairy i da wam spokój. A przy okazji zrobicie dobry uczynek. Najprościej jest mieć forum, gdzie zdecydowana wiekszość graczy to przedstawiciele jednego ls-a i tylko "masz. nowy wp to...". Zapewne Erelen tak łatwo nie ma, bo normalną rzeczą jest to, iż każda narodowość swój ls ma i dzieli się jak wy. Więc zamiast się kłócić, dojdźcie do porozumienia i postarajcie się zaakceptować druga strone taką, jaka jest. Żem wykład kolejny napisała >.<


_________________
Obrazek

******

Posty: 3357
Dołączył(a): 16.12.2004
Offline
PostNapisane: 24 sty 2006, 17:54 
Cytuj  
Buhahaha to jest paradox. Polak może mieć najgorszego wroga innego Polaka. Nawet robiącego to samo. Będzie mu robił najgorszy syf. Ale jak będzie trzeba stanie z nim ramię w ramię.

Erelen - lubie Cie (jeżeli można tak to nazwać, gdyż nawet Cie nieznam) ale to jest oficjalne forum CC z serwera Ramuh. Uważam, że jak masz problem to jak najbardziej powinieneś szukać tutaj pomocy a członkowie CC i nie tylko powinni Tobie pomóc (ja jak mogę to asię staram to robić). Ale uważam, że napisy "zapraszam na Fiary" i inne takie są po prostu... delikatnie mówiąc... nie na miejscu. Np. taki Cichy, szuka tutaj porad jak i udziela swoich rad. Ale nie zauważyłem by tak jak Ty reklamował tutaj swój serwer.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1640
Dołączył(a): 11.06.2005
Offline
PostNapisane: 24 sty 2006, 17:58 
Cytuj  
Krzysiek pokaż mi w opisie działu, gdzie jest napisane, oficjalne forum CC, bo tam jak narazie jest tylko napis "Final Fantasy XI
Dyskusje na temat FFXI [Moderatorzy Huckster, ksawery]". Jeśli zmienicie tam napis na oficjalne forum Ramuha i CC, to sam wyślę zaraz do admina pm o skasowanie mojego konta i tyle mnie będziecie widzieli.


_________________
Obrazek

******

Posty: 3357
Dołączył(a): 16.12.2004
Offline
PostNapisane: 24 sty 2006, 18:02 
Cytuj  
Ja niemam na drzwiach od domu napisanego swojego nazwiska, żeby ludzie wiedzieli, że tam mieszkam. Jakbyś poszytał pierwsze wątki z forum to bys się domyslił.

*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 24 sty 2006, 18:06 
Cytuj  
Krzysiek jest w błędzie. To jest forum "graczy" nie ls-a czy hgw co, graczy grajacych w FF XI _NA KAZDYM SERWIE_.
To że akurat najwiecej jest tu ludzi CC i są najbardziej aktywni swiadczy tylko o ... ich aktywnosci i o tym ilu ich jest w porównaniu do innych serwerów.

PS : Fora wewnetrzne twożone na potrzeby danej gildi są na dole ...


_________________
Ruttar Stonegrip @ IX Kohorta @ Moogle

******

Posty: 3357
Dołączył(a): 16.12.2004
Offline
PostNapisane: 24 sty 2006, 18:09 
Cytuj  
Eeee Stok. Coś mi się wydaje, że miało być osobne forum dla członków CC ale na forum była ankieta i przegłosowano, że tutejsze forum będzie oficjalnym forum CC. Ale niechce mi się na ten temat rozporządzać.

**

Posty: 312
Dołączył(a): 4.01.2005
Offline
PostNapisane: 24 sty 2006, 18:23 
Cytuj  
Kazdy sam decyduje jaki serwer jest najlepszy dla niego.

Ramuh ma za to ta przewage, bo tylko tutaj masz wybor miedzy mnostwem miedzynarodowy LSow, ktorych na kazdym serwerze pelno, a polskim LSem, ktory tylko tutaj egzystuje (na Hadesie chyba tez jest polski LS, ale duzo, duzo mniejszy).

Chcesz szkolic jezyk (oprocz tego calego czasu spedzonego z ludzmi z calego swiata, bo nie da sie nie grac z nimi)? Nie ma problemu! Poprostu nie nosisz CC-perelki, co zreszta czesto ma miejsce, bo malo kto tylko w jednym LSie jest.

Chyba dlatego ostatecznie jednak najwiecej polakow wybiera Ramuha.


_________________
"Jeśli już nie masz o czymś pojęcia, to przynajmniej postaraj się o zamieszanie."

******

Posty: 3739
Dołączył(a): 27.02.2004
Offline
PostNapisane: 24 sty 2006, 19:33 
Cytuj  
Bodziu napisał(a):
Erelen napisał(a):
... i dla mnie przebywanie z nimi, to super zabawy, której ty pewnie i tak nigdy nie zrozumiesz.


OMG !!!
Skomentuje to tylko cytatem: "Aby język giętki powiedział wszystko co pomyśli głowa" - J. Słowacki

btw. my to w ogole sie nie bawimy, w ogole to sie meczymy, bo jestesmy masochistami, no i tak w ogole to: skórka pałka i rąbanka LOL ;-)

/no offence


Bodziu takie zajebiste tekty marnujesz na jakiegoś Erelena a nie na mnie? Wstyd! :P


_________________
"The tendency to whining and complaining may be taken as the surest sign symptom of little souls and inferior intellects."
Francis Jeffrey

*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 24 sty 2006, 19:51 
Cytuj  
Krzysiek2099 napisał(a):
Eeee Stok. Coś mi się wydaje, że miało być osobne forum dla członków CC ale na forum była ankieta i przegłosowano, że tutejsze forum będzie oficjalnym forum CC. Ale niechce mi się na ten temat rozporządzać.


To ze CC uznało iż forum na mmorpg jest forum na potrzeby CC idealnym, i nie ma potrzeby twozenia osobnego forum dla CC nie oznacza ze admini mmorpg twożąc to forum oddali narzedzie do komunikacji jakim jest to forum wylacznie spolecznosci grajcej na serwerze Ramuh i zrzeszonej w LS CC, oddali to narzedzie wszystkim grajacym w FF XI, w tym takze tym na innych serwerach.
Ich absencja na tym forum jest ich prywatna sprawa, zreszta grajac pojedynczo wsrod obcych nacj nie czuja wiazi zapewne z grupa ktora tu pisze i wylewa swoje zale lub triumfy, a gro postow, zeklbym ok 98%, dotyczy glownie spolecznosci na Ramuh.


_________________
Ruttar Stonegrip @ IX Kohorta @ Moogle


Posty: 21
Dołączył(a): 23.01.2006
Offline
PostNapisane: 25 sty 2006, 11:31 
Cytuj  
Hmm nie sadzielem ze takim niepozornym pytanie wywolam taka burze :-?
Moje pytanie o nowych graczach w FFXI pojawilo sie dlatego ze troche gralem juz w inne mmorpg i wiem ze w momencie gdy jest brak doplywu nowych graczy to osoby ktore sie zdecyduja wejsc na serwer maja przed soba problemy typu:
ekonomia gry zachwiana (kupowanie sprzedawanie)
spolecznosc ktora gra od dluzszego czasu ma juz swoje przyzwyczajenia uklady i ciezko czasem wejsc do klanów i znalezc chetnych do expienia na niskim lvl itp.
osoby ktory zaczynaja grac nowymi jobami (altami) a maja za soba wyexpowanie postaci do 75 lvl znaja juz mechanike gry i zazwyczaj moga miec malo cierpliwosci i czasu dla nooba ktory sie uczy grac i poznaje swiat i mechanike gry
Stad wyniklo moje pytanie.

****

Posty: 1818
Dołączył(a): 24.04.2005
Offline
PostNapisane: 25 sty 2006, 11:33 
Cytuj  
W finalu jest taka sprawa że joby mozna zmianiać w trakcie gry i każdy ma własny lvl wiec nie trzeba robić alta żeby od nowa zaczać ^^
Co do klanów to tu sa Linkshell i my mamy własny polski wiec minimum jeden masz na starcie


_________________
Warframe,
Planetside 2: Vanu
Final Fantasy XIV: Bogusz Skyserpent [Moogle]

*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 25 sty 2006, 11:56 
Cytuj  
Ekonomia gry jest mocno zachwiana. 20000 gil warte bylo mucho 2 lata temu, item ktory kosztowal jak zaczynalismy ok 200-300 k kosztuje teraz 3-4 mil, jedna latwiej jest zarobic te 3-4 mil w sumie teraz niz 300 k kiedys.


_________________
Ruttar Stonegrip @ IX Kohorta @ Moogle

****

Posty: 1115
Dołączył(a): 27.07.2005
Offline
PostNapisane: 25 sty 2006, 18:09 
Cytuj  
Bez względu na serwer i tak expuje sie zwykle w grupach międzynarodowych. Dopiero potem są takie wsólne wypady na misję etc. (z tego co widzę po tematach z forum). Ls-ów możesz mieć wiele i tylko zmieniasz perły. Na Fairy jest mniej polaków, co taż ma swoje plusy i minusy, a jakie to sam sobie możesz wymyślić. Na Ramuha idzie praktycznie każdy nowy gracz, co jak napisałam już tutaj, jest...jakby to ująć...no polityka "chodź do nas" jest trochę naciągana, ale to imo i zaraz mnie tu zjadą. Lol. Sama przyznaje, ze dałam się skusić na namowy i zmieniłam serwer na Ramuh, ale żeby to była najlepsza moja decyzja to nie wiem. W polskim ls raczej wielu graczy się zna dość dobrze, a polaków jest multum. Czasem trudno połapac się w rozmowie, a pytania czy prośby trzeba często powtarzać. Nie oszukujmy się. O pytaniach "noobów" też już była kiedyś tutaj dyskusja. Na Fairy (o ile by Cie Erelen raczył zaprosić :lol: ) miałbys kilku polaków, którzy tam sobie żyją i całą resztę (patrz mieszanka miedzynarodowa). Zawsze się znajdzie ktoś na low level, a userów jest chyba nie wielu (w porównaniu do Ramuha i CC) i każda prośba jest zauważalna. No, ale Ramuh i CC to wieeelu polaków i zarazem wielu uberów. Najlepiej zrobić 2 postacie po jednej na każdy serwer i samemu sprawdzić XD


_________________
Obrazek


Posty: 21
Dołączył(a): 23.01.2006
Offline
PostNapisane: 25 sty 2006, 19:56 
Cytuj  
Dziekuje wszystkim za podpowiedzi :) i informacje
niedlugo moze spotkamy sie w grze aczkolwiek nadal mam troche mieszane uczucia.

******

Posty: 3357
Dołączył(a): 16.12.2004
Offline
PostNapisane: 25 sty 2006, 22:36 
Cytuj  
Z takim podejściem to dałbym sobie luzu. Ja zacząłem grać dla samego siebie (mam kasę, lubię Final Fantasy, nigdy nie grałem w mmo, gadam raczej tylko po Polsku - Ramuh onry) a nie dla kogoś. zaczynałem grac nic o tej grze nie wiedząc w tedy był największy fun.

*

Posty: 55
Dołączył(a): 21.10.2005
Offline
PostNapisane: 26 sty 2006, 03:38 
Cytuj  
Dzafer
Cytuj:
Hmm nie sadzielem ze takim niepozornym pytanie wywolam taka burze
Moje pytanie o nowych graczach w FFXI pojawilo sie dlatego ze troche gralem juz w inne mmorpg i wiem ze w momencie gdy jest brak doplywu nowych graczy to osoby ktore sie zdecyduja wejsc na serwer maja przed soba problemy typu:
ekonomia gry zachwiana (kupowanie sprzedawanie)
spolecznosc ktora gra od dluzszego czasu ma juz swoje przyzwyczajenia uklady i ciezko czasem wejsc do klanów i znalezc chetnych do expienia na niskim lvl itp.
osoby ktory zaczynaja grac nowymi jobami (altami) a maja za soba wyexpowanie postaci do 75 lvl znaja juz mechanike gry i zazwyczaj moga miec malo cierpliwosci i czasu dla nooba ktory sie uczy grac i poznaje swiat i mechanike gry
Stad wyniklo moje pytanie.


Nie wiem o innch mmorpg's bo FFXI jest pierwszy jaki gralem i jest super, nie chce mi sie nic innego probowac.
Jesli chodzi o economie to tak duzo ludzi ma pieniadze bo dluzej grali ale to nie znaczy ze nowi gracze nie moga nic zarobic. Tak economia poszla w gure ale wszystko poszlo w gure. Nawet jak zaczniesz na lvl 1 to ciagle znajdujesz materialy na ty mobkach co zabijasz i mozesz je sprzedac za dobre pieniadze.
Jesli chodzi o klany (nazywaja sie Linkshells w FF) to napewno znajdziesz jedna. Jest ich pelno w FF, niektore sa takie co tylko robia rzeczy na wysokich levelach ale jest duzo LSow co sa towarzyskie albo robia wszystko i akceptoja wszystkich. Zazwyczaj sa ludzie w tych LSach co ci pomoga z poczatkowymi questami bo one sa proste i nie biora duzo czasu i zawsze ci porade dadza.
Wszyscy leveloja sie w ten sam sposob i szukaja gropy w ten sam sposob. Wiekszoc czasu bedziesz gral z ludziami co pierwszy raz widzisz bo tak jest ta gra zrobiona, przez partowanie poznajesz nowy ludzi.
Jesli mieszkasz w Polsce i chcesz grac z Polakami to ci poradzam zebys poszedl na Ramuh Server. Ja osobiscie jestem na Fenrir bo chodze do szkoly w USA i kupilem FF dwa tygodnie po tym co wyszla tutaj to nawet nie wiedzialem o co chodzi. Jesli cie nie obchodzi z kim bedziesz gral to zrob postac i graj na ktorym serverze wyladujesz.


_________________
Obrazek
75 NIN/DRG/DRK/WAR
51 goldsmithing, 22 smithing
Mule: Maniu
60 rdm, 37 blm,
100+3 bonecraft, 60 leathercraft, 60 alchemy

****

Posty: 1818
Dołączył(a): 24.04.2005
Offline
PostNapisane: 26 sty 2006, 08:26 
Cytuj  
Ja też zaczołem bo lubie finala ^^. Zaczł bym zancznie wcześniej ale nie miałem metody by płacić :)


_________________
Warframe,
Planetside 2: Vanu
Final Fantasy XIV: Bogusz Skyserpent [Moogle]

****

Posty: 1034
Dołączył(a): 20.09.2004
Offline
PostNapisane: 26 sty 2006, 10:47 
Cytuj  
Dlaczego tak zawsze sie dzieje ze glowny wontek tego topica gdzies znika i zostaje on zastapiony przez "mięcho". To troche smutne...
Mysle ze potrzeba nam troche asertywnosci - szanujmy innych zdanie a w szczegolnosci decyzje jakie ktos podejmuje. Przeczytajcie swoje wypowiedzi kierowane do Erelen - czy cos takiego zacheca do wspolnego grania na Ramuh?? Sam wiem najlepiej to BARDZO TRUDNA DECYZJA zostawic WSZYSTKO na co sie pracowalo przez tak dlugi czas i rozpoczac od nowa na nowym serwerze. Jedni podejmuja taka decyzje a inni nie i za to im sie nalezy szacunek.

Mysle ze nie ma niczego zlego w tym ze Erelen zaprasza nowych graczy na Fairy, ale jest wiele zlego w atakowaniu go za to... Nas wszystkich laczy wspolna pasja - FFXI a to gdzie ktos gra, dlaczego i po co to przeciez jest malo istotne bo GRAMY DLA SIEBIE a nie dla innych, ktorzy predzej czy pozniej odejda gdzieś tam...

Na FFXI nigdy nie jest za pozno - ta gra stale jest ulepszana, nowe updaty, nowy expansion pack wciaz cos nowego. Niestety FFXI to jedna z NAJTRUDNIEJSZYCH MMORPG, dlatego pewnie przegrywa z WoW ktory jest znacznie latwiejszy i ma ponad 6 mln graczy (FFXI ma "tylko" 1,5 mln). Wielu graczy lvl 75 zaczyna nowe joby wiec nie jest zle - zawsze PT sie jakies znajdzie. Wraz z Aht Urghan dojda nowe joby a tym samym bedzie prawdziwy wysyp nowych PT - luuuuzik o nowych graczy nie masz sie co martwic, bo tak naprawde to nie ludzie warunkuja to czy znajdziesz PT czy nie, ale Twoj JOB jaki sobie wybierzesz...


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 26 sty 2006, 11:42 
Cytuj  
Sciaganie ludzi na inne serwery niz Ramuh jest poprosu robieniem im krzywdy o ile maja zamiar grac z Polakami. Jesli nie - to serwer naprawde nie ma zadnego znaczenia.

Polakow grajacych w FF XI nie jest az tak duzo zeby stworzyc silne linkshelle na 2-3 serwerach. Od poczatku lansujemy Ramuh jako JEDYNY polski serwer i dzieki temu istnieje CC - polski LS naprawde znany i mysle ze szanowany na Ramuhu.

Nie mam nic przeciwko Polakom grajacym na innych serwerach, nawet ich specjalnie bym nie namawial do przejscia do nas, bo zdaje sobie sprawe ze jest to trudna decyzja, ale jestem przeciwny robieniu ludzi w chuja wmawiajac im ze nie tylko na Ramuhu mozna grac z Polakami.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 61 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.