mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 131 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
Autor Wiadomość
*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 15 maja 2006, 09:09 
Cytuj  
Strategia walki z behemotem jest banalna (Horns of War):
Gravity i Kite ... 1 osoba w aliance robi makro na assist behemoth i podaje kto jest aktualnym celem monsterka - jak pada komenda meteor > nick nieszczesnika < to nieszczesna ofiara jest zobligowana do biegu w strone przeciwna niz reszta grupy bo meteor jest AOE. W trakcie tego procesu blm i mele staraja sie zrobic kuku behemotowi. Behemeot uzywa normalnych specjali jak to behemoth ... thunder spark, meteor itp ... czyli AOE stun, Aoe nuke ... wygrana zalezy od sprawnosci blmow i ranged atack oraz od przezywalnosci kiterow ... dlatego bardzo by sie przydał np Xavery. Behemota nie da sie tankowac w miejscu.
Ostanim tchnieniem behemoth wali uber meteor w miejscu zgonu co zwykle konczy sie wipe albo prawie wipe, wiekszosc tarutaru jest martwa po tym ataku. Po walce pojawia sie skrzynka zawierajaca dropy.

Innych KS 99 nie robiłem ale sądze że niczym to sie nie rózni od normalnego moba HNM jakie sa w grze, czyli standardowe ataki aspidelona/genbu i fafika/nihdog.


_________________
Ruttar Stonegrip @ IX Kohorta @ Moogle

******

Posty: 3739
Dołączył(a): 27.02.2004
Offline
PostNapisane: 15 maja 2006, 09:44 
Cytuj  
Heh Stok. Jakby tank czy blm, który przenukuje miał czekac aż ktoś za każdym razem wyświetli makro kto ma hate to walka by się skończyła bardzo szybko na trzecim/czwartym meteorze (trafionym).

Osóby z hate makro musza by dwie na wypadek kiedy jedna zginie. Od mniej więcej połowy walki i tak BLMowie mają hate niemal nie do zdjęcia więc to od nich zależy tak naprawdę walka.

Moja rada- potrenujcie na KS99 z Adamantoise (tam notabene tez są niemal idetyczne dropy, niektórzy mówią, że finansowo nawet lepsze), jest duzo łatwiejszy, a potem idźcie na Chlevnika ^^


_________________
"The tendency to whining and complaining may be taken as the surest sign symptom of little souls and inferior intellects."
Francis Jeffrey

******
Avatar użytkownika

Posty: 4439
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 15 maja 2006, 09:47 
Cytuj  
a czy jest wogole jest teraz ktos kto ma 99KSow i jest gotow je poswiecic ? :)


_________________
FFXIV [Moogle]: Saitou Soulscream

*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 15 maja 2006, 09:53 
Cytuj  
Admantoise wymaga imo wiecej zgrania niz Chlewik ... choc jego akurat mozna tankowac w miejscu. Moga byc nawet trzy osoby podajace aktualny target ... warunek jest taki aby sie nie bac wziasc hate bo czasu malo, ale tez aby nie zadzialac tak ze caly aliance bedzie wipe ... cała walka odbywa sie w ruchu i tego nie da sie uniknac wiedza to wszyscy ktorzy kiedykolwiek walczyli z KB lub ludzie ktorzy walczyli z Behemotem w limbusie ... RR w takich walkach to obowiazek.


_________________
Ruttar Stonegrip @ IX Kohorta @ Moogle

******

Posty: 4799
Dołączył(a): 8.12.2004
Offline
PostNapisane: 15 maja 2006, 09:54 
Cytuj  
sroda 18:00 odpada - mam ENM Totentanz zaplanowane w kalendarzu


_________________
Final Fantasy XI : Zjawcia [Ramuh] RETIRED
Final Fantasy XIV: Chrysalis Skyserpent [Moogle]

*****

Posty: 2401
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 15 maja 2006, 10:18 
Cytuj  
wszystkie walki ksnm99 zależą od działania blmów (jeśli chodzi o dmg lub/i czas)
jak jest mało miejsca do kitowania to nie radzę robić behemota bo prawdopodobnie/przeważnie najpierw użyje AoE który nas wszystkich zestunuje a potem meteora przed którym już nie będzie szans uciec
ile tam jest miejsca do kitowania ? to jest wg mnie najważniejsze pytanie
w Behemoth's Dominion wiekszość BLMów może nawet nie wiedzieć że był meteor bo przez większą częśc walki nie widzi/nie powinna widzieć KB


_________________
Obrazek

****

Posty: 1818
Dołączył(a): 24.04.2005
Offline
PostNapisane: 15 maja 2006, 10:24 
Cytuj  
Zja tego ENMa mamy o 21
KSNM zajmuja jak mowi Simi 30 min nawet 3 runy można zrobić


_________________
Warframe,
Planetside 2: Vanu
Final Fantasy XIV: Bogusz Skyserpent [Moogle]

******

Posty: 4799
Dołączył(a): 8.12.2004
Offline
PostNapisane: 15 maja 2006, 10:32 
Cytuj  
hmm.. bylam pewna ze pierwotny termin to byla 18:00 >.<
ok, sroda przed ENM moze byc :)


_________________
Final Fantasy XI : Zjawcia [Ramuh] RETIRED
Final Fantasy XIV: Chrysalis Skyserpent [Moogle]

****

Posty: 1818
Dołączył(a): 24.04.2005
Offline
PostNapisane: 15 maja 2006, 10:37 
Cytuj  
Ja też ale jest wpisane 9PM na stronie


_________________
Warframe,
Planetside 2: Vanu
Final Fantasy XIV: Bogusz Skyserpent [Moogle]

*

Posty: 6494
Dołączył(a): 14.10.2002
Offline
PostNapisane: 15 maja 2006, 10:47 
Cytuj  
eee - zjawcia - z kim ty chodzisz na ENMy? Totentanz? I ja nic nie wiem? :)


_________________
FFXI: Hucksterthief: THF99 / BLU99 / NIN99 | AF3+2 (done!) THF5/5, NIN5/5, BLU5/5 | Merity:670+ | Kannagi: 85
FFXIV: The Huckster: BRD80 i452 | MIN80 / BTN80 / FSH80 | GSM80 / CRP80 / CUL80

*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 15 maja 2006, 11:01 
Cytuj  
Slayerek napisał(a):
wszystkie walki ksnm99 zależą od działania blmów (jeśli chodzi o dmg lub/i czas)
jak jest mało miejsca do kitowania to nie radzę robić behemota bo prawdopodobnie/przeważnie najpierw użyje AoE który nas wszystkich zestunuje a potem meteora przed którym już nie będzie szans uciec
ile tam jest miejsca do kitowania ? to jest wg mnie najważniejsze pytanie
w Behemoth's Dominion wiekszość BLMów może nawet nie wiedzieć że był meteor bo przez większą częśc walki nie widzi/nie powinna widzieć KB


Jest dosc miejsca do kitowania Behemota, aczkolwiek nie az tyle ile w Behemoth dominion. W tej walce naprawde niezbyt wiele mozna spieprzyc, punkty delikatne to target na meteor, kite by tank, gravity ktory pod koniec walki ma zwyczaj padac insta albo resistowac dlatego najlepiej miec ninja nocna pora w AF.


_________________
Ruttar Stonegrip @ IX Kohorta @ Moogle

******

Posty: 3739
Dołączył(a): 27.02.2004
Offline
PostNapisane: 15 maja 2006, 13:26 
Cytuj  
Zadanie tanków i kiterów polega na tym aby byc niemal w ciaglym ruchu i uciekac przed Chlevnikiem. Zatrzymywac sie należy tylko czasami na castowanie debuffów czy elemental ninjutsu oslabiajacych resist na thunder i ice albo leczenie w przypadku Paladyna.

Zadaniem RDMów jest GRAVITY a potem cała reszta.

Zadaniem DD jest nabijanie TP i odpalanie WS ew robienie skillchaina TYLKO WTEDY GDY CHLEVNIK ZATRZYMA SIE ABY CASTOWAC METEOR (pod warunkiem, że nie ma się aktualnie hate ale to oczywiste). Chyba, że się ma dobrych tanków to TP sobie mogą nabijac nawet jak Chlevnik sobie biega. Ranger tutaj jest fajny bo może bezkarnie nabijac TP non stop.

Zadaniem WHM jest utrzymywanie HP na maks, zawsze miec Reraise i Stoneskin czyli standard.

Zadanie BLMów to nukowac na maksa- czasu jest mało. Nukowac muszą jednak z głową. Castowanie można zacząc jak CHLEVNIK SIĘ ZATRZYMA CASTUJĄC METEOR. Potem należy uciekac jak najdalej nie czekając na makro z hate.

To chyba wszystko co mi przychodzi do głowy jeśli chodzi o moje doświadczenia w tej walce. Bard śpiewa ballady i minuety/marsze, summoner odpala Diabolosa lub Carbiego jak jest ciężko z hp. Można ryzykowac inne BP ale ciężko wyczuc moment zatrzymania Chlevnika.
Najczęściej bard lub bardowie jest osobą z Hate Makro.

Do wipa dochodzi TYLKO kiedy nie przestrzega się tych rzeczy, które wytłusciłem wcześniej. To naprawdę łatwa walka przy odpowiednim powerze i myślących ludziach :)


_________________
"The tendency to whining and complaining may be taken as the surest sign symptom of little souls and inferior intellects."
Francis Jeffrey

****

Posty: 1818
Dołączył(a): 24.04.2005
Offline
PostNapisane: 15 maja 2006, 13:34 
Cytuj  
94 KSy juz mam.


_________________
Warframe,
Planetside 2: Vanu
Final Fantasy XIV: Bogusz Skyserpent [Moogle]

*****

Posty: 2401
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 15 maja 2006, 14:40 
Cytuj  
czym się różni Chlevnik od behemota (jeśli chodzi o zachowanie, taktykę, jego HP) na ostatnim piętrze Apollyona HNM ? (lub na odwrót)


_________________
Obrazek

*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 15 maja 2006, 14:50 
Cytuj  
Slayerek napisał(a):
czym się różni Chlevnik od behemota (jeśli chodzi o zachowanie, taktykę, jego HP) na ostatnim piętrze Apollyona HNM ? (lub na odwrót)


Ma mniej HP.


_________________
Ruttar Stonegrip @ IX Kohorta @ Moogle

****

Posty: 1842
Dołączył(a): 26.11.2003
Offline
PostNapisane: 15 maja 2006, 15:37 
Cytuj  
To ja poprosze do BLM party - bede rzucał Dream Shrouda (Magic defence UP i magic Attack UP). Zarowno ochrona przed czarami jak i wiekszy power.


_________________
Obrazek

*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 15 maja 2006, 16:00 
Cytuj  
zet napisał(a):
To ja poprosze do BLM party - bede rzucał Dream Shrouda (Magic defence UP i magic Attack UP). Zarowno ochrona przed czarami jak i wiekszy power.

Jak bedzie whm to bedziesz jako DD z Diablosem. Jesli nie bedzie whm wtedy niestety jestes potrzebny w tank party.


_________________
Ruttar Stonegrip @ IX Kohorta @ Moogle

****

Posty: 1842
Dołączył(a): 26.11.2003
Offline
PostNapisane: 15 maja 2006, 18:34 
Cytuj  
Moga i do Tank Party - myslalem ze chetnych whmow jest jak psów :D


_________________
Obrazek

*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 17 maja 2006, 07:02 
Cytuj  
*bump*
Trzy pytanka do ...
Czy jest osoba ktora ma przygotowane 99 KS na BCNM ?
Czy wszyscy mogą potwierdzić gotowość do BCNM o 18 dziś ?
Czemu ja to robie skoro i tak mam tylko 37 KS ?


_________________
Ruttar Stonegrip @ IX Kohorta @ Moogle

****

Posty: 1818
Dołączył(a): 24.04.2005
Offline
PostNapisane: 17 maja 2006, 07:04 
Cytuj  
Jak już mowiłem bede tak o 18:15 dobiero ale będe.


_________________
Warframe,
Planetside 2: Vanu
Final Fantasy XIV: Bogusz Skyserpent [Moogle]

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 131 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.