mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 53 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
******

Posty: 3357
Dołączył(a): 16.12.2004
Offline
PostNapisane: 31 sty 2008, 12:30 
Cytuj  
Bartelius napisał(a):
SAM MERITS
Group 1
Meditate 5/5 To chyba jasne nawet dla najwiekszego nooba :)
Store TP 5/5 To sie wydaje najsensowniejsze. Third Eye ma sens do solo, ale do solo chce urzywac NIN wiec... Zenshin chyba nie jest tego wart. Oczywiscie calos ma sens z odpowiednim equipem w celu zbudowania 6hit buildu.
Group 2
Overwhelm 3/3 To samo co Meditate.
No i teraz albo bedziemy maksymalnie samolubni i nie damy ani punktu w Shikikoyo co moim zdaniem jest bez sensu. Blade Bash jest dla mnie zagadka. Zostaje Ikishoten.
Imo albo
Ikishoten 2/3
Shikikoyo 1/3
albo zabrac jeszcze 1 od Ikishoten i dac w BB, ale to juz sie musi ktos wypowiedziec czy BB ma jakis sens. Bo w teorii Plague wyglada bardzo slicznie na przeciwniku, ale wiadomo nie od dzisiaj ze teoria sie z praktyka czasem zupelnie w FFxi rozmija.


Meditate 5/5?? To bez kitu dla nooooooba.
Ja mam Store TP 5/5, Meditate 1/5 (wsadziłem już to zostawię) i Zanshin 1/5. Pozostałe Merity daję w Zanshin (będzie 4/5). Przydaje się na takich eventach jak choćby Dynamis, gdzie moby mają większe Evasion. Dodatkowo mam obecnie (docelowo): Shikikoyo 1(1)/3, Ikishoten 1(2)/3, Overhelm 1(3)/3. Także przy moich planach rozwoju postaci, po ataku Zanshin, będę miał +6 TP (nie mylić ze Store TP!!!, Ikishoten daje +3 TP per upgrade a nie Store TP +3), czyli 20 TP. Przy /war daje to nawet 36% TP przy Zanshin + Double Attack. Blade Bash? Stun co 15 minut (7:30 po upach) - sorry. Shikikoyo uaktywniłem... czasem się przydaje w Sky. Fajnie usłyszeć "Thanks" od gościa z dodatkowe TP. Jak ja mam 160 TP a ktoś z party ma 80 to mi się krzywda nie stanie jak zjadę sobie do 100 a gościu będzie zadowolony bo ma 140 i może odpalić WSa.

Ale to chyba nie ten wątek co. Nie mogłeś nowego zrobić. 4/5 nie mają nic z tematem wspólnego.

*****

Posty: 2438
Dołączył(a): 7.06.2005
Offline
PostNapisane: 31 sty 2008, 12:32 
Cytuj  
Homer napisał(a):
ehhhh widze, ż chcesz mocno zwiększyć wartość postaci :wink:
Rozgryzles mnie !! :har:

Homer napisał(a):
Store TP 5/5
Zanshin 5/5
Ikishoten 3/3 ( imo ma tylko sens z zmeritowanym Zanshin, żeby wyciagnąć maksymalny skutek - 3/3 daje + 90 Store TP jeżeli Zanshin zaskoczy co w praktyce jest 25 - 26 TP za hit, dobrze też dodac jakiś equip co dodaje Zanshin, ja mam Feet AF+1 ).

No to oczywiscie jest tez jakis pomysl, chociaz ja bym juz wolal zrezygnowac ze store tp 5/5 na rzecz medi 5/5, ale to tylko ja :)

Homer napisał(a):
Overwhelm 3/3 ( to jest przydatne dla każdego SAM, który ma TEŻ innego suba niż /THF ).
napisz cos konstruktywnego jak to poprzednie :wink: to jest obowiazkowe rozniez dla /thf przeciez TA na HNMach robisz twarza w twarz zazwyczaj.


Homer napisał(a):
Co do BST to Killer Effect jest absolutnym Must have...ze spodniami AF+1 wymiata ( Tatami miałem, ale sprzedałem, bo leżało w MH, używam Kosy albo 2x siekierka ).

Dokladnie to samo robilem Killer effect z AF1+Suzaku Scythe wchodzi na takich np. colibrach BARDZO czesto.
Homer napisał(a):
Beast Affinity ma sens tylko jak używasz innych jug niż CC.
to racja


_________________
Obrazek

Obrazek

*****

Posty: 2438
Dołączył(a): 7.06.2005
Offline
PostNapisane: 31 sty 2008, 12:46 
Cytuj  
Krzysiek2099 napisał(a):
Meditate 5/5?? To bez kitu dla nooooooba.
Bez obrazy, ale widzialem jak sie naprawde dobrzy graczy wypowiadaja i 5/5 Medi to byl obowiazek dla SAM. Ja wiem ze SAM jest mistrzem missowania WSow i missowania wogole ^^, ale bez przesady nie "missuje" sie tak czesto zeby zwiekszac szanse na zenshin o 5% kosztem 30 sec na meditate.
Jeśli chodzi o resztę to napisałeś dokładnie to co ja :)

Krzysiek2099 napisał(a):
Ale to chyba nie ten wątek co. Nie mogłeś nowego zrobić. 4/5 nie mają nic z tematem wspólnego.
ehhh nie wiem czy czytales to cos takiego na poczatku duzymi literami napisane ze w trakcie pisania strasznie mi sie post rozrosl i jesli moderator bedzie chcial to go przeniesie do nowego topicu...


Krzysiek2099 napisał(a):
Blade Bash? Stun co 15 minut (7:30 po upach) - sorry.
BB to w teorii nie tylko stun ale i Plague co w szczegolnie takich walkach krotkich np 1 minutowych gdzie nie ma znaczenia ze masz na tym 15 minut recast. Po drugie nie wiem stary jak Ty zes odjal 15min-(2x2:30min) i wyszlo Ci 7:30min :) . Po trzecie na serio nie masz za co przepraszac 8)


_________________
Obrazek

Obrazek

*

Posty: 157
Dołączył(a): 12.11.2007
Offline
PostNapisane: 31 sty 2008, 13:02 
Cytuj  
Zanshin nie stakuje sie z Double Attack, więc nie będzie miss..zanshin..i tu kolejny hit z double attack, co za tym idzie nie mam mowy o magicznych 36 TP Krzysiek.


_________________
Obrazek

******

Posty: 3357
Dołączył(a): 16.12.2004
Offline
PostNapisane: 31 sty 2008, 13:15 
Cytuj  
Bartelius napisał(a):
Po drugie nie wiem stary jak Ty zes odjal 15min-(2x2:30min) i wyszlo Ci 7:30min :)

Zrobiłem Blade Bash 3/3? 2:30 na każdy up. Ale nawet te 10 minut. Szajs nawet przy Plague (90-100% skuteczności).

Homer napisał(a):
Zanshin nie stakuje sie z Double Attack, więc nie będzie miss..zanshin..i tu kolejny hit z double attack, co za tym idzie nie mam mowy o magicznych 36 TP Krzysiek.


Fokin SE. To dlatego generalnie nie spotykam sam/war. No to co będzie po miss... Zanshin czy Double Attack?

*****

Posty: 2438
Dołączył(a): 7.06.2005
Offline
PostNapisane: 31 sty 2008, 13:20 
Cytuj  
Homer napisał(a):
Zanshin nie stakuje sie z Double Attack, więc nie będzie miss..zanshin..i tu kolejny hit z double attack, co za tym idzie nie mam mowy o magicznych 36 TP Krzysiek.
A nie da sie attack -> miss double attack -> zenshin?


_________________
Obrazek

Obrazek

*

Posty: 157
Dołączył(a): 12.11.2007
Offline
PostNapisane: 31 sty 2008, 13:45 
Cytuj  
Bartelius napisał(a):
Homer napisał(a):
Zanshin nie stakuje sie z Double Attack, więc nie będzie miss..zanshin..i tu kolejny hit z double attack, co za tym idzie nie mam mowy o magicznych 36 TP Krzysiek.
A nie da sie attack -> miss double attack -> zenshin?



Dużo biegam z /WAR na TP burny zazwyczaj, i nigdy to w taki sposób nie zaskoczyło, więc sie pewnie nie da...ale to i tak nie ma sie co martwic, Zanshin działa dobrze, więc jest mnóstwo TP do spalenia. Dla lepszego DA, można zawsze uzywać ( i tez tak robie ) AF+1 Hands + Tonosama Rice Balls....dla totalnego odjazdu moża używać Myochin Kote+1 i zrezygnować ze standardowego Head ( Turban/O-hat/Wyv Helm czy co tam kto używa ) i założyć Roshi Jinpachi wtedy effect: Enhances Effects of Rice Balls się stakuje....przy kalsycznych Tonosama Rice Balls daje:

HP +15
Dexterity +3
Vitality +3
Charisma +3

Attack +100
Defense +60
Double Attack +2

:P


_________________
Obrazek

******

Posty: 3739
Dołączył(a): 27.02.2004
Offline
PostNapisane: 31 sty 2008, 14:23 
Cytuj  
Na pierwszy rzut oka to jak robisz Sam do eventów gdzie z reguły robisz z kimś skillchain to Shikikoyo wydaje sie być przydatne- każdy samurai, który traktuje teamwork poważnie ma to zmeritowane- Newz, Schelf, Fico mógłbym wymieniać jeszcze długo.

Co do ninja to nie wiem po co ninja tools expertise, ten skill został chyba dołączony do meritów dla biednych (finansowo) ninja, którzy ledwo wiążą koniec z końcem. Zamiast tego zmaksuj sobie raiton i hyoton san- będziesz mógł burstować po skillchainie.

Suiton i Huton effect to dobre skille po zmaksowaniu subtle blow- które rozwiniesz bardziej to Twoja sprawa, teraz blmi i tak mają mało resistów ze względu na sprzęt więc przydatność tej kategorii nie jest już aż tak ogromna jak rok czy 2 lata temu.

Specyficznie poczytać o drk/nin można tutaj: http://belkinator.livejournal.com/ mniej więcej 2/3 długości strony. Zgadzam się z 90% tego co tam jest napisane więc szkoda czasu abym sie produkował :D

-Katany 4/8- starczy, sprzętu do acc+ jest sporo.
-Sange ma sens tylko z koga shuriken a ashu talif nie robi za dużo osób więc ciężko będzie uzupełniać zapas shurikenów. Poza tym zadaj sobie pytanie, czy masz ochotę nosić kolejny set dla ninja- tym razem do /racc+ /ratk+
-Kurayami/Hojo starczy jak zamierzasz sie bawić z /drk, do party tym bardziej starczy bo zanim mobka zdebuffujesz na full to ma przeważnie 70% hp.


_________________
"The tendency to whining and complaining may be taken as the surest sign symptom of little souls and inferior intellects."
Francis Jeffrey

****

Posty: 1637
Dołączył(a): 28.06.2006
Offline
PostNapisane: 31 sty 2008, 14:30 
Cytuj  
Mnk vs maat:
- blink band - 3 cienie
- opo-opo - 300% tp
- icarus wing
- shiva claws
- lightings day

engage, focus, dodge, 2h, ws, icarus wing, ws, hit, hit, hit, ws

Kombinacja shiva claws i lightings day dziala rewelacyjnie.

*****

Posty: 2438
Dołączył(a): 7.06.2005
Offline
PostNapisane: 31 sty 2008, 14:43 
Cytuj  
HP +15
Dexterity +3
Vitality +3
Charisma +3

Attack +100
Defense +60
Double Attack +2

+ jeszcze efekty na rekawiczkach samych czyli:
STR+7
DEX+7
HP+15
Enmity+2

vs turban+kotes+meat:

+80att
+5STR(w trakcie WS z food)
+5%Haste
+30HP


Jednak jest jeszcze jedno ale: w przypadku swapu ekwipunku pod WS tracimy 100att. Sensowne wydaje sie zmienic tylko glowe zeby stracic tylko +50 att rece z +7 STR do Ws nie sa zle. W sumie zostaje to tak

w tp:

5% haste
83att

vs.

+2% Double Attack
+10 DEX
+105 att

w WS:
(rece af+1 vs o kote swap na , head swap na shura w obu przypadkach wiec juz shura statsow nie bede dodawac

+7STR
+10DEX
+53att
+1% DA

vs.

+11 STR
-6DEX
+-67att

Jak widac godne rozwazenia... 22 att wiecej przy tp to naprawde sporo +1%crit od DEX tez nie jest zly to rowniez jakies +7,5 acc +2%doubleattack tez nie do pogardzenia wszystko to vs. 5% haste. Trudna decyzja zalezy czy mam haste build czy nie. w WSach jednak troche przegrywa 4STR mniej i 14att mniej.. Na serio cizka decyzja porownywalne sa te bonusy. Zamieszales Myrta zamieszales :)


_________________
Obrazek

Obrazek

*****

Posty: 2438
Dołączył(a): 7.06.2005
Offline
PostNapisane: 31 sty 2008, 14:48 
Cytuj  
Dzieki Rha za odpowiedzi:
zaufam Ci w pelni. Jesli chodzi o jubaku to nie zamierzalem go urzywac tylko w expieniu w eventach juz tak wiec sie ciesze ze troche zaoszczedze na expieniu :)


_________________
Obrazek

Obrazek

*

Posty: 157
Dołączył(a): 12.11.2007
Offline
PostNapisane: 31 sty 2008, 15:54 
Cytuj  
Bartelius napisał(a):
HP +15
Dexterity +3
Vitality +3
Charisma +3

Attack +100
Defense +60
Double Attack +2

+ jeszcze efekty na rekawiczkach samych czyli:
STR+7
DEX+7
HP+15
Enmity+2

vs turban+kotes+meat:

+80att
+5STR(w trakcie WS z food)
+5%Haste
+30HP


Jednak jest jeszcze jedno ale: w przypadku swapu ekwipunku pod WS tracimy 100att. Sensowne wydaje sie zmienic tylko glowe zeby stracic tylko +50 att rece z +7 STR do Ws nie sa zle. W sumie zostaje to tak

w tp:

5% haste
83att

vs.

+2% Double Attack
+10 DEX
+105 att

w WS:
(rece af+1 vs o kote swap na , head swap na shura w obu przypadkach wiec juz shura statsow nie bede dodawac

+7STR
+10DEX
+53att
+1% DA

vs.

+11 STR
-6DEX
+-67att

Jak widac godne rozwazenia... 22 att wiecej przy tp to naprawde sporo +1%crit od DEX tez nie jest zly to rowniez jakies +7,5 acc +2%doubleattack tez nie do pogardzenia wszystko to vs. 5% haste. Trudna decyzja zalezy czy mam haste build czy nie. w WSach jednak troche przegrywa 4STR mniej i 14att mniej.. Na serio cizka decyzja
porownywalne sa te bonusy. Zamieszales Myrta zamieszales :)



Chyba że, uda Ci sie kupić, lub kupisz materiały i ktoś z Cooking 100+ zrobi SHOGUN RICE BALL, to wtedy sytuacja wygląda tak:

HP +20
Dexterity +4
Vitality +4
Charisma +4

+ Jinpachi + Kote:

Attack +100
Defense +60
Double Attack +10 !!!

i ten Food trzyma 60 minut.


_________________
Obrazek

*****

Posty: 2438
Dołączył(a): 7.06.2005
Offline
PostNapisane: 31 sty 2008, 16:25 
Cytuj  
taaa zrobi ... na ah kosztuja 20k za 1 i jak tak porownujesz to mozna porownac do jakiegos fooda typu carbonara +1 i masz
+70 att a nie +60
+6 store tp
+180 HP
+4 STR moim zdaniem po prostu na tp burny lepiej chyba codzic z tonama a na eventy z meat na eventach sie glownie licza jednak WSy, ale nie omieszkam potestowac jak tylko zrobie sam :D


_________________
Obrazek

Obrazek

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 53 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.