mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 527 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 27  Następna strona
Autor Wiadomość
******

Posty: 4799
Dołączył(a): 8.12.2004
Offline
PostNapisane: 11 mar 2005, 00:52 
Cytuj  
DING !!! WAR 30 :D
dzisiaj w dzungli to bylo wariackie party i wariacki exp :D 2xmnk,. war, nin, rng i smn, zabijalismy mandy jedna po drugiej bez zadnej przerwy a potem PLowal nas jakis nudzący sie RDM :P

jutro jestem od 17 i moge sie przejsc pofarmowac animy :) ktos chętny na wypad?

a teraz ide spac bo ledwo zyje ;)


_________________
Final Fantasy XI : Zjawcia [Ramuh] RETIRED
Final Fantasy XIV: Chrysalis Skyserpent [Moogle]

*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 11 mar 2005, 08:53 
Cytuj  
Huck już zdązył napisać to co ja miałem napisać o animach. :D

Oczywiście jeśli ktos ma cheć i mozliwość farmować animy to proszę to robić. JA dziś będe o godz 18-19 w domkq a od 20 mamy exp wiec nie nafarmuje. Ja mam jedna anime - remains of pain > hysteroanima.
30 sec nie spawmowania AoE ..

Edwin może dopiero od godziny 14, tak proponuję się umówić - godz 14 Jeuno - ogrody.

Team Roster Sobota 11-03-2005 godz 14:00 Jeuno Ogrody - koło gościa który daje questy na EMN

1. tank - Zjawka lv 30 war/nin
2. support - Ancover lv 30 whm/blm3
3. ddealer - Opiekun lv 30 rng/nin
4. ddealer - Stokrotka lv 30 rng/nin
5. support - Edwinpl lv 30 smn/whm
6. support - Xetegea lv 30 smn/whm


_________________
Ruttar Stonegrip @ IX Kohorta @ Moogle

******

Posty: 4799
Dołączył(a): 8.12.2004
Offline
PostNapisane: 11 mar 2005, 09:14 
Cytuj  
jak juz pisalam sobote mam calutka wolna wiec pasuje mi dowolna godzina :)
spokojnie możemy z Xetem pofarmowac animy w sobote rano :)
hmmm same animy sa rare/ex a te recollection? mozna ich nafarmowac wiecej?

juz sie nie moge doczekać soboty :D


_________________
Final Fantasy XI : Zjawcia [Ramuh] RETIRED
Final Fantasy XIV: Chrysalis Skyserpent [Moogle]

*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 11 mar 2005, 09:15 
Cytuj  
Kolejność walk :
1. Dem [ w zasadzie nie potrzeba anim aby to wygrać, ale trzeba to zrobić w 5-6 minut max ]
2. Holla [dużo hi-potów dla tanka, ma drain atack od połowy HP ]
3. Mea [ full attack - full anim, ]


_________________
Ruttar Stonegrip @ IX Kohorta @ Moogle

******

Posty: 4799
Dołączył(a): 8.12.2004
Offline
PostNapisane: 11 mar 2005, 09:35 
Cytuj  
dobrze ze mam gobbieV ;) duuuuzo sie zmieści :P


_________________
Final Fantasy XI : Zjawcia [Ramuh] RETIRED
Final Fantasy XIV: Chrysalis Skyserpent [Moogle]

*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 11 mar 2005, 11:11 
Cytuj  
Promyvion – Dem Taktyka dla naszego party.

Medicines :
Tank :
-10-12 x hi-potion - makro na hi-potion proszę sobie zrobić.
- Hp regen – jakiś soczek – gruszkowy chyba może być
Rng :
- 5 x hi- potion, makro na użycie mikstury
- regen w płynie
Magowie :
- 3 x hi - potion
- 2 x hi – ether [ SMN muszą mieć ]
- 6- 8 x yagudo drink
Dodatkowo :
Wszyscy : reraise scrol
Whm : reraise potion

Animy :
Terroanima – podowuje ok. 30 sec tzw „self kite”, przeciwnik biega wokoło nie atakuje nikogo. W przypadku tej walki bardzo polecam.
Psychoanim – powoduje około 30 sec blokowanie ataków fizycznych. Bardzo dobra na tego przeciwnika.

Walka :
Przeciwnik dysponuje bardzo potężnym atakiem fizycznym, nie ma AoE, ale atak może skutecznie zabić tanka bardzo szybko jeśli ten nie ma cieni. Proszę summonerów o pomoc WHM w leczeniu tanka. Tank nie czeka na zaklęcie tylko pije topiony i pilnuje aby miał cienie. W przypadku kiedy przeciwnik pobiegnie do rangerów należy pamiętać że maja oni bardzo słaby pancerz ale mają blink lub cienie.
Według opisu na alkhazam przeciwnik zaczyna przyzywać pomocników po 5 minutach walki, ja myślę że robi to od chwili kiedy ma 50-60% HP. Aby wyeliminować ryzyko walki z kilkoma przeciwnikami na raz proszę pominąć odpoczynek po wejściu do BCNM. Wszyscy piją swoje soczki. Proszę regularnie używać jak tylko padną MP regen ponownie.
Personalnie :
- Edwin po wejściu do BCNM poproszę blink na party.
- Ancover proszę buffy dla party zaraz po wejściu – sama protectra II. Zaraz po buffach biegniesz ZA Zjawka i dajesz Elemental Seal + Paralyze po Voke Zjawi, a potem slow i dia. Proszę abyś uzyła stoneskin zaraz po debuffach, ale priorytetem są Cure I i II dla tanka. Nie używaj regen –długo się castuje a tank i tak ma soczek regen.
- Zjawka vokujesz, i biegniesz na środek, musisz utrzymać przeciwnika przez dość czasu na sobie aby SMN użyli specjalnego ataku – niecała minutę 1 minuty. Hi-potiony dają ci extra hate, weź blink od Garrudy na początek – to ci da 5 cieni, potem regularnie recastuj cienie. Jeśli zobaczysz że nie dajesz rady „przeżyć” ataków używasz bądź wołasz o psychoniame. Jesli przeciwnik sie nie ruszy przy ataku sumonów dostanie status Gravity mozna go będzie kitować.
- Xetega po voke Zjawci używasz ataku Leviathana, kiedy przeciwnik będzie nieruchomy.
- Edwin po ataku Xeta powinieneś mieć możliwość użyć ataku Leviathana – zrób to.
- Opiekun zaczynamy walić zaraz po ataku Leviathana Edwina.

Po wstępnej fazie ataku należy na zimno ocenić sytuację – jeśli tank nie ma możliwości recastowac cieni czas na terroanime. Przeciwnik będzie sobie biegał w kółko nie atakując nikogo przez 30 sekund. Potem walimy następną terror i mamy znów 30 sek. Po minucie SMN mogą użyć znów blood pact i robią to.
Przeciwnik powinien mieć około 50-60% HP. Czas na 2-h. Zaczyna WAR – 2-h, voke itd.
Potem SMN – 2-H astral follow i RNG według opisu taktyki ogólnej.

Uwagi końcowe :

W trakcie walki może się zdążyć że przeciwnik przywoła dodatkową pomoc i tutaj smn muszą zadziałać szybko – wysłać sumona do walki z nowym przeciwnikiem a RNG jeśli ma TP uzywa na nich WS – bije tego bliższego. Jeśli zdarzy się to tuz przed atakiem 2-h summonerów można odpuścić zajmowanie się tymi dodatkowymi monsterami – 2h sumonera je zabije.


Po walce wygranej idziemy na walke ENM's.

po walce ENM's mamy około 2 h czasu oczekiwania na nasze 2-h - proponuje wykożystać czas na farm anim. Prosba do Edwina - kup warp scrol lub inny środek do warp - wrócicsz farmować animy jako blm/whm i będziemy mogli szybko skoczyć do jeuno przerobić remains of na anime :D


_________________
Ruttar Stonegrip @ IX Kohorta @ Moogle


Ostatnio edytowano 11 mar 2005, 11:43 przez Scorpio, łącznie edytowano 1 raz
*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 11 mar 2005, 11:14 
Cytuj  
Uwaga techniczna :
- Moge wyprodukować dowolne potrzebne medicines na walkę, tak samo Ancover ma taką możłiwość. Ponieważ np poison potion jest tańszy w kupnie niż w produkcji proszę go kupić, ale np hi-potiony są tańsze w produkcji, tak samo etherki/hi-etherki - kupcie materiał i się zrobi potrzebne flaszki.


_________________
Ruttar Stonegrip @ IX Kohorta @ Moogle

******

Posty: 4799
Dołączył(a): 8.12.2004
Offline
PostNapisane: 11 mar 2005, 11:31 
Cytuj  
czyli najlepiej zebym miala przy sobie terro- i psychoanime,
po uzyciu terro-, jak mobek biega w kolko nie da sie go atakować? te +/- 30 sek jest na recast cieni i regen?
hmmm... cienie sie dlugo recastuja a kazdy hit przerywa recast, mam nadzieje ze sprzet z +eva i +agi + emperor ulatwia mi sprawe...
najlepiej byloby nafarmowac 6 psychoanimek i wykonczyc bossa w czasie ich dzialania :)
jeszcze jedno - jak duza jest ta arena Stok? zdaze castnac cienie przed vokiem zanim boss dojdzie do rng lub magow jak zlapią aggro?


_________________
Final Fantasy XI : Zjawcia [Ramuh] RETIRED
Final Fantasy XIV: Chrysalis Skyserpent [Moogle]

*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 11 mar 2005, 11:40 
Cytuj  
Duszek napisał(a):
czyli najlepiej zebym miala przy sobie terro- i psychoanime,
po uzyciu terro-, jak mobek biega w kolko nie da sie go atakować? te +/- 30 sek jest na recast cieni i regen?
hmmm... cienie sie dlugo recastuja a kazdy hit przerywa recast, mam nadzieje ze sprzet z +eva i +agi + emperor ulatwia mi sprawe...
najlepiej byloby nafarmowac 6 psychoanimek i wykonczyc bossa w czasie ich dzialania :)
jeszcze jedno - jak duza jest ta arena Stok? zdaze castnac cienie przed vokiem zanim boss dojdzie do rng lub magow jak zlapią aggro?


Da się go atakować jak działa psychoanima i terroanima, ponadto obie mogą działać jednocześnie. Ta walka jest do wygrania przy naszym setupie bez anim tak naprawde.
Atak Leviathana daje efekt gravity, dodatkowo paralyze od Ancover i slow i będzie ok. wolał bym oszczedzic animy na grożniejszego przeciwnika. więc uzywamy tylko jeśłi okazuje sie ze sytułacaja jest nie do opanowania i ew po uzyciu 2-h - wtedy proostu szkoda tacic 2 h w zastępstwie animy.
Nie wiem kto i jakie ma animy i jak to będzie wyglądać ostatecznie, nie podaje więc kolejności używania anim.

Arena jest mała, ale z gravity, slow paralyze na sobie to on zbytni nie pobiega. Rng będa mieć poczatkowo 5 cienie, potem mają swoje 3 z suba. Trzeba liczyc i recastować jak zostaje ostani cień, tak samo ty, licz kiedy i jakie cienei ci zchodzą.
Nie przesadzaj z evasion, lepiej atak up lub def up. On cie i tak trafi.


_________________
Ruttar Stonegrip @ IX Kohorta @ Moogle

******

Posty: 4799
Dołączył(a): 8.12.2004
Offline
PostNapisane: 11 mar 2005, 11:47 
Cytuj  
ok, czyli Eisen set - spory def i bonus do vit, do tego pierscionki i kolczyli z +att i +str
a jedzenie? jezeli nie ma sensu ladowac w eva to fish chiefkabob?

jeszcze jedno - mozna isc solo farmowac te animy? bo moge sie przejsc dzisiaj od 17 a nie wiem czy jeszcze ktos bedzie


_________________
Final Fantasy XI : Zjawcia [Ramuh] RETIRED
Final Fantasy XIV: Chrysalis Skyserpent [Moogle]

*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 11 mar 2005, 12:11 
Cytuj  
na poziomie Zero moge jako rng solowac te monsterki, ale weż ancover ze sobą jak się uda ^^


_________________
Ruttar Stonegrip @ IX Kohorta @ Moogle

******

Posty: 4799
Dołączył(a): 8.12.2004
Offline
PostNapisane: 11 mar 2005, 12:19 
Cytuj  
jak tylko bedzie po poludniu ingame to pojdziemy razem :)


_________________
Final Fantasy XI : Zjawcia [Ramuh] RETIRED
Final Fantasy XIV: Chrysalis Skyserpent [Moogle]

*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 11 mar 2005, 13:06 
Cytuj  
Promyvion – Holla.

- Now it gets hard. He will use a combination of AE Sleep, AE Blind, and AE Curse. Meelee use Poison Potions to keep yourselves awake, Holy Water and Eye Drops to remedy status effects. Once he gets to 50%, he will begin to use his HP Drain attack, which can get up to 250+ on mages, so watch your agro BLM. I recommend Mighty Strikes at 40%, Eagle Eye Shot at 30%.

Medicines :
Tank :
-12 x hi-potion - makro na hi-potion proszę sobie zrobić.
- HP Regen x3 – jakiś soczek – gruszkowy chyba może być
- 4 x eye drops
Rng :
- 6 x hi- potion, makro na użycie mikstury
- regen w płynie.
- 4 x eye drops
Magowie :
- 4 x hi – potion.
- 3 x soczek do regen HP.
- 2 x hi – ether [ SMN muszą mieć ].
- 6- 8 x yagudo drink.
Dodatkowo :
Wszyscy : reraise scrol, poison potion x 6 poza whm, holy water x 6.
Whm : reraise potion i venom potion x 6, regen HP soczki.

Animy :
Recollection of Guilt => Terroanima
Podowuje ok. 30 sec tzw „self kite”, przeciwnik biega wokoło nie atakuje nikogo. W przypadku tej walki bardzo polecam.
Recollection of Fear => Psychoanima
Powoduje około 30 sec blokowanie ataków fizycznych. Bardzo dobra na tego przeciwnika.
Recollection of Pain => Hysteroanima
The enemy will attempt to use special attacks, but they will not execute. This is a fantastic anima as it prevents the boss from swarming you under with their most powerful attacks. Sadly there is no message to let you know that Hysteroanima is working, nor any to let you know when it stops.

Walka :
Monsterek ma zwyczaj uzywać AoE sleep, AoE Curse i AoE blind.
Panaceum na sleep jest venom/poison potion, w połaczeniu z HP regen nie zabiera HP a efekt regen można cancelnąc i po 3 sek się budzimy. Jest to o tyle istotne ze zwykle kiedy przychodzi czas na decydujące uderzenie sumonerzy spia ale spią też summony :P
Efekt curse usówa holy water, no a na blind eye drops ^^.

Sama walka jest wg standardu z tą róznicą że przeciwnik ma zwyczaj kraść nasze buffy, oraz używać drain dlatego zapominamy o buffach typu protect II, dajemy Protect na start, ponadto WHM musi dawać buffy typu barsleep, barstonra. Jak nam ukradnie efekt poison to bardzo dobrze :D

Dobrze jest też używać Terroanima, i Hysteroanime aby blokować jego AoE i pozowlic mu troche pochasać ^.^.
Po tym jak przeciwnik osiągnie 50% HP full atack.


_________________
Ruttar Stonegrip @ IX Kohorta @ Moogle

*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 11 mar 2005, 14:36 
Cytuj  
SUPER GUIDE


_________________
Ruttar Stonegrip @ IX Kohorta @ Moogle

*

Posty: 6494
Dołączył(a): 14.10.2002
Offline
PostNapisane: 11 mar 2005, 14:51 
Cytuj  
Sto - zapomnij o Terroanimie - to wprowadza więcej chaosu niż pożytku. Skupcie się na Hystero- Psycho- animach (czyli farmujcie w Holla).


_________________
FFXI: Hucksterthief: THF99 / BLU99 / NIN99 | AF3+2 (done!) THF5/5, NIN5/5, BLU5/5 | Merity:670+ | Kannagi: 85
FFXIV: The Huckster: BRD80 i452 | MIN80 / BTN80 / FSH80 | GSM80 / CRP80 / CUL80

******

Posty: 4799
Dołączył(a): 8.12.2004
Offline
PostNapisane: 11 mar 2005, 19:14 
Cytuj  
ok, mam hysteroanime :)
teraz jeszcze polowanko na dwie pozostale :D
i musze zrobic buforek dzisiaj, mam nadzieje ze znajde party, chocbym miala siedziec do rana ;)

[edit]
moze dzisiaj cos znajde, mam 1600 exp na 30...

Stok - mam jeszcze jedno pytanie odnosnie taktyki - na poczatku jak vokuje i bije mobka budujac sobie hate przed atakiem summonow zeby utrzymac go w miejscu, jezeli przez ta minute nabije tp do 100 to ws odpalony przed atakiem summonow dodatkowo utrzyma go przy mnie, ale jak bede missowac i nie trafiac to moze byc problem - myślisz ze w tym momencie icarus bylby dobrym rozwiazaniem?


_________________
Final Fantasy XI : Zjawcia [Ramuh] RETIRED
Final Fantasy XIV: Chrysalis Skyserpent [Moogle]

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 12 mar 2005, 12:22 
Cytuj  
Mam zle wiadomosci: :cry:

wczorajsze problemy z laczem nie ustapily. Chyba to nie wina sieci tylko mam jakies gowno w kompie (sprzet Anc dziala normalnie). Dzis gralem rano RNG i dwa razy przez to padlem...

Mam nadzieje, ze przez weekend sie z tym uporam, najwyzej zrobie reinstalke.

Czy mozemy przelozyc termin promow na poniedzialek albo srode?

******

Posty: 4799
Dołączył(a): 8.12.2004
Offline
PostNapisane: 12 mar 2005, 19:32 
Cytuj  
poniedziałek od 18 - 19.30 jest maintenance...


_________________
Final Fantasy XI : Zjawcia [Ramuh] RETIRED
Final Fantasy XIV: Chrysalis Skyserpent [Moogle]

***

Posty: 608
Dołączył(a): 20.05.2004
Offline
PostNapisane: 13 mar 2005, 08:13 
Cytuj  
No to nam fajnie SE zepsuł plany :( :P
W zasadzie jesli nie zrobilismy tego w weekend to wątpie, żeby jakiś inny termin był osiągalny dla wszystkich 6 osób. Chyba, że po prostu zrobimy to w kilka dni, bo rajd na wszystkie 3 promy to moim zdaniem może mieć miejsce tylko w weekend przy takim zestawieniu osób (wiadomo: praca, szkoła, inne obowiązki).
Jak macie jakieś ciekawe pomysły na rozwiązanie problemu z miejscem spowodowanym dużą ilością medicines, dajcie znać :)


_________________
...was wearing his fine white coat of mail and his helmet with gold-studded stones; by his side hung Joyeuse, and never was there a sword to match it; its colour changed thirty times a day.

******

Posty: 4799
Dołączył(a): 8.12.2004
Offline
PostNapisane: 13 mar 2005, 09:01 
Cytuj  
moja propozycja:

poniedziałek - 20.00 - Dem - spotkanie przy cragu (ewentualnie mozna troche poczekac, nie wiem jak bedzie z update)

środa - 20.00 - Holla - spotkanie przy cragu

sobota - 14.00 - Mea - spotkanie przy cragu

kazdy ma miec przy sobie wszyystkie medicines i inne potrzebne rzeczy zeby nie okazalo sie w ostatniej chwili ze ktos czegos zapomnial :/


_________________
Final Fantasy XI : Zjawcia [Ramuh] RETIRED
Final Fantasy XIV: Chrysalis Skyserpent [Moogle]

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 527 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 27  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.