mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 82 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 2 lut 2006, 18:19 
Cytuj  
mik napisał(a):
Przy zalozeniu ze AH prawie nieistnieje "kwitnie" handel z NPC i wszyscy zaczynaja od lvl 1 ?


Takie załozenie jest prawdziwe tylko jesli grasz w FF XI w wersji offline 1 gracz v enviroment, w kazdym mmorpg kladzie sie nacisk na MM a potem dopiero na O i cala reszte czyli RPG. Wychodzisz z zalozenia ze skoro wszyscy zaczynaja od lv 1 niek nie bedzie w stanie wyprodukowac zadnegi itemu, dropy z exp party beda ladowaly wylacznie u npc, nikt nie bedzie robil bcnm i wogole nie bedzie czegos takiego jak MM ....A będzie to tak że jedni beda craftowac, inni expowac, jeszcze inni kopac w kopalni a ktos tam lowic ryby, czesc ludzi bedzie robic ranki inna czesc questy ... w czym problem ? To ze nie bedzie mozna kupic na AH np Apollo Staff przez rok nie znaczy ze wyznacznikiem zdobycia lv 75 jest posiadanie wlasnie Apollo Staff ... czy tez Scorpion Harnes dla ninja ... uwazasz ze skoro bedzie trzeba kupowac wieksza czesc towaru u npc to nikog nie bedzie stac aby zainwestowac troche grosza w kilofy i wyprodukowac troche swoich sztabek z ktorych mozna zrobic sprzet do sprzedania ? albo w hatchet do zdobycia drewna na skill WW ? W tej grze jest mnustwo NM's ktore tylko beda czekaly zeby je ktos kilnol i zdobyl jakis fajny sprzet, ale do tego wlasnie potrzeba MM bo sam to mozesz ...

Nie wiem czemu ale nasowa mi sie tu powiedzenie :

Nie pamięta wół jak cielęciem był ....


_________________
Ruttar Stonegrip @ IX Kohorta @ Moogle

**

Posty: 220
Dołączył(a): 20.12.2005
Offline
PostNapisane: 2 lut 2006, 18:35 
Cytuj  
Comodo napisał(a):
Zastanowiła mnie taka sytuacja... Wyobraź sobie:

Tworzysz sobie nową postać i lądujesz na dopiero co otwartym serwerze Finala - powiedzmy: Velius. A więc lądujesz na otwartym 3 dni temu Veliusie. Jak narazie max lvle ludzi, to 20+, auction house prawie pusty - brak itemów, nie ma crafterów, a każdy nosi w kieszeniach tyle gili, ile mu gobliny dropnęły. Handel praktycznie nie istnieje, ceny nie ustalone. Nie ma uberów, high lvl zony puste i dopiero będą się zapełniać. O equip jest ciężko, więc handel z NPCami kwitnie.
W sumie resztę możesz sobie wyobrazić i sam dopowiedzieć. Sytuacja tak jakby z kosmosu, ale ciekawa. Można przypuszczać, że już po 3 tygodniach pojawią się lvle 75te - uberzy grający może na 2 zmiany 24/7 w exp statikach.
I teraz pytanie do Ciebie. Grałeś na Ramuhu, masz doświadczenie. Wiesz co i jak. Czym byś się zajął na Veliusie by mieć przewagę, pieniądze, pozycję? W końcu wiesz co kampić, wiesz jak organizować LSy, wiesz jak craftować, co i ile może być warte.

Jaki byłby Twój battle plan, gdybys startował na Veliusie - czystym serwerze?


Ja odpowiedzialem ze PRZY TAKICH zalozeniach NAJLEPSI 8-10 miesiecy. Nie JA zaczolem udowadniac ze 2 miesiace MAX.
Mozesz sie ustosunkowac do tego ?!? Zacznij pisac na TEMAT albo przeczytaj wszystko od poczatku.

Dalej bedziesz sie spieral ze:

Scorpio napisał(a):
Odpowiedz brzmi DA SIE zrobić lv 75 w 2-3 miesiec grajac HARDCOROWO


Jezeli tak to sam o sobie powiedziales :

Scorpio napisał(a):
Nie pamięta wół jak cielęciem był ....


Chociaz RAZ napisz odpowiedz na post COMODO. Bo ja DALEJ swoje :PRZY ZALOZENIACH Comodo jest to niemozliwe, i hardcorowo to mozesz sie tylko UPIERAC przy swoim choc nie masz racji.

To nie BYLY moje zalozenia tylko kolegi COMODO ! Czy tylko ja staram sie trzymac tematu ? Przestan udowadniac mi ciagle ze ziemia jest plaska.

End Topic.

*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 2 lut 2006, 18:41 
Cytuj  
Suczka udowodnil ze jest to mozliwe - ja nie musze.


_________________
Ruttar Stonegrip @ IX Kohorta @ Moogle

****

Posty: 1815
Dołączył(a): 7.01.2005
Offline
PostNapisane: 2 lut 2006, 18:43 
Cytuj  
Grajac przez 3 tygodnie 24h na dobe daloby rade zrobic 75lvl.
Zawsze mozna lowic rybki i sprzedawac do NPC.
Jeden zespol lvluje a drugi zarabia kase. Jedniodniowe runy po AFy.
Wszystko da sie zrobic jezeli sie bardzo chce :)
Moim zdaniem to bardzo mozliwe. Oczywiscie wiadomo,z e nikt nie bedzie mial jakichs +1 itemow z gornej polki, ale to nie oznacza, ze sa one niezbedne. Mozna klepac VT moby a nie IT++ non stop. Bez SH tez sie da grac! Zreszta niewazne, kazdy serwer kiedys powstawal i nic na nim nie bylo. Nie mowie, ze ludzie robili 60lvl w ciagu miesiaca. Zreszta.. nie na tym to polega. Glupia ta dyskusja jest w ogole ;]


_________________
Obrazek

**

Posty: 220
Dołączył(a): 20.12.2005
Offline
PostNapisane: 2 lut 2006, 18:45 
Cytuj  
Scorpio napisał(a):
Suczka udowodnil ze jest to mozliwe - ja nie musze.


Prosze DOWOD !!!! Na jakim serwerze zaczol ? Czy byly spelnione WARUNKI Comodo ?(hipotetyczne co prawda ale taki byl temat), PISZ NA TEMAT !!!

Tematem na pewno nie bylo :

HEJ CHLOPAKI CZY JEST MOZLIWE ZACZAC GRE NA RAMUHU I ZROBIC LVL 75 W DWA MIESIACE ?


Again pisz na TEMAT.

****

Posty: 1815
Dołączył(a): 7.01.2005
Offline
PostNapisane: 2 lut 2006, 18:46 
Cytuj  
mik napisał(a):
Scorpio napisał(a):
Suczka udowodnil ze jest to mozliwe - ja nie musze.


Prosze DOWOD !!!! Na jakim serwerze zaczol ? Czy byly spelnione WARUNKI Comodo ?(hipotetyczne co prawda ale taki byl temat), PISZ NA TEMAT !!!

Tematem na pewno nie bylo :

HEJ CHLOPAKI CZY JEST MOZLIWE ZACZAC GRE NA RAMUHU I ZROBIC LVL 75 W DWA MIESIACE ?


Again pisz na TEMAT.


Fak it?


_________________
Obrazek

**

Posty: 220
Dołączył(a): 20.12.2005
Offline
PostNapisane: 2 lut 2006, 18:48 
Cytuj  
Seph napisał(a):
Fak it?


GTFO.
kthxbai

****

Posty: 1815
Dołączył(a): 7.01.2005
Offline
PostNapisane: 2 lut 2006, 18:49 
Cytuj  
mik napisał(a):
Seph napisał(a):
Fak it?


GTFO.
kthxbai


Zrobmy trzode moderator zamknie topic ;]

Zreszta sam zainteresowany Comodo juz go chyba nie sledzi:>


_________________
Obrazek

**

Posty: 220
Dołączył(a): 20.12.2005
Offline
PostNapisane: 2 lut 2006, 18:51 
Cytuj  
Tak, tez to zauwazylem ze Comodo ma to w dupie :roll:

*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 2 lut 2006, 19:03 
Cytuj  
@Mik napisze to jeszcze raz :
Wedlug mojej oceny termin 3 tygodni jest realnym terminem o ile zostana spelnione warunki wstepne tzn :
- razem z obiektem exp grupe twoza gracze rownozedzni od poczatku do konca wspierajacy sie w tym zalozeniu, lacznie z tym ze rozklad profesji i rasy jest celowo zaaranzowany.
- obiekt i osoby z nim twozace grupe sa mocno popierdolone bez rl life i sa Polakami, czyli ludzmi gotowymi poswiecic sie w imie idei i dla dobra ogolnego.

@Mik napisze to tylko raz, odnosze wrazenie ze pomimo sporego stazu w tej grze masz dosc powierzchowna znajomosc niektorych aspektow tej gry.


_________________
Ruttar Stonegrip @ IX Kohorta @ Moogle

**

Posty: 220
Dołączył(a): 20.12.2005
Offline
PostNapisane: 2 lut 2006, 19:21 
Cytuj  
Scorpio napisał(a):
@Mik napisze to jeszcze raz :
Wedlug mojej oceny termin 3 tygodni jest realnym terminem o ile zostana spelnione warunki wstepne tzn :
- razem z obiektem exp grupe twoza gracze rownozedzni od poczatku do konca wspierajacy sie w tym zalozeniu, lacznie z tym ze rozklad profesji i rasy jest celowo zaaranzowany.
- obiekt i osoby z nim twozace grupe sa mocno popierdolone bez rl life i sa Polakami, czyli ludzmi gotowymi poswiecic sie w imie idei i dla dobra ogolnego.

@Mik napisze to tylko raz, odnosze wrazenie ze pomimo sporego stazu w tej grze masz dosc powierzchowna znajomosc niektorych aspektow tej gry.


OK i pass. Jest godzina 13:11, w sumie dzieki wam szybko minelo mi pol dnia pracy ale reszte dnia to juz musze popracowac. Masz swoje zdanie i ja je uszanuje. Ja mam swoje, co do odnoszenia wrazenia na temat mojej gry i jej znajomosci hmmm to tylko ciagle wrazenia . . .

*

Posty: 199
Dołączył(a): 6.03.2004
Offline
PostNapisane: 2 lut 2006, 20:29 
Cytuj  
Scorpio napisał(a):
Targaryen napisał(a):
Erelen będzie się twardo upierał przy swoich założeniach ale mimo wszystko nie odmówię sobie komentarza:

Przypuśćmy, że faktycznie bierzemy pod lupę BLMa.

-Nie ma crafterów. JAK zamierzasz zdobyć ubranka i sprzęt potrzebny do sensownego funkcjonowania postaci? Kto scraftuje soczki, kto scraftuje staffy nie wspominając nawet o HQ Elemental Staffów bo to wymaga WW i jeśli się nie mylę GS na dwóch wysokich poziomach (Ore się przerabia w Bead, które jest składnikiem staffa razem z Ebony Lumber). WW 100+3 z supportem z gildii w New Moon ma uśredniając 30% szansę na HQ. Z CZEGO je zrobi?

Jak dojdziesz na spoty do expa skoro nie masz silent oil/prism powder?

-AH nie istnieje bardziej niż na poziomie prymitywnym (kryształy i popularne dropy jeśli wogóle ktoś to będzie wystawiał)

-Zdobywanie Gil to questy i sprzedawanie dropów do NPCów. Jak wiemy kasa z tego nie jest "prima-sort". Niektóre spelle u NPCów kosztuja dość sporo. To dość poważne spowolnienie. Aby nabyć sprzęt u strazników trzeba mieć ODPOWIEDNI RANK, CP by się nawet uzbierało ale zrobienie rank troche czasu zajmuje.

Nie wierzę, że można zrobić 75 level w 2 miesiące, nawet taką profesją jak BLM, nawet hipotetycznie zakładając że ma się ekipę podobnych postrzelonych psychopatów podłączonych do kroplówek z zapałkami w poprzek powiek. Nie na serwerze gdzie nie ma AH, nie kiedy jest się odciętym od WSZYSTKIEGO poza NPCami.

Może znasz kolesia co zrobił to w dwa miesiące na twoim serwerze. Fajnie. Teraz powiedz mi jaki rank miał jak levelował BLMa, ile razy korzystał z AH do zakupu sprzętu i ilu graczy na swoim levelu BLMa miał do swojej dyspozycji kiedy rozpoczął expowanie. Czy miał w swoim inventory coś więcej niż ekwipunek typu "onion" RSE szmaty i 100 gil? Jak nie to daruj sobie wszelkie próby tłumaczenia jaki to szef wszystkich szefów z tego gościa jest że zrobił BLMa w 2 miesiące.


Przesadzasz Rhae, w dupciach wam sie poprzestawiało od dobrobytu ... :)
Nie potrzeba żadnych elemental staff do expowania -> pomagaja, ale nie muszą być!, to że ktoś sobie zakłada że musi je mieć nie znaczy że miec je musi każdy.

90% zaklęć BLM-a jest kupowalana od NPC-a, problem moze być z kasa na te zakupy ale kupic je mozna.

Ekwipunek dla BLM-a to może być nawet zwykła szmata RSE jak ty to nazywasz, dla mnei to jest i pozostanie uber ekwipunek dla maga ...

Da się expować bez ranków, zilartów, copów itd ...
Da się expowac bez food, uber itemów i kupy kasy ...
Maata da się pokonać bez uber sprzetu, zajmie to tylko wiecej czasu -> ja pokonałem Maata bez eliksirow choc mialem oba w 3 probie a jedyny HQ jaki mialem to wind na ta walke i cap w elemental magic. Bodziu pokonał Maata majac tylko Ice Staff a ównie dobrze mógł mieć wan z int+
Tylko co to za exp .. i co za fun z gry logowac sie tylko po to aby nabic expa i nic innego ...

Co do Legendy Suczki - w ciagu 4 czy 6 miesiecy dignoł chlopak lv 72/73, i był najszybciej expujacym Polakiem i wogole gosciem ze strefy innej niz JAPAN ... JP robili z nim GK, ZM i inne takie. Kiedy my z reszta ls-a gnebilismy robale albo netoperki on juz robil pierwszego GK. Ale on grał mniej wiecej tak - pol dnia w kopalni pol dnia exp ...

Co do legendy Edwina to jest ona imo mocna przesadzona, edwin expowal postac okolo roku, i zaczynał naprawde wolno i bardzo wolno mu to szlo do pewnego momentu ... przypadkiem wystawil bilet - revard z moogle questu - za 5 baniek i ktos go kupil, poniewaz koles ostro zaczol po nim jechac i go jebac nie oddal mu za niego kasy co caklowicie rozumie, od tej chwili edwin dostal skrzydel w expie ... zatrzymal sie znow kolo lv 50 na GK i prawdopodobnie z braku kasy tez ... potem edwin zostawial boota w dalktuf tower kiedy spal i kampowal nm-a, robil to tez w ordeless cav vide sniper ring ....


Po roku Stok to ja miałem 2 postacie na 75, pozatym byłem 1szym polakiem z 75 lv :) . Bilet sie sprzedał za 500k nie za 5 baniek. Zatrzymałem sie po 68 lv na dobre 2 miechy bo mi sie zapal skonczył. Z jakims bootem to mi zadnego kitu nie wcisniejsz bo ja nigdy nie cheatowałem i kazdy zna moje podejscie do cheatów a zwłaszcza bodziu, z ktorym grałem w d2 i odszedłem wlasnie z powodu cheatow a to ze duzo campiłem nie znaczyło ze uzywałem botow, uzywałem jedynie stopera do timowania repopu NMa od snipera i mimasa . Troche duzo sprzeczności ale co tam.


_________________
TaruTaru BLM 75/ SMN 75/ BST 56/WHM 38/ RDM 37 Fenrir : O BASTOK rank 10.
HQ Fire/HQ Ice/HQ Thunder/HQ Wind/HQ Earth/HQ Water/HQ Light/HQ Dark
Staff Ready. Kirin O Nidhogg O Aspi O King Behemot O Jorg O Tiamat O Vrtra X
SMN af2: 2/5, Zenith: 4/5

**
Avatar użytkownika

Posty: 7136
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 2 lut 2006, 20:34 
Cytuj  
Co cie na taka czcionke wzielo ;D

*

Posty: 199
Dołączył(a): 6.03.2004
Offline
PostNapisane: 2 lut 2006, 20:35 
Cytuj  
A jakoś tak :)


_________________
TaruTaru BLM 75/ SMN 75/ BST 56/WHM 38/ RDM 37 Fenrir : O BASTOK rank 10.
HQ Fire/HQ Ice/HQ Thunder/HQ Wind/HQ Earth/HQ Water/HQ Light/HQ Dark
Staff Ready. Kirin O Nidhogg O Aspi O King Behemot O Jorg O Tiamat O Vrtra X
SMN af2: 2/5, Zenith: 4/5

*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 2 lut 2006, 20:47 
Cytuj  
Ty wiesz swoje Ed ja wiem swoje. Ktos mimasa kompowal AFK 24/24 ....


_________________
Ruttar Stonegrip @ IX Kohorta @ Moogle

*

Posty: 199
Dołączył(a): 6.03.2004
Offline
PostNapisane: 2 lut 2006, 20:49 
Cytuj  
to mało wiesz ja napewno nie kampiłem mimasa 24 moze z 18 h i miałem ustawiony stoper na repop i robiłem cos na chacie czy ogladalem tv, wszystko mi mozesz zarzucic ale nigdy cheaty, np zet zawsze go lubiłem ale jak sie dowiedziałem ze zaczol uzywac fish bota to mu nagadałem i kazdy kto miał udokumentowane uzywanie botow albo sie przyznał to znał moje zdanie.


_________________
TaruTaru BLM 75/ SMN 75/ BST 56/WHM 38/ RDM 37 Fenrir : O BASTOK rank 10.
HQ Fire/HQ Ice/HQ Thunder/HQ Wind/HQ Earth/HQ Water/HQ Light/HQ Dark
Staff Ready. Kirin O Nidhogg O Aspi O King Behemot O Jorg O Tiamat O Vrtra X
SMN af2: 2/5, Zenith: 4/5

*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 2 lut 2006, 20:55 
Cytuj  
Edwin stoper nie stoper, gadalem do ciebie na tell, stalem obok ciebie, wolalelm, machalem etc, dobre nascie minut ... wstales claimnoles mimasa zabiles i usiadles .... i tyle.


_________________
Ruttar Stonegrip @ IX Kohorta @ Moogle

****

Posty: 1763
Dołączył(a): 20.12.2004
Offline
PostNapisane: 2 lut 2006, 21:04 
Cytuj  
mik napisał(a):
Tak, tez to zauwazylem ze Comodo ma to w dupie :roll:
Nie mam w dupie, tylko zrobiliście flejma z najmniej ważnego infa w tym temacie - szybkiego lvlowania. I co ja mam wam na to odpowiedzieć? Nie lubię flejmów.

Ja byłem ciekaw, czym by się zajęli gracze na nowym serwerze, by zapewnić sobie pewną przewagę, gdy ceny i jakieś LSy się ustatkują. Rhaegal (Targeryen) napisał, że zajął by się jak najszybciej goldsmithingiem. Uważam to za cenną uwagę, rzeczywiście, dało by mu to przewagę po wzroście cen.

Wiadome jest, że sami na serverze nie jesteśmy i w czasie jak my będziemy np. lvlować inni gracze będą fishingowac, craftować, questować i rynek powoli zacznie się kształtować - powoli.

Nie chce flejmować, ale party 5xBLM i 1xWHM uważam za porażkę. A gdzie refresher? Po co ten WHM? Barda, to rozumiem, nie dziwię się, że tak długo lvlowali.

A wracając do tematu, gdybym teraz grał od zera (ale nie na czystym serwerze) spokojnie bym zrobił swojego barda do 75 w 2-3 miesiące.

No ale mówię, nie chodziło mi tu o szybkość lvlowania na czystym serwerze ( do czego się mik przyczepił ) tylko o wasze plany - na czym byście się skoncentrowali - tak jak rha na Goldsmithingu.


_________________
Comodo, Hjumen, BRD 75, PLD 52, BLU 43, WHM 37, WAR 33, DRK 32, DRG 25, NIN 20, SAM 20, BLM 19, MNK 14, BST 12
Obrazek

*

Posty: 199
Dołączył(a): 6.03.2004
Offline
PostNapisane: 2 lut 2006, 21:07 
Cytuj  
Scorpio napisał(a):
Edwin stoper nie stoper, gadalem do ciebie na tell, stalem obok ciebie, wolalelm, machalem etc, dobre nascie minut ... wstales claimnoles mimasa zabiles i usiadles .... i tyle.


Od kiedy boty zawieraja funkcje siadania ? hmmm ciekawe nie wpadles na to ze 1) olałem Cie bo nigdy za Toba nie przepadałem
2) miałem Cie na Bl
3) jedno i drugie ?


_________________
TaruTaru BLM 75/ SMN 75/ BST 56/WHM 38/ RDM 37 Fenrir : O BASTOK rank 10.
HQ Fire/HQ Ice/HQ Thunder/HQ Wind/HQ Earth/HQ Water/HQ Light/HQ Dark
Staff Ready. Kirin O Nidhogg O Aspi O King Behemot O Jorg O Tiamat O Vrtra X
SMN af2: 2/5, Zenith: 4/5

*

Posty: 199
Dołączył(a): 6.03.2004
Offline
PostNapisane: 2 lut 2006, 21:07 
Cytuj  
Scorpio napisał(a):
Edwin stoper nie stoper, gadalem do ciebie na tell, stalem obok ciebie, wolalelm, machalem etc, dobre nascie minut ... wstales claimnoles mimasa zabiles i usiadles .... i tyle.


Od kiedy boty zawieraja funkcje siadania ? hmmm ciekawe nie wpadles na to ze 1) olałem Cie bo nigdy za Toba nie przepadałem
2) miałem Cie na Bl
3) jedno i drugie ?


_________________
TaruTaru BLM 75/ SMN 75/ BST 56/WHM 38/ RDM 37 Fenrir : O BASTOK rank 10.
HQ Fire/HQ Ice/HQ Thunder/HQ Wind/HQ Earth/HQ Water/HQ Light/HQ Dark
Staff Ready. Kirin O Nidhogg O Aspi O King Behemot O Jorg O Tiamat O Vrtra X
SMN af2: 2/5, Zenith: 4/5

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 82 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.