mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 79 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 13 mar 2006, 13:36 
Cytuj  
Vejitta napisał(a):
Scorpio napisał(a):
Duszek napisał(a):
btw: whm nie dostanie refresha - bedzie mogl tylko oddac czesc SWOJEGO mp/hp innym...

a RDM niby jak to robi ? też oddaje częsc swojego HP na MP a potem MP moje innemu ...
:roll:


Czego sie cieszysz Veji ... WHM np Ancover ma w chwili obecnej autorefresh 2mp/3sec i domaga się refresh od RDM i od BRD jesli jest w party, a ja mam tylko 3 mp/3sec, za kazdym razem kiedy robie kolejke refresh dla 4 ludkow a party wydaje 160 MP. Dodaj okoliczne cary typu grav, sleep, blind, dia II( 30 MP SIC ! ), slow, paralyze i haste.


_________________
Ruttar Stonegrip @ IX Kohorta @ Moogle

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2291
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 13 mar 2006, 13:46 
Cytuj  
Zwazywszy ze musze uzerac sie z RDM na codzien, nie bardzo rozumiem tego '[z] czego sie cieszysz Veji..."

Bawi mnie twoja argumentacja. Czyli taki WHM np Ancover ktora ma 2mp per tick juz nie bedzie potrzebowac RDMa czy BRDa jak bedzie mogla sie dzilic z innymi hp i mp? :]


_________________
Hana wa Sakuragi,
Hito wa Watashi...


Obrazek

*****

Posty: 2401
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 13 mar 2006, 14:11 
Cytuj  
job BRD to mit, kto widział ostatnio BRDa 75 ?
chyba że na chwilę przed przebraniem się w NINa
RDM to potęga, wszędzie ich pełno, ale nigdy nie robią party sami ze sobą
pewnie masowa depresja ich przed tym powstrzymuje albo niewiara w moc 6xRDM/DRK


_________________
Obrazek

*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 13 mar 2006, 14:38 
Cytuj  
Vejitta napisał(a):
Zwazywszy ze musze uzerac sie z RDM na codzien, nie bardzo rozumiem tego '[z] czego sie cieszysz Veji..."

Bawi mnie twoja argumentacja. Czyli taki WHM np Ancover ktora ma 2mp per tick juz nie bedzie potrzebowac RDMa czy BRDa jak bedzie mogla sie dzilic z innymi hp i mp? :]


Przy dobrym pulerze nie potrzeba RDM bądz Bard-a, mówi tu o limitach czasu jaki jest potrzebny na Chain #5, wtedy pomiedzy pulami whm i blm mogą restnąć dość MP aby nie potrzebowac refresh. Wymaga to niestety zgrania i wyczucia czasu. Poprostu jak to bodziu pisał kiedyś Refresh do RDM na lv 75 gówno daje, bo to raptem 150 mp, złudzenie obfitosci mp. Co innego na lv 40 czy 50. Jedynym party zależnym od RDM jest tak naprawde tylko PLD tank Party .. Veji kiedy ostanio expowałeś z PLD, bo ja z 6 miesiecy temu ?


_________________
Ruttar Stonegrip @ IX Kohorta @ Moogle

*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 13 mar 2006, 14:39 
Cytuj  
Slayerek napisał(a):
job BRD to mit, kto widział ostatnio BRDa 75 ?
chyba że na chwilę przed przebraniem się w NINa
RDM to potęga, wszędzie ich pełno, ale nigdy nie robią party sami ze sobą
pewnie masowa depresja ich przed tym powstrzymuje albo niewiara w moc 6xRDM/DRK


Z tobą nie gadam.


_________________
Ruttar Stonegrip @ IX Kohorta @ Moogle

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2291
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 13 mar 2006, 15:00 
Cytuj  
Z przykroscia i niejako wstydem musze powiedziec ze odkad merituje unikam PLDow jak ognia :oops:

Za to nie wyborazam sobie tp burn party bez RDMa, czy to w sky czy to w Ule Range.


_________________
Hana wa Sakuragi,
Hito wa Watashi...


Obrazek

*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 13 mar 2006, 15:07 
Cytuj  
Vejitta napisał(a):
Z przykroscia i niejako wstydem musze powiedziec ze odkad merituje unikam PLDow jak ognia :oops:

Za to nie wyborazam sobie tp burn party bez RDMa, czy to w sky czy to w Ule Range.


Ale nie bierzesz whm do party prawda?


_________________
Ruttar Stonegrip @ IX Kohorta @ Moogle

*****

Posty: 2401
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 13 mar 2006, 15:07 
Cytuj  
Scorpio napisał(a):
...
Z tobą nie gadam.


niech żyje "PiS" :D

" Dodaj okoliczne cary typu grav, sleep, blind, dia II( 30 MP SIC ! ), slow, paralyze i haste."
jakby każdy RDM robił skutecznie "grav, sleep, blind, dia II( 30 MP SIC ! ), slow, paralyze i haste" w KAŻDEJ WALCE TO NIGDY NIE BYŁOBY WIPÓW, ale widocznie każdy tego nie potrafi, lub nie chce, lub nie ma ochoty, lub nie umie, lub nie wie, lub się buntuje, lub ma fochy, lub jest afk, lub pije wódkę i ma wszystko gdzieś itd...

dlatego tak mało jest dobrych RDMów i dlatego są niepotrzebni w oczach 1000 ludzi na serwerze bo najzwyczajniej w świecie są nieskuteczni
paralyze, blind zabiera im ninja bawiący się w spelle przeznaczone do solowania, w haste i dia bawi się WHM który być może w ten sposób traci MP które może mu się przydać do leczenia itd.


_________________
Obrazek

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2291
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 13 mar 2006, 15:11 
Cytuj  
Scorpio napisał(a):
Vejitta napisał(a):
Z przykroscia i niejako wstydem musze powiedziec ze odkad merituje unikam PLDow jak ognia :oops:

Za to nie wyborazam sobie tp burn party bez RDMa, czy to w sky czy to w Ule Range.


Ale nie bierzesz whm do party prawda?

WHMa do Ule tylko, w sky WHM to strata miejsca w party.


_________________
Hana wa Sakuragi,
Hito wa Watashi...


Obrazek

*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 13 mar 2006, 15:27 
Cytuj  
Vejitta napisał(a):

Ale nie bierzesz whm do party prawda?

WHMa do Ule tylko, w sky WHM to strata miejsca w party.[/quote]

To jak podpakuja WHM to RDM będzie strata miejsca, bo na jego miejsce będzie mozna wziąść kogoś kto więcej wniesie do party, o tym mówie.
Nie można wykluczyć że jak nie będzie bardziej przyjaznych profesji dostepnych to RDM znajdzie party ale to na takiej samej zasadzie jak np WAR teraz :D


_________________
Ruttar Stonegrip @ IX Kohorta @ Moogle

******
Avatar użytkownika

Posty: 3980
Dołączył(a): 8.03.2004
Offline
PostNapisane: 13 mar 2006, 15:29 
Cytuj  
Slayerek napisał(a):
...paralyze, blind zabiera im ninja bawiący się w spelle przeznaczone do solowania ....


:roll: wiem ze noob jestem w materii Ninja, ale imho Simi to nie masz pojecia o nin :) btw. ciekaw jestem jak taki nin ma, a raczej czym ma, budowac ten hate, chyba pijac herbatke ;-) a poza tym polecam Ci Simi pograc ninem zobaczymy jak to bedziesz tankowal ;-) Wszystko jest ladnie ale teoretycznie w praktyce jest zupelnie inaczej :D Chcialbym tego Jusatsu czy Kaginawy nie kupowac, w koncu to troche kasy kosztuje :)
Ale zeby nie byc goloslownym, to skupie sie na tych tylko 2 spellach blind i pralyze, zalozmy ze mamy RDMa w pt to jeszcze nie widzialem aby castowal paralyze albo blinda, choc blinda moze castowac rowniez BLM, o dziwo tez tego nie widzialem :) OK, to bylo dobre pt z RDMem, zalozmy ze nie ma w pt RDMa bo jego miejsce zajal BRD, kto teraz rzuca te spelle ? Nie wiem ja jestem jak juz napisalem noob, ale wole liczyc na swoje blind i pralyze, ktore mi strasznie pomoze w timerach z cieniami, anizeli oszczedzac i liczyc na kogoc tracac cenny exp ze zgonow przez spoznialskich czy noobowatych pplach :)

Ale to tak na marginesie ;-)


_________________
"Why is it people who can't take advice
always insist on giving it ?" - J. B.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2291
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 13 mar 2006, 15:37 
Cytuj  
@Stok
Zebym wzial WHMa do sky, musialby miec Convert, Refresh i tak dobrze debuffowac jak RDM :)

@Bodziu
BRD ma chyba jakis song ktory paralyze robi, ale nie wiem ^^;


_________________
Hana wa Sakuragi,
Hito wa Watashi...


Obrazek

*****

Posty: 2401
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 13 mar 2006, 15:39 
Cytuj  
Bodziu napisał(a):
:roll: wiem ze noob jestem w materii Ninja, ale imho Simi to nie masz pojecia o nin :) btw. ciekaw jestem jak taki nin ma, a raczej czym ma, budowac ten hate, chyba pijac herbatke ;-) ...


każdy kto od roku gra prawie codziennie z NINami ma pojęcie o NINach, no chyba że jest ślepy

nikt mi nie wmówi że paralyze i blind od NINa służą do paralizu i oślepienia mobka, jeśli tymi czarami chcą sobie "zaskarbić" odrobinę hate to dla mnie tylko znak że olewają całe party i niedopuszczają prawdziwych expertów od wypełnienia swojego zadania
castując Paralyze JA CHCĘ widzieć mobka sparaliżowanego
castując Blind JA CHCĘ widzieć mobka ślepego
samo castowanie bez resista nie oznacza że mobek będzie sparaliżowany czy ślepy, potrzeba czegoś więcej

odrobina hate którą niby NIN ma sobie uzyskać od castowania paraliżu i oślepienia JEST ODEBRANA MU PIERWSZYMI CIOSAMI NP. WARA, SAM, MNK czy curem WHM'a :D :D :D


_________________
Obrazek

*****

Posty: 2668
Dołączył(a): 19.12.2004
Offline
PostNapisane: 13 mar 2006, 17:10 
Cytuj  
simi nie masz kompletnie pojecia o czym piszesz. debuffy to postawa hate


_________________
Jast v2.0

******

Posty: 3739
Dołączył(a): 27.02.2004
Offline
PostNapisane: 13 mar 2006, 18:08 
Cytuj  
Bez kitu Simi ale większych farmazonów o ninja nie czytałem nawet na amerykańskich forach w temacie o paladynie. Nie masz o ninja widać żadnego pojęcia albo po prostu przez rok miałeś pecha grać z samymi ninja, którzy tracili hate po dwóch ciosach warriora. Nie przeszkadza ci to jednak uważać się za eksperta w dziedzinie hate, no cóż tego nie będę komentować. Po prostu sprostuję twoje błędne myślenie.

-Rzucam kurayami i nic mnie nie obchodzi tak zwany ekspert- potrzebuje rzucić aby mieć hate.
-Rzucam hojo i nic mnie nie obchodzi tak zwany ekspert- potrzebuję rzucić aby mieć hate.
-Rzucam jubaku okazjonalnie jak uważam, że utrzymam mobka przed atakiem na DD- jak ekspert ma humor to powinien juz dawno paralyze wrzucić.

Swoją droga jak debufferzy są tacy wspaniali to co im szkodzi ustawić filtry tak aby widzieli jaki debuff wszedł ninjasowi a który został zresistowany. Przykład z wczoraj- expowałem/meritowałem z Kalcią i z tego co widziałem wrzucała tylko paralyze- jakoś Jej to nie przeszkadzało, że ja zajmuję się blindem i slowem mimo, że nie zawsze "siadały". Nikt nie miał do mnie pretensji że rzucam debuffy, nikt nie robił fochów.


_________________
"The tendency to whining and complaining may be taken as the surest sign symptom of little souls and inferior intellects."
Francis Jeffrey

******
Avatar użytkownika

Posty: 4439
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 13 mar 2006, 18:55 
Cytuj  
jesli debuffer wylaczy filtry na efekty pozostalych ludzi to nic by w logu juz nie zobaczyl
jesli nin chce wrzucac debuffy to no problem, pozostawiam(lem) je jemu, ale to on musi od tej pory sam pilnowac by je recastowac jak zejda/resistna, prawie zaden tego nie robi....


_________________
FFXIV [Moogle]: Saitou Soulscream


Ostatnio edytowano 13 mar 2006, 18:58 przez swordsman, łącznie edytowano 1 raz
*****

Posty: 2401
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 13 mar 2006, 18:55 
Cytuj  
nie chodzi o tracenie hate po dwóch ciosach przez kogokolwiek bo tego nie napisałem
chodzi o zbudowanie przez dobrego DD więcej hate niż NIN jest sobie na początku walki zdobyć castując JEDYNIE paralyze i blind, co nie znaczy że DD ma więcej hate niż tank, tylko ma więcej hate od swojego zadanego dmg'a niż tank od swojego paralyze i blind

jak chcecie mi wmówić że jedyne co robi NIN żeby zbudować hate i utrzymać go przez dłuższy czas jest castowanie swoich paralyze i blind to wtedy NIN powinien zostać magiem/tankiem i powinien cały czas coś castować skoro jest to takie dobre na hate
przecież wystarczy to łatwo sprawdzić nie bawiąc się w te 2 debuffy

napisałem tylko jedną prostą sprawę:
oczekuję od debufferów żeby jak już rzucają Paralyze to żeby mobek był sparaliżowany
oczekuję od debufferów żeby jak już rzucają Blind to żby mobek był ślepy

nie chodzi mi o resisty, tylko o to że po rzuceniu Paralyze mobek wcale nie musi być sparaliżowany, a wolałbym żeby był, ale nad tym trzeba trochę popracować i nie jest to zadanie dla NIN, tak samo nie jest zadaniem NIN oślepienie mobka, przecież nawet resist NINjowych paralyze i blind daje mu hate

nigdy nie uwierzę też że NIN który nigdy nie będzie castować na początku walki swoich paralyze i blind będzie gorszym NIN od innego i gorzej/wolniej budował hate, WSZYSTKO zależy od kilku innych rzeczy np. czy ma się w party wypasionego WAR'a typu Ganesha z 98 meritami i broniami w dwóch rękach, wtedy każdy NIN może sobie spamować do końca walki swoje paralyze i blind a tankowac będzie i tak ktoś inny przez większość częsc walki, na lvlu 75 o hate każdego tanka decyduje 5 POZOSTAŁYCH wypasionych ludków a takim skromnym paralyze i blind tank NIN może jedynie sprawdzić się na resisty, bo zanim skończy castować to poleci pierwszy WS


_________________
Obrazek


Ostatnio edytowano 13 mar 2006, 19:16 przez Slayerek, łącznie edytowano 1 raz
****

Posty: 1034
Dołączył(a): 20.09.2004
Offline
PostNapisane: 13 mar 2006, 19:08 
Cytuj  
Coś nam uciekł guwny wontek??? :roll:


_________________
Obrazek

******

Posty: 3739
Dołączył(a): 27.02.2004
Offline
PostNapisane: 23 mar 2006, 13:58 
Cytuj  
Oficjalna strona o ToAU została zupdatowana. Mobki, lokacje i Puppetmaster.


_________________
"The tendency to whining and complaining may be taken as the surest sign symptom of little souls and inferior intellects."
Francis Jeffrey

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 79 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.