mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 494 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 25  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 12 gru 2007, 09:58 
Cytuj  
Kris... przede wszystkim equip...
Eris' earrings, mermaid's ring, arhat set... zakłada się do samego voke, po czym wraca się do evasion/def equipu.
Do tego tony meritów. Jeśli wtedy nie utrzymasz hate... to zmień joba ;D
Z tego co mi wiadomo to na hiend mobkach używa się staffów i właśnie elemental wheel zamiast bicia katanami, którymi i tak zadajesz znikomy dmg.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

*****

Posty: 2668
Dołączył(a): 19.12.2004
Offline
PostNapisane: 12 gru 2007, 10:01 
Cytuj  
-dmg + enm set nosi sie full time przy tankowaniu HNM to po pierwsze. po drugie mamy 2007 i chyba zaden nin juz nie subuje /war. /war jest słaby do tankowania


_________________
Jast v2.0

****
Avatar użytkownika

Posty: 1996
Dołączył(a): 26.04.2003
Offline
PostNapisane: 12 gru 2007, 10:45 
Cytuj  
Lesiu już nie gadaj głupot, do kite /war jest lepszy...


_________________
With a solar knife I split the sky
And walk right in between
To search the answers to every "why?"
Where I have seen the unseen.

FFXI Retired

******

Posty: 3739
Dołączył(a): 27.02.2004
Offline
PostNapisane: 12 gru 2007, 10:46 
Cytuj  
Najlepiej /war zastąpic /drk- na całe sky wystarczy, na 90% HNMów też.
Trzeba rozróżnić tankowanie w party na expie/meritowaniu, WSNMach czy innych głupotach od tankowania Godów i wyżej czyli Kirina, Jailerów czy HNMów. Samo Kurayami nie wystarczy, smutna prawda jest taka że jeśli Cie nie stac na hojo:ni toolsy to powinieneś olać ninja bo to jest na gody i reszte przydatniejszy tools niż sairui ran na kurayami. Slow > blind a oba generują spory hate. Żaden elemental wheel, mozna co najwyżej rzucić suiton czy huton przed/w trakcie skillchaina aby obniżyć blmom resisty na nuki do magic bursta. Poza hoji i kurayami mamy jeszcze Jubaku- jak masz timer na stun/bind/sleep/kurayami/hojo lub brakuje MP to wtedy rzucasz Jubaku. Poza tym z /drk masz Souleater (recast 6 minut) i Last Resort (recast 5 minut) przy których Warcry się kryje. Jest jeszcze Weapon Bash z krótszym recastem (głowy nie dam ale chyba 2 albo 3 minuty) który daje tyle co voke.

Tankowanie w party gdzie bijemy zwykłe mobki polega na robieniu jak największego dps (damage per second) i dlatego przydaje się mieszanka haste/acc/+atk.

Tankowanie godów czy mobków na triggery w Sky to już zabawa głównie w kitowanie albo tankowanie w enmity+/dmg- sprzęcie. Chyba tylko Despot, Steam Cleaner, Brigandish Blade i Olla tankowałem w damage deal setupie mimo posiadania relika. Całą reszta to enmity+/damage- dzięki temu mogę bez problemu solo tankować nawet Fausta nie wspominając o Mother Globe, Zipacna i kilku innych rzeczach.

Niestety ale ze względu na bardzo wysoki defence u godów tankowanie w melee przynosi wątpliwe rezultaty chyba, że się ma sporo TA i dobrego co-tanka i chcemy się pobawić bez szkody dla całego LSa.
Nie wyobrażam sobie tankowania Byakko w melee czy evasion- bije za mocno i za szybko aby to miało jakieś miarodajne rezultaty, Genbu to samo- główny damage przychodzi z nuków a hate trzeba jakoś utrzymac.

Nie wiem co jeszcze napisac poza tym, że evasion jest do bani na cokolwiek w endgame- nie nadaje się do niczego poza Cassie w Fei'Yin czy solo farmowanie.

Aha na sky/gody/kirina nie żadne tony meritów jak napisał Kamilus, wystarczy scapowane enmity a to jest niewiele meritów bo mozna podnieść maksymalnie do 4. Potem mozna się pobawić w HP+ czy dopieszczanie postaci pod expo/solo ale to inna historia.

Kang napisał(a):
Lesiu już nie gadaj głupot, do kite /war jest lepszy...


Nie jest lepszy. Własnym stunem kupujesz sobie trochę czasu na zwiększenie odległości czy castniecie czegoś dłuzszego jak bind czy sleep. z /war traciłem hate duzo szybciej nawet na KB czy Chlevniku, którzy mają immuna na stun.


_________________
"The tendency to whining and complaining may be taken as the surest sign symptom of little souls and inferior intellects."
Francis Jeffrey

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 12 gru 2007, 12:00 
Cytuj  
Chodziło mi właśnie o merity w enmity ;)


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2223
Dołączył(a): 8.07.2005
Offline
PostNapisane: 12 gru 2007, 12:49 
Cytuj  
Black Lady napisał(a):
Kris
Masz PMa wysłanego na Black.


_________________
Obrazek
RETIRED [UO,SWG,L2,FFXI,FFXIV,WoW,RFO,GW,CoH,DDO,SB,TR,PS,EQ2,MxO,VG,AOC,WAR,DFO,AION,RIFT,LOTRO,SWTOR,EVE]
ATM [PONY CARS GARAGE HOBBY]

**

Posty: 405
Dołączył(a): 22.10.2005
Offline
PostNapisane: 12 gru 2007, 12:50 
Cytuj  
Kris:

O kurde zniknął post Kassei... a chciałem doczytać. Nvm editka była lol

DRKa niemam ale i tak zrobie. Job fajny i przyjemny. Genbu tankowałem ponad 50% czasu w haste/dmg equipie (nie miałem kolczyka z DM!!!) i nie padłem. Byakko to był już problem. Enmity merity mam cap, tak samo i Crity.
Rha piszesz o Evasion czy Evasion skill, że jest do bani z equipu? Jak sam mówisz to różne rzeczy. A mam Evasion Torque i Melody Earringa +1 (made by Opi).
Hojo muszę kupić nowe, pozostałe mam. Ale nie zauważyłem by niny w party w jakich byłem aż tak szaleli z tymi ninjutsu. Wątpię czy były walone raz na walkę. Bardziej właśnie haste/dmg szli. Stąd moja opinia na temat tego joba.
Co do elementali to ja bez kitu nie pamiętam magic bursta z party, sky także nie bardzo mam co używać. Wywaliłem sporo na Kirina żeby Wnd wchodziło. I tylko tyle.
Jak już pisałem (ale do niektórych to nie dociera)... nie robiłem tego joba 1-75 i posiłkuję się tym co widzę. Nie siedzę non stop i nie checkuję każdego nina w kazdej sytuacji. Sądzę, że jest więcej takich ninów jak ja i czasem mogę zobaczyć jakiś zły nawyk.
EDIT: A sprzętu nie sprzedawałem. Chyba, że jakiś low level co się nie przyda albo duplikuje z tym co sam mam.


Ostatnio edytowano 12 gru 2007, 12:55 przez Black Lady, łącznie edytowano 2 razy
***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 12 gru 2007, 12:53 
Cytuj  
Kassei chcesz wrócić? :D


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2223
Dołączył(a): 8.07.2005
Offline
PostNapisane: 12 gru 2007, 12:57 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
Kassei chcesz wrócić? :D
Neee napisałem Krzyśkowi poradnik, ale potem stwierdziłem, że wyślę na PMa jednak, żeby uniknąć nagonki na moją osobę ;)


_________________
Obrazek
RETIRED [UO,SWG,L2,FFXI,FFXIV,WoW,RFO,GW,CoH,DDO,SB,TR,PS,EQ2,MxO,VG,AOC,WAR,DFO,AION,RIFT,LOTRO,SWTOR,EVE]
ATM [PONY CARS GARAGE HOBBY]

***
Avatar użytkownika

Posty: 721
Dołączył(a): 28.01.2005
Offline
PostNapisane: 12 gru 2007, 13:01 
Cytuj  
Krzysiek podstawowy problem polega na tym ze ty ciagle sugerujesz sie tankowaniem w PT... na godach mogles sobie trzymac hate przez polowe walki, ale i tak z tego co widzilem Pudzian wiecej tankowal, a dostawaliscie tyle samo TA... no i chyba jednak mam dobre oko bo nin hate trzyma posilkujac sie spellami a nie dmg... zreszta to samo potwierdzil Rha, a z nim nie bede sie klucil odnosnie tankowania ninem :D


_________________
"Two little goblins, out in the sun. Down came a dragon, and then there was none."
Fluffy Thunder, Gladiator(FFXIV)konto aktywne
Maras, Dragoon/Samurai(FFXI)konto zawieszone

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 12 gru 2007, 13:02 
Cytuj  
Weź to jednak wklej na forum proszę. Polecam nowy temat "Jak grać NINem". Podejrzewam, że nie tylko Krisowi się to przyda. I piszę to całkowicie poważnie.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

**

Posty: 405
Dołączył(a): 22.10.2005
Offline
PostNapisane: 12 gru 2007, 13:06 
Cytuj  
Kris:

Tak tyle, że Rha pisze trochę inaczej niż Kass. Zresztą jak sam Kass napisał (do mnie :D) czasy mogły się zmienić i taki jest fakt (z tego co czytam... bo jak wyglądam za okno to nic się nie zmienia). Wkleję jak będę miał pewność, że nie będzie jakichkolwiek głupich komentarzy w jego stronę, że coś nie tak.

Maras a Ty cały czas traktujesz mnie jakbym robił nin 1-75. Nie robiłem nim cop. ZMy na gorsze walki też był Pudzian a ja jako DD robiłem. Dynamisy to co najwyżej kitowałem statuy do czasu pierwszego nuka. Czyli generalnie prócz party to z niczym poważnego styku nie miałem. A Sky robię od miesiąca. Jak już powiedziałem... chcę Haidate i Jasonosa oglądać nie będziecie (chyba, że nie będę miał wyboru, gdyż Black będzie miała party).

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 12 gru 2007, 13:13 
Cytuj  
Ludzie... Forum jest po to by wymieniać opinie i wzajemnie ułatwiać sobie życie. Ja uważam, że zdanie Kassa może być dobre jeśli chodzi o exp/merit party. Z endgame miał zbyt małą styczność, a niestety Rhae proszę o poradnik dla ninów od kilku miesięcy bezskutecznie (dzisiejszy post traktuję już i tak jako ogromny sukces :D). Wiadomo, że to co napisze Rhae jest świętą wiedzą dla każdego NINa - w końcu to najlepszy NIN na całym Ramuhu. Niepolacy mogą tylko na Niego spoglądać z zazdrością (co często czynią rzucając kretyńskie uwagi).

Także proszę o oddzielny topic z poradnikiem dla NINów (którzy jak wiadomo mają jedną z najbardziej niewdzięcznych ról w każdym alliance i party). Tutaj porady się zagubią w gąszczu postów o LSie.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

**

Posty: 405
Dołączył(a): 22.10.2005
Offline
PostNapisane: 12 gru 2007, 13:21 
Cytuj  
Kris:

W sumie racja. Założę posta i skopiuję przydatne infa z adnotacją czyje to jest. Jak powstanie temat to proszę o wycięcie z wątku postów o ninie, gdyż jest to dodatkowa strona w temacie o OS, gdzie nie ma to zbytniego związku z pracą LS a tylko mojej osoby.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2223
Dołączył(a): 8.07.2005
Offline
PostNapisane: 12 gru 2007, 13:39 
Cytuj  
Black Lady napisał(a):
Kris:

Tak tyle, że Rha pisze trochę inaczej niż Kass.
Po prostu napisałem jak ja sobie radziłem. Jasonos był nieporównywalnie mniej wyskillowanym/wymeritowanym/wyekwipowanym NINem niż Rhaegal i trochę inaczej się nim grało. Tak samo różnica umiejętności moich a Rha jest znacząca. Opisałem zresztą tylko to co sam robiłem. Nie będę nikomu radził jak tankować np. gody bo nigdy tego nie robiłem :) Nie przeczę też że robiłem masę głupot wynikających z niewiedzy :] Cfh się chyba zdarzyło każdemu ;)


_________________
Obrazek
RETIRED [UO,SWG,L2,FFXI,FFXIV,WoW,RFO,GW,CoH,DDO,SB,TR,PS,EQ2,MxO,VG,AOC,WAR,DFO,AION,RIFT,LOTRO,SWTOR,EVE]
ATM [PONY CARS GARAGE HOBBY]


Ostatnio edytowano 12 gru 2007, 13:59 przez Kassei, łącznie edytowano 1 raz
*****

Posty: 2401
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 12 gru 2007, 13:52 
Cytuj  
Black Lady napisał(a):
Kris:

.... Jak już powiedziałem... chcę Haidate i Jasonosa oglądać nie będziecie (chyba, że nie będę miał wyboru, gdyż Black będzie miała party).


po co Jasonosowi Haidate skoro być może nie ma zamiaru tego sprzętu używać W LSIE KTÓRY ZAPIERDALAŁ(BĘDZIE) MIESIĄCAMI ŻEBY TO ZDOBYĆ ?
czyżby to konto miało iść niedługo na sprzedaż ?
jak ktoś jest już teraz (lub ma zamiar być) nieuczciwy to chętnie i wspólnie z głównym liderem LSa go WYPROSIMY :)
LS to kilkanaście osób które mają czerpać ze wspólnej gry przyjemność radość i zabawę, jak ktoś ma to gdzieś to niech dropnie perłę już teraz


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 12 gru 2007, 14:12 
Cytuj  
Tak jak wielokrotnie mówiłem - zacznij chodzić Krzyśkiem, a Jasonosa odstaw na półkę. Obecnie mamy już ninów i ciągle ich przybywa.
Pielęgnuj swoją postać.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

**

Posty: 405
Dołączył(a): 22.10.2005
Offline
PostNapisane: 12 gru 2007, 14:13 
Cytuj  
Kris:

Konto nie idzie na sprzedaż. Nadal będę nim grał. A Haidate chcę choćby do party. A pracuję na nie jak inni. Nie mam punktów za friko. Naucz się czytać. Nie zawsze będę mógł iść Krisem (nie będę przerywał Black party czy innego eventu, na którym juz jest, jak ja będę dopiero miał coś zrobić. Ona ma takie samo prawo grać jak ja... ostatnio Ona płaci za grę). Dlatego zbieram sprzęt też dla Jasonosa. Po co nim robię TOaU? Dla checy? Z nudów? Simi bez kitu czasem jak coś napiszesz... gdyby Wam tak zależało bym miał nawet jako Jasonos dobry sprzęt dla NINa, by lepiej się przysłużyć LSowi to miałbym Priority na Haidate. Nie powiem kto to powiedział, ale cytuję: Maras będzie starsznym samolubem jak bidnie Haidate przed NINem. I nie są to moje słowa. Także już widzę jak Wam zależy.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 12 gru 2007, 14:41 
Cytuj  
Kris & Blacky zamiast zawracać dupę osobom trzecim... może lepiej zwróćcie uwagę kto się czepiał o sprzedaż... To nie byłem ja...

Całe czepialstwo się wynika z tego, że jako tank Kris Jaśkiem jest megacienki. Co jest całkowicie zrozumiałe, bo nie expił tej postaci, a swoje doświadczenie opierał raczej na nie najlepszych wzorcach.

Moja rada - molestuj Rhaegala i Kyuubiego gdy mają chwilę czasu. Ja wiecznie męczyłem Simiurga i Thundro... I nie bierz negatywnych opinii jako atak na swoją osobę tylko jako konstruktywne uwagi. Przynajmniej ja tak robię - gdy bluzgają mnie Huck, Glizd, Maras, Sakura to wiem, że coś muszę zmienić w sposobie grania (ot chociażby już fajnie się zgraliśmy w kwestii SC -> MB).

Od teraz będę Cię bluzgał na każdym OS runie i nakażę robić to także Gryphiemu, który może Cię bluzgać dużo bardziej konstruktywnie :D

W kwestii Twojego niedawnego komentarza... Jeśli chcesz grać dobrze to musisz słuchać uwag - a IMO Maras ma znacznie większe doświadczenie od Ciebie w kwestii grania SAM w endgame.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

*****

Posty: 2401
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 12 gru 2007, 15:03 
Cytuj  
mi zależy żeby każdy zdobył dobry sprzęt dla siebie i dla dobra LSa w którym jest, nieważne jaki ma nick, job, ile punktów i jakie priority
a najbardziej mi zależy na tym żeby każdy był zadowolony ze swojej gry postacią do której jest przywiązany i której poświęca sporo czasu
pobluzgałbym jeszcze trochę ale drop rate triggerów i itemów, niemoc ludzi jeśli chodzi o skończenie CoP itd. powoduje u mnie bardzo wysoki stopień lenistwa


_________________
Obrazek

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 494 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 25  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.