mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2916 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34 ... 146  Następna strona
Autor Wiadomość
******
Avatar użytkownika

Posty: 4439
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 17 sie 2005, 12:37 
Cytuj  
Bod masz 2 Afy

ujemnych punktow nie moze byc jesli bedzie od nich zalezec dostep do afow i kropka


_________________
FFXIV [Moogle]: Saitou Soulscream

******

Posty: 3739
Dołączył(a): 27.02.2004
Offline
PostNapisane: 17 sie 2005, 12:39 
Cytuj  
Czytam i mam nadzieje ze zle zrozumialem, ale teraz 100 value na sponsorowanym runie nie bedzie dla sponsorujacego tylko dla tego kto da 3 punkty?

Pomysl 3pkt za af jest spoko- jasne i przejrzyste- zwiekszanie ilosci za kazdy nastepny to bezsens- ostatecznie bedzie tak, ze pojdziemy na northlands i wypadnie super duper rarowy af a nikt nie bedzie mial punktow- co wtedy zrobimy, przydzieli go random czy bedzie kolejna zasada kombinowana napredce?

Punkty plus kasa za sponsorat tez jest ok, mnie sie podoba. Tutaj by mozna dac opcje +1 punkt potrzebny przy kazdym kolejnym sponsorowaniu aby nie bylo ze kazdy nastepny run bedzie sponsorowany przez ta sama osobe (nie abym mial cos przeciwko sponsorowaniu windy nastepne 6 razy :P )


_________________
"The tendency to whining and complaining may be taken as the surest sign symptom of little souls and inferior intellects."
Francis Jeffrey

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 17 sie 2005, 12:50 
Cytuj  
Nie, 100-value bedzie dla tego kto sponsorowal, ale bedzie go to kosztowalo dodatkowe punkty. Zeby bylo sprawiedliwiej, bo jednemu na runie wypadaja 2 x 100value, innemu zero.

Biding moze byc jednak trudny do przeprowadznia, bo co jak wypadna 2-3 afy dla jednego joba? Bidowanie w trakcie walki to chyba zly pomysl.


Ostatnio edytowano 17 sie 2005, 12:51 przez mrynar, łącznie edytowano 1 raz
******
Avatar użytkownika

Posty: 3980
Dołączył(a): 8.03.2004
Offline
PostNapisane: 17 sie 2005, 12:50 
Cytuj  
Sait zgadza sie, 1 dla BLMa i jeden dla BSTa, ale mi chodzi o dany job, ja przede wszystkim wystawiam sie za AFem dla BLMa, tylko w Sandorii bylo tak ze dla BLMow nie ma tam Afow i wystawilem sie za BSTem i fuksem go wygralem, teraz jak bedzie sponsorowany to bede tam po nic, a mimo wszystko pojde :)


_________________
"Why is it people who can't take advice
always insist on giving it ?" - J. B.

****

Posty: 1815
Dołączył(a): 7.01.2005
Offline
PostNapisane: 17 sie 2005, 12:51 
Cytuj  
Ja na dynamisy narazie nie chodze i predko nie bede chodzil chyba :P Ale moge przedstawie Wam moj pomysl.

0.5pkt za uczestnictwo
1,5-2pkt za pierwszy AF2 (tutaj mozna sie spierac... bo 3 tyg a miesiac to roznica, z tym, ze jeszcze soboty moga byc etc....)
1pkt za kazdy nastepny AF
1,5pkt za stowke (100 value)

No i teraz sponsoring.... Biorac pod uwage fakt, ze kazdy kto sponsoruje chce swojego relica... no cuz... zeby nie zajelo mu to 10 lat.
Kazdy run w danym miescie moze byc sponsorowany. Fajnie by bylo gdyby np. Jeuno czy Glacier tez mogly byc bo tam CHYBA (podkreslam chyba bo ja nei wiem dokladnie) wypadaja monety.
Milion gil sam w sobie jest dosc wysokim kosztem + do tego np.
1,5pkt za sponsoring.
Oczywiscie jak bedzie duzo chetnych do sponsoringu (a zapewne bedzie) to /random. A jesli nei tak to np. jeden sponsoring na miesiac czy tam tak jak Gal mowil, ze nie mozna runu w tym samym miescie drugi raz z rzedu sponsorowac. Ot co taka moja mala wizja.

A btw. Ten kto sponsorowal powinien dostac wszystki 100 value za cene sponsoringu a nie dodatkowe punkty. Jesli akurat temu wypadnie 2x a innemu 0 no to cuz.... trudno sie mowi. Pech i tyle. Nastepnym razem bedzie lepiej. Nie sprawiedliwe byloby odbierac sponsoroujacemu prawo do 100 value. A gdyby musial za nie placic np. dodatkowe 0.5pkt to tez nie fer.


_________________
Obrazek


Ostatnio edytowano 17 sie 2005, 12:54 przez Seph, łącznie edytowano 1 raz
******
Avatar użytkownika

Posty: 4439
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 17 sie 2005, 12:52 
Cytuj  
super bod, jak ci nei zalezy na bscie to moze trzeba bylo go dac Revanowi bst 75 ? a nie lotowac na upartego ? wiec nie pitol mi ze ten drugi af sie nie liczy bo dla drugiego joba ktorego nawet uzywac nie mozesz


_________________
FFXIV [Moogle]: Saitou Soulscream

******
Avatar użytkownika

Posty: 3980
Dołączył(a): 8.03.2004
Offline
PostNapisane: 17 sie 2005, 12:54 
Cytuj  
Sait normalnie masz u mie 1000pkt za bystrosc wypowiedzi !!! A gdzie ja napisalem ze nie bede go robil ???, Poza tym wtedy mialem go chyba robic, jesli mnie pamiec nie myli, ale w koncu ty jako najwiieksze medium w Vanadiel wiesz oczywiscie najlepiej ;-)


_________________
"Why is it people who can't take advice
always insist on giving it ?" - J. B.

*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 17 sie 2005, 13:17 
Cytuj  
Jak wprowadzicie punkty za udział i prawo do lotowania Af-ów za punkty i licytacje a dodatkow jeszcze wstecznie naliczycie punkty uzyskane stracone na zakup Af-a to Windurst był moim ostanim Dynamis z DP.


_________________
Ruttar Stonegrip @ IX Kohorta @ Moogle

******
Avatar użytkownika

Posty: 4439
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 17 sie 2005, 13:19 
Cytuj  
nie pisalem ze go robic nie bedziesz slepoto tylko ze wogole go nawet nie policzyles bo go uzywac nie mozesz i nie jest dla twojego main joba, i kiedy go zdobyles ? z pol roku temu jakos... super

stok od kiedy wstecz cos dziala ?


_________________
FFXIV [Moogle]: Saitou Soulscream

*****

Posty: 2401
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 17 sie 2005, 13:29 
Cytuj  
18 Lip 2005 się troszkę rozpisałem, bo zasady lotowania trochę były dla mnie niejasne i totalnie niesprawiedliwe, to podsumowaliście to jako bełkot lub bzdury (korekta itp :D :D :D :D). Czemu chcecie zmienić je wtedy ? Jeśli ludzie chodzą na dynamis jedynie dla af'ów (i monet) to dlaczego nie zrobić listę osób, które dostaną af'a jeśli wypadnie, a kolejność na niej uzależnić od punktów. Samo lotowanie to wielkie przegięcie w ffxi i każdy powinien to zauważyć już. AF'y powinny być wg mnie dla najbardziej zasłużonych a nie przypadkiem trafiać do przypadkowych osób. Na taki prezent trzeba sobie zasłużyć a nie "dobrze rzucić kostką" 8) . Jeśli ktoś np. wiedziałby że będzie na liście np. 20 to będzie mieć af'a po 19 osobie. Jak ludzie będą chodzić i będą dropy to w końcu go dostaną. Teraz jak będą ludzie dochodzić to być może nigdy go nie dostaną (i ci którzy byli 20 razy i ci którzy 4 razy). Za cierpliwośc i wytrwałość powinna być nagroda a nie za "randomowanie" o każdej porze dnia i nocy >800. Prawo do lotowania af'ów niczego nie zmieni. Prawo do otrzymania af'a zmieni wszystko, ale wątpię żeby na to ktoś poszedł, bo wszyscy podejrzanie wierzą w szczęście czy los :-?


_________________
Obrazek

**
Avatar użytkownika

Posty: 7136
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 17 sie 2005, 13:35 
Cytuj  
Btw. Ludzie chodza dla Af'ow i monet bo od tego jest dynamis ;) Mwoic inaczej to zaprzeczac samej jego naturze. Oczywiscie nie mowie ze wogole nie powinno sie ich konczyc. DP mialo byc dynamisem af'owym glownie i jak dla mnie kiedys bylo to wporzadku. Ale teraz jak mamy kupe nowych ludzi to sie takie zamieszania robia ze hej...

******
Avatar użytkownika

Posty: 3980
Dołączył(a): 8.03.2004
Offline
PostNapisane: 17 sie 2005, 13:49 
Cytuj  
Sait - nie bede na ten temat z Toba polemizowal, bo kupe innych ludzi lootowalo AFy nie dla main joba i mialo nizsze lvl anizeli ja swoim i nadal tak ma. Chodzilo mi o zasade dla danego jobu, ide BLMem to wystawiam sie za AFami dla niego, jesli w danym runie nie ma nic z AFa albo juz mam to wystawiam to co mi potrzebne :)

btw. popieram Simiego, te pkt sa do dupy, moze sa racjonalne na monety itp, ale AFy maja dostac ludzie ktorzy chodza, a nie mozliwosc rollowania :(, ktore i tak niczego nie zmienia !! To jest naprawde prosta zasada i jej sie powinnismy trzymac !


_________________
"Why is it people who can't take advice
always insist on giving it ?" - J. B.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4439
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 17 sie 2005, 14:01 
Cytuj  
hmmm 20 na liscie ? kiedy rdma i whma od poczatku istnienia DP wypadlo 3 ? kto na to pojdzie ?

Ja tak jak opi chcialbym stworzyc grupe przynajmniej 30-40 osob na ktore mozna liczyc prawie przy kazdym wypadzie i jakies 30 pozostalych ktore nie koneicznie sa hardkorowcami ale chodza keidy moga i tyle, nie inwitowac bez konca nowych ludzi tylko dlatego ze mamy mala frekwencje... przegladajac kto jaki af zdobyl a na jaki run przychodzi narazie tylko 1 osobe znalalem co sobie w kulki leci, wiekszosc jest uczciwa... jest ttez spora grupka co sie zapisuje do DP i przychodzi bardzo zadko lub wogole... takich trzeba zaraz odstrzelac...
Dzieki temu wlasciwie zawsze AF przypadnei temu kto sobie na niego zasluzyl... gorzej ze czasem moze jedna osoba dostac kilka pod rzad, a to juz ludzi ladnie wpienia (np Whitecomet ostatnio wszystko zgarnia) i dlatego potrzebny jest jakis system... ale nie komplikujmy tego niepotrzebnie

blmow w DP juz chyba styka... koniecznie potrzeba bardow... kilku smn tez chetnie przyjme... dla melesow bedzie limit na kazdy job i beda odpadac leniwi by nie zajmowac miejsca porzadnym ludziom heh
mimo ze mamy wpyte RDMow to jakos ciezkoim sie pojawic :/

jeszcze jako ciekawostke dodam, choc pewnie nikogo to nie zdziwi, najwiekszy przemial jest blmow, oni najczesciej zapisuja sie a potem olewaja (lub odchodza z gry :P) i lubia pojawiac sie tam gdzie dobry af dla nich wypada :P na drugim miejscu sa RNGrzy i THfi


_________________
FFXIV [Moogle]: Saitou Soulscream

*****

Posty: 2401
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 17 sie 2005, 14:15 
Cytuj  
Napisałem 20 bo chciałem napisać 85 :D - ale to miał być przykład, w rzeczywistości kolejność na liście wg jobów byłaby wiele mniejsza (może max 5-10), poza tym nie wszyscy chodzą na raz i szanse miałaby następna osoba w kolejce - ale zawsze wiadomo by było kto to jest. Punktację można tworzyć wg różnych kryteriów ale ostatecznie i tak liczyć się będzie szczęście przy lotowaniu, ale jeśli punkty będą decydowały o kolejności otrzymania af'a (zakładam że kiedyś dropną i dana osoba będzie jeszcze grać, jeśli nie to trudno, af przejdzie na kolejną osobę wytrwałą, cierpliwą, uczciwą itd ... :) ) to ludzie zaczną decydować sami czy chodzić czy nie. Im rzadziej będą chodzić tym powinni posuwać się na liście w kierunku końca lub im częściej będa chodzić tym większą szansę będą mieli na ewentualnego af'a. Po co stresować się "nieudanym" lotowaniem :roll:


_________________
Obrazek


Ostatnio edytowano 17 sie 2005, 14:19 przez Slayerek, łącznie edytowano 1 raz
****

Posty: 1497
Dołączył(a): 25.11.2003
Offline
PostNapisane: 17 sie 2005, 14:18 
Cytuj  
Ja nie chodze na Dynamis po AFy ani coiny.. Bylem na ponad 40tu dynamisach i mam 2 AFy i ~100 monet. Ja chodze na Dynamis bo lubie :)

Nie stac mnie na sponsoring... dlatego wkur#@@a mnie to... Chodze na dynamis bo nie mam kasy na coiny... a i tak okazuje sie ze ci co maja kase dostaja je tanio a ci co nie maja nie dostaja wcale... normalnie jak w zyciu.


_________________
Obrazek

******
Avatar użytkownika

Posty: 4439
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 17 sie 2005, 14:20 
Cytuj  
no dobra, pierwsza osoba na liscie dostaje af bno ma najwiecej punktow, kto w drugim miescie dostac ma af jako pierwszy ?
kolejna sprawa ze roznica 1-2 punktow to zadna roznica przy 20 eventach wiec powinien byc jakis przedzial kto bedzie lotwac a nie scisle trzymac sie tego kto jest najwyzej...
kolejna sprawa ze sporo ludzi ma juz afy i kupe punktow heh.. czyli na dynamis z ktorego nie maja jeszcze afa beda nie do przebicia :D (chodzi mi tu o wariant kiedy za zdobycie afa odejmujemy punkty)

xav... jak ktos nie ma kasy na sponosring eventu - marny 1mil gil to po kiego bierze sie wogole za upgrade relicu ktory w sumie wyniesie kilkaset baniek... tylko monety podbieraja tym ktorzy maja szanse zrobic kiedys ten 3ci albo moze i 4ty upgrade


_________________
FFXIV [Moogle]: Saitou Soulscream

******
Avatar użytkownika

Posty: 3980
Dołączył(a): 8.03.2004
Offline
PostNapisane: 17 sie 2005, 14:24 
Cytuj  
Hehe !!!
ilu bylo takich co przyszli i dostali AF od razu, a potem ich juz nie bylo :(
Powiem szczerze, jesli bede widzial ze nowi beda dostawac szybciej AFy ode mnie, ktory bedzie chodzi systematycznie, to oleje te AFy i nie bede tez chodzil, zero przyjemnposci we wqurwianiu sie :evil: z takiej pseudo sprawiedliwosci, ot co ! (aby Sait mial satysfakcje z moda:P)


_________________
"Why is it people who can't take advice
always insist on giving it ?" - J. B.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4439
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 17 sie 2005, 14:27 
Cytuj  
Bodziu napisał(a):
Hehe !!!
ilu bylo takich co przyszli i dostali AF od razu, a potem ich juz nie bylo :(
Powiem szczerze, jesli bede widzial ze nowi beda dostawac szybciej AFy ode mnie, ktory bedzie chodzi systematycznie, to oleje te AFy i nie bede tez chodzil, zero przyjemnposci we wqurwianiu sie :evil: z takiej pseudo sprawiedliwosci, ot co ! (aby Sait mial satysfakcje z moda:P)


ilu takich bylo bod ?
do glowy przychodzi mi 2 osoby, szwedzi z ktorymi mielismy niegdys wielkei plany bratania sie ale widac niewarto


_________________
FFXIV [Moogle]: Saitou Soulscream

*****

Posty: 2401
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 17 sie 2005, 14:27 
Cytuj  
Ja myślę, że kolejnego af'a można dopiero wtedy dostać jak dostanie je cała reszta z danego joba. Punkty zostaja także znowu jest szansa na pierwsze miejsce na kolejnego af'a, chyba że ktoś przestanie chodzić to ktoś go wyprzedzi ... , ale zawsze liczyć się będzie uczestnictwo i za to będzie nagroda. :)


_________________
Obrazek

******
Avatar użytkownika

Posty: 4439
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 17 sie 2005, 14:35 
Cytuj  
nie bardzo czaje... najlepiej na przykladzie podaj :D

z tego co rozumiem jak w wind ktos dostanie Afa to nie moze lotwac AFa gdzies indziej poki co ? poki kazdy do samego dolu listy nie dostanie czegos ? heh nikt nie bedzie chcial wtedy AFow az miast tylkoc czekal na Northlandy...


_________________
FFXIV [Moogle]: Saitou Soulscream

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2916 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34 ... 146  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.