mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2916 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35 ... 146  Następna strona
Autor Wiadomość
****
Avatar użytkownika

Posty: 1996
Dołączył(a): 26.04.2003
Offline
PostNapisane: 17 sie 2005, 14:37 
Cytuj  
Dobra to ja się wypowiem :P
Czemu osoby ktore uczestniczą najwięcej w Dynamisach nie mają mieć pierwszeństwa w lotowaniu - tutaj zasada kto ma najwięcej punktów jest ok według mnie. Po dorwaniu AF'a - 3 punkty, przy czym jeżeli wypadnie AF i ktoś nie ma puntków na niego a nikt inny nie chce dopuszczalna jest minusowa liczba punktów(to do przedyskutowania).
Ponadto:
Sponsoring - 3 punkty i 1 mln kasy(ponadto nie można sponsorować kolejnego eventu w tym samym mieście co da możliwość sponsorowania szerszej grupie osób; zasada kto ma najwięcej puntków jest jak najbardziej na miejscu)
100 value - 1 punkt(osoba z największą liczbą punktów ma pierwszeństwo do starania się o 100 coina, w przypadku tej samej ilości puntków /random; 1 punkt dlatego że przy sponsoringu wypada około 300 monet - tutaj musi być to podobnie)
100x1value - 1 punkt(zasady jak wyżej; tutaj można się zastanowić nad tym czy będziemy je zbierać do LSfunda czy też będzie random jak do tej pory)
Obecność na raidzie to jeden punkt więc nie jest tak ciężko uzyskać AF'y.
Mamy sporo uczestników którzy byli na runach wiele razy a niewiele z tego mają i nigdy nie zrozumiem osób które narzekają na system punktowy - to jest właśnie motywacją do częstszego przychodzenia. Byłem z wami na jakichś 17 runach - mam 1 AF, przyjdzie sobie jakiś n00bek na 1 run wypadnie mu AF i mnie przelotuje i go dostanie - on był raz ja 17 jaka sprawiedliwość ?
Zasady przeze mnie wypisane są chyba stosunkowo jasne :D


_________________
With a solar knife I split the sky
And walk right in between
To search the answers to every "why?"
Where I have seen the unseen.

FFXI Retired

******
Avatar użytkownika

Posty: 3980
Dołączył(a): 8.03.2004
Offline
PostNapisane: 17 sie 2005, 14:38 
Cytuj  
Sait - alez prosze Cie bardzo Asael, Crosno, Selesta, a BLMow jak sam wiesz bylo zawsze malo. Najuczciwsza imho zasada jest taka aby kolejnosc w zdobyciu AFa na danym runie mieli ci ktorzy najwiecej uczestniczyli w dynamisach, proste, uczciwe i nie wymaga zadnych pkt !
A co za tym idzie, kazdy ma motywacje, gdyz jesli bedzie chodzic aktywnie to ma szanse na szybsze zdobycie AFow.


_________________
"Why is it people who can't take advice
always insist on giving it ?" - J. B.

****

Posty: 1497
Dołączył(a): 25.11.2003
Offline
PostNapisane: 17 sie 2005, 14:40 
Cytuj  
swordsman napisał(a):
xav... jak ktos nie ma kasy na sponosring eventu - marny 1mil gil to po kiego bierze sie wogole za upgrade relicu ktory w sumie wyniesie kilkaset baniek... tylko monety podbieraja tym ktorzy maja szanse zrobic kiedys ten 3ci albo moze i 4ty upgrade


Saitou, Wlasnie po to jest dynamis. Nie chcialem kupowac coinow na pierwszy stage ale widze ze nie bede mial innego wyjscia.
Co do podbierania monet to bardzo cie przepraszam ale przeginasz pale... naprawde, ja podbieram? Z DP zdobylem okolo 40 cionow z 21 runow... to daje mniej niz 2 coiny na run. Zastanow sie zanim zaczniesz pisac takie rzeczy.


_________________
Obrazek

*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 17 sie 2005, 14:43 
Cytuj  
Slayerek napisał(a):
Ja myślę, że kolejnego af'a można dopiero wtedy dostać jak dostanie je cała reszta z danego joba. Punkty zostaja także znowu jest szansa na pierwsze miejsce na kolejnego af'a, chyba że ktoś przestanie chodzić to ktoś go wyprzedzi ... , ale zawsze liczyć się będzie uczestnictwo i za to będzie nagroda. :)


Bardzo lubie wypowiedzi ludzi luzno powiazane z tematem :>

Dynamis może sie odbywać co 3 dni, na liscie DP jest faktycznie kupa luda.
70% ludzi sie nie pojawia na dynamisach z jakiś przyczyn.
Są tacy co polecieli sobie w kule i sa tacy co nie maja na to czasu proprsotu.
Jak już mówiłem potrzebuje Jeuno i AF i dostęp do Glacier, Smi jak bedziesz sie czuł jeśli nie bedziesz miał dostepu do glacier i xarca a beda sie tam odbywaly rajdy 3 na 4 w miesiacu ?
Policz sobie punkty .. dostaniesz 1 punkt jesli nic ci nie wypali kiedy akurat bedzie bastok czy inne miasto, a jak się okaze ze ci cos wypalilo ? np nawalil ci net? To co wtedy ? z 1,5 dziłania ls-a zarobisz ZERO punktów a ci co maja dostęp do Xarca i Glacier zdobęda przez ten czas 6 pktów.
Dlatego uważam że punkty są nie uczciwe wobec calosci grupy jak i mnie konkretnie.
A kto zabarania robić przy takiej ilości luda 3 dynamisy jednoczesnie ?
150 osób w ls-e ? OMFG to obsada na wszystkie 3 miasta na raz !
j/k.
Punkty, punktacja itd ladnie wyglada na papierze, uważam że punkty sa nie potrzebne, wsytarcza pewne reguły !

Proste

Jasne

Uczciwe

1. Nie mozna lotować AF-ów na pierwszych 3 dynamisach.
2. Po wygraniu Af-a nie mozna lotować na drugiego AF-a przez 2 runy.
3. Nie mozna sponsorować Dynamis cześciej niż raz na 4 runy.
4. Monety 100 Value z raidów nie sponorowanych trafiają do kasy LS-A, prawo odkupic za gile maja osoby widoczne jako aktywne, na 2 i wiekszym poziomie upgrd relica, mozna im dać np 500k za 100 v i 5k za 1 value - to nie maja byc zyski tylko kasa na ew runy Xarca czy Galcier lub Jeuno. To ma byc wlasnie revard za aktywnosc. I tu o prawie zakupu moze decydowac aktywnosc. Ale nie na zasadzie punktów tylko ogólengo uczestnictwa w raidach DP.

Kuniec kropka.

Rgeuły moge rozbudowac ale po co.


_________________
Ruttar Stonegrip @ IX Kohorta @ Moogle

******
Avatar użytkownika

Posty: 3980
Dołączył(a): 8.03.2004
Offline
PostNapisane: 17 sie 2005, 14:45 
Cytuj  
Kurwa nie zauwazylem tego tekstu !!!!
Sait za przeproszeniem, to jak ja nie mam kasy to zabraniasz mi upgrade'u broni ???
Powiem tak, niedlugo kazdy bedzie sponsorowal i jesli tak bedzie nadal, to ja podziekuje takim eventom, skoro juz bede mial wszystkie AFy to po chusteczke mam na taki event sponsorowany chodzic ??? Odpowie mi na to ktos ??? Po to aby ktos kto ma wiecej kasy mogl sobie monetki pozbierac a ja mam byc tym tzw. FRAJEREM ???

Myslalem ze w grze hegemonia pieniadza nie bedzie miala racji bytu, coz .... jak widac dla niektorych nadal jest piedestalem :/
A w ogole to pisze jasno jestem przeciwny sponsorowanym eventom ot moje 3 gile :evil:


_________________
"Why is it people who can't take advice
always insist on giving it ?" - J. B.


Ostatnio edytowano 17 sie 2005, 14:50 przez Bodziu, łącznie edytowano 1 raz
******
Avatar użytkownika

Posty: 4439
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 17 sie 2005, 14:48 
Cytuj  
no Gal ladnie to rozpisal, z tym ze mowie nie trzymalbym sie stricte punktow tylko dawal jakas tolerancje, ze na AF beda mogli lotowac np ci co maja 15-18 punktow (gdzie 18 to max liczba punktow jaka ma starajacy sie o AF)... tylko mowie... kazdy bedzie chomikowal punkty wtedy na northlandy by miec jak najwieksze szanse... co wtedy zrobic ze slabymi afami ? nowi raczej tez sie na nie nie rzuca bo tez beda marzyc o najlepszym AFie... Free lot bez odejmowania punktow ? bedizemy w punkcie wyjscia... free lot z odejmowaniem punktow ? to chyba by sie ludzie woleli warpnac...

heh bod jak mowilem blmi to zakala FFa :P wiec masz pecha
Crosno to jedna z osob o ktorej sam mowilem, Asael nie zauwazylem, masz racje, a selesta heh fajnei za ja spominasz, odeszla wlasnie dlatgo ze jakis newb ja przelotowal w AFie haha


_________________
FFXIV [Moogle]: Saitou Soulscream

*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 17 sie 2005, 14:50 
Cytuj  
I jeszcze jedna sprawa, cche aby przywrócono Dynamis w soboty, oraz zeby wprowadzona zasade ze jak ktoś opusci 3 runy po koleji wylatuje z ls-a na Amen !


_________________
Ruttar Stonegrip @ IX Kohorta @ Moogle

******
Avatar użytkownika

Posty: 3980
Dołączył(a): 8.03.2004
Offline
PostNapisane: 17 sie 2005, 14:52 
Cytuj  
Stok, jak to dobrze ze ty nie jestes wodzem ;-)


_________________
"Why is it people who can't take advice
always insist on giving it ?" - J. B.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4439
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 17 sie 2005, 14:58 
Cytuj  
Moze ludzie pogodzili by sie w koncu z faktem ze bez nakladu kupy kasy i poswiecenia pozostalcyh ludzi z LSa nigdy nie bedziemy mieli memebrsa z upgradowanym relikiem, myslicie ze jak ludzie na tych innych serwerach je pozdobywali ? chodzac na dynamisy milion razy i ciulajac po 5 monet na kazdej ? obudzcie cie, na wszystkich niesponsorowanych runach wypadlo wpizdu kasy i pewnie nawet nie 1/5 trafila do ludzi co powaznie traktuja relic, wiekszosc poszla pewnie na sprzedaz lub jest chomikowana w 80 moghousach...
Nazwijcie to jak chcecie i mnie jak chcecie ale taka jest prawda

Po co masz bodziu chodzic ? a po to by pomoc zdobyc af tym ktorzy tobie pomogli go zdobyc


_________________
FFXIV [Moogle]: Saitou Soulscream

*****

Posty: 2401
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 17 sie 2005, 15:00 
Cytuj  
Scorpio napisał(a):
Jak już mówiłem potrzebuje Jeuno i AF i dostęp do Glacier, Smi jak bedziesz sie czuł jeśli nie bedziesz miał dostepu do glacier i xarca a beda sie tam odbywaly rajdy 3 na 4 w miesiacu ?
Policz sobie punkty .. dostaniesz 1 punkt jesli nic ci nie wypali kiedy akurat bedzie bastok czy inne miasto, a jak się okaze ze ci cos wypalilo ? np nawalil ci net? To co wtedy ? z 1,5 dziłania ls-a zarobisz ZERO punktów a ci co maja dostęp do Xarca i Glacier zdobęda przez ten czas 6 pktów.
Dlatego uważam że punkty są nie uczciwe wobec calosci grupy jak i mnie konkretnie.


Ja nic o przydzielaniu punktów nie pisałem jeszcze, to zostawiam wam i nie chcę nic o punktach pisać, bo im bardziej skomplikowany wymyślicie system punktów tym gorzej dla wszystkich. Nie wiem od czego zależy lokalizacja kolejnego dynamisu, mam nadzieję, że nie od tego że jest tam jakiś af. Z tego co zdązyłem zauważyć to 40-60 osób jednocześnie musi się na coś zgodzić żeby uszczęścliwić 3-4 osoby (jesli chodzi o af'y). PLUS tyle samo musi się zgodzić nie biorąc udziału w dynamisie do któego nie mają dostępu żeby uszczęśliwić kolejne być może 3-4 osoby. Nie będę miał żadnych innycz "odczuć" poza szczęsciem i wielkim zadowoleniem niezależnie w której grupie będę jak ci którzy zasłużyli na coś w końcu to dostaną :D .


_________________
Obrazek

*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 17 sie 2005, 15:00 
Cytuj  
Punkty NIE są UCZCIWE ! Random też jest nieuczciwy, ale napewno imo bardziej uczciwy niż punkty w tym układzie bo to nie sky i nie HNM'a gdzie każdy ma takie same szanse zarobic punkt o ile Timezone na to pozwala.

100% LS-a nie ma dostepu do wszystkich dynamisów !

Lepiej opierać się na wspólczynniku obecnosci na dynamisach na ktore mają ludzie dostęp, i z tego wyciagać odpowiednie wnioski oraz kożysci niż zabawa w zakupy za punkty AF-a bo sie moze okazac ze ktos napierdoli punktow a potem bedzie lal na DP zeby sie pojawic na Glacier i przelotwać ludzi ktorzy np ciezko pracowali ostanie dwa miechy na ten AF.


_________________
Ruttar Stonegrip @ IX Kohorta @ Moogle

****

Posty: 1265
Dołączył(a): 14.01.2005
Offline
PostNapisane: 17 sie 2005, 15:02 
Cytuj  
Nie wylaczac Stok, a poprostu taka osoba pozbywa sie mozliwosci lotowania przez 2 kolejne runy, w ktorych musi uczestniczyc, oby powrocic do nabijania punktow. Ewentualnie mozna przedyskutowac naliczanie za "karne runy" ilosc punktow np. 0,5 .

( mowa o tych, co z jakiej kolwiek przyczyny opuscili Dynamis)


_________________
Ancover Elvaan WHM 75 / RDM 71 / BLM 40 / SMN 53
Merity: ~90 :wink:
Alchemy 100+6/Clothcraft 92+2
Obrazek


Ostatnio edytowano 17 sie 2005, 15:07 przez Elfka, łącznie edytowano 1 raz
*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 17 sie 2005, 15:05 
Cytuj  
swordsman napisał(a):
Po co masz bodziu chodzic ? a po to by pomoc zdobyc af tym ktorzy tobie pomogli go zdobyc


TRUE ! Dać mu wódki ! Dobrze gada !
Tylko że problem jest taki aby wegzekwować od ludzi udział w dynamisach gdzie już mają AF lub wcale nie wypada ich AF stad moja propozycja że osoba ktora wygrałą AF - a nie może losować AF na kolejnych runach ABY ZADOSCUCZYNIC nie ZAPLACIC innym ludziom za ich czas i poswiecenie POMAGAJAC innym jak ospolecznosci SWOIM udziałem w raidzie z ktorego nic nie ma.


_________________
Ruttar Stonegrip @ IX Kohorta @ Moogle

******
Avatar użytkownika

Posty: 4439
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 17 sie 2005, 15:08 
Cytuj  
akurat w DP ludzie maja bardizej wyrownane szanse niz w HNMlsach gdzie 3/4 eventow nie jest w naszym timezone, dynamis jest zawsze okreslonego dnia i o okreslonej porze, ludzei przylaczajac sie do DP sa o tym powiadamiani

Do glacier maja dostep ludzi ktorzy najczesciej sie pojawiaja i te dodatkowe punkty im sie naleza, stok olales DP na dlugi czas, mozesz miec do siebie tylko pretensje...

O tym gdzie jest event decyduje glownie ilosc ludzi ktozy go potrzebuja ale tez jak dawno byl robiony i ile afow brakuje nam z danego miasta

edit: jak juz mowilem wiekszosc ludzi chodzi niezaleznie czy maja juz af z miasta czy nie... na tabelce dosyc latwo to sprawdzic i bede sie staral to kontrolowac


_________________
FFXIV [Moogle]: Saitou Soulscream


Ostatnio edytowano 17 sie 2005, 15:10 przez swordsman, łącznie edytowano 1 raz
*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 17 sie 2005, 15:10 
Cytuj  
swordsman napisał(a):
akurat w DP ludzie maja bardizej wyrownane szanse niz w HNMlsach gdzie 3/4 eventow nie jest w naszym timezone, dynamis jest zawsze okreslonego dnia i o okreslonej porze, ludzei przylaczajac sie do DP sa o tym powiadamiani

Do glacier maja dostep ludzi ktorzy najczesciej sie pojawiaja i te dodatkowe punkty im sie naleza, stok olales DP na dlugi czas, mozesz miec do siebie tylko pretensje...

O tym gdzie jest event decyduje glownie ilosc ludzi ktozy go potrzebuja ale tez jak dawno byl robiony i ile afow brakuje nam z danego miasta


I od tamtego czsu bylem na 5 czy 6 dynamisach z ktorych nie mam nic ! I nawet nie było tam mojego Af-a, a Jeuno był raz kiedy mi coś wpadlo in rl. Zreszta nie zamierzam sie usprawiedliwiać.


_________________
Ruttar Stonegrip @ IX Kohorta @ Moogle

****
Avatar użytkownika

Posty: 1996
Dołączył(a): 26.04.2003
Offline
PostNapisane: 17 sie 2005, 15:10 
Cytuj  
Wasze wywody są może jak najbardziej na miejscu(na temat pomocy, poświęcenia itp itd), ale my potrzebujemy konkretów. Zaś co do puntków to według mnie to jest najbardziej przejrzysta forma, nie będzie to zależało od szczęścia tylko od tego czy na to zapracuję. Stok - rozumiem twoje rozgoryczenie niemożnością zdobywania puntków, ale to chyba te osoby które są w DP dłużej i pomogły wszystkim dostać się do Beaucudine i Xarca zasłużyły sobie na to aby dostawać za to punkty ty też w końcu będziesz miał tam dostęp. Nie możecie zrozumieć że to jest po prostu kwestia zapracowania na coś ?? To tak jakbyś wlazł do SW i chciał lotować odrazu Ridilla mimo iż nigdy wcześniej nie pomagałeś.


_________________
With a solar knife I split the sky
And walk right in between
To search the answers to every "why?"
Where I have seen the unseen.

FFXI Retired

****

Posty: 1497
Dołączył(a): 25.11.2003
Offline
PostNapisane: 17 sie 2005, 15:12 
Cytuj  
Nie zgadzam sie z toba Sto, ja bylem na wszystkich runach i uwazam ze cos tam mi sie nalezy za to.
Co do sponsoringu Saitou, to co mowisz promuje ludzi, ktorzy non stop farmuja a dyskredytuje ludzi, ktorzy pomagaja innym (w dynamisach naprzyklad). Mialem nadzieje ze w DP bedzie inaczej ale widze, ze jest normalnie.

DP - LS gdzie gil buyerzy i farmerzy moga zaoszczedzic.

Ja jestem za tym zeby 100 monety lotowac w zamian za punkty. Ludzie zglaszaja ze chca lotowac setki, jesli wypadnie lotuja a wygrany placi 2-3 punkty.


_________________
Obrazek

*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 17 sie 2005, 15:14 
Cytuj  
Kang napisał(a):
Wasze wywody są może jak najbardziej na miejscu(na temat pomocy, poświęcenia itp itd), ale my potrzebujemy konkretów. Zaś co do puntków to według mnie to jest najbardziej przejrzysta forma, nie będzie to zależało od szczęścia tylko od tego czy na to zapracuję. Stok - rozumiem twoje rozgoryczenie niemożnością zdobywania puntków, ale to chyba te osoby które są w DP dłużej i pomogły wszystkim dostać się do Beaucudine i Xarca zasłużyły sobie na to aby dostawać za to punkty ty też w końcu będziesz miał tam dostęp. Nie możecie zrozumieć że to jest po prostu kwestia zapracowania na coś ?? To tak jakbyś wlazł do SW i chciał lotować odrazu Ridilla mimo iż nigdy wcześniej nie pomagałeś.


Galen znasz mnie troche, wiesz ze jestem warchol :)
Wiem ze wiesz iz rozumiem zasady punktowe, jestem w SW choc jestem przeciwny systemowi punktowemu czego juz dowody dalem kilka razy.
Wiesz też że jestem upraty jak osił i głupi, jak sobie coś ubzduram to bede przy tym trwał, dla mnie DP skonczy sie kiedy wprowadzone zostana punkty.


_________________
Ruttar Stonegrip @ IX Kohorta @ Moogle

****

Posty: 1497
Dołączył(a): 25.11.2003
Offline
PostNapisane: 17 sie 2005, 15:14 
Cytuj  
Kang napisał(a):
Nie możecie zrozumieć że to jest po prostu kwestia zapracowania na coś ?? To tak jakbyś wlazł do SW i chciał lotować odrazu Ridilla mimo iż nigdy wcześniej nie pomagałeś.


Nie Gal, bo kazdy kto ma kase jest lepszy niz koles ktory byl na 2379587624375 dynamisach i kasy nie ma.


_________________
Obrazek

*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 17 sie 2005, 15:16 
Cytuj  
ksawery napisał(a):
Nie zgadzam sie z toba Sto, ja bylem na wszystkich runach i uwazam ze cos tam mi sie nalezy za to.
Co do sponsoringu Saitou, to co mowisz promuje ludzi, ktorzy non stop farmuja a dyskredytuje ludzi, ktorzy pomagaja innym (w dynamisach naprzyklad). Mialem nadzieje ze w DP bedzie inaczej ale widze, ze jest normalnie.

DP - LS gdzie gil buyerzy i farmerzy moga zaoszczedzic.

Ja jestem za tym zeby 100 monety lotowac w zamian za punkty. Ludzie zglaszaja ze chca lotowac setki, jesli wypadnie lotuja a wygrany placi 2-3 punkty.


Biorac pod uwage fakt ze najaktywniejsi sa ci co nie maja Afów jeszcze i to dzieki nim odbywaja sie runy zapewne masz racje.
Wnioski wyciagnij sam, glupi nie jestes.

EDIT :
GIL buyers maja w dupie po ile sa monetki 1 i 100 value, tak samo jak ci co farmuja lub kampuja po calych dniach NM-y za gile po to aby np taki prostak jak ja nie mial szansy na zdobycie itemu tylko musil go kupic na AH za gruba kase.


_________________
Ruttar Stonegrip @ IX Kohorta @ Moogle


Ostatnio edytowano 17 sie 2005, 15:22 przez Scorpio, łącznie edytowano 1 raz
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2916 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35 ... 146  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.