mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2916 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37 ... 146  Następna strona
Autor Wiadomość
****
Avatar użytkownika

Posty: 1996
Dołączył(a): 26.04.2003
Offline
PostNapisane: 18 sie 2005, 00:04 
Cytuj  
Nie można dogodzić wszystkim ^^
Jedynym sensownym rozwiązaniem które przypasuje wszystkim(a o którym wspominał Xav) to całkowita rezygnacja ze sponsoringu i wprowadzenie pełnego sytemu punktowego dla każdego miasta, trzeba by w takim przypadku policzyć ilość zdobywanych punktów a także średnią ilość AFów i monet tak żeby wszystko działało jak należy. Ponadto wprowadzić ograniczenia w lotowaniu na monety tylko dla danej upgrade'owanej broni, a także KATEGORYCZNY zakaz sprzedawania monet (co będzie akurat najtrudniej uzyskać...).


_________________
With a solar knife I split the sky
And walk right in between
To search the answers to every "why?"
Where I have seen the unseen.

FFXI Retired

******
Avatar użytkownika

Posty: 4439
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 18 sie 2005, 00:11 
Cytuj  
dokladniej please....
zwlaszcza chodzi mi o 1-value monetki

zakaz sprzedawania juz jest (tych ze sponsoringu i 100 value) tylko jak chcesz to kontrolowac :D


_________________
FFXIV [Moogle]: Saitou Soulscream

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 18 sie 2005, 00:12 
Cytuj  
Dyskusja momentami megaburacka...

Moze jednak wprowadzic sponsoring tylko na pojedyncze monety? 100-200 monet to i tak super okazja w porownaniu z cenami bezarowymi.
POjedyncze monety tak jak mowi Sai leza gdzies po moghousach i nigdy nie posluza do relictu, albo sa sprzedawane za przegieta cene takim wariatom jak ja ktoremu akurat brakowalo kilkudziesieciu monet.

100-value bylyby za punkty.

Stracilismy paru dobrych magow, bo mieli male szanse na AF, zadnych regul, czysty fuks, a jak AFa dostal ktos kto przyszedl drugi raz to czara goryczy sie pewnie przelala... Tez bym sie wkurwil.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4439
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 18 sie 2005, 00:28 
Cytuj  
prawie wszystkie reguly LSa so do dyspozycji LSa

pomysl opiego jest calkiem niezly zeby za sponsoring byly tylko 1-value a 100-value za punkty
heh troche ludzie sie wzburza ze tamci to dostali 100 a oni juz nie beda mogli przy sponsoringu heh, no nic sie nie poradzi... damy pod dyskusje...

tylko potrzebny jest caly system a nie pojedyncze pomysly ^^;
zastanowcie sie tez czy nie trzeba by resetnac liczby punktow albo przynajmniej nie zdenominowac lol... jednostki takie jak Xav :P !!! czy nie mialy by za duzej przewagi nad reszta, zwlaszcza ze maja juz jakies AFy za ktore nie musieli placic

mowie, wg mnie nie powinno byc bidowania czy odejmowania punktow za afy a poprostu dawac pierwszenstwo claimu na AFie tym co maja duzo wiecej punktow niz pozostali (np 2 MNKow co maja po 13 i 15 punktow moze tylko lotowac, a pozostalych dwoch co maja 3 i 4 musza passnac), do tego dorzucic 2 dynamisy bez claimowania i bedzie git

co do sponsorowania mozna ustalic ze tylko 1-value a setki ida pod lotowanie na zasadach AFa

trzeba by jeszcze ustalic czy ten co sponsoruje moze tez lotowac 100 z pozostalymi lub AF

mysle ze to by bylo dosyc proste i spelnialo by funkcje...


_________________
FFXIV [Moogle]: Saitou Soulscream

****
Avatar użytkownika

Posty: 1996
Dołączył(a): 26.04.2003
Offline
PostNapisane: 18 sie 2005, 00:29 
Cytuj  
Sponsorować 1 value miałoby i sens ale skoro już wprowadzamy system punktowy to na wszystko. 1 value idą do ls funda i są sprzedawane po Dynamis(pod warunkiem że uzbierała się pełna setka). Każda moneta 100 value 1 punkt tak samo 100x1. Moze to być nawet za tanio ze względu na łączną ilość monet i AF'ów jakie wypadają na jednym Dynamisie w porównaniu do liczby punktów jakie dostaną gracze za obecność.
Co do trzymania ludzi w ryzach - moim zdaniem konieczność udowodnienia posiadania jakiegoś relica w przypadku otrzymania konkretnej liczby punktów, a także brak możliwości upgradowania dwóch naraz.
Największym problemem w przypadku pełnego systemu punktowego jest dopasowanie odpowiedniej liczby punktów za konkretną korzyść(AF lub monety). Według mnie 100 value powinna mieć koszt rzędu 2-3 puntków(optuję bardziej za 2 ale to trzeba by zrobić wyliczenia), i AF 3-4.
Adnotacja do postu Saia.
Uważam że resetowanie punktów mija się z celem - w koncu takie osoby jak Xav zasłużyły na te punkty. Po drugie jeżeli mamy ustalać zasady oparte na punktach to chyba należy trzymać się tego przy wszystkich aspektach a nie uśredniać i nie odejmować punktów za np AF'y gdyż spowoduje to zmniejszenie znaczenia tychże punktów.
Sponsorowanie 1 value według mnie nie ma sensu - albo decydujemy się na pełny sponsoring albo wogóle.


_________________
With a solar knife I split the sky
And walk right in between
To search the answers to every "why?"
Where I have seen the unseen.

FFXI Retired


Ostatnio edytowano 18 sie 2005, 00:34 przez Kang, łącznie edytowano 1 raz
******
Avatar użytkownika

Posty: 4439
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 18 sie 2005, 00:32 
Cytuj  
Gal jesli ludzie placiliby za wejscie na dynamis, a wszystkie monety szly do funda by potem rozdawac je za punkty, mysle ze jeszcze wiecej podniosloby sie glosow ze nie chca byc frajerami


_________________
FFXIV [Moogle]: Saitou Soulscream

****
Avatar użytkownika

Posty: 1996
Dołączył(a): 26.04.2003
Offline
PostNapisane: 18 sie 2005, 00:37 
Cytuj  
To mają dostać po 2-3 monety jak do tej pory ?
A tak nazbierasz trochę punktów i możesz dorwać monety w ilości 100...
A biorąc pod uwagę liczbę aktywnych osób to nie byłoby tak ciężko i Ci którym naprawdę zależałoby na monetach dostaliby je.


_________________
With a solar knife I split the sky
And walk right in between
To search the answers to every "why?"
Where I have seen the unseen.

FFXI Retired

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 18 sie 2005, 00:41 
Cytuj  
Moze rzeczywiscie zresetowac wszystko i dac szanse na rowny start?

Ja bym teraz zrobil z 2 wygrane (!) rundy po miastach, zeby tez wszyscy mieli szanse dostac sie do glacier.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4439
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 18 sie 2005, 00:43 
Cytuj  
tak gal, ludzie zaciekle beda bronic tych 3 monet bo zwraca im to wejsciowke :D

trzeba wypracowac kilak sensownych propozycji i rzucic je na porzarcie ludziom, niech decyduja, moze wymysla tez cos ciekawego

jak cos bedziecie tworzyc starajcie sie tez postawic w sytuacji newbow...

opcja tylko 1-value za sponsorowanie o tyle jest dobra ze bardziej sprawiedliwa... taki Azy za 2mil dostal niespelna 200 monet a ty na jednym evencie prawie 300 ? (nie wpomne co rha za darmo dostal lol)
W ten sposob nie bedzie takich roznic i bedzie wychodzc zawsze ok 8-10k za monete a nie 3-10k. No i ci biedni beda miec szanse zdobyc 100....
Chociaz... dla mnie to jakies polsrodki.. jak rzady w Polsce, nikt nie zdecyduje sie na radykalne ostre kroki, ktore maja konkretny cel i szanse powodzenia tylko pierdziela sie w jakies pomysly co by publiki nie burzyc a nic nie zmienia...


_________________
FFXIV [Moogle]: Saitou Soulscream

******
Avatar użytkownika

Posty: 4439
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 18 sie 2005, 01:02 
Cytuj  
opi... myslalem o forum DP... CCowiczow jest nas garsc w DP...


_________________
FFXIV [Moogle]: Saitou Soulscream

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 18 sie 2005, 01:11 
Cytuj  
Sponsorowanie to jedyna szansa na upgrade dla normalnych ludzi. Dzieki sponsorowaniu raz Bastok pierwszy upgrade kosztowal mnie 2-3 mln, gdybym mial te monety kupic musialbym wydac 8 mln (nigdy bym tyle nie wydal biorac pod uwage ze on nic nie daje sam w sobie).

Z drugiej strony przy fuksie mozna miec 400 monet za 1 mln, to przegiecie w druga strone.

Boje sie tylko ze jak bedziemy dawac 100-value za punkty to ludzie beda je brali i kisili w moghousach tak jak pojedyncze albo sprzedawali po kryjomu.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4439
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 18 sie 2005, 01:13 
Cytuj  
no chcialem to napsiac wlasnie...
ludzie beda brac monety bo beda znudzeni czekac na AFy a punktow i tak bede mieli pod dostatkiem....

Opi tez ladnie to ujal kwstie sponsorowania
1mil to super atrakcyjna cena za te 100-300 monet, milion gil nie jest wielkim problem uzbierac (no chyba ze zaraz powiecie ze opi cale dnie farmuje albo gile kupuje) i pozwala na upgrade tym ktorzy tego naprawde chca i wkladaja w to jakis wysilek, a nie tylko super bogatym i gilbuyersom (nawet niewieldzialem ze tylu jest w DP zeby wogole o tych drugich wspominac), tak by bylo mozna powiedziec gdyby licytowac cene sponsoringu...
no ale zawsze znajdzie sie ktos kto nazwie to wyzyskiem biednych...

przykladem radykalnego rozwiazania (jakie pewnie surtur by np zastosowal heh) byloby:
wszyscy nrmalnie placa za wstep i moga dzieki temu lotowac na afy i materialy a coiny no coz WSZYSTKIE coiny ze WSZYSTKICH miast zbiera LS, decyduje ktory relic bylby najbardizej wartosciowy i ktory z czlonkow na niego najbardziej zasluguje (zapewne bylby to BRD a pozniej jakis tank lub uber DD: rng war czy mnk)
LS gromadzi wszystkie monety i upgraduje tylko temu membersowi Relic, niepotrzebne monety wymienia na potrzebne, nie tak trudno byloby znalesc kilku odbiorcow lub moze nawet inny LS ktory robi podobnie, dzieki temu ostateczny lv relica mozna by osiagnac moze nawet w jakies 7 miesiecy przy 2 dynamisach tygodniowo

tak tak nawet przy takich srodkach zajeloby to przeszlo pol roku, moze zobrazuje to komus ogrom zadania... 17,000 monet....
no ale jest to niemozliwe w LSie wylacznie dynamisowym bo sa zbyt rozbiegle interesy membersow no i mentalnosc troche inna niz japonski umysl ktory to wymyslil heh


_________________
FFXIV [Moogle]: Saitou Soulscream


Ostatnio edytowano 18 sie 2005, 01:40 przez swordsman, łącznie edytowano 3 razy
***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 18 sie 2005, 01:13 
Cytuj  
swordsman napisał(a):
opi... myslalem o forum DP... CCowiczow jest nas garsc w DP...


Wiem, ale mozemy tu odsiac najglupsze pomysly i na forum DP przedstawic tylko te sensowniejsze.

**
Avatar użytkownika

Posty: 7136
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 18 sie 2005, 08:43 
Cytuj  
Cytuj:
Z drugiej strony przy fuksie mozna miec 400 monet za 1 mln, to przegiecie w druga strone.


Wydaje mi sie, ze nie powinnismy tak myslec. Wszyscy gramy w FF i wiemy jakimi zasadami sie rzadzi, jak "niesprawiedliwy" potrafi czasem byc, ale jezli juz osoba ma sponsorowac ten run to wszystko powinno byc bez problemu dla niej. I tak poswiecila duza kase, a uwazam, ze jeszcze dodatkowe koszenie jakis tam punktow za ilosc dropow na jego sponsorowanym runie jest zbyt ostre.

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 18 sie 2005, 09:23 
Cytuj  
1 mln to wcale nie jest duzo kasy, biorac pod uwage ceny bazarowe.
..
Te bronie to naprawde nie jest zabawa dla biednych i mieczakow. :D

Ja np jestem zdcydowanie za biedny na to, pierwszy upgrade byl w moim zasiegu, drugi pewnie zrobie za rok. Nie za bardzo licze na to ze DP "da mi" te 1600 monet.

******
Avatar użytkownika

Posty: 3980
Dołączył(a): 8.03.2004
Offline
PostNapisane: 18 sie 2005, 09:30 
Cytuj  
Jaka hipokryzja Op!!!
powiem stylem Saita:
robisz 1-szy upgrade i tracisz cenne monety nie potrzenie, ktore pomoglyby innym w upgradzie, wiedzac, ze masz nikle szanse na zrobienie relica, wesolo ?

No ladnie zaraz dojdziecie do wniosku ze relicow nie zrobicie i po zdobyciu AFow dacie sobie spokoj z dynamisem - haha (swobodne rozmyslanie - przypuszczenie!)


_________________
"Why is it people who can't take advice
always insist on giving it ?" - J. B.

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 18 sie 2005, 09:35 
Cytuj  
Bodziu ty sie chyba dzis nie wyspales przez ten cop :D.

Ja nie mowie ze nie mam szans na pelny upgrade. On mi poprosu zajmie duzo czasu, napewno nie bede placil po 2mln za 100 monet, bo mnie na to nie stac. Bede powoli zbieral monety, szukal okazji na bazarach, liczyl ze z DP tez jakies 100-value mi tez wpadnie.

******
Avatar użytkownika

Posty: 3980
Dołączył(a): 8.03.2004
Offline
PostNapisane: 18 sie 2005, 09:37 
Cytuj  
Op - e tam nie wyspales, jestem ok :D Poza tym ja sobie tylko spekuluje, lepiej przypuszczac i przemyslec wczesniej, anizeli wdrozyc a potem myslec co z tym zrobic :)


_________________
"Why is it people who can't take advice
always insist on giving it ?" - J. B.

*****

Posty: 2401
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 18 sie 2005, 09:59 
Cytuj  
Jak kiedyś będzie dostatecznie dużo ludzi na CC to się zrobi nasz drugi dynamis ls przeznaczony tylko do farmowania monet dla was.
Musicie tylko poczekać na tych co leveluja i wytłumaczyć im, że ich przydatność dla was (w kwesti monet) zacznie się od lvl'u 70+. Na razie wg mnie klimat na forum raczej nie zachęca ludzi do jakichkolwiek poświęceń dla nikogo.


_________________
Obrazek


Ostatnio edytowano 18 sie 2005, 10:07 przez Slayerek, łącznie edytowano 1 raz
******

Posty: 4799
Dołączył(a): 8.12.2004
Offline
PostNapisane: 18 sie 2005, 10:00 
Cytuj  
sorki ze sie wtrącam sle dlaczego wszyscy myslicie o upgradzie relica tylko zbierajac monety na Dynamisach?

nie wiem czy wszyscy widzieliscie screena ktorego w innym topicu postnal Goku - ale 10.000 value wypadaja w Al'Taieu

juz niedlugo kilka(naście) osob bedzie mialo tam dostep i pewnie ostro wezmie sie za farmowanie ;)


_________________
Final Fantasy XI : Zjawcia [Ramuh] RETIRED
Final Fantasy XIV: Chrysalis Skyserpent [Moogle]

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2916 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37 ... 146  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.