mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2916 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40 ... 146  Następna strona
Autor Wiadomość
****

Posty: 1815
Dołączył(a): 7.01.2005
Offline
PostNapisane: 18 sie 2005, 13:34 
Cytuj  
Tak czytam i czytam.... Tak wlasciwie to LSfound nei ma najmniejszego sensu... Lepiej dac te monety lotowac wszystkim co upgrejduja relici. Z tym,z e tym ludziom, ktorzy naprawde maja na to szanse.

Wczoraj na LSie Gal wdal sie w bardzo ciekawwa dyskusje ;) Zarabianie na crafcie czy farmowaniu. Ow Gal, powiedzial, ze kopiac w kopalni i craftujac wykopane materialy zarobi 60k na godzine, lecz... kopiac na kurze przez ta sama godzine potrafi zarobic 200k i wycraftowac wiecej! Jaki wniosek? Otoz bardzo prosty. Dynamisy sa good, fajna sprawa, chce kiedys uczestniczyc, ale nie nadaja sie na zbieranie monet. Kazdy system jaki wymyslicie bedzie zly poniewaz bedzie komus szkodzil. Tak naprawde, ze by upgrejdowac relica TRZEBA wydac PONAD 100 MILIONOW GIL!! A przy dzisiejszych cenach monet to i ponad 200 (DWIESCIE) milionow gil. Macie wszyscy HNM LSy prawda? Ql, zrobcie z tego jakis uzytek. Chodzcie na dynamisy i chodzcie na LSowe eventy! Na jak najwiecej! Zeby zdobyc jak najwiecej punktow! Potem kupcie sobie za te punkty np. Kirin`s Osode i sprzedajcie na bazarze za 60mil gil. Czy tam nie wiem jakie sa teraz ceny. (nie wnikam czy polityka Waszych HNM LSow zabrania sprzedarzy, jesli tak znajdzcie inny item). Wtedy juz szanse na upgrade wydaja sie wieksze. Mozna pochodzic po bazarach i skupowac monety. Z samego dynamisu sie NIE DA poprostu. Trza by chodzic 5 last na te dynamisy. LS found jest glupota i egoistycznym podejsciem IMO. Dlaczego ja mam robic na monety jakiegos typka? Przeciez jak moja kolej bedzie za 24 lata to on na moje nie bedzie robil.
Moje 2 gile :P (z nosa:> ghe, ghe)


_________________
Obrazek

*****

Posty: 2401
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 18 sie 2005, 13:47 
Cytuj  
Canto ma rację. Temat zarabiania to chyba temat supertabu, inaczej na naszym ls'ie byłyby organizowane co kilka dni lub tydzień "operacje", dzięki którym ludzie którzy grają ponad rok pokazaliby tym krócej grającym jak się i gdzie zarabia "prawdziwe" gile. Jeśli z gilami mają problem ludzie grający kilkanaście miesięcy tzn. że my też będziemy mieć taki problem kiedyś.
Tak na prawdę nie chodzi o zdobywanie monet tylko pieniądze na nie żeby można było je kupić. Wyczuwam wielkie sc-fi z tymi wszystkimi monetami i relictami. Niech ktoś napisze ile osób na naszym serwerze zrobiło sobie jakieś tam update'y i dlaczego w następnej kolejności mielibyśmy to byc my (ludzie z naszego ls'a) ?? :wink:

btw. Dynamis mi się bardzo podobał, nie nudziłem się ani chwili, czas minął tak szybko, że mógłbym tam siedzieć jeszcze z 10 godzin i pewnie bym tego nie odczuł. Ale to oczywiście tylko ocena z punktu widzenia miernego i słabiutkiego blm'a . :wink:


_________________
Obrazek

****

Posty: 1497
Dołączył(a): 25.11.2003
Offline
PostNapisane: 18 sie 2005, 13:51 
Cytuj  
Zadne tam tabu, kase zdobywa sie ciezko pracujac i tyle. Sa joby, ktore zarabiaja duzo latwiej niz inne. Nin, Blm, Rdm, Thf czy Bst maja spora przewage nad innymi jesli chodzi o zarabianie z farmowania czy malych HNMow.
Ja gram prawie 2 lata a ciagle klepie biede hehe, tyle ze ja nigdy nie czulem ciagu na kase a i Pld nie jest najlepszym jobem do jej zdobywania.

PS
Nie mozemy sprzedawac itemow uzyskanych za punkty z HNM LSow.


_________________
Obrazek

*****

Posty: 2401
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 18 sie 2005, 13:56 
Cytuj  
ksawery napisał(a):
... Nin, Blm, Rdm, Thf czy Bst maja spora przewage nad innymi jesli chodzi o zarabianie z farmowania czy malych HNMow...


Nie chodzi mi o indywidualne zarabianie tylko o zarabianie na rzecz LS'a, no chyba że nasz LS jest/był/ma być tylko chatem, gdzie można wymienić się informacjami typu level up/down ... :-?


_________________
Obrazek

****

Posty: 1815
Dołączył(a): 7.01.2005
Offline
PostNapisane: 18 sie 2005, 14:03 
Cytuj  
No to skoro nie mozna sprzedawac.......
Czemuscie wszyscy zaprzestali chodzic na Simurgha i Serketa to ja nie wiem. Przeciez dobra kasa z tego jest. Fak, ze trzeba troche poczekac aby popnal ale chyba sie oplaca, prawda?
Zreszta... Grupka zgranych 75lvlowcow moze robic MILIONY gili dziennie.
Np. Serket, Simurg, Cassie, Eastern/Western Shadow, King Artho.
Do tego dochodza Beastmen gody, z dropami za ladne pare miliionow.
Mozna chodzic do sky i w 6 osob farmowac male Gody.
Jesli chcecie miec KIEDYKOLWIEK miec najlepsze bronie w grze to wezcie sie pozadnie za zarabianie kasy a nie kombinowanie jak kon pod gore z zasadami dynamis tak zeby WAM bylo dobrze.
W tej grze nie ma nic za darmo i to jest gra zespolowa!


_________________
Obrazek

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2291
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 18 sie 2005, 14:22 
Cytuj  
Canto ma racje, jedyne co mi sie nie podoba to fakt iz monety mieli by dostawac tylko ci ktorzy maja szanse na zrobienie relica - bo niby jak i skad dowiemy sie i bedziemy mieli pewnosc ze akurat ta osoba ma szanse a nie inna? :/


_________________
Hana wa Sakuragi,
Hito wa Watashi...


Obrazek

*****

Posty: 2401
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 18 sie 2005, 14:27 
Cytuj  
Vejitta napisał(a):
... monety mieli by dostawac ...

Monety mieliby podobno lotować .... a to oznacza, że niektórzy dalej mogą sobie tylko pomarzyć ... i nic się w sumie nie zmieni. Jedynie gile coś mogą zmienić. Są w zasięgu ręki i czasu tych którzy dbają o rozwój swojej 75 lvlowej postaci od ponad pół roku i .... "nic" z tego nie mają.
(sry znowu za prowokację :wink:)


_________________
Obrazek

******
Avatar użytkownika

Posty: 4439
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 18 sie 2005, 14:31 
Cytuj  
bo kampienie i zarabianie kasy jest nudne
samym przychodzeniem na eventy tak samo nie zrobi sie relica jak zarabianiem kasy bo koszty sa za duze


_________________
FFXIV [Moogle]: Saitou Soulscream

*****

Posty: 2401
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 18 sie 2005, 14:39 
Cytuj  
swordsman napisał(a):
bo kampienie i zarabianie kasy jest nudne
...


ksawery napisał(a):
... kase zdobywa sie ciezko pracujac i tyle. ...


(Sry za wyciąganie fragmentów z contextu, ale pasowały mi :wink: 8) )


_________________
Obrazek

******

Posty: 3739
Dołączył(a): 27.02.2004
Offline
PostNapisane: 18 sie 2005, 15:18 
Cytuj  
Tak naprawde pieniadze nie sa problemem- problemem jest to, ze zdrowy rozsadek wzbrania sie przed kupowaniem monet po 20k od sztuki kiedy za sponsoring mozna miec srednio 150 monet za run (liczac same single) wiec wychodzi zdecydowanie mniej.

Co do tego kto dla kogo ma chodzic to wiadomo, ze ludzie ze zdobywaniem kolejnych AFow beda sie wykruszac jesli zdobycie AFow postawili sobie jako cel sam w sobie i maja gdzies ze 30-40 innych osob pomagalo im zdobyc AFy wiec teraz ich kolej aby splacic dlug. Co innego ludzie, ktorzy POWAZNIE mysla o Relicu- Ci sa zwiazanim z dynamisem na DLUUUGO i beda grac dlugo potem jak wiele osob skompletuje AFy i odejdzie.

Huck nie ma zlago pomyslu jakby go troche zmodyfikowac- na kazdym dynamis gdzie nie bedzie sponsora powierzyc jednej osobie bidowanie monet i po runie transferowac je do LS funda i zbierac. Potem sprzedawac 100 value albo 100x1 za 1 mln gil osobom z DP jesli nikt nie chce kupic ich za punkty. W ten sposob rosnie LS fund za ktory mozna by kupowac przedmioty potrzebne do upgrade`a (za punkty oczywiscie) albo sponsorowac kolejne runy.


_________________
"The tendency to whining and complaining may be taken as the surest sign symptom of little souls and inferior intellects."
Francis Jeffrey

*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 18 sie 2005, 16:11 
Cytuj  
Daje wam 2 - 3 miesiace istnienia DP od wprowadzenia systemu punktowego do tego ze zostanie w nim moze ze 20 osob.

Powodzenia.

Wszyscy widać zapomnieli jaki był cel powstania tego LS-a.


_________________
Ruttar Stonegrip @ IX Kohorta @ Moogle

*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 18 sie 2005, 16:13 
Cytuj  
ksawery napisał(a):
Punkty sa dokladnym odzwierciedleniem ilosci pracy jaka ktos wlozyl w LSa. Kasa jest odzwierciedleniem ilosci czasu jaki zostal poswiecony samemu sobie. Dla mnie wybor waluty jest prosty.


Dlatego nastepnym razem zamiast isc na Dynamis pojde na cokolwiek co da mi punkty w SW lub prywatnie zwiekszy ilość Gil jakie mam w sakiewce.


_________________
Ruttar Stonegrip @ IX Kohorta @ Moogle

*****

Posty: 2668
Dołączył(a): 19.12.2004
Offline
PostNapisane: 18 sie 2005, 16:26 
Cytuj  
swordsman napisał(a):
bo kampienie i zarabianie kasy jest nudne
samym przychodzeniem na eventy tak samo nie zrobi sie relica jak zarabianiem kasy bo koszty sa za duze


Sai nudne jak nudne. Ale zdobylem swoje SH na lvlu gdzie wy go nie mieliscie i bede mial upgrade relica kiedy wy sie jeszce bedziecie klucic :wink: tylko nina skoncze do 75 200mil to przy "odrobinie" szczescia 2miesiace.


_________________
Jast v2.0

******

Posty: 3739
Dołączył(a): 27.02.2004
Offline
PostNapisane: 18 sie 2005, 16:35 
Cytuj  
egoist napisał(a):
swordsman napisał(a):
bo kampienie i zarabianie kasy jest nudne
samym przychodzeniem na eventy tak samo nie zrobi sie relica jak zarabianiem kasy bo koszty sa za duze


Sai nudne jak nudne. Ale zdobylem swoje SH na lvlu gdzie wy go nie mieliscie i bede mial upgrade relica kiedy wy sie jeszce bedziecie klucic :wink: tylko nina skoncze do 75 200mil to przy "odrobinie" szczescia 2miesiace.


Na relica nie sklada sie tylko odpowiadnia ilosc gotowki aby kupic currency- to jeszcze kilka rare itemkow dla niektorych specjalnie sie robi runy. Powodzenia :)


_________________
"The tendency to whining and complaining may be taken as the surest sign symptom of little souls and inferior intellects."
Francis Jeffrey

******
Avatar użytkownika

Posty: 4439
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 18 sie 2005, 17:38 
Cytuj  
niech jeszcze xav cos napisze i trzeba przygotowac konkretne propozycje


_________________
FFXIV [Moogle]: Saitou Soulscream

**
Avatar użytkownika

Posty: 7136
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 18 sie 2005, 18:13 
Cytuj  
1. Nie ma czeos takiego jak male gody. Gody sa jednakowe(moze poza genbu) i na dodatek money dropy z nich sa bardzo rare.
2. Grupka nie ma szans zdobyc w jeden dzien cassie, artho, shadow, serket itp, czy nawet w przeciagu kilku dni zwykle, chyba ze sie ma duze szczescie do jednego NMka. My naprzyklad z tydzien cassie mieslimy, ale dropy nie byly takie uber jak sie wydaje. Ale jak juz siedzimy na cassie to o innych sie dorazu zapomina. Zreszta teraz nie mozna robic bo gil sellerzy kradna.

****

Posty: 1815
Dołączył(a): 7.01.2005
Offline
PostNapisane: 18 sie 2005, 19:26 
Cytuj  
Gokulo napisał(a):
1. Nie ma czeos takiego jak male gody. Gody sa jednakowe(moze poza genbu) i na dodatek money dropy z nich sa bardzo rare.
2. Grupka nie ma szans zdobyc w jeden dzien cassie, artho, shadow, serket itp, czy nawet w przeciagu kilku dni zwykle, chyba ze sie ma duze szczescie do jednego NMka. My naprzyklad z tydzien cassie mieslimy, ale dropy nie byly takie uber jak sie wydaje. Ale jak juz siedzimy na cassie to o innych sie dorazu zapomina. Zreszta teraz nie mozna robic bo gil sellerzy kradna.


Madry post! :) Az mnei cieszy jak takie czytam :)
Co do malych godow to wlasnie mi o Genbu chodzilo, zreszta slyszalem,z e inne mozna tez zrobic w malej grupce. Nawet jesli money dropy sa rare mozna nafarmowac trigerow i zrobic przeciez pare razy, czyz nie?
Co do reszty, wspomniales o gilsellerach. Trzeba myslec jak oni! Zabije sie jednego NMka idzie sie na drugiego. Nie siedzi sie na jednym caly czas a jak sie przegra pull to do domu. Tak sie poprostu nie robi. Jest kilka duzych hnmow i raczej ToDy nie beda sie pokrywaly wiec mozna spokojnie okolo 2 dziennie zrobic. Dropy sa naprawde uber, nawet jesli sa rare. Grupka osob na 75 lvlu moze zniszczyc naprawde duzo i naprawde duzo zarobic. Teraz to co ja moge? W Oztroi posiedziec jedynie i Argus, ktory juz rare/ex dropuje. Wezmy np. taka sytuacje, ze z Lesiem bedziemy mieli 75. Speed belt to grube miliony. Mozna sie zasadzic nawet na miesiac na niego i po zabiciu go pojsc np. na Aqu. Beastmen Gody juz wymagaja wiecej ludzi ale dropy sa wiecej warte. Cassie, shadowy 3NMy dropujace itemy kolo 5mil gil sztuka w jednym miejscu!! W JEDNEJ ZONIE!! Jeden, bach, drugi, bach trzeci. Nawet jak sie 2 pulle przegra to jeden to duzo. Zreszta najwieksza kasa w tej grze to gardering, craft to tez ogromne pieniadze jak sie wyleveluje do 100 (co oczywiscie nakladu sporej gotowki wymaga). No i NMy. Saiowi sie np. nie chce bo to nuda. Moze i nuda... ale za to kasa jaka! Pozatym bicie serca za kazdym razem jak sie pullnie jest nie do opisania :D A jeszcze jak wypadnie itemek za duzo pieniedzy... uhuhuhuuuuu ;) Zyc nie umierac:P Kazdy orze jak moze. Z tym, ze Ci co nei beda orac ostro kasy moga sie pozegnac z relicami, predzej im sie gra znudzi niz beda miec wymarzone bronie. Rha co do tych rare itemkow no to ja nie mowie przeciez, zeby rezgnowac calkowicie z Dynamis. Oczywiscie - chodzic na runy. Zawsze pare monet wpadnie. Mowie tylko, ze LS found i dawanie monet temu kto najbardziej potrzebuje i ma realne szanse na zrobienie relica jest zle. Bo automatycznie dyskfalifikuje tych, ktorzy beda chcieli go zrobic w przyszlosci. Np. ja. Liczmy za 2 miechy bede mial 75lvl wypadnie mi relic gun i bede chcial upgreadowac... Jesli zrobicie caly ten LS found itd... to moze za 20 lat jak wszyscy co sa przedemna w kolejce i maja wiecej monet dostana swoje relici ja bede mial swoj. No chyba, ze kupie 5tys monet i bede mial najwiecej. Wtedy wszystkie monety z dynamisow beda moje? A inni beda musieli obejsc sie smakiem? Czy jak? To jest zle rozwiazanie... Poprostu niech Ci co chca robic relica niech lotuja. Np. kazdy kto zrobil juz stage 1 ma prawo do lotu. Wtedy bedzie wiadomo, ze mu zalezy i wyklada wielka kase na to. Napewno znacie wszyscy goscia o ksywie Muteki co ma relic bow gdzies tam na jakims serwerze. Ktos na alla napisal (niepamietam gdzie dokaldnie), ze ow Muteki zaproponowal 10k za kazda monete (ostatni upgrade). Dlatego zrobil go tak szybko. 100mil gil. Skas musial je miec, prawda? Stworzyliscie wszyscy razem DP macie AFy i jest super! Ale nie myslicie powaznie o relicach, zbieracie praktycznie tylko te monety co wypadaja... Gdybyscie za kazda jedna co wypadnie kupili z 40 nastepnych to wtedy Wasz relic staje sie bardziej realny.


_________________
Obrazek

**
Avatar użytkownika

Posty: 7136
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 18 sie 2005, 19:57 
Cytuj  
W jednym miejscu w jednej zonie, ale ich ToDy zwykle roznia sie grubymi godzinami ^^;
Ja rozumiem, ale mnie nie stac na az tak chora dedykacje jak gil sellersi ^^;, zreszta to ich praca tak zarabiaja i dnie tam spedzaja. Nie wiem jak wy ale ja sobie nie moge pozwolic na takie cos ^^:

****

Posty: 1815
Dołączył(a): 7.01.2005
Offline
PostNapisane: 18 sie 2005, 21:01 
Cytuj  
Gokulo napisał(a):
W jednym miejscu w jednej zonie, ale ich ToDy zwykle roznia sie grubymi godzinami ^^;
Ja rozumiem, ale mnie nie stac na az tak chora dedykacje jak gil sellersi ^^;, zreszta to ich praca tak zarabiaja i dnie tam spedzaja. Nie wiem jak wy ale ja sobie nie moge pozwolic na takie cos ^^:


Racja ;)
Z tym,z e gilsellersi zmieniaja sie, tzn postacie zostaja tylko inne osoby nimi kieruja ;) Nie masz czasu to roslinki uprawiaj :P I inne takie. ;]


_________________
Obrazek

******
Avatar użytkownika

Posty: 4439
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 18 sie 2005, 21:06 
Cytuj  
tylko jeszcze przypomne ze przed wporwadzeniem sponsoringu byl voting i wiekszosc opowiedziala sie za tak


_________________
FFXIV [Moogle]: Saitou Soulscream

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2916 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40 ... 146  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.