mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 97 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5
Autor Wiadomość
******

Posty: 4799
Dołączył(a): 8.12.2004
Offline
PostNapisane: 3 mar 2005, 12:39 
Cytuj  
hmmm... Krzysiek mam pytanie - castujesz kurayami na mobka?


_________________
Final Fantasy XI : Zjawcia [Ramuh] RETIRED
Final Fantasy XIV: Chrysalis Skyserpent [Moogle]

******

Posty: 3357
Dołączył(a): 16.12.2004
Offline
PostNapisane: 3 mar 2005, 14:01 
Cytuj  
Nie - bo niemam Kurayami :P Dopiero sie po to przejdę. Jak ostatni raz byłem w Norg to miejsca w plecaku nie miałem na Kurayami. Jak dobrze pamiętam to do questu na Kurayami to potrzebuję 10 bronze czegoś tam. A między 15 a 20 levelem tak mi sie miło expowało, że niechciało mi się Diun opuszczać dla jednego scrolla.

Sorki za moją gramatykę ale dopiero wstałem :D

******

Posty: 4799
Dołączył(a): 8.12.2004
Offline
PostNapisane: 3 mar 2005, 14:05 
Cytuj  
hehe trzeba bylo zrobic wszystkie questy na scrolle od razu jak robiles tonko i utsusemi :)
teraz musisz wracac do Norg zeby zrobić kurayami, hojo i dokumori ;)


_________________
Final Fantasy XI : Zjawcia [Ramuh] RETIRED
Final Fantasy XIV: Chrysalis Skyserpent [Moogle]

******

Posty: 3357
Dołączył(a): 16.12.2004
Offline
PostNapisane: 3 mar 2005, 19:59 
Cytuj  
Ale to akurat są proste questy. Dwa z nich dostaje się za 10 bronze duperelków (10 na scroll). Trzeci nie pamiętam za co ale w domu mam opisy.

******

Posty: 3357
Dołączył(a): 16.12.2004
Offline
PostNapisane: 26 paź 2005, 17:05 
Cytuj  
Jak skillować Ninjutsu na 25+ levelach? Mam 25 level i tylko 42 level Ninjutsu. Zdeka mało i jak pójdę teraz expować na Mandragorki to będę miał problemy z recastem cieni.

******

Posty: 3739
Dołączył(a): 27.02.2004
Offline
PostNapisane: 26 paź 2005, 18:24 
Cytuj  
I tak bedziesz mial problem z recastem, czy bedziesz scapowany skill czy nie na Even Match, VT czy IT jak Cie trafia pozniej niz w 20-30% castu to Ci przerwa.

Najlepiej skilluje wszystko solujac, dużo solujac.


_________________
"The tendency to whining and complaining may be taken as the surest sign symptom of little souls and inferior intellects."
Francis Jeffrey

******

Posty: 3357
Dołączył(a): 16.12.2004
Offline
PostNapisane: 26 paź 2005, 18:57 
Cytuj  
Kiedy castować to mniej więcej wiem. Ale im wyższy skill tym mam więcej procent czasu (jak napisałeś 20 - 30%). Przy moim skillu to na Mandragorach w Kazham to musiałbym zaczynać dokładnie podczas drugiego ciosu. Innaczej interrupt gwarantowany.

Można skillować chodzac po miescie i trzaskając Utsusemi? Ja tak zrobiłem 0,5 skilla na 8 castnięć. Tyle, że niewiem czy to dobry wynik czy strata Shihei.

******

Posty: 3739
Dołączył(a): 27.02.2004
Offline
PostNapisane: 26 paź 2005, 19:30 
Cytuj  
Tak naprawde dopoki nie dostaniesz do dyspozycji elementalnego ninjutsu typu Ni to levelowanie skilla jest procesem bardzo bolesnym, porownywalnym z podnoszniem summoning skills.

Ja solowalem i podczas walk mi roslo, nigdy "na sucho" sie nie bawilem, uwazalem to za marnotrastwo shihei. Choc z drugiej strony tak jest bezpieczniej...


_________________
"The tendency to whining and complaining may be taken as the surest sign symptom of little souls and inferior intellects."
Francis Jeffrey

******

Posty: 3357
Dołączył(a): 16.12.2004
Offline
PostNapisane: 26 paź 2005, 19:35 
Cytuj  
Ok. Thanks Rha. Pójdę sobie na Diuny. Od razu Throw poskilluje. Aha będe potzrebował helpa z tym Ninjutsu na 23 level. Jebaku czy jakos tak.

**

Posty: 435
Dołączył(a): 26.02.2005
Offline
PostNapisane: 26 paź 2005, 21:54 
Cytuj  
Ja tylko dodam ze najtanszym ninja toolem jest Tsurara uzywana do rzucania Hyoton. Moge ci zrobic kilka stackow jak mi podeslesz materialy (mam alchemy 44 wiec troche HQ powinno wyjsc). A potem... Hyoton, Hyoton, Hyoton... i tak w kolko :)

***
Avatar użytkownika

Posty: 874
Dołączył(a): 12.12.2004
Offline
PostNapisane: 27 paź 2005, 07:36 
Cytuj  
Ja Hyotoen skillowałem moje ninjutsu i skoczyło o 30 leveli w 2 godziny na Beetlach na Sauromage , pullowalem Hyotonem i jakos zeszło ;d


_________________
FF XI - Torell , Elvaan - WAR 75 // RNG 75 // NIN 40 *Dead*

FF XIV - Torell Aho , Au'Ra ♂ - WAR 50 // DRG 50

******

Posty: 3357
Dołączył(a): 16.12.2004
Offline
PostNapisane: 8 kwi 2007, 22:32 
Cytuj  
Półtora roku później...

Potrzebuję rad dla NIN 75. Co do sprzętu to mniej więcej wiem jak dobierać. Ale nurtuje mnie jeden motyw: jak NIN utrzymuje hate. Wiem, że potrzeba Enmity. I co dalej? Meritowałem sobie trochę ale kompletnie nie radzę sobie z overdmg. W sumie to uważam, że nietrudno mnie overdmgować. Niewiem czy to kwestia, że zbyt mało trafiam czy jak? Zauważyłem też, że Kurayami czy Hojo nie ułatwiają mi pracy podczas walki. Jak je castuję przed samą walką to jakoś hate trzymam. Ale jak już stracę to pomoc z ich strony w odzyskaniu hate jest znikoma. Niemam odblokowanych Ninjutsu: San.

Z Meritów mam: Evasion 3 Lv, Katana 3 Lv, Enmity 2 Lv, Critical 4 Lv (albo zamieniłem levele Enmity i Criticala - piszę z głowy), HP 1 Lv... chyba wszystko.

Rha, Zja, Lesiu.. help me out.

******

Posty: 3739
Dołączył(a): 27.02.2004
Offline
PostNapisane: 9 kwi 2007, 00:13 
Cytuj  
Jeśli słabo idzie trzymanie hate to postaraj się otwierac każdą walkę z blade jin po voku- to da ci troche zapasu hate. Potem możesz poprawic debuff ni, czasem masz berserk (sam w sobie hate generuje bardzo mało ale pozwala na większy dmg a co za tym idzie lepszy hate), czasem masz warcry (dobry hate spike).

Jeśli walka jest długa to co 30 sekund voke regularnie- jak zapominasz zrób sobie makro z /echo tekstem aby Ci przypominało kiedy nastepny voke. Ja przez długi czas miałem makro:

/ja "Provoke" <t>
/wait 25
/echo 5 sekund

i to mi wystarczało aby po pierwsze przypomniec mi kiedy voke gotowy a po drugie wiedziec czy zdaze cos rzucic z miedzyczasie przed timerem na voka. Jako, że moja makra ograniczają się do: tp status makro, pull notice, voke makro i gearswapy na WSy, evasion, defence, HNM ground, Fire resist itd... to nie mam za dużo problemów z zapamiętywaniem gdzie co jest.

W tej chwili niestety królują tp burny w których załamiesz się a tankować 100% czasu nie będziesz, szczególnie jeśli nie jesteś wymeritowany po zęby z bardzo dobrym sprzętem. W tp burnie tankowania się niestety nauczyc nie da.

Kiedyś naturalne było, że po kilku solidnych ciosach DD brał hate tankowi ninja- czy to był Opiekun z pięściami w Uleguerand Range (który mnie notabene motywował do kupowania sprzętu HQ typu Eris` +1, Yasha Tekko +1 aby nie dawać mu hate za łatwo) czy też kto inny- zawsze w party było miejsce dla drugiego DD, który wrzucał hate z powrotem na tanka przy pomocy SATA+WS. Teraz niestety tego nie ma, party są superdynamiczne i jesli nie robisz omgwtf damage`u w krótkim czasie to hate raczej nie utrzymasz.

Zmerituj w pierwszej kolejności enmity, potem skończ katanę, właduj 3 merity w upgrade str a potem to już wymyslaj sobie co potrzebujesz najbardziej :)


_________________
"The tendency to whining and complaining may be taken as the surest sign symptom of little souls and inferior intellects."
Francis Jeffrey

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 9 kwi 2007, 00:18 
Cytuj  
W swoim zmeritowanym zyciu gralem tylko z dwoma tankami, ktorzy dobrze trzymali hate: Rhaegalem i Xaverym. :D

W powszechnych TPburnach tank wogole nie jest potrzebny wiec stara sztuka trzymania hate zamiera niestety....

****

Posty: 1842
Dołączył(a): 26.11.2003
Offline
PostNapisane: 9 kwi 2007, 09:08 
Cytuj  
mrynar napisał(a):
W swoim zmeritowanym zyciu gralem tylko z dwoma tankami, ktorzy dobrze trzymali hate: Rhaegalem i Xaverym. :D

W powszechnych TPburnach tank wogole nie jest potrzebny wiec stara sztuka trzymania hate zamiera niestety....


:D :D :D :D :D :D :D


_________________
Obrazek

******

Posty: 3357
Dołączył(a): 16.12.2004
Offline
PostNapisane: 9 kwi 2007, 12:03 
Cytuj  
Rha a Ninjutsu: San? Robi na tyle mocny dmg co by troszkę hate złapać?

****

Posty: 1818
Dołączył(a): 24.04.2005
Offline
PostNapisane: 9 kwi 2007, 14:46 
Cytuj  
szczerze to ninjutsu san ma nawet troche mniejszy dmg od Ni przynajmniej na lvl 1, do tego dlurzszy cast


_________________
Warframe,
Planetside 2: Vanu
Final Fantasy XIV: Bogusz Skyserpent [Moogle]

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 97 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.