mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 48 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
**

Posty: 286
Dołączył(a): 5.12.2004
Offline
PostNapisane: 2 sty 2005, 12:02 
Cytuj  
Zaczynam ten temat bo uważam że expowanie jest czasem potrzebne ale samo w sobie NIE jest sensem tej gry.
Trzeba czasem poexpować fakt szczególnie póżniej zaczynając nowe joby bedziemy już pewnie tylko expować . Ale teraz cały fun tej gry jakoś nam umyka .
Fajnie było jak zaczeliśmy wspólnie Emisary. Uważam że teraz fajnie by było porobić inne questy / misje razem.. A robiac to też przy okazji poexpujemy . Może nie aż tak jak na VD ale ...przy okazji. Nagle się okaże że nie expując też expujemy.
1 Np Mammokito potrzebuje klucza z PM my potrzebujemy kluczy z pozostałych kopalni. Widać że sobie spokojnie w 3- 4 osoby radzimy w kopalniach nawet z Brassami i Oldami i Copperami . No wiec zamiast pojedynczo , tzn w party z uberami oczywiscie, siedziec i czekac aż oni za nas znajdą lepiej pójśc w kilka osób i samemu kluczyki zdobyć . Wieększa przyjemnosć. Uberów i tak będziemy "wykorzystywać" :lol: jeszcze mam nadzieje często do inyych rzeczy jak sie zgodzą . Tzn zawsze by było fajnie miec obstawę ale cóz nie zawsze mają czas..
2 Butelka z wodospadu . ok sam prawie tam doszedłem gde natknąłem sie na Leechera i sam go załatwiłem ( uff... ) po czym szybko sie wycofałem bo było jeszcze kilku . Ale w 2- 3 osoby spokojnie dojdziemy.
3 Droga do Jeuno - szkoda że każdy sam robi ... Tak to uberów byśmy tylko raz - dwa razy prosili, jak nie dla całej ekipy, to przynajmniej dla 2-3 osób a tak... . Dobrze że oni są wciąz chetni żeby nam pomagać !
4 itd

A i nie narzekajcie ze nigdy nie można sie umówić... Codziennie jesteśmy tam w kilka osób . Powiedzieć i w 30 min wszyscy sie spotkają . Ja osobiście na takie misje moge przyjść z drugiej strony Vana Diel .
Oczywiscie Exp PT - też .... ale nie - tylko.


_________________
FFXI- retired
FFXIV - Piter Mith Sargatans

******

Posty: 4799
Dołączył(a): 8.12.2004
Offline
PostNapisane: 2 sty 2005, 13:06 
Cytuj  
masz racje Piter - ta gra to nie tylko expowanie :)
ale jak bylo widac wczoraj - nie poradzimy sobie sami w tej kopalni a w pozostalych to juz na bank nie, przynajmniej nie teraz ;)
prawda, misje i questy warto porobic razem, nawet te ktore wymagaja tylko trasy npc - ah - npc :P
chociaz wiekszy fun i tak bedzie polazic po te itemki do questow - o ile naszym uberom nie znudzi sie lazenie w kolko po tych samych kopalniach zeby nam pomagac :P
expowac i tak trzeba bedzie - ale najpierw lepiej porobic questy i pofarmowac troche - armor i bron na high lev "troche" kosztuja ;)no i moze czas zapolowac na kilka NMw z ktorymi poradzimy sobie na naszym poziomie :)

Piter - wciaz mamy w planach wspolny wypad na naszego smoka :D

i najwazniejsza sprawa - spokojnie mozemy stworzyc wlasny STATIC - tylko jak na razie kazdy woli lazic wlasnymi sciezkami niz pocwiczyc razem i sprobowac sie zgrac - dopoki bedziemy się spotykac po 2, 3 osoby to nic z tego nie wyjdzie i zawsze bedziemy skazani na przypadkowe party

btw: mi sie do tego 70+ lev wcale tak bardzo nie spieszy ;)


_________________
Final Fantasy XI : Zjawcia [Ramuh] RETIRED
Final Fantasy XIV: Chrysalis Skyserpent [Moogle]


Ostatnio edytowano 2 sty 2005, 13:19 przez Duszek, łącznie edytowano 1 raz
*

Posty: 6914
Dołączył(a): 26.01.2003
Offline
PostNapisane: 2 sty 2005, 13:15 
Cytuj  
Powiem Wam ze przegladalem misje/questy jakie mozna wykonywac na naszym lvlu jest to jak na razie strasznie prymitywne. Ale moge robic wszystko, byleby nie byc na Qufim Island bo to jest krotko mowiac tragedia. O grupe trudno, a jak sie juz znajdzie, to okazuje sie, ze polowa teamu to idicio ze sprzetem z lvlu 10 bez suba i hume war ma tyle hp co taru rdm/blm ....


_________________
Rzabolek

TYLKO ELMINISTER

******

Posty: 4799
Dołączył(a): 8.12.2004
Offline
PostNapisane: 2 sty 2005, 13:22 
Cytuj  
to po co sie tam tak spieszyles Asmax?


_________________
Final Fantasy XI : Zjawcia [Ramuh] RETIRED
Final Fantasy XIV: Chrysalis Skyserpent [Moogle]

*

Posty: 6914
Dołączył(a): 26.01.2003
Offline
PostNapisane: 2 sty 2005, 13:24 
Cytuj  
Czlowiek zazwyczaj nie wie co zastanie w nowych miejscach.


_________________
Rzabolek

TYLKO ELMINISTER

******
Avatar użytkownika

Posty: 4439
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 2 sty 2005, 14:28 
Cytuj  
tia as zupelnei inaczej niz na diunach lol
poprostu po raz pierwszy trafiles na tradycyjne party a nie na vet-japsow....


_________________
FFXIV [Moogle]: Saitou Soulscream

**

Posty: 286
Dołączył(a): 5.12.2004
Offline
PostNapisane: 2 sty 2005, 14:56 
Cytuj  
Zjawcia w kopalni sobie radzilismy.

Darko zginal tylko dla tego, że przez chwile byliśmy wszyscy solo . a on w panice zapomniał dać call for help.
Wiadomoże przy jakims natłoku copperów może bysmy polegli ale z pojedynczymi radzilismy sobie dobrze.( nawet we trójke)
Gdyby nie ta chwila bez PT kiedy Darko poległ, w naszym 4 osobowym PT moglibysmy chodzic równolegle z Karwackim a nie stać bezczynnie .
Jeśli chodzi o inne kopalnie to samo mówiłaś przed NM em w Giddeus że nie dla nas . Wzięlismy Kyasha do eskorty i okazało się ze niepotrzebnie . Zmył sie dosć szybko widząc że nie ma dla nas zagrożenia.
Teraz też jak ktoś bedzie mógł iść z nami ( na wszelki wypadek ) to by było super ale przecież nawet sami jak zobaczymy, że nie dla nas to sie wycofamy tak jak wczoraj bez maga z bagienek.

Chyba nie wolisz za każdym razem stac bezczynnie i czekac aż ci ktoś wszystko zbierze. !! Tak miało być wtedy w Giddeus ale na szczęście was przekonałem .
Uważam że warto próbować samemu jesli mamy grupę.

Oczywiście liczę ze chętni do towarzyszenia nam w co trdniejszych misjach też się czsem znajdą. :) [/quote]


_________________
FFXI- retired
FFXIV - Piter Mith Sargatans

***

Posty: 967
Dołączył(a): 9.05.2003
Offline
PostNapisane: 2 sty 2005, 15:03 
Cytuj  
ja sobie qufim island bardzo chwale ... w porownaniu do VD to dla mnie doslownie jak niebo a pieklo , party znadowalem generalnie w ciagu 20 min i ludzie juz wiedzieli jak sie gra a nie tak jak na VD gdzie jest ruletka , bo albo sie trafi na vet albo na totalnych newbie ktorym nie da sie nic wytlumaczyc bo oni wiedza wszystko lepiej :) Ale niestety qufim juz za mna jak narazie wiec czas wybrac sie po klucze do khazam.


_________________
"Something worked as intended?? 0_0"

"This means we will have to get someone to create a bug and another guy to nerf it, I will deal with this immediately !"

******

Posty: 4799
Dołączył(a): 8.12.2004
Offline
PostNapisane: 2 sty 2005, 15:04 
Cytuj  
nie mam zamiaru czekac az ktos wszystko za mnie zrobi :)
mozemy spokojnie isc do tej kopalni - ale full party mile widziane - jeszcze Mammo i Prit nie maja klucza :) i jeszcze ktos do PL na wszelki wypadek :P bo 5 old copper i brass quadow to moze byc za duzo na raz dla nas ;)


_________________
Final Fantasy XI : Zjawcia [Ramuh] RETIRED
Final Fantasy XIV: Chrysalis Skyserpent [Moogle]

**

Posty: 286
Dołączył(a): 5.12.2004
Offline
PostNapisane: 2 sty 2005, 15:07 
Cytuj  
No to się cieszę :D
A fakt ... te trainy Qadow są tam fajne :lol:


_________________
FFXI- retired
FFXIV - Piter Mith Sargatans

******

Posty: 4799
Dołączył(a): 8.12.2004
Offline
PostNapisane: 2 sty 2005, 15:13 
Cytuj  
chyba ze Prit bedzie wszystkie po kolei usypial a my bedziemy tluc jednego i tak do ostatniego :D


_________________
Final Fantasy XI : Zjawcia [Ramuh] RETIRED
Final Fantasy XIV: Chrysalis Skyserpent [Moogle]

******

Posty: 3357
Dołączył(a): 16.12.2004
Offline
PostNapisane: 2 sty 2005, 15:58 
Cytuj  
Asmax questy/misje są prymitywne gdyż najpierw zazwyczaj trzeba zrobić jedną mało ciekawą, żeby później móc robić następne - bardziej ciekawe. Misje dają rank, questy fame. Jeżeli nie masz odpowiedniego poziomu w w/w rzeczach to nie dostaniesz lepszej misji/questu. Np. żeby dostać quest na PLD to trzeba wczesniej 2 inne zrobić.

******

Posty: 3357
Dołączył(a): 16.12.2004
Offline
PostNapisane: 2 sty 2005, 15:59 
Cytuj  
Duszek napisał(a):
chyba ze Prit bedzie wszystkie po kolei usypial a my bedziemy tluc jednego i tak do ostatniego :D


Właśnie Prit - co z tobą?????????????

*

Posty: 6914
Dołączył(a): 26.01.2003
Offline
PostNapisane: 2 sty 2005, 16:08 
Cytuj  
Krzysiek2099 napisał(a):
Asmax questy/misje są prymitywne gdyż najpierw zazwyczaj trzeba zrobić jedną mało ciekawą, żeby później móc robić następne - bardziej ciekawe. Misje dają rank, questy fame. Jeżeli nie masz odpowiedniego poziomu w w/w rzeczach to nie dostaniesz lepszej misji/questu. Np. żeby dostać quest na PLD to trzeba wczesniej 2 inne zrobić.


Chodzilo mi raczej o to, zeby przejsc przez to bez zbytniego napalania sie na fajna zabawe, zaliczyc to szybko i porzadnie a nie np. na 20lvlu udawac sie na pokonanie smoka (chociaz to jest pierwsza bardzo fajna rzecz) :)


_________________
Rzabolek

TYLKO ELMINISTER

*

Posty: 170
Dołączył(a): 9.09.2002
Offline
PostNapisane: 2 sty 2005, 16:12 
Cytuj  
Jak dacie znać chociaż dzien wcześniej to moge się z wami przejść poszukać kluczy. Chociaż w yuogoth grotto (czy jak to sie tam pisze) na specjalnych zasadach - wy zostajecie w części gdzie są słabe orki i je sobie tłuczecie a ja idę szukać kluczy - przepychanie całego pt przez grotę to męczarnia :evil: - dlatego zresztą wolałem żebyście Emissary zaczynali w San Doria - ale coż :-?


_________________
Paker - Galka 36THF/32MNK/32RNG/25WHM/25WAR/25SAM/25NIN/25BST/20SMN ... ;)
Leathercraft 89 [+2], Alchemy 60, Woodworking 60, Bonecraft 52+, Clothcraft 54+

******

Posty: 4799
Dołączył(a): 8.12.2004
Offline
PostNapisane: 2 sty 2005, 16:14 
Cytuj  
Asmax nie przesadzaj - na pewno wieksza frajde da pojscie tam w 6 osob 20/10 nawet jezeli nie zatluczemy tego smoka za pierwszym razem niz zrobienie tej misji na 40 lev bo wtedy zalatwienie tego smoka z zamknietymi oczami nie bedzie zadna zabawą

no chyba ze zalezy ci na zrobieniu ubera 75/37 a potem zaliczenie wszystkich misji w kilka dni - w takim razie milej zabawy


_________________
Final Fantasy XI : Zjawcia [Ramuh] RETIRED
Final Fantasy XIV: Chrysalis Skyserpent [Moogle]

******

Posty: 3357
Dołączył(a): 16.12.2004
Offline
PostNapisane: 2 sty 2005, 16:18 
Cytuj  
Duszek napisał(a):
.......no chyba ze zalezy ci na zrobieniu ubera 75/37 a potem zaliczenie wszystkich misji w kilka dni - w takim razie milej zabawy


He nie wszystkie zrobi. Niektóre misje podobno można wykonać do pewnego levelu. Jak się ma postacią wyższy to się go nie dostanie.

******

Posty: 4799
Dołączył(a): 8.12.2004
Offline
PostNapisane: 2 sty 2005, 16:19 
Cytuj  
Binio napisał(a):
Jak dacie znać chociaż dzien wcześniej to moge się z wami przejść poszukać kluczy. Chociaż w yuogoth grotto (czy jak to sie tam pisze) na specjalnych zasadach - wy zostajecie w części gdzie są słabe orki i je sobie tłuczecie a ja idę szukać kluczy - przepychanie całego pt przez grotę to męczarnia :evil: - dlatego zresztą wolałem żebyście Emissary zaczynali w San Doria - ale coż :-?


pasuje jak najbardziej :) nie bedziemy sie pchac gdzie nas nie chca ;)
a tak powaznie - wielkie dzieki za propozycje Pak :D
jak wreszcie uda sie zebrac w jeden dzien wszystkich chetnych na klucze to pojdziemy bo nie ma sensu robic tego na raty, chyba ze ktos nie bedzie chcial isc z wlasnej woli i potem sam bedzie szukal kluczy albo meczyl innego (nie)chetnego do pomocy ;)


_________________
Final Fantasy XI : Zjawcia [Ramuh] RETIRED
Final Fantasy XIV: Chrysalis Skyserpent [Moogle]

**
Avatar użytkownika

Posty: 7136
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 2 sty 2005, 16:24 
Cytuj  
Nie, to nie tak, ze nie dostaniecie misji. Wiele z nich poprostu ma cap'y tak jak np. smok - 25 wiec nawet jak pojdziesz tam na lv 40 to nic nie da - tak samo gwarantuje ze lv 75 nie umozliwia zrobienia wszystkich misji hop-siup ;)

******

Posty: 4799
Dołączył(a): 8.12.2004
Offline
PostNapisane: 2 sty 2005, 16:32 
Cytuj  
no i cale szczescie :D


_________________
Final Fantasy XI : Zjawcia [Ramuh] RETIRED
Final Fantasy XIV: Chrysalis Skyserpent [Moogle]

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 48 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.