mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 82 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
******

Posty: 3357
Dołączył(a): 16.12.2004
Offline
PostNapisane: 16 sty 2005, 20:47 
Cytuj  
Jako, że nie doszukałem się wątku o tym jobie, więc proszę Saia, Hucka i innych uberów grających THFem o pomoc w prowadzeniu tego joba. Obecnie jestem na 20 levelu (wiem powtarzam się :P) i narazie jest dobrze. Ale pamiętam tak samo miałem jak zaczynałem: do 5 levela było fajnie, potem zaczęły się schody (i to dość strome) i niechciałbym się nadziać znów na takie schody (wolałbym zostać o nich uprzedzony).

P.S. O szit - gram Hume. Starciłem 2 punkty DEX na starcie i jeden STR.
http://ffxi.allakhazam.com/Starting_Stats.html

*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 17 sty 2005, 00:03 
Cytuj  
Gra thf-em ma trzy etapy :

- pierwszy do lv 15 kiedy jest pijawka na expie 8) i nalezy go traktowac jako slabego melesa
- drugi po lv 15 kiedy staje sie powazanym demage dealer ze swoim SA, no z ta powaga to przesada 8) ale dobry THF potrafi zabrac samojeden okolo 10-30% HP w 1 - 2 SA w exp party, jak polaczy SA z ws-em to juz wogole rox
- trzeci etap zaczyna sie na lv 30 kiedy dostaje TA - trick atack - i staje sie gwarantem utrzymania hate przez tanka

ze wzgledu na duzy evasion i mozliwosc uzywanai ranged weapon oraz po lv 25 flee nadaje sie doskonale na pulera, czasem ludzie daja suba rng do thf maina i maja dostepne ws-y z ranged weapon i widescan

Moim zdaniem best sub dla THF to ninja przez wzglad na dual wield oraz ninjtsu tzw cienie, oraz rng do pulowania i jesli potrzeba do ranged weapon ws-ow, war bostuje tez ladnie naszego thf.

Reszte to niech sie nasi THF wypowiedza bo mnie juz palce bola
Huck i Sai do roboty.


_________________
Ruttar Stonegrip @ IX Kohorta @ Moogle

******

Posty: 3357
Dołączył(a): 16.12.2004
Offline
PostNapisane: 17 sty 2005, 00:16 
Cytuj  
Scorpio napisał(a):
- drugi po lv 15 kiedy staje sie powazanym demage dealer ze swoim SA, no z ta powaga to przesada 8) ale dobry THF potrafi zabrac samojeden okolo 10-30% HP w 1 - 2 SA w exp party, jak polaczy SA z ws-em to juz wogole rox


No ostatniej nocy jak byłem na 18 levelu to bijąc Leechery, gdy wszyscy walili za 0 - 9, ja odpalając SA -> Fast Blade (około 120%tp) waliłem w przedziale 80 - 110!!!
Saitou, Huck czekam na info od was :)

******
Avatar użytkownika

Posty: 4439
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 17 sty 2005, 04:23 
Cytuj  
rasa sie nie przejmuj gorzej niz elvaanem byc nie moze

co do subow
nin jest super subem zarowno do solowania jak i w party
dodaje ci agi i dex do sata i utsusuemi do pulowania bez ktorego np toramy czy raptory cie zjedza
dual wield jest ok zwlaszcza gdy na nozach sa fajne bonusowe statsy

bez mnka sobie spokojnie mozna dac rade ale jest calkiem niezlym subem jesli w druzynie nie jestes pullerem

war tez bardzo dobry sub jesli w druzynie jest juz puller , zwlaszcza po 50lv

co cie czeka ?
jak kazdego meleesa horror czekania na invite bo masz pelno substytutow, zwlaszcza jesli leaderem jest juz jakis meles to szanse masz juz wogole marne....
po 33lv robisz potworny dmg z sata+viper bite(~~400dmg) i zamukasz distortion co lubia blmowie wiec dostajesz wieksze wzgledy
na 30 nauczyc sie musisz szybko klasc SATA na tanku i przy kazdym nowym party przechodzic przez pieklo zgrania sie z ludzmi.. jak sa jacys nie kumaci moze ci piana pojsc....
do 60lv duzo sie nie zmienia... potem 3/4 melesow uzywa thf suba majac SATA i tracisz wszystkei swoje atuty poza tym ze ty juz umiesz robic to SATA... na 60 jest tez dancing edge(~600dmg) ktory jest najpotezniejszym wsem daggera w grze (nie liczac reliktu) potem przestawisz sie na shark bite/eviscreation tylko dlatego ze inaczej sie chainuja

po 50 zaczynaja sie tez random telle od ludzi proszacych o pomoc w genkajach farmowaniu kluczy etc itp
no i to tyle...


_________________
FFXIV [Moogle]: Saitou Soulscream

*

Posty: 6494
Dołączył(a): 14.10.2002
Offline
PostNapisane: 17 sty 2005, 05:57 
Cytuj  
Mozna dodac, ze jezeli chodzi o sprzet to najlepiej miec 3 zestawy:
1. evasion - do solowania (wszystkie itemy dodajace evasion)
2. TP/attack - walka w party - podczas nabijania TP do Viper Bite / Dancing Edge / Shark Bite / Evisceration, sprzęt głównie podnoszący Accuracy (Sniper's Ring, Life Belt) i Attack (kolczyki) - dzięki temu jesteś w stanie co minutę (czas ładowania SATA) walić SATA z WSem
3. SATA - walka w party - wszystkie itemy podnoszące DEX i AGI - czyli - po tym jak już możesz uruchomić Sneak Attack i Trick Attack przełączasz ekwipunek na ten zestaw (wyłączając bronie i ranged, bo to kasuje TP) i walisz SATA. Po uderzeniu przełączasz ponownie na TP/Attack, potem SATA itd itp

:)


_________________
FFXI: Hucksterthief: THF99 / BLU99 / NIN99 | AF3+2 (done!) THF5/5, NIN5/5, BLU5/5 | Merity:670+ | Kannagi: 85
FFXIV: The Huckster: BRD80 i452 | MIN80 / BTN80 / FSH80 | GSM80 / CRP80 / CUL80


Ostatnio edytowano 17 sty 2005, 09:38 przez Huckster, łącznie edytowano 1 raz
*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 17 sty 2005, 07:42 
Cytuj  
Ja jeszcze dodam jedna mała uwage, do lv 30 gdzies tak gdybys chciał mieć max dobry ekwipunek dla THF podnoszący dex i agi musiał byś wydać na dzień dzisiejszy do 1,5 mil gil :

- emperor hairpin - 650-700 000 gil - lv 24, +3 dex + 3 agi + 10 evasion
- dla suba ninja ganin earring + 4 agi - ~200 000 gil
- winged boots - ~400 000 gil - +3 dex + 3 agi lv 24

plus jakies pierduty typu +1 lub +2 daggerki, jakis dobry swordzik i masz 1,5 mil

Oczywiście ringi jak najbardziej dla THF, polecam dex poniewaz maja trzy zalety : dodaja accurancy pośrednio, zwiekszaja szanse na critical hit bezposrednio i wplywaja na dmg z SA bezpośrednio, no i oczywiscie wersja +1 czyli te +2 dex.


_________________
Ruttar Stonegrip @ IX Kohorta @ Moogle

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 17 sty 2005, 09:02 
Cytuj  
Sto --> nie strasz chłopaka. :) Nie przypominam sobie żeby któryś z naszych THFów miał taki sprzęt na początku.

*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 17 sty 2005, 09:18 
Cytuj  
No na lv 25 nikt nie mial chyba, ale od lv 30 jakos tak zaczeli mieć dobry sprzecior 8)


_________________
Ruttar Stonegrip @ IX Kohorta @ Moogle

******

Posty: 3739
Dołączył(a): 27.02.2004
Offline
PostNapisane: 17 sty 2005, 10:16 
Cytuj  
Pewnie ktos skampowal wtedy Leaping Larrego.


_________________
"The tendency to whining and complaining may be taken as the surest sign symptom of little souls and inferior intellects."
Francis Jeffrey

*****

Posty: 2668
Dołączył(a): 19.12.2004
Offline
PostNapisane: 17 sty 2005, 10:58 
Cytuj  
Mnie interesuje jeszcze jedna sprawa apropos THF. Mianowicie Treasure Hunter. Spotkalem sie z opiniami ze jest mocno przereklamowany. Nie mam jeszcze THF na 15lvl a mam zamiar miec. Jak to wygląda w praktyce np przy campieniu i farmowanu??


_________________
Jast v2.0

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 17 sty 2005, 11:04 
Cytuj  
Poprawa dropu jest już widoczna przy jedynce, przy dwójce pewnie jeszcze bardziej, ale oczywiście nie ma się co spodziewac że nagle zaczną wypadać cuda.

******

Posty: 4799
Dołączył(a): 8.12.2004
Offline
PostNapisane: 17 sty 2005, 11:42 
Cytuj  
z TH farmowanie jest przyjemnościa po prostu, drop jest o wiele większy i bardzo czesto z moba wypada wszystko co dropuje - np z pszczolek krysztal,miod i beechip, z vulturow krysztal, bird feather i bird egg a z ametyst quadov quadav backplate wypada w 8/10 mobow :)

naprawde warto zrobic THFa min do 15 leva - fakt ze jest troche cieżko ale warto :D


_________________
Final Fantasy XI : Zjawcia [Ramuh] RETIRED
Final Fantasy XIV: Chrysalis Skyserpent [Moogle]

*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 17 sty 2005, 11:44 
Cytuj  
To jest tak z TH I i TH II że część itemów jest powiązana z TH, ale są też takie które równie często wypadna PLD czy RDM jak THF, do tych dropów zaliczam min coffer/chest keys, i pare innych. Generalnie wiekszkość dropów podlega TH.

Gdzieś było dokładnie to opisane i rozpracowane, goście robia tego typu experymenty.

Należy też pamietać że w FF-e wszystko jest powiązane z dniem tygodnia i faza ksieżyca, jakość i ilość dropów i sprawność TH też.


_________________
Ruttar Stonegrip @ IX Kohorta @ Moogle

******

Posty: 3357
Dołączył(a): 16.12.2004
Offline
PostNapisane: 17 sty 2005, 14:23 
Cytuj  
Kurde ale te kolczyki czy pierścienie od DEX +2 są diabelnie drogie jak na moje możliwości. Sądzę, że nawet zakup materiału na synth jest sporym wydatkiem. Ale póki niemam Trick Attack to chyba wystarczą mi wystarczą mi Balance Ringi. Ale mam brać 2 od razu? Do zwiększenia siły ataku to chyba narazie Bone Earing (+1 najlepiej) a jak zrobię 21 level to chyba Beetle Earing (też +1 najlepiej). Tyle, że obydwa EVA obniżają (pierwszy o 1, drugi o 2). Po drugie to na AH jeżeli już są to mnie na nie niestać. Opi może byś mi zmontował coś. Na materiał na Bone Earingi mnie stać chyba będzie (część zabiorę bo wiem komu i kiedy :P).

Zresztą Op zapodam linkami żeby się nie rozpisywać:
Bone Earing +1: http://ffxi.allakhazam.com/db/item.html?fitem=771
Beetle Earing +1: http://ffxi.allakhazam.com/db/item.html?fitem=773
Balance Ring +1: http://ffxi.allakhazam.com/db/item.html?fitem=3750 (najtrudniejszy chyba)
Jakbyś mógł mi z tym pomóc to byłbym wdzięczny. Noi niewiem co z AGI.

******

Posty: 4799
Dołączył(a): 8.12.2004
Offline
PostNapisane: 17 sty 2005, 14:35 
Cytuj  
Kris - bone i beetle to proś Draca :)

własnie - Drac mozesz zrobic bone earringi? do nich trzeba bonecraft i goldsmiting
material do beetle earringow dzisiaj ci podesle do delivery :) na 4 syntezy bo na wiecej na razie nie mam kasy :P


_________________
Final Fantasy XI : Zjawcia [Ramuh] RETIRED
Final Fantasy XIV: Chrysalis Skyserpent [Moogle]


Ostatnio edytowano 17 sty 2005, 14:42 przez Duszek, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 17 sty 2005, 14:39 
Cytuj  
Tylko balance to moja branża. Z wersją +1 jest taki problem, że do ich prób produkcji potrzebne są silver ringi +1 (warte ponad 10k), więc aby spróbować je zrobić trzeba zainwestować sporo gil.

*

Posty: 6914
Dołączył(a): 26.01.2003
Offline
PostNapisane: 17 sty 2005, 14:42 
Cytuj  
Co do grania THF czy RDM. Nie wiem, na prawde nie wiem. Ciezko mi sie zdecydowac, obiema profesjami (jednak z akcentem na THF) gra mi sie na razie swietnie ...

Czyli Opi - kupuje stack earth crystali, kamykow + 12 silver ring i z tego powinne wyjsc conajmniej 2 balance ringi? ^^


_________________
Rzabolek

TYLKO ELMINISTER

*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 17 sty 2005, 14:43 
Cytuj  
Opiekun ekhm ... ja tak sobie mysle że wystarczy wersja +1 ametyst ring {balance} a nie +2 czyli balance +1 ... kris troche zle napisał tak mi sie wydaje.


_________________
Ruttar Stonegrip @ IX Kohorta @ Moogle

******

Posty: 4799
Dołączył(a): 8.12.2004
Offline
PostNapisane: 17 sty 2005, 14:46 
Cytuj  
się wszyscy uparli na tego THFa no ;)

Sait - to przez ciebie ;) nożyk sie im spodobał :P


_________________
Final Fantasy XI : Zjawcia [Ramuh] RETIRED
Final Fantasy XIV: Chrysalis Skyserpent [Moogle]

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 17 sty 2005, 15:40 
Cytuj  
Asmax --> tak, powinno wystarczyć. :) Silver ringi najlepeij kupić w sklepie goldsmitherów w Lower Jeuno albo w Bastok (ale jak jesteśmy na 1 miejscu).

Sto --> link jest do balance +1.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 82 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.