mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
**

Posty: 350
Dołączył(a): 24.07.2004
Offline
PostNapisane: 12 kwi 2005, 17:10 
Cytuj  
Od kilku dobrych zerkam na ten dzial poswiecony wlasnie finalowi. Nawet przytargalem z piwnicy cidiki z FF VIII ;) i tam troszke poklikalem. Naszla mnie teraz ochota sprobowania tego produktu. Jak to wogole wyglada, ile ten mmo ma wspolnego z rozgrywka osemki? Znaczy sie czy podobnie walka wyglada itp. Jezeli ktos znajdzie kilka chwil i bedzie tak uprzejmy i skrobnie cos dla zwyklego laika ktory nigdy w zyciu nie widzial FF XI. Czy napisze jakis drobiazg. Jest jakis trial albo cos. Bo znowu w ciemno cos brac eh :har: Nie mam wytapetowanego mieszkania w 200 zlotowych banknotach :(

******
Avatar użytkownika

Posty: 4439
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 12 kwi 2005, 17:19 
Cytuj  
kup, jak ci sie nie spodoba to po miesiacu odpsprzedasz za pol ceny


_________________
FFXIV [Moogle]: Saitou Soulscream

****

Posty: 1872
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 12 kwi 2005, 17:25 
Cytuj  
FFXI ma niewiele wspolnego w ogole z jakimi kolwiek FFami ^^;;;
z FFVIII tez ;P jest troche rzeczy, dzieki ktorym mozna powiedziec ze istnieje polaczenie (np. jest cid, sa 'summony' - avatary); system walki jest kompletnie inny, w sumie all jest inne ^^;;;; nie ma co tej gry porownywac do zadnego FF ^^; jak w FFV jest podzial na joby, ale sa rozne rasy i rozne rasy sa dobre do roznych jobow ^^;;
ale warto kupic, bo na serio gra sie swietnie ^^
jak zaczniesz grac, nie zapominaj zeby kozystac z informacji zawartych na forum jak i na stronach internetowych, np: ffxi.allakhazam.com, ffxi.somepage.org

^^


_________________
Kalcia (Mithra) - Ramuh [retired]
Kalcia Kitsunetsuki (Miqo'te) - Sargatanas

**

Posty: 350
Dołączył(a): 24.07.2004
Offline
PostNapisane: 12 kwi 2005, 17:40 
Cytuj  
Gevaar napisał(a):
...(...)Bo znowu w ciemno cos brac eh :har: Nie mam wytapetowanego mieszkania w 200 zlotowych banknotach :(

swordsman napisał(a):
kup, jak ci sie nie spodoba to po miesiacu odpsprzedasz za pol ceny

Jasno chyba sie wyrazilem (tak mi sie wydaje ;) ) iz nie usmiecha mi sie kupowac czegokolwiek i po tygodniu ta sama rzecz sprzedawac za pol ceny czy tam za 2/3. Niech bedzie, cos mnie kusi aby zerknac na tego finala. To chyba wiosna ;) Poszukam czegos na allegro czy na naszym kochanym forum.

ps. kupie FFXI!! (tanio :D)

dzieki!

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 12 kwi 2005, 17:47 
Cytuj  
Jesli lubisz grac z innymi ludzmi to kupuj w ciemno!

*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 12 kwi 2005, 18:12 
Cytuj  
nie kupuj tej gry, poza oplata startowa placisz miesiecznie 40-60 pln abonament [ zalezy od aktualnego kursu dolara ]
Ta gra jest nie dla ciebie, to jest mmorpg, masive multiplayer online ... oznacza to ze bez polaczenia na stale z interentem nie pograsz, a modem cie zrujnuje, srednio rachunek za 3-4h gry dziennie to okolo 1000 PLN. miesiecznie.
Gra nie ma nic wspolnego poza nazwami i niektrymi itemami z postałymi finalami, jest calkowicie innym produktem.


_________________
Ruttar Stonegrip @ IX Kohorta @ Moogle

******

Posty: 3357
Dołączył(a): 16.12.2004
Offline
PostNapisane: 12 kwi 2005, 18:47 
Cytuj  
A tak poza tym to jest fajny wątek "Jak przetrwać w Vanadiel...". Dużo można się z niego dowiedzieć.

**

Posty: 350
Dołączył(a): 24.07.2004
Offline
PostNapisane: 12 kwi 2005, 18:56 
Cytuj  
Scorpio mam nadzieje ze to byl zart ;) Ta Krzysiek, siedze wlasnie juz druga godzine i czytam/przegladam/czytam. Mam jedno jeszcze pytanie (mam nadzieje ze ostatnie) Widze ze sa dwie ver. EU i NA Ma to jakies znaczenie gdzie bede gral? Sa jakies serwery/serwer EU i NA czy to siora wno ? Sorka za te pytanie :oops:

****

Posty: 1872
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 12 kwi 2005, 19:30 
Cytuj  
serwery sa, ale nie ma znaczenia jaka masz wersje gry (tak mi sie wydaje), serwery niezaleznie od wersji gry zostaja przydzielone losowo graczowi w trakcie tworzenia postaci ^^;; jesli chcesz z nami grac na ramuhu, musisz skorzystac z world passa (jest temat na forum i tam sie pojawiaja wp jak ktos potrzebuje) - podajesz go przy tworzeniu postaci ^^;;


_________________
Kalcia (Mithra) - Ramuh [retired]
Kalcia Kitsunetsuki (Miqo'te) - Sargatanas

*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 12 kwi 2005, 21:59 
Cytuj  
to nie był żart.


_________________
Ruttar Stonegrip @ IX Kohorta @ Moogle

******

Posty: 3357
Dołączył(a): 16.12.2004
Offline
PostNapisane: 12 kwi 2005, 22:14 
Cytuj  
Zgodzę się ze Scorpio. Po tym miesiącu zawieszam grę bo pożarła całe moje fundusze. Jak niemasz stałego łącza i stałego źródła dochodów to zapomnij.

****

Posty: 1763
Dołączył(a): 20.12.2004
Offline
PostNapisane: 12 kwi 2005, 23:12 
Cytuj  
Nie wiem, czy się znacie ze Scorpiem (vel. Stokrotką z FFXI). Jeśli nie, to powiem w ten sposób:
Abonament to 40-50zł za miesiąc. Na modemie się oczywiście nie opłaca grać w mmo - absurd.
Jeśli chcesz zacząć grać, zainstalujesz grę i ściągną Ci się wszystkie patche, wpadnij na to forum do tematu "Aktualny worldpass" i poproś o takowy. Pozwoli Ci on dołączyć do reszty Polaków (nas) na serwerze Ramuh.
Z mojego punktu widzenia, ta gra nie przyniosła by mi wiele radości, gdybym właśnie nie miał wokół tego środowiska. FFXI to gra, gdzie przede wszystkim stawia się na współpracę z innymi graczami. Naprawdę, fantastyczną rzeczą jest robić wypady po kilka, kilkanaścia osób. Możesz looknąć np. do tematu o Dragoonach Kamikaze, jest tam dużo sreenów - 6ciu z nas i naszych wyvern :wink: Hmm.. troszkę mamieszałem. Ogólnie staram się powiedzieć, że FFXI to nie tylko gra, ale takrze ludzie, których poznajesz, a u nas ludzie są naprawdę świetni! No... Scorpio jakoś zawsze zrzędził, takie mam wrażenie, ale nie gram tyle co on grał, więc go w sumie nie znam :wink:
Gra posiada pewne elementy innych finali. Ogólnie, posiadasz jedną postać, ale podczas gry będziesz zaczynał wiele razy z pierwszego poziomu tej postaci, bo, gdy chce ona wyszkolić sobie nowego job'a (zawód), zaczyna od zera. Możesz dowolnie przełączać się między poszczególnymi zawodami i poziomami w jakich je już wyszkoliłeś. Ogólnie na początku masz 6 możliwości:
Warrior WAR
Thief THF
Monk MNK
White Mage WHM
Black Mage BLM
Red Mage RDM
Gdy dobijesz na lvl30 którymś z nich, będziesz mógł zdobyć nowe zawody:
Paladin PLD
Dark Knight DRK
Samurai SAM
Ninja NIN
Ranger RNG
Summoner SMN
Dragoon DRG
Beatmaster BST
Bard BRD
Dodatkowo, gdy osiągniesz lvl 18 jednym z jobów dostaniesz zdolność zwaną sub-job, łączenie 2 jobów, np. WHM/BLM, WAR/MNK, PLD/WAR, WHM/SMN itp.
W każdym finalu zawiadujesz grupą bohaterów. W tym fajnalu zawiaduejsz jednym bohaterem ze zwykle 6cio osobowej grupy: tzw. Party. Każdy w party ma swoją rolę. Np. WHM leczy, PLD tankuje (wkurza potwora, by bił tylko jego, a nie bezbronnych magów), BLM,RNG czy DRK mocno obijają potworka (DD-damage dealer), wreszcie BRD i RDM wspierają party umiejętnościami...eee...wspierającymi :wink:

Uff. Praktycznie 10 lvl postaci osiągasz solo w 1 dzień gry 8-14 godzin, po czym udajesz się na Valkurm Dunes (masz z nich screeny w temacie o dragoonach) i szukasz tam Party - tu się zaczyna prawdziwa zabawa :D

Historia? Jest fabuła oczywiście, ale na początku doświadcza się jej mało. Ja dopiero jej liznąłem - czekam na 50 lvl Palladyna. by pociągnąć ją dalej. Ogólnie, zaczyna się ona za misji 3ciej z rangi 4tej, tzw 4-3.

Uff. Czy grać? Jeśli masz czas, polecam bardzo.


_________________
Comodo, Hjumen, BRD 75, PLD 52, BLU 43, WHM 37, WAR 33, DRK 32, DRG 25, NIN 20, SAM 20, BLM 19, MNK 14, BST 12
Obrazek

*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 12 kwi 2005, 23:36 
Cytuj  
Comodo napisał(a):
Nie wiem, czy się znacie ze Scorpiem (vel. Stokrotką z FFXI). Jeśli nie, to powiem w ten sposób:
Abonament to 40-50zł za miesiąc. Na modemie się oczywiście nie opłaca grać w mmo - absurd.
Jeśli chcesz zacząć grać, zainstalujesz grę i ściągną Ci się wszystkie patche, wpadnij na to forum do tematu "Aktualny worldpass" i poproś o takowy. Pozwoli Ci on dołączyć do reszty Polaków (nas) na serwerze Ramuh.
Z mojego punktu widzenia, ta gra nie przyniosła by mi wiele radości, gdybym właśnie nie miał wokół tego środowiska. FFXI to gra, gdzie przede wszystkim stawia się na współpracę z innymi graczami. Naprawdę, fantastyczną rzeczą jest robić wypady po kilka, kilkanaścia osób. Możesz looknąć np. do tematu o Dragoonach Kamikaze, jest tam dużo sreenów - 6ciu z nas i naszych wyvern :wink: Hmm.. troszkę mamieszałem. Ogólnie staram się powiedzieć, że FFXI to nie tylko gra, ale takrze ludzie, których poznajesz, a u nas ludzie są naprawdę świetni! No... Scorpio jakoś zawsze zrzędził, takie mam wrażenie, ale nie gram tyle co on grał, więc go w sumie nie znam :wink:
Gra posiada pewne elementy innych finali. Ogólnie, posiadasz jedną postać, ale podczas gry będziesz zaczynał wiele razy z pierwszego poziomu tej postaci, bo, gdy chce ona wyszkolić sobie nowego job'a (zawód), zaczyna od zera. Możesz dowolnie przełączać się między poszczególnymi zawodami i poziomami w jakich je już wyszkoliłeś. Ogólnie na początku masz 6 możliwości:
Warrior WAR
Thief THF
Monk MNK
White Mage WHM
Black Mage BLM
Red Mage RDM
Gdy dobijesz na lvl30 którymś z nich, będziesz mógł zdobyć nowe zawody:
Paladin PLD
Dark Knight DRK
Samurai SAM
Ninja NIN
Ranger RNG
Summoner SMN
Dragoon DRG
Beatmaster BST
Bard BRD
Dodatkowo, gdy osiągniesz lvl 18 jednym z jobów dostaniesz zdolność zwaną sub-job, łączenie 2 jobów, np. WHM/BLM, WAR/MNK, PLD/WAR, WHM/SMN itp.
W każdym finalu zawiadujesz grupą bohaterów. W tym fajnalu zawiaduejsz jednym bohaterem ze zwykle 6cio osobowej grupy: tzw. Party. Każdy w party ma swoją rolę. Np. WHM leczy, PLD tankuje (wkurza potwora, by bił tylko jego, a nie bezbronnych magów), BLM,RNG czy DRK mocno obijają potworka (DD-damage dealer), wreszcie BRD i RDM wspierają party umiejętnościami...eee...wspierającymi :wink:

Uff. Praktycznie 10 lvl postaci osiągasz solo w 1 dzień gry 8-14 godzin, po czym udajesz się na Valkurm Dunes (masz z nich screeny w temacie o dragoonach) i szukasz tam Party - tu się zaczyna prawdziwa zabawa :D

Historia? Jest fabuła oczywiście, ale na początku doświadcza się jej mało. Ja dopiero jej liznąłem - czekam na 50 lvl Palladyna. by pociągnąć ją dalej. Ogólnie, zaczyna się ona za misji 3ciej z rangi 4tej, tzw 4-3.

Uff. Czy grać? Jeśli masz czas, polecam bardzo.


bla bla bla .. od kiedy 13 usd x 4 pln to 40 pln ?
Kupujac konto od kogos z miejsca SE obciąza 2 x abonamentem czyli 26 usd, trzeba miec karte kredytowa i konto w banku co za tym idzie ... bla bla bla ... kupujac nowa gre ma 1 miesiac po rejestracji do ktorej jest potrzebna karta kredytowa free .. bla bla bla ...


_________________
Ruttar Stonegrip @ IX Kohorta @ Moogle

*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 12 kwi 2005, 23:40 
Cytuj  
bla bla bla .. na lv 40 danego joba mozna zdobyc bron - artifact - zadne cudo, potem na lv 50 sa questy aby moc ... bla bla bla ...


_________________
Ruttar Stonegrip @ IX Kohorta @ Moogle

*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 12 kwi 2005, 23:45 
Cytuj  
zapomnialem dopisac .. zrealizowac okolo 75% zadan dostepnych w grze nie da sie solo, potrzeba ludzi do tego, a z tym juz jest roznie ... bla bla bla


_________________
Ruttar Stonegrip @ IX Kohorta @ Moogle

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 12 kwi 2005, 23:46 
Cytuj  
Sto --> jest fajna pogoda, walnij sobie pare razy browarka na miescie i wroc na forum i do gry z lepszym nastawieniem. Mam wrazanie, ze od pewniego czasu wszystko co zwiazane z FF XI wplywa na ciebie frustrujaco... ani tobie to nie sluzy ani nam - twoim kumplom.

*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 12 kwi 2005, 23:47 
Cytuj  
no zebym sklamal choc w jednym punkcie tego co napisalem ....

edit :
Saitou mu napisał doskonała rade w pierwszym poscie. Jest FaQ Opiego, sa linki, sa screny na tym forum ...


_________________
Ruttar Stonegrip @ IX Kohorta @ Moogle

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 12 kwi 2005, 23:50 
Cytuj  
A kto mowi, ze sklamales? :) O FF XI i mmorpgach wiesz wiecej niz wiekszosc z nas.

******

Posty: 3357
Dołączył(a): 16.12.2004
Offline
PostNapisane: 13 kwi 2005, 00:15 
Cytuj  
Dolar nie stoi 4zł tylko 3 z haczykiem (+ -). 4zł to euro stoi. Skocz jednak na tego bronksa... bla bla bla

******

Posty: 4799
Dołączył(a): 8.12.2004
Offline
PostNapisane: 13 kwi 2005, 00:19 
Cytuj  
zanim wszyscy zaczniecie sie rozpisywac o FFie sprawdzcie posty autora tego topicu


_________________
Final Fantasy XI : Zjawcia [Ramuh] RETIRED
Final Fantasy XIV: Chrysalis Skyserpent [Moogle]

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.