mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 138 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona
Autor Wiadomość
*****

Posty: 2401
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 23 maja 2005, 00:22 
Cytuj  
Proszę wszystkich, którzy potrzebują pomocy żeby wpisywali się. WIELKĄ BZDURĄ jest przekonanie, że najlepiej/najszybciej/najpewniej można uzyskać pomoc zgłaszając się bezpośrednio na /tell do kogoś. W naszym ls'ie i w ogóle w całym ffxi osoby które są online mają ZAWSZE coś do zrobienia w grze, są w party, lub czekają na coś ważnego itd. i szansa na to, że są w stanie pomóc komuś w czymś jest tak znikoma, że tylko wytrwali są w stanie zawracać głowę i może po którymś razie dostaną trochę czasu itd. Zdarzają się czasem na ls'owym chat'ie "wołania o pomoc" zakończone .... minutową pauzą, potem wszyscy wracają do rozpoczętych wątków i wiadomo, że nikt nie będzie się tłumaczył dlaczego nie może pomóc (bo jest w party albo właśnie po 30 minutach ciężkiej przeprawy podchodzi do "upragnionych" drzwi albo walczy właśnie na 1 levelu żeby uzbierać "upragnionego" 1-go seal'a itd. .......). Taka osoba albo do skutku próbuje "wykrzykiwać" info albo od razu się poddaje i wylogowuje się na dzień/tydzień bo nie widzi szans. Ci którzy by chcieli a nie mogą pomóc (lub wolą żeby w łatwiejszych/drobniejszcyh sprawach pomagali inni) czasem piszą coś w stylu "ruszcie d... i pomóżcie". Wtedy z wielkim i ogromnym bólem coś się czasem zaczyna ... a czasem nie. Proszę tylko nie pisać że ffxi jest dla twardzieli, którzy potrafią o siebie zadbać i w końcu "wyegzekwować" pomoc o którą proszą. Każdy ma inną wrażliwość (cierpliwość lub podatność na iluzje które są mu serwowane lub które sobie wywnioskował) i jedni poddają się po odpowiedzi typu :"no" (niedawno taką dostałem, pewnie to był japończyk albo francuz, haha) a drudzy zaczynają szukać do skutku wśród ..... innch japończyków lub francuzów, bo wiedzą już doskonale, że na pomoc ludzi z naszego ls'a za bardzo liczyć nie można. Każdy z nas, który kilka rzeczy przeszedł z czyjąś pomoca doskonale wie, że TAKA SAMA rzecz przytafi się innym, którzy mają to przed sobą. Dlatego jak widzę osoby które któryś DZIEŃ/TYDZIEŃ z rzędu proszą o pomoc o np. w quest'ie na klucz do Kazham to .... (szczególnie że nie grają codziennie po 8-10 godzin), albo quest który każdy przechodzi od 18 lvlu ... . Niech tylko nikt nie pisze, że to ich sprawa i "jak sobie poradzą tak będą mieli", bo może wtedy zrobić drugiego ls'a dla tych którzy mają sobie radzić sami. Wtedy może być nawet lepiej bo będziemy grać w "spokoju" i jak bedziemy chcieli jakąś pomoc to po prostu .... przeniesiemy się do tamtego ls'a. Każdy doskonale wie, że ta gra jest stworzona do grania w party w sensie NIE TYLKO expowania. Grając solo można się załamać po tygodniu i zniechęcić po jakimś czasie nieważne na jakim się jest levelu. A jeszcze bardziej zniechęcić się można do tej gry nie expując przez tydzień lub dwa. Te osoby które utknęły w martwym punkcie kiedyś mogły mieć kiedyś dylemat typu grać dalej czy dać sobie spokój. Już sam nie wiem czy na danym serwerze ludziom zależy na tym żeby przybywało więcej nowych, odchodziło więcej "wysokolewelowców", żeby ludzie się jak najwolniej rozwijali czy żeby ludzie się jak najszybciej rozwijali. Z tego co zdążyłem zauważyć w ciągu 4.5 miesiąca gry w naszym ls'ie, wszystko się dzieje jakby w zwolnionym tempie. Ta gra ma do zaoferowania tyle rzeczy, że niektórzy na zakończenie zabawy będą się mogli pochwaliś, że dotknęli ją w 1-10% (może niektórzy szczęśliwcy w 10%) To dotyczy oczywiście nowych graczy ze mną włącznie. Każdy ma jakiś cel żeby grać w ffxi, większość te same. Najsmutniejsze jest to, że ci którzy umawiają się o pomoc na /tell oczywiście nie informują o tym nikogo, bo przecież cała ida /tell polega na .... bla bla bla. A potem czeka kilka osób z nadzieją na zrobienie czegoś co właśnie jest robione tak jakby za ich plecami. Mam tylko nadzieję, że nikt nikogo nie traktuje w tej grze jak konkurencję (chociaż pewnie taki jest zamysł twórców =>"grasz w party ale uważaj bo oni wszyscy mają taki sam level jak ty" i jednocześnie "jak odskoczą kiedyś to będą nowi z którymi będziesz grać, ale uważaj bo ... ") bo wtedy pomoc = "no".
Ktokolwiek nowy przyjdzie i wszyscy którzy są teraz nowi (<60 levelu) wątpię żeby byli na tyle twardzi żeby "błagali" w grze o pomoc za każdym razem kiedy będą jej potrzebować, a szczególnie jak będą dostawać tylko odpowiedzi które nie pomoga w zrealizowaniu ich ... . (No może poza jedną osobą.)
Dlatego proszę wszystkich (18-75 level) o wpisywanie się tutaj. Na pewno będzie mnóstwo wspólnych rzeczy które TRZEBA będzie zrobić. Kwestia tylko czy z pomocą ludzi z naszego ls'a czy z pomocą innych ludzi. Z drugiej strony każdy widzi WYRAŹNIE, że w naszym ls'ie jest bardzo mało ludzi którzy mogą pomóc (bo trzeba pamiętać że im wyższy level mają tym więcej być może mają w grze do zrobienia i mniej czasu na głupoty) niektórym ludziom (np. mi, niedługo napiszę tu to co chciałbym zrobić, mógłbym to zrobić sam solo za pół roku jak byłbym na odpowiednim levelu), dlatego im więcej osób się zbierze z podobnymi problemami tym szybciej zostaną one rozwiązane niż każdy miałby je rozwiązać oddzielnie.
Gwarantuję tym którzy się tu wpiszą, że prędzej będa mogli zrealizować swoje marzenia (tak tak , po kilku/kilkunastu dniach/tygodniach od chęci zrobienia czegoś czego się nie da zrobić samemu zostają już tylko marzenia, i każdy o tym doskonale wie (poza osobą która ...)) niż gdyby mieli shoutować gdzieś, chociaż już sam nie wiem, shout w jeuno czasem jest bardzo skuteczny, szczególnie kiedy oferuje się duże pieniądze.
Każdy kto już zrobi to co wpisał najlepiej jakby wyedytował swój wpis i dodał na końcu coś w stylu "Zrobione" czy "Done".
Zobaczmy ile jest wart CZAS ludzi w ffxi.

Może lepiej nie umawiać się tu na żadne terminy (chyba że zbierze się grupka osób z takimi samymy problemami) tylko po prostu napisać co chciałoby się zrobić. Wtedy ci którzy będą chcieli pomóc to zdecydują komu , kiedy i co i sami się odezwą w grze. Z mojego doświadczenia wynika, że o wiele szybciej dostanie się pomoc i czas od ospby która nam sama to zaoferuje niż ... . Czasem widać kto czego potrzebuje (choćby z ranku i levelu) ale w większości przypadków nikt nie wie co dana osoba ma zamiar zrobić, żeby "pchnąć" fabułę czy swój rozwój. Dlatego polecam wpisywać rzeczy, które i tak muszą być zrobione a samemu niewykonalne na danym etapie. A nuż się uda.


(Osobę/osoby których skuteczność uzyskania pomocy dzięki /tell wyniosła >90% proszone są o niekomentowanie tego co napisałem wyżej tylko o wpisanie swoich rzeczy które chcą zrobic z czyjąś pomocą, a może się uda i tym razem :D)
Oczywiście dziękuję/dziękujemy osobom które nam pomagają i oby się nie przestraszyły tego, co być może tu zostanie niżej przez nas napisane. Im więcej w naszym ls'ie będzie osób tym więcej pomocy trzeba będzie zaoferować ( SZCZEGÓLNIE paradokslanie na wyższych levelach). Módlmy się tylko, żeby za kilka/kilkanaście miesięcy jak/jeśli ktokolwiek z nas dojdzie do "końca levelowania" został jeszcze ktoś z tych, których spotkaliśmy z ostatnim levelem w momencia rozpoczęcia przez nas gry.


_________________
Obrazek


Ostatnio edytowano 23 maja 2005, 12:02 przez Slayerek, łącznie edytowano 3 razy
****

Posty: 1815
Dołączył(a): 7.01.2005
Offline
PostNapisane: 23 maja 2005, 07:59 
Cytuj  
Zjawa powiedziala kiedys, ze promy sie robi tylko raz i, ze tylko Stok zrobil je 2 razy... ja zrobilem je ze 20 razy.

W czym potrzebuje pomocy ? Hmmm....
GK1 - wszystkie itemy potrzebne {done}
Experience points, can i have it ? please lvl50MNK
AF2 - {please} {Help me out!} {Davoi} {Notorious Monster}

Reszty nie bede wymienial bo wbrew temu co Simiurg napisal nie ma sensu i nikt z CC nie zrobi tego ze mna w czasie krotszym niz tydzien (chodzi glownie o fabule).


{Thank You}

[edited]


_________________
Obrazek


Ostatnio edytowano 24 maja 2005, 09:25 przez Seph, łącznie edytowano 2 razy
*****

Posty: 2668
Dołączył(a): 19.12.2004
Offline
PostNapisane: 23 maja 2005, 09:00 
Cytuj  
Ja potrzebuje pomocy.. hmm w jednej dosc smiesznaj kwestji. Jezeli znajdzie sie ktos tak laskawy i powie mi jak zrobic poczatek misji 5-1. Probowalem juz wszystkiego.


_________________
Jast v2.0

**

Posty: 483
Dołączył(a): 22.02.2005
Offline
PostNapisane: 23 maja 2005, 09:01 
Cytuj  
moldavite earring - can i have it ? ^^;


_________________
Obrazek

***

Posty: 524
Dołączył(a): 5.02.2005
Offline
PostNapisane: 23 maja 2005, 09:04 
Cytuj  
ja chce zrobic Eco-Worriora, wiem ze jest masa ludzi ktorzy go nie zrobili, moze sie jakos dogadamy


_________________
Every cross should be turn
Every grave should be burn

****

Posty: 1872
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 23 maja 2005, 09:37 
Cytuj  
GK1 can I have it? - potrzebuje tylko bomby ubic ^^;
jak bede miala 48lv (teraz mam 47), chcialabym wybrac sie na misje 5-1 - Vejitta tez by ja chcial ;P
narazie nie moge sobieprzypomniec, co z wazniejszych rzeczy jeszcze chcialabym zrobic..


_________________
Kalcia (Mithra) - Ramuh [retired]
Kalcia Kitsunetsuki (Miqo'te) - Sargatanas

******
Avatar użytkownika

Posty: 3980
Dołączył(a): 8.03.2004
Offline
PostNapisane: 23 maja 2005, 10:32 
Cytuj  
Kalcia bomki to moja specjalnosc sam je soluje BSTem w GC :) Jak bede online to dam ci znac :D


_________________
"Why is it people who can't take advice
always insist on giving it ?" - J. B.

******

Posty: 3357
Dołączył(a): 16.12.2004
Offline
PostNapisane: 23 maja 2005, 11:18 
Cytuj  
Ja bym chciał już wrócić do grania, więc jak ktoś może to niech zadzwoni do mojego szefa o wcześniejszą wypłatę :P :D

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2291
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 23 maja 2005, 11:31 
Cytuj  
PLD w Palborough Mines, ale to mam nadzieje ze sie uda zrobic dzisiaj ;p

Hmm, a nie dalo by sie zrobic na tym pod-forum mmorpg pod-forum (pod-forum pod-forum lol) co by tam rozpisywac sie o pomoc? Bo ten topic jest, owszem, potrzebny ale bedzie strasznie nieczytelny i chaotyczny, jesli w nim tylko mamy zabiegac o jakas pomoc :)


_________________
Hana wa Sakuragi,
Hito wa Watashi...


Obrazek

*****

Posty: 2401
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 24 maja 2005, 11:11 
Cytuj  
Zdaję sobie doskonale sprawę i baaaaaardzo długo się zastanawiałem nad tym co dalej napiszę, ale co tam ..... (wszelkie konsekwencje i tak spadną przecież tylko na moje tarubarki). Dlatego o ile jest to możliwe, o ile ktoś ma okazje, chęć, czas, pieniądze, ochotę, cierpliwość, silną wolę to proszę o szybsze levelowanie tych którzy by mieli ochotę mi pomóc. Potrzebuję kilka osób >= 55 lvl, żeby móc się zabawić z kilkoma stworzeniami dla blm'owych af'ów. Na pierwszy ogień pójdą demony. Być może spotkają nas atrakcje typu linki, trainy, death. Także proszę nie zapomnieć o pstrykaniu zdjęć na pamiątkę. Więcej szczegółów napiszę jak będę widział szanse na dobrą zabawę.(W party nie toleruję agresji, pretensji, wyzwisk. Tolerować będę w takim party wszelkie pomyłki, wpadki, extremalne i lekkie njubostwo, ucieczki z pola walki, nagminne dc itd.)

Zrobione. Dzięki wszystkim za pomoc.


_________________
Obrazek


Ostatnio edytowano 27 cze 2005, 15:56 przez Slayerek, łącznie edytowano 1 raz
*

Posty: 94
Dołączył(a): 10.03.2005
Offline
PostNapisane: 24 maja 2005, 12:44 
Cytuj  
no ja w sumie chetnie bym pomogl ale niestety moje levelowani samurajem jest ogranicznoe dosc sporymi kosztami eq dla niego :(


_________________
Arlin ===> Sam48/War32/Thf19 reszta też po trochu :) AF1-done :)

Pucus ===>Priest 70 Trollbane (H)
Arlinka ===>Mage 70 Talnivar (A)

*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 24 maja 2005, 12:53 
Cytuj  
Seph napisał(a):
Zjawa powiedziala kiedys, ze promy sie robi tylko raz i, ze tylko Stok zrobil je 2 razy... ja zrobilem je ze 20 razy.

[edited]


Zrobiłeś 20 razy wszystkie walki w promywion-mea, dam i holla ? Czy byłeś 20 razy na EMN w cragah ?


_________________
Ruttar Stonegrip @ IX Kohorta @ Moogle

**

Posty: 483
Dołączył(a): 22.02.2005
Offline
PostNapisane: 24 maja 2005, 12:59 
Cytuj  
no wlasnie mi tez te 20x promy wydaly sie dziwne .. nie mielismy tylu ekip promowych nawet .. chyba, ze pomagales randomowym przechodniom w jeuno ;p


_________________
Obrazek

**

Posty: 489
Dołączył(a): 14.01.2005
Offline
PostNapisane: 24 maja 2005, 13:19 
Cytuj  
Scorpio napisał(a):
Zrobiłeś 20 razy wszystkie walki w promywion-mea, dam i holla ? Czy byłeś 20 razy na EMN w cragah ?


A co to za różnica?


_________________
Obrazek

**

Posty: 483
Dołączył(a): 22.02.2005
Offline
PostNapisane: 24 maja 2005, 13:21 
Cytuj  
no wiesz .. misje to same straty (jesli robic ktorys raz) bo musisz kupic jakies tam medicines i tak dalej i 0 szansy na zysk .. enm natomiast to 3k expa i szansa na jakas kase


_________________
Obrazek

******
Avatar użytkownika

Posty: 3980
Dołączył(a): 8.03.2004
Offline
PostNapisane: 24 maja 2005, 13:25 
Cytuj  
Nietylko !
misje CoPa w promach sa o wiele trudniejsze anizeli ENMy, wrecz nieporownywalne :/


_________________
"Why is it people who can't take advice
always insist on giving it ?" - J. B.

**

Posty: 489
Dołączył(a): 14.01.2005
Offline
PostNapisane: 24 maja 2005, 13:50 
Cytuj  
Bodziu napisał(a):
Nietylko !
misje CoPa w promach sa o wiele trudniejsze anizeli ENMy, wrecz nieporownywalne :/

No z tym expem to rzeczywiście nie pomyślałem ale czy trudniejsze, jakoś tego nie odczułem.
Może poprostu miałem dużo szcześcia :D


_________________
Obrazek

******
Avatar użytkownika

Posty: 3980
Dołączył(a): 8.03.2004
Offline
PostNapisane: 24 maja 2005, 14:13 
Cytuj  
No nie wiem jak ty to zrobiles, moze teraz kiedy ludzie maja kompletne poradniki ze sposobami przejscia odpowiednich promow to moze jest latwiej, ja pamietam 4-6 wipe'ow na Promie Holla, tfuuu :/


_________________
"Why is it people who can't take advice
always insist on giving it ?" - J. B.

****

Posty: 1815
Dołączył(a): 7.01.2005
Offline
PostNapisane: 24 maja 2005, 14:15 
Cytuj  
Scorpio napisał(a):
Seph napisał(a):
Zjawa powiedziala kiedys, ze promy sie robi tylko raz i, ze tylko Stok zrobil je 2 razy... ja zrobilem je ze 20 razy.

[edited]


Zrobiłeś 20 razy wszystkie walki w promywion-mea, dam i holla ? Czy byłeś 20 razy na EMN w cragah ?


Razem ze swoimi wliczajac okolo 5 smierci w mea zrobilem z tego co pamietam okolo 22 razy Promyviony. Nie mowie o ENMach tylko o misjach.
Nigdy od nikogo nie wzialem pieniedzy za medicines.


_________________
Obrazek

*****

Posty: 2401
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 24 maja 2005, 14:19 
Cytuj  
Może ktoś ma jakieś propozycje questów w których sobie sam nie poradzi ? Może warto by było zrobić mały evencik w którym alliansik mógłby na kwadrans wejść do lokacji i zmierzyć się z tymi co dropują klucze ..., potem do drugiej lokacji na kwadrans itd. (Mam nadzieję że to nie jest zabronione.)


_________________
Obrazek

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 138 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.