mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ] 
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 24 lip 2005, 12:22 
Cytuj  
Ostatnio mialem watpliwa przyjemnosc bycia w srodku nocy na BCNM z Edwinem i Pilkiem. Ustalilismy, ze robimy split. Pilek tradeowal orba, wygralismy walke, wypadly itemy za ok. mln i mnie wywalilo... i juz mnie POL nie wpuscil wiecej.

Teraz po paru dniach sie dowiaduje, ze on, Edwin i Sollo jednak postanowili, ze splitu nie bedzie... W smie to nie bedzo mnie interesuje, czy Edwin okazal sie dobrym wujkiem, czy tez kase podzielili miedzi siebie, ale dla mnie to jest zlamanie zasad i wczesniejszych ustalen. Oczywiscie na dokonczenie BCNMa tez koledzy juz nie maja ochoty.

Mowiac szczerze bylem juz na roznych i BCNMach i pierwszy raz sie z czym z takim spotkalem, niezaleznie od tego czy robilismy 2,3, 6 czy 12 walk.
Nauka z tego taka, ze wiem z kim na BCNMy nie chodzic.

BCNM to nie tylko orb, ale tez poswiecony czas, ammo, medicines.

Pisze to zeby uniknac w przyszlosci podobnych sytuacji.
Jak wszyscy wiedza sa dwa sposoby podzialu itemow na BCNM, jeden z nich trzeba wybrac na poczatku i juz sie go trzymac, niezaleznie od dropow czy zaliczonych wipow:

- split (najsensowniejszy sposob IMO), czyli podzial zyskow z tego co wypadnie pomiedzy uczestnikow po rowno i to niezalznie od tego czy ktos dawal jedego orba, dwa, czy wcale. Oczywiscie najbardziej uczciwie jak wszyscy dadza po jednym, ale wiele razy bylem na BCNMach, gdzie odstepowalismy od tej reguly.

- wszystko dla tego kto daje orba. W tym wypadku za duzo zalezy od szczescia albo pecha, bo wszyscy walcza tyle samo, a ktos moze dostac 6 mln, a inny 0 (bo np przy jego orbie bedzie akurat wipe albo w skrzyni beda same smieci).

Zeby nie bylo watpliwosci kasy mi nie brakuje, seali tez (mam ich kilkaset) i nie potrzebuje tych 150k od Pilka. Denerwuje mnie jedynie lamanie ustalonych zasad i probowanie robienia mnie w ch.

Zreszta byl z nami jakis obcy koles z lapanki, ktory pewnie zapamieta, ze Polacy z CC to oszusci i cwaniaczki.

Pilek oczywiscie tak jak w wypadku rozwalenia statica uwaza, ze wszystko jest ok.

*

Posty: 199
Dołączył(a): 6.03.2004
Offline
PostNapisane: 24 lip 2005, 12:49 
Cytuj  
ja nic nie dostalem tylko exp lost , ja nic nie postanawialem ze nie bedzie :) wiem ze pilek nauczyl sie erase i tyle prosze mnie nie wplatywac w jakies pogmatwane historie ja chetnie bym dokonczyl nikomu nie mowilem nie


_________________
TaruTaru BLM 75/ SMN 75/ BST 56/WHM 38/ RDM 37 Fenrir : O BASTOK rank 10.
HQ Fire/HQ Ice/HQ Thunder/HQ Wind/HQ Earth/HQ Water/HQ Light/HQ Dark
Staff Ready. Kirin O Nidhogg O Aspi O King Behemot O Jorg O Tiamat O Vrtra X
SMN af2: 2/5, Zenith: 4/5

*
Avatar użytkownika

Posty: 92
Dołączył(a): 12.03.2005
Offline
PostNapisane: 24 lip 2005, 12:57 
Cytuj  
Opi ladnie ujołes nasz wypad w piekne zasady etc.
Ale bylo nas 6 osob jedna z poza LSa jak napisałes Pilek dal Orba jako pierwszy i byl drop okolo 1,2 m potem Ciebie wywaliło >< poszlismy 2 raz ja dawalem Orba byl wipe >< no i wtedy zaczely sie jajka Pilek d/c ...Ed d/c... Ja...d/c po ponownym zebraniu sie Anc nie wyraziła ochoty na dakonczenie BC i wogole nie bylo pewne ze go kiedykolwiek dokonczymy w tym skladzie........
Teraz fakty bylo ustalane przed BC ze nie bierzemy zadnej medycyny czyli straty jakie poniesliscie to czas i 1 stack scorpionów Orby wam zostaly wiec w czym problem ? Nie sadze zeby bylo sprawiedliwe dzielenie dropu z Pilka Orba (moge tak powiedziec bo split mial sens w tym BC 40 jezeli by odbyl sie 6 razy).Zreszta rozmawialismy ze mozemy powtorzyc jeszcze raz BC w skladzie (tylko LS) ja dam jeszcze raz Orba i Pilek napewno tez :] a tak pozatym nikt nikogo nie robi w huja Opi i nie mial takiego zamiaru

****

Posty: 1265
Dołączył(a): 14.01.2005
Offline
PostNapisane: 24 lip 2005, 12:58 
Cytuj  
Dyskusji zadnych nie ma, ze nie poprosil nas o znizke na skroll, to jego strata...da sie odczekac 2 dni jak wiedzial, ze nas nie bedzie. Nie raz bylam w pt, gdy ktos cos chcial: ustalano bylo ile znizamy, a reszte splacano. Ze skorzystal z zamieszania i zlych porad, to tylko Pilka wina.

W tej sytuacji ma splacic kase i nie krecic.

Zasady musza byc zachowane..kropka.


_________________
Ancover Elvaan WHM 75 / RDM 71 / BLM 40 / SMN 53
Merity: ~90 :wink:
Alchemy 100+6/Clothcraft 92+2
Obrazek

****

Posty: 1265
Dołączył(a): 14.01.2005
Offline
PostNapisane: 24 lip 2005, 13:09 
Cytuj  
Sollo nie bylo dropu za 1,2mln. byl kolczyk Nemesis Earring za 230k, scroll Erase za 700k i Spirit Torgue 20k (zdaje sie), reszty wartosc nie przykroczala zasad--> do 10k nie dzielimy sie dropem.
Mozesz spiewac jak chcesz, ale nie zalewaj zaduzo... nie daruje danych przdniotow, a nie wyrazam chceci w takim skladzie gdzie kolwiek sie udac. Cenie swoj czas angazowanie food medycyne i cenie zasady
DC w Finalu jest normalna pechowa rzecza i jesli kazdy bedzie na tym korzystal, by zlamac zasady, to ja dziekuje za wspolprace takiemu towarzystwu.


_________________
Ancover Elvaan WHM 75 / RDM 71 / BLM 40 / SMN 53
Merity: ~90 :wink:
Alchemy 100+6/Clothcraft 92+2
Obrazek

**

Posty: 483
Dołączył(a): 22.02.2005
Offline
PostNapisane: 24 lip 2005, 13:27 
Cytuj  
Yyy ...
Po pierwsze, uwazam ze wywlekanie takich rzeczy na forum publiczne to zwykla dziecinada. Moglibyscie najpierw z nami porozmawiac, a nie prac brudy publicznie. Skoro jednak tak chcecie załatwiać sprawy, to może i ja skomentuje.

To, ze postanowislimy Wam zaoszczedzic kosztow i strat zwiazanych z dzieleniem itemow z gora 5ciu udanych runow na 6 osob to jest faktycznie wielkie cwaniactwo i pewnie sie bedziemy smazyc za to w piekle po wsze czasy.

Co wiecej .. nie powiedzialem Wam, ze kategorycznie konczymy run, tylko ze raczej nie ma sensu go konczyc, ale jak trzeba to pojdziemy .. to wielka roznica.

W ten oto sposób znowu ja zostaje winny wszelkiemu zlu i tak dalej .. zapewne nastepnym razem zostane posadzony o wojne w Iraku, czy chgw co jeszcze.

Sprawy honoru ? Static opuściłem właśnie dlatego, ze zostały złamane wcześniejsze ustalenia


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 24 lip 2005, 13:29 
Cytuj  
Sollo --> Jeszcze raz powtarzam chodzi o zasady i ustalenia. Ustalilismy split. Nie udalo sie zrobic serii walk to ustalamy, ze konczymy to w innym terminie, w tym samym skladzie.

Jesli juz jestesmy przy sprawiedliwosci: Pilek dal orba i zgarnal mln, ty dales orba i nie dostales nic. Uwazasz to za sprawiedliwy podzial? Albo jestes idiota, albo sie podzieliliscie dropami.

Nastepna rzecz to forma: gdyby Pilek zagadal do mnie: "Sluchaj Opi chcielibysmy zeby dropy byly dla mnie, nie mam kasy, potrzebuje erase, w tygodniu skoczymy zrobic walki dla was" to pewnie bym sie zgodzil, ale to wygladalo mniej wiecej tak: "Edwin i Sollo postanowili, ze dropy sa dla mnie, uzylem erase, nie splace was bo nie chce powiekszac dlugow, na ciag dalszy nie ide, bo nie mam seal. i :wtf:

*
Avatar użytkownika

Posty: 92
Dołączył(a): 12.03.2005
Offline
PostNapisane: 24 lip 2005, 13:36 
Cytuj  
Opi jestem idiotą i nic z tego nie mam -stracilem Orba ,1 stack scorpionów troche expa i 2h czasu :] i jakos nie robie z tego afery ,zaczynam miec duze watpliwosci o co tu naprawde chodzi zasady czy kasa ?

****

Posty: 1956
Dołączył(a): 10.02.2004
Offline
PostNapisane: 24 lip 2005, 15:14 
Cytuj  
Ja zawsze bylem na zasadzie..kto daje orba ten zgarnia dropa.. i nigdy nie bylo z tym problemow.


_________________
D3: Sukoshi#2931

"We noticed people having fun, this problem has been corrected"

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 24 lip 2005, 16:21 
Cytuj  
Oczywiscie, ze nie ma z tym problemu jesli tak sie wczesniej ustali. Zreszta to jest dobra zasada na lowlvl BCNMach gdzie roznica miedzy dropami jest nie wielka.

Tam gdzie roznica miedzy wartoscia dropow siega czasem kilku milionow to duzo sprawiedliwszy jest split.

To tak jakby ustalic split, a jak wypadna spectacles postanowic jednak, ze bierze je jedna osoba. :D

Zasady my ustalamy i my mozemy je zmieniac, ale takie rzeczy trzeba razem ustalac. Nie byloby problemu gdyby Pilek powiedzial: "wy walczyliscie na moim orbie, w przyszlym tygodniu skoczymy na wasze walki".

Z mojej strony koniec dyskusji. /blist add Pilek, zeby sie nie denerowac. :)

Jak w przyszlosci chce ktos ze mna chodzic na BCNMy zna teraz moje chore podejcie. :D Pewne rzeczy w grze traktuje bardzo powaznie, tak jak w zyciu.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1996
Dołączył(a): 26.04.2003
Offline
PostNapisane: 24 lip 2005, 17:04 
Cytuj  
Nie znam całej sytuacji więc nie będę na nikogo najeżdżał personalnie, ale podzielam zdanie Opiego i uważam że miał prawo się wkurzyć.
Skoro ustalaliście split to czemu do niego nie doszło? Ponadto nie rozumiem tu waszej niechęci do dokończenia runa. Zaś co do samego sytemu podziału - za żadną cholerę nie zgodziłbym się iść na BCNM z systemem mój orb mój drop. Dropy z high lvl BCNMów i KSNMów mają to do siebie że wart cokolwiek jest jedynie jeden item i szansa na "wylosowanie" go jest mała.


_________________
With a solar knife I split the sky
And walk right in between
To search the answers to every "why?"
Where I have seen the unseen.

FFXI Retired

**

Posty: 483
Dołączył(a): 22.02.2005
Offline
PostNapisane: 24 lip 2005, 17:18 
Cytuj  
Wyglada na to, ze (nie pierwszy raz zreszta) malo kto czyta to, co napisalem (hint :
Cytuj:
Co wiecej .. nie powiedzialem Wam, ze kategorycznie konczymy run, tylko ze raczej nie ma sensu go konczyc, ale jak trzeba to pojdziemy .. to wielka roznica.
)

Opi - w rozmowie z Toba powiedzialem, ze nie mam seali zeby zaczac run od nowa, nie mowilem nic o tym, ze nie pojde z Wami na reszte orbow


_________________
Obrazek

****

Posty: 1265
Dołączył(a): 14.01.2005
Offline
PostNapisane: 24 lip 2005, 17:36 
Cytuj  
Pilek nie krec, czytalam co pisales do Opiego.

Masz splacic kase ludziom, jak komus sie chce zrzec prosze bardzo - nie moj interes. Ludzie maja uklady zaleznosci i rozne tam...

Ja szlam na split i czekam na moja dzialke.

Nie musze sie powtarzac czemu, wystarczy, ze przeczytasz moje posty wyzej.


_________________
Ancover Elvaan WHM 75 / RDM 71 / BLM 40 / SMN 53
Merity: ~90 :wink:
Alchemy 100+6/Clothcraft 92+2
Obrazek

******

Posty: 3739
Dołączył(a): 27.02.2004
Offline
PostNapisane: 25 lip 2005, 14:07 
Cytuj  
Zasady ustalone przed wejsciem sa swiete- jak ktos jest niepowazny i zmienia je po walce bo mu sie podoba drop to cos tu smierdzi. Z mojego punktu widzenia nie mialbym wiecej ochoty gdziekolwiek lazic z osobami ktore zrobily kogos w ch.. kiedy dostal DC.

Trzymajcie sie ustalonych zasad a nie bedzie problemu. Sollo moze ci sie widawac ze wszystko jest ok ale ciekawe jakby ktos tylko tobie zrobil taki walek i to powiedzmy na gruba kase ktorej potrzebowales na cos? Nadal by wszystko bylo ok mimo dodatkowo straconego czasu, strzal i medicines? Nie sadze.


_________________
"The tendency to whining and complaining may be taken as the surest sign symptom of little souls and inferior intellects."
Francis Jeffrey

*
Avatar użytkownika

Posty: 92
Dołączył(a): 12.03.2005
Offline
PostNapisane: 25 lip 2005, 14:51 
Cytuj  
Dobra moze zakonczymy juz tem temat .Zostały zmienione zasady wbrew wczesniejszym ustaleniom.Opi chyba nie zrobił tego tematu po to zeby wysłuchac opini innych bo z góry ma na te sprawy wyrobione zdanie i nawet jak by wszyscy na niego najechali i tak zostanie przy swoim .Anc i Opi maja na ten temat swoje zdanie i OK .Ja tez mam wyrobione zdanie.Sprawa dropu na tym BC jest to srednio 700-1000k za Orba czyli prownywanie go do Ks lub BC 60 nie ma sensu (no chyba zeby odbył sie 6x jak to było w planach). Napewno nie było celem tego runu wydymanie kogos na starcie lub po BC napewno tez nie było tak ze Pilkowi spodobał sie drop i zapragnol zostawic go dla siebie.Uwazam ze powinnismy sie teraz zastanowic jak zakonczyc ta sytuacje -/blist add nie jest chyba najlepszym rozwiazaniem ,ja naprzyklad nie umialbym mijajac kogos w np.Jeuno iudawac ze go nie widze lub nie zrobic /wave .Samo splacenie runu przez Pilka raczej tez nic nie załatwi bo kaska do MH dojdzie a uraz i niechec i tak zostana.Tak jak pisalem wczesniej z checia powtorze BC na zasadach 2x juz byl + 4x zaległy Orb lub 6x nowy Orb ,tylko nie wiem jak z tym rng z poza ls.Opi zastanów sie nad taka mozliwoscia i tak na Lsie nie jest za duzo osob i wspolny wypad ciezko zorganizowac jeszcze eliminowanie sie przez /blist i wzajemne urazy jest bezsensu .Zrobmy to w miare szybko zeby nie odwlekac bo znowu wyjda jakies jajka (a pozatym jade na urlop za tydzien :wink: ) Dobra to tyle w tym temacie .Pozdrawiam

*

Posty: 6494
Dołączył(a): 14.10.2002
Offline
PostNapisane: 25 lip 2005, 14:52 
Cytuj  
Jak zwykle Polacy się kłócą o kasę :)


_________________
FFXI: Hucksterthief: THF99 / BLU99 / NIN99 | AF3+2 (done!) THF5/5, NIN5/5, BLU5/5 | Merity:670+ | Kannagi: 85
FFXIV: The Huckster: BRD80 i452 | MIN80 / BTN80 / FSH80 | GSM80 / CRP80 / CUL80

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.