mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 9 paź 2005, 16:38 
Cytuj  
Ostatnio zdarzaly mi sie crashe FF, nawet windowera sobie zainstalowal, wczoraj w nocy zlapal frozen i teraz po wlaczeniu wydaje z siebie tylko biiii.

Jest na gwarancji i nawet nie chce mi sie sprawdzac co padlo. Jutro go zawoze do serwisu.

Przez najblizsze pare dni mnie nie bedzie, ominie mnie dynamis, pewnie ominie mnie tez sky...

(kupilem sobie dzis killzone, zeby w cos popykac z nudow, ale FPS na padzie to porazka...)


Ostatnio edytowano 9 paź 2005, 18:56 przez mrynar, łącznie edytowano 1 raz
******
Avatar użytkownika

Posty: 3980
Dołączył(a): 8.03.2004
Offline
PostNapisane: 9 paź 2005, 17:36 
Cytuj  
:(


_________________
"Why is it people who can't take advice
always insist on giving it ?" - J. B.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1996
Dołączył(a): 26.04.2003
Offline
PostNapisane: 9 paź 2005, 18:56 
Cytuj  
Op cholera :( Szkoda - kopnij go ode mnie ;)
Mam nadzieję że szybko wrócisz i zrobimy CoP dalej.


_________________
With a solar knife I split the sky
And walk right in between
To search the answers to every "why?"
Where I have seen the unseen.

FFXI Retired

****

Posty: 1815
Dołączył(a): 7.01.2005
Offline
PostNapisane: 9 paź 2005, 22:10 
Cytuj  
Uj.... Wracaj szybko :(


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 11 paź 2005, 10:16 
Cytuj  
Mam super wiadomosc... :evil: Padla moja uber karta graficzna, pojechala dzis do producenta... Pewnie dlatego mialem taki slaby wynik w benchmarku FF...

Bede musial, zlozyc sobie jakis komp z tego co mam w domu, ale jakis demon szybkosci to nie bedzie... :har:

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 12 paź 2005, 18:35 
Cytuj  
Raport z boju:

Mam nowego kompa: tzn kupilem za grosze jakas gowniana plyte (ASRock) i Semphrona 2500. W domu znalezlem ram 512 i GF Ti 4200, stary rzezacy naped DVD i jakis stary dysk (ktory tez wyje :har: ).
Dzis w nocy istaluje FF, jutro mam nadzieje uda mi sie spatchowac go i w piatek pewnie juz bede on-line (o ile ten gowniany dysk nie padnie...).
FF mam nadzieje bedzie chodzil jako tako na tym sprzecie.

*

Posty: 199
Dołączył(a): 6.03.2004
Offline
PostNapisane: 12 paź 2005, 19:24 
Cytuj  
mi wczoraj zaczelo wywalac FF do windowsa poprostu okno znikalo i nic zaraz po zalogowaniu ..... usunolem pola przeinstalowalem nadal nic . Dzisiaj usunolem calego FF razem z wpisami rejestru i teraz patchuje .... 8 godzin jeszcze 3 zostaly


_________________
TaruTaru BLM 75/ SMN 75/ BST 56/WHM 38/ RDM 37 Fenrir : O BASTOK rank 10.
HQ Fire/HQ Ice/HQ Thunder/HQ Wind/HQ Earth/HQ Water/HQ Light/HQ Dark
Staff Ready. Kirin O Nidhogg O Aspi O King Behemot O Jorg O Tiamat O Vrtra X
SMN af2: 2/5, Zenith: 4/5

**
Avatar użytkownika

Posty: 7136
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 12 paź 2005, 19:44 
Cytuj  
Mi tak dlugo sie nie patchowal, jak ostatnio robilem reinstal po formacie O.o

****

Posty: 1815
Dołączył(a): 7.01.2005
Offline
PostNapisane: 12 paź 2005, 20:12 
Cytuj  
mrynar napisał(a):
Raport z boju:

Mam nowego kompa: tzn kupilem za grosze jakas gowniana plyte (ASRock) i Semphrona 2500. W domu znalezlem ram 512 i GF Ti 4200, stary rzezacy naped DVD i jakis stary dysk (ktory tez wyje :har: ).
Dzis w nocy istaluje FF, jutro mam nadzieje uda mi sie spatchowac go i w piatek pewnie juz bede on-line (o ile ten gowniany dysk nie padnie...).
FF mam nadzieje bedzie chodzil jako tako na tym sprzecie.


Bedzie smigal dobrze. Ja mam 256 ram durona 1,6 i radka 9550 i gram ;]
Tylko na dynamis mozesz miec ciezko ;]


_________________
Obrazek

******

Posty: 3739
Dołączył(a): 27.02.2004
Offline
PostNapisane: 12 paź 2005, 22:36 
Cytuj  
EdwinPl napisał(a):
mi wczoraj zaczelo wywalac FF do windowsa poprostu okno znikalo i nic zaraz po zalogowaniu ..... usunolem pola przeinstalowalem nadal nic . Dzisiaj usunolem calego FF razem z wpisami rejestru i teraz patchuje .... 8 godzin jeszcze 3 zostaly


Mnie sie to juz 2 razy dzialo. Cofnalem system kompa o miesiac do tylu i bylo ok :D


_________________
"The tendency to whining and complaining may be taken as the surest sign symptom of little souls and inferior intellects."
Francis Jeffrey

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 13 paź 2005, 10:12 
Cytuj  
Szybkie pytanie:

jakiej firmy dysk polecacie (gwarancja, awaryjnosc itp)?

Ten ktory mam zabija mnie dzwiekami ktore z siebie wydaje, mam wrazenie ze zaraz sie rozleci...

*****

Posty: 2904
Dołączył(a): 19.09.2005
Offline
PostNapisane: 13 paź 2005, 10:20 
Cytuj  
uzywam Segate. dyski wlasciwie niezawodne i cichutkie. 3latka gwarancji. nie ryzykowalem Samsunga ani WD. narazie nie narzekam. spisuje sie znakomicie. mam wersje 120GB i 8MB cache(ATA133).

EDIT:

jesli nie wybrales jeszcze plyty gl.(nie sledze watku^^) to nie pakuj sie w gowna typu Epox, Abit i inne Noname. Mam Gigabyte i jest zajefajna. Asus to arystokrata za odpowiednia cene ^^.


_________________
Obrazek


Ostatnio edytowano 13 paź 2005, 10:53 przez Gli2duS, łącznie edytowano 1 raz
******

Posty: 3357
Dołączył(a): 16.12.2004
Offline
PostNapisane: 13 paź 2005, 10:25 
Cytuj  
Ja też używam Baracudy. Jeden mam już 5 lat i ma się dobrze a drugi mam od 3 lat.

*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 13 paź 2005, 12:07 
Cytuj  
Prawie od zawsze stram sie miec dyski Caviara [WD]. Ilość awari jakie zaobesrwowalem na dyskach WD u siebie i znajomych jest bardzo mała w porównaniu do Segate, Samsung ... kiedy Fuijtsu byly zajefajne ale sie popsuly, najlepiej jak by Galen ci powiedział ...


_________________
Ruttar Stonegrip @ IX Kohorta @ Moogle

*****

Posty: 2904
Dołączył(a): 19.09.2005
Offline
PostNapisane: 13 paź 2005, 12:20 
Cytuj  
a ja z kolei od bardzo dawna uzywam Seagate Baracuda. nie mam z nimy ZADNEGO problemu. raz mielem Samsunga. zawiozlem kompa autobusem do dziewczyny i 1MB bad blockow. teraz unikam jak moge. w pracy mam Samsunga i juz jeden taki egzemplarz padl (80GB).a odnosnie WD to nie wiem jak kiedys ale wczesniej strasznie gryzly sie wlasnie z Seagate`ami.


_________________
Obrazek

******
Avatar użytkownika

Posty: 3980
Dołączył(a): 8.03.2004
Offline
PostNapisane: 13 paź 2005, 12:25 
Cytuj  
Ja mam tez 2 dyski WD Caviar i chodza bez problemu ponad 2 latka, natomiast z doswiadczenia, wiem ze Seagaty sie sypia :( bynajmniej u nas w firmie sprzedajemy praktycznie Seagate i IBM (Hitachi) i awaryjnoasc S jest duzo wieksza :/
Generalnie nie ma bezawaryjnych dyskow, kazdy moze sie sypnac, ale polecam WD Cavaiary :)

ps. nie ma teraz praktycznie juz niekompatybilnosci pomiedzy firmami, mozna mieszac dowoli i wszytko jest ok ale to tak na marginesie :)


_________________
"Why is it people who can't take advice
always insist on giving it ?" - J. B.

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 13 paź 2005, 13:30 
Cytuj  
Dzieki za cenne uwagi. Troche liczylem na odpowiedz kogos kto sprzedaje albo serwisuje sprzet (Gal? :D).

Ja komputerow w pracy i w domu mam sporo, rozne w nich dyski siedza. W jednym mam Maxtora (bardzo dlugo juz dziala), w innym Seagate (ale jego poprzednik padl na gwarancji...), mam Samsunga jakiegos, ten warczacy to IBM... ale trudno na tej podstawie wysnuc jakies wnioski.

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 13 paź 2005, 13:33 
Cytuj  
Gli2duS napisał(a):
jesli nie wybrales jeszcze plyty gl.(nie sledze watku^^) to nie pakuj sie w gowna typu Epox, Abit i inne Noname. Mam Gigabyte i jest zajefajna. Asus to arystokrata za odpowiednia cene ^^.


To jest komputer na 2 tygodnie :D, bralem wszystko co najtansze, jedynie nad dyskiem sie zastanawiam, bo sie moze przydac w przyszlosci, a nie mam nic gorszego niz strata danych...

*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 13 paź 2005, 13:40 
Cytuj  
Ja kiedyś serwisowałem kompy, ale to bylo ponad 2 lata temu a technologia sie zmienia, z tego co pamietam to :
- caviary były najszybsze i najglosniejsze o niskiej ilosci reklamacji, bardzo trwale dyski, jedyna wada to elektronika, bardzo czyla na overclock.
- segate zalezal duzo od serii, byly takie gdzie 90% wracalo jako zlom a byly serie bardzo udane, zwykle poczatkowe dyski z serii byly bardzo dobre i trzymaly parametry potem jakosc spadala.
- samsungi zasze mialy ta sama jakosc porownywalna do ceny, czyli zadne cudo ale dzialal, sporo sie sypalo ale nie jakies niesamowite ilosc.
- ibm byly mocno przereklamowane jesli chodzi o mozliwosci/cena, aczkolwiek bardzo trwale, choc niektore serie mialy bledy ...
- fujitsu dopuki montownia byla w japoni jedne z lepszych - trwalszych dyskow na rynku, potem jakosc znacznie spadla ...

Zasadniczo polecic mozna tylko WD, Segate i ew Samsunga jako tani dysk
ale konkretnego modelu ci nie podam bo nie jestem obecnie w branzy, dobrze co by sie Galen wypowiedzial ...


_________________
Ruttar Stonegrip @ IX Kohorta @ Moogle

******
Avatar użytkownika

Posty: 3980
Dołączył(a): 8.03.2004
Offline
PostNapisane: 13 paź 2005, 14:06 
Cytuj  
mrynar napisał(a):
Dzieki za cenne uwagi. Troche liczylem na odpowiedz kogos kto sprzedaje albo serwisuje sprzet (Gal? :D).


Op przy okazji radze kupic okulary ;-)

Bodziu napisał(a):
Ja mam tez 2 dyski WD Caviar i chodza bez problemu ponad 2 latka, natomiast z doswiadczenia, wiem ze Seagaty sie sypia bynajmniej u nas w firmie sprzedajemy praktycznie Seagate i IBM (Hitachi) i awaryjnoasc S jest duzo wieksza :/


_________________
"Why is it people who can't take advice
always insist on giving it ?" - J. B.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.