mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
*

Posty: 142
Dołączył(a): 5.06.2005
Offline
PostNapisane: 20 paź 2005, 21:36 
Cytuj  
Wczoraj udalo mi sie pierwszy raz wejsc do gry. Na razie mam cos z laczem i jest bardzo slaby transfer i nie moge dobrze tego przetestowac i jest maintance, daltego pisze FAQ :wink:

Staralem sie napisac to jak najbardziej czytelnie dla osob, ktore nic nie wiedza o tunelowaniu i nie maja poecia o tym na jakiej zasadzie to dziala. Niestety nie mam zdolnosci graficznych takze rysunki nie sa najlepsze :wink:

1. Idea.

Nalezy polaczyc sie z gra przez tunel, czyli Sygnal nie jest bezposrednio kierowany na przez port powiedzmy 54321 na adres IP Finala, tylko najpierw program laczy sie z naszym serwerem poza firewallem poprzez port 80 (www), omija w ten sposob proxy i firewalla poniewaz ten port jest odblokowany. Z tego serwera sygnal jest bezposrednio kierowany na serwer Finala, a potem sygnal zwrotny jest kierowany znow na nasz serwer i potem do naszego komputera przez port 80.

Obrazek

2. Potrzebne programy.

Socks2Http - program laczacy sie z serwerem Finala poprzez port 80.

http://www.totalrc.net/s2h/index.jsp

Permeo Security Driver - Jest to klient który współpracuje z serwerem SOCKSv5. Automatycznie umożliwia 'zsockowanie' (przekonwertowanie na protokół SOCKS) Windosowskich aplikacji wykorzystujących protokoły TCP i UDP. Przechwytuje on sieciowe sygnały z aplikacj i przekierowuje je przez serwer SOCKS bez zmian w nich samych oraz bez zmian softu/sterowników systemu operacyjnego. Jest wiele programow sockujacych, jadnak ten powyzszy jez najlepszy.

Niestety nie mam linka (piszcie do mnie na PM :wink:)

3. Konfiguracja Socks2Http.

Uzywamy Porgram Socks2Http v.0.881 jest jeszcze nowsza wersja tego softu, ale niestety jest mniej stabilna. Ten program jest freeware, ajednak serwery przez ktore bedziemy sie laczyc sa platne (mam nadzieje, ze znajde niedlugo cos innego za darmo :) ). Pierwszy serwer kosztuje 4,95$ na 14 dni, jeszcze nie wiem jak dalej ukladaja sie ceny. Po zaplaceniu dostajemy numer ID, ktory wpisujemy w konfiguracji.

Obrazek

4. Konfigutacja Permeo Security Driver.

Pod koniec instalacji ustalamy wewnetrzny adres IP oraz port przez ktory bedzie kierowany sygnal na Socks2Http (127.0.0.1:1080).

Obrazek

Nastepnie wybieramy Properties i wykonujemy czynnosci krok po kroku

Obrazek

Potem

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Skonfigurowalismy juz Permeo.

5. Uruchomienie gry.

Po wykonaniu tych czynnosci uruchamiamy aplikacje, ktora wczesniej dodalismy do Permeo i cieszymy sie gra. :D

POWODZENIA!

Dziekuje wszystkim, ktorzy pomagali mi w watku Problem z Firewall'em: Bodziu, Zet, Canto, Huckster itd. Dzieki wam udalo mi sie opracowac to FAQ.


_________________
Limes ---> 42+ SMN / 29 WHM / 17 BLM Retired, czekam na FFXIV ;-)


Ostatnio edytowano 20 paź 2005, 21:48 przez trafcio, łącznie edytowano 1 raz
****

Posty: 1842
Dołączył(a): 26.11.2003
Offline
PostNapisane: 20 paź 2005, 21:44 
Cytuj  
UBER!!!
:)


_________________
Obrazek

****

Posty: 1815
Dołączył(a): 7.01.2005
Offline
PostNapisane: 20 paź 2005, 21:49 
Cytuj  
zet napisał(a):
UBER!!!
:)

/nod

Ja bym to przykleil.


_________________
Obrazek

*

Posty: 142
Dołączył(a): 5.06.2005
Offline
PostNapisane: 20 paź 2005, 21:56 
Cytuj  
Cytuj:
Ja bym to przykleil.


Dzieki, ale pewnie duzo osob nie ma takich problemow, moze niech lepiej to spadnie i tak zawsze bedzie mozna tam zajrzec :)

Mam nadzieje, ze komus sie przyda.


_________________
Limes ---> 42+ SMN / 29 WHM / 17 BLM Retired, czekam na FFXIV ;-)

***
Avatar użytkownika

Posty: 779
Dołączył(a): 21.11.2004
Offline
PostNapisane: 20 paź 2005, 22:09 
Cytuj  
szkoda ze trzeba placic, bede musial kupic inny modem itd, o ile bedzie dzialalo na innym modemie, a tak bym sobie juz pogral :)

**
Avatar użytkownika

Posty: 7136
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 20 paź 2005, 22:30 
Cytuj  
A ja bym przykleil i tak. Niecodziennie ludziom chce sie takie guide pisac. Trzeba uszanowac prace, a napewno i tak sie komus przyda i bedzie mial odrazu jak otworzy forum.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4439
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 20 paź 2005, 22:34 
Cytuj  
do wytrwalych swiat nalezy :-)
mozna wrzucic link do "linki do ciekawych watkow" chociaz pewnie i tak tam nikt nei zaglada to jednak ktos bedzie o tym pamietal ^^;

prit tez masz sie nie poddawac :]


_________________
FFXIV [Moogle]: Saitou Soulscream

****

Posty: 1872
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 20 paź 2005, 22:41 
Cytuj  
grrats, Limes, ty haxxorze ;p


_________________
Kalcia (Mithra) - Ramuh [retired]
Kalcia Kitsunetsuki (Miqo'te) - Sargatanas

******

Posty: 3357
Dołączył(a): 16.12.2004
Offline
PostNapisane: 20 paź 2005, 22:54 
Cytuj  
swordsman napisał(a):
do wytrwalych swiat nalezy :-)
mozna wrzucic link do "linki do ciekawych watkow" chociaz pewnie i tak tam nikt nei zaglada to jednak ktos bedzie o tym pamietal ^^;

prit tez masz sie nie poddawac :]


Trzeba by uporządkować linki. Niepotrzebne wywalić a przydatne elegancko opisać. Zrobić jednego konkretnego posta.

Prysiu walcz, walcz. Lej po mordzie kogo trzeba ale masz grać z nami :D

Limes - normalnie wprowadziłeś granie w nowy wymiar :D

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.