mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
*****
Avatar użytkownika

Posty: 2282
Dołączył(a): 24.10.2004
Offline
PostNapisane: 31 gru 2005, 06:52 
Cytuj  
Takie pytanko mi się nasuwa ..... inflacja szaleje ...za Blessed set płaciłem około 5 milionów ....gdybym teraz sprzedał ..... zyskałbym ze 4 ..... przechodziłbym z miesiąc ( może 2 ) w errant secie lub w AFie .....

Pytanie które nurtuje mnie .... jak to wszystko wyglądało rok , dwa lata temu ...??? czy ceny w okresie świątecznym również rosły ...a po miesiącu , dwóch wszystko wracało do normy ?? czy da się na tym "zarobić " ???

Napiszcie proszę wasze prognozy >> spostrzeżenia odnośnie lat poprzednich

Dzięki


_________________
COLD is BACK !

**
Avatar użytkownika

Posty: 7136
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 31 gru 2005, 08:47 
Cytuj  
Kiedys tak to nie wygladalo, poniewaz problem RMT nie byl tak duzy, a cena gil taka mala. Watpie, ze ceny spadna jakos... ; ;

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 31 gru 2005, 12:47 
Cytuj  
Ceny byly dosc stabilne, az do koncowki tego roku. Na to, ze spadna nie ma co liczyc zbytnio. Raczej beda rosly dalej.

Warto obserwowac ceny gil w IGE, kazda obnizka u nich oznacza skok cen na serwerach.

Niestety generalnie kasy jest za duzo. Samych botwedkarzy lvl 100 jest juz pewnie cala armia, niektore boty pracuja pelna para, nie tak jak nasze skromne z CC. :D

****

Posty: 1956
Dołączył(a): 10.02.2004
Offline
PostNapisane: 31 gru 2005, 14:15 
Cytuj  
Opi nie demonizuj bot wedkarzy...odkad sa limity na lowinie..to nie ma juz w tym duzej kasy..... przy tych swiatecznych cenach to jest jakies 350-400K dziennie, wczesniej jakies 200-250K...o wiele wiecej wyciagaja boty do kopania na kurze, harvestu i minningu, gdzie nie ma dziennego limitu.


_________________
D3: Sukoshi#2931

"We noticed people having fun, this problem has been corrected"

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 31 gru 2005, 16:05 
Cytuj  
Po pierwsze botwedkarzy jest duzo, rozumiem, ze limit jest ale na osobe.

Po drugie rzeczy wykopanych na kurze czy w kopalni nie oddaje sie do NPCa, wyciagajac kase, a ryby tak (chyba ze ostatnio sie cos zmienilo).

Po trzecie ilosc rzeczy wykopanych na kurze czy w kopalni jest raczej stala. W kopalniach mining spoty byly zawsze non-stop oblegane, z botami czy bez. Na kurze jak wjade pierwszy do zony i ja przekopie to po mnie nikt juz nic nie wykopie przez jakis czas.

IMO nie da sie zrobic wydajnego bota do kopania na kurze, bo to zalezy od zbyt wielu czynnikow. Program nie jest w stanie ocenic czy warto kopac w danym miejscu czy nie.

****

Posty: 1956
Dołączył(a): 10.02.2004
Offline
PostNapisane: 31 gru 2005, 16:09 
Cytuj  
Opi rybacy juz tylko moga sprzedawacryby na AH, z oddawaniem do NPC zmienil patch który był ROK temu. I gdyby nie bylo tyle rybakow ile jest to byś płacił za byle jakie sushi po 200K/stack....

A co do jakosci nowy botow do kopania na kurze czy tez innego farmowania to nie bede ci sie rozpisywał i pokazywał screenow, bo znowu mnie dasz na black list...lol


_________________
D3: Sukoshi#2931

"We noticed people having fun, this problem has been corrected"

****
Avatar użytkownika

Posty: 1996
Dołączył(a): 26.04.2003
Offline
PostNapisane: 31 gru 2005, 16:14 
Cytuj  
Cholera Gal i Gal ;)
Sole sushi rzeczywiście byłoby droższe ale tak naprawdę tylko boty do fishingu wprowadzają dużą ilość gotówki do gry(rzeczywiście teraz już mniej, ale swoje robią). Mining - są boty ale mało skuteczne - mining point nie zawsze jest w tym samym miejscu co zdecydowanie opóźnia kopanie, boty na kurze - rzeczywiście można stosować ale też będzie bardzo mało wydajny - tak jak Opi napisał nie wykryje czy dana zona jest przekopana czy nie, nie sprawdzi czy sa inni kopacze a także nie pójdzie do następnej i nie zacznie tam kopać :) Ponadto tylko ryby sprzedaje się do vendorów, nikt o zdrowych zmysłach nie zrobi tego z logami albo rudą :D


_________________
With a solar knife I split the sky
And walk right in between
To search the answers to every "why?"
Where I have seen the unseen.

FFXI Retired

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2291
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 31 gru 2005, 16:16 
Cytuj  
Idac twoim tokiem rozumowania Myrta mozna by rzecz ze rybakow jest za malo :]

Tak BTW - nawet patrzac na ceny gilow na IGE mozna spokojnie powiedziec ze ceny powariowaly. O ile dobrze pamietam to jakis czas temu za ta sama cene mozna bylo kupic 2x mniej gili, jednak za te 2x mniej gili dalo sie kupic w grze o wiele wiecej.


_________________
Hana wa Sakuragi,
Hito wa Watashi...


Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 31 gru 2005, 16:36 
Cytuj  
Balrog napisał(a):
I gdyby nie bylo tyle rybakow ile jest to byś płacił za byle jakie sushi po 200K/stack....



Nie jem ryb. Jem tylko mieso. :D

Dla mnie po ostatnich zmianach cen odpadlo jedno ze zrodel zarobkow: goldsmithing. Na tym moim biednym poziomie to juz jest srednio oplacalne. Skalki sa coraz drozsze, a ceny HQ kamieni praktycznie sie nie zmienily. Ringow HQ tez mi sie nie chce robic dla 15k za zysku za sztuke. :/

****

Posty: 1763
Dołączył(a): 20.12.2004
Offline
PostNapisane: 31 gru 2005, 16:37 
Cytuj  
Już pół roku temu zacząłem się martwić - bo final, to gra z załamana ekonomią niestety. Tu nawet nie ma co dyskutować, bo widac na oko, że wszystkie czynniki wpływają jedynie na wzrost cen, więc ceny będą rosły. SH za 15 mil, Stack Fire Crystali za 15k. To będzie rzeczywistość za jakiś czas i naprawdę nie ma co się rozpisywać.


_________________
Comodo, Hjumen, BRD 75, PLD 52, BLU 43, WHM 37, WAR 33, DRK 32, DRG 25, NIN 20, SAM 20, BLM 19, MNK 14, BST 12
Obrazek

******

Posty: 3357
Dołączył(a): 16.12.2004
Offline
PostNapisane: 31 gru 2005, 16:44 
Cytuj  
mrynar napisał(a):
Dla mnie po ostatnich zmianach cen odpadlo jedno ze zrodel zarobkow: goldsmithing. Na tym moim biednym poziomie to juz jest srednio oplacalne. Skalki sa coraz drozsze, a ceny HQ kamieni praktycznie sie nie zmienily. Ringow HQ tez mi sie nie chce robic dla 15k za zysku za sztuke. :/


A jakiej rudy potrzebujesz? Ja kopię w Gusgen jak coś. Co do ceny to się dogadamy (jak będziesz potrzebował). Oczywiście część będę dawał na AH (z czegoś trzeba żyć :P) ale jaką część to się zobaczy. Chyba, że teraz trzaskasz z elementalnych Ore to niestety nie pomogę.

Kurde jak siostra zaczynała grać to Ochiudo's Kote stały po 3,5 bańki. A jako, że w styczniu ma 18stke to kupię jej taki prezent w grze. Niestety obecna cena skutecznie mnie zablokowała. W ciągu dwóch miesięcy cena skoczyła o 300%.

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 31 gru 2005, 17:05 
Cytuj  
Comodo --> SH juz praktycznie kosztuje 15.

Krzysiek --> elemental ore to GS.

*****

Posty: 2668
Dołączył(a): 19.12.2004
Offline
PostNapisane: 31 gru 2005, 17:07 
Cytuj  
dramatyzujecie


_________________
Jast v2.0

******

Posty: 3357
Dołączył(a): 16.12.2004
Offline
PostNapisane: 31 gru 2005, 17:08 
Cytuj  
mrynar napisał(a):
Krzysiek --> elemental ore to GS.


Tak myślałem. No trudno. Nie pomogę. Nie robię Gardeningu. Jak pytałem kiedyś Zjawcię o Gardening to Fire Ore stało coś koło 400k. Ostatniej nocy jakiś ziomek miał chyba ze 30 sztuk Dark, Earth i jeszcze jakiegoś Ore za 800k od sztuki.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1996
Dołączył(a): 26.04.2003
Offline
PostNapisane: 31 gru 2005, 17:15 
Cytuj  
Lesiu - nie każdy tak jak ty kampi NMy(nie każdy lubi albo potrafi) oraz nie każdy ma crafting na wysokim lvlu żeby teraz sobie poradzić.
Ogółem większość cen poszła do góry natomiast jest zdecydowanie trudniej zarobić na high end equip ze względu na to że dla kogoś kto nie kupuje gila 15 mlnów to po prostu cholernie dużo :)


_________________
With a solar knife I split the sky
And walk right in between
To search the answers to every "why?"
Where I have seen the unseen.

FFXI Retired

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 31 gru 2005, 17:35 
Cytuj  
Wiadomo. Zyc sie da. Zarabianie kasy nigdy nie bylo w FF XI latwe. Odpada jakis sposob to sie szuka inny. Jak ktos sobie z tym nie radzi to pozostaje mu tylko IGE albo cancel.

****

Posty: 1763
Dołączył(a): 20.12.2004
Offline
PostNapisane: 31 gru 2005, 18:27 
Cytuj  
mrynar napisał(a):
Comodo --> SH juz praktycznie kosztuje 15..
Hahahahahaha. No pięknie, hahaha. A najpiękniejsze jest to, że będzie ciągle drożej i drożej. To nie dramatyzowanie, ale logiczny wniosek.


_________________
Comodo, Hjumen, BRD 75, PLD 52, BLU 43, WHM 37, WAR 33, DRK 32, DRG 25, NIN 20, SAM 20, BLM 19, MNK 14, BST 12
Obrazek

****

Posty: 1842
Dołączył(a): 26.11.2003
Offline
PostNapisane: 31 gru 2005, 18:48 
Cytuj  
W FISHINGU NIE SPRZEDAJE SIE RYB DO NPC
juz to dawno, dawno temu zmienili aby nie było dopływu gotówki do rynku. Fiszownie nie zwieksza podaży pieniadza w FFie. Co zwieksza podaz pieniadza w FFie (dla nie-ekonomistów: co powoduje ze w grze jest coraz wiecej gili)???

Podpowiem, że takie rzeczy jak kampowanie NMów nie zwieksza podazy pieniadza, a jedynie bogaca sie na tym konkretni gracze (zwykli gracze albo gillselerzy). Tak wiec gillselerstwo (kupno-sprzedaż gili) samo w sobie nie wpływa na zwiekszenie podazy pieniadza.

Co więc dostarcza więcej gotówki do ekonomii?
1. Sprzedaż do NPC itemów
2. Kasa z questów
3. ???

Wydaje się, że spokojnie ten wpływ neutralizują:
1. Opłaty za AH
2. Podatki bazarowe
3. Inne wpłaty: kasa za kurczaki, kupno itemow w sklepach, kupno itemow jak Hourglass na Dynamisa czy Limbusa.

Gdyby nie to ze jest coraz wiecej pieniedzy w gospodarce nie byloby inflacjii (bo ludzie nie mieliby kasy na wyższe ceny i nie kupowaliby).

SKĄD WIĘC DODATKOWA KASA NA RAMUHU? {Help me out!}


_________________
Obrazek

****

Posty: 1763
Dołączył(a): 20.12.2004
Offline
PostNapisane: 31 gru 2005, 19:18 
Cytuj  
Problem nie jest nawet w nadwyżce kasy na Ramuhu, ale w nadwyżce kasy u gilselersów. Przez to obniżają cenę na gile, nooby kupują, a za to kupują equip po wyższej cenie od między innymi gillselersów. Przez to inni podnoszą ceny (np. tacy, co sprzedają suszi), bo skoro gillbuyerzy mają gdzieś ile wydają na itemy, mogą wydać więcej.

Kasy już jest wystarczająco wpompowane. Problem polega na tym, że bezpośrednio trafia do ludzi, którzy na nią nie zapracowali.


_________________
Comodo, Hjumen, BRD 75, PLD 52, BLU 43, WHM 37, WAR 33, DRK 32, DRG 25, NIN 20, SAM 20, BLM 19, MNK 14, BST 12
Obrazek

*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 31 gru 2005, 19:31 
Cytuj  
Zet kase z rynku sciaga tez Limbus, Dynamis ....


_________________
Ruttar Stonegrip @ IX Kohorta @ Moogle

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.