mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ] 
Autor Wiadomość
*

Posty: 78
Dołączył(a): 3.10.2005
Offline
PostNapisane: 28 mar 2006, 23:06 
Cytuj  
Mam takie pytanie gdzie planujecie kupic najnowszy dodatek bo niemam pojecia gdzie go kupic.Kiedys kupiłem Final Fantasy XI ale brak funduszy niepozwolił mi grac teraz mam zamiar wroci ze wzmozona siła i z nowym dodatkiem ale niewiem gdzie go kupic a premiera juz 20 kwietnia.Che grac bo uwazam ze jest to najlepiej rozbudowany MMORPG jaki kiedykolwiek powstał.Czekam na wasze odpowiedzi i pozdrawiam

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2223
Dołączył(a): 8.07.2005
Offline
PostNapisane: 28 mar 2006, 23:32 
Cytuj  
penguins napisał(a):
(...)Che grac bo uwazam ze jest to najlepiej rozbudowany MMORPG jaki kiedykolwiek powstał.(...)
Mało chyba w mmogi grałeś jeśli uważasz, że produkt Square jest najbardziej rozbudowanym mmogiem w historii :] :wtf: Choć faktycznie przyjemnie się pogrywa i jak narazie lubię FFXI...to do UO czy SWG (preCU) brakuje mu baaaardzo dużo w złożoności...wręcz to jest nieporównywalne...lol...aleś palnął chłopie...prawie się herbatą udusiłem ;) Co do dodatku to sam się zastanawiam gdzie kupić...


_________________
Obrazek
RETIRED [UO,SWG,L2,FFXI,FFXIV,WoW,RFO,GW,CoH,DDO,SB,TR,PS,EQ2,MxO,VG,AOC,WAR,DFO,AION,RIFT,LOTRO,SWTOR,EVE]
ATM [PONY CARS GARAGE HOBBY]

*****

Posty: 2401
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 28 mar 2006, 23:42 
Cytuj  
penguins napisał(a):
... bo uwazam ze jest to najlepiej rozbudowany MMORPG jaki kiedykolwiek powstał....


Kassei napisał(a):
...Mało chyba w mmogi grałeś jeśli uważasz, że produkt Square jest najbardziej rozbudowanym mmogiem w historii :] :wtf:....


najlepiej

najbardziej

to nie są te same wyrazy :wtf:

poza tym ffxi jest tak bardzo rozbudowany że na przykład prawdopodobnie nie ma gracza który widział innego gracza w głupiej czapce Maata :wink:


_________________
Obrazek

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2223
Dołączył(a): 8.07.2005
Offline
PostNapisane: 29 mar 2006, 00:30 
Cytuj  
Slayerek napisał(a):
penguins napisał(a):
... bo uwazam ze jest to najlepiej rozbudowany MMORPG jaki kiedykolwiek powstał....


Kassei napisał(a):
...Mało chyba w mmogi grałeś jeśli uważasz, że produkt Square jest najbardziej rozbudowanym mmogiem w historii :] :wtf:....


najlepiej

najbardziej

to nie są te same wyrazy :wtf:

poza tym ffxi jest tak bardzo rozbudowany że na przykład prawdopodobnie nie ma gracza który widział innego gracza w głupiej czapce Maata :wink:
Czepiasz się szczegółów, więc w dyskusję się nie wdaję...zresztą lubię FFXI, więc raczej sensu nie widzę w robieniu flamu...Ale jak ty tu mówisz o czapce (czyli różnorodności wyglądu postaci ) to ja Ci podam przykład z SWG(pre NGE bo teraz troszkę to uprościli)) :

  • 10 ras (każda inne bonusy)
  • 32 profesje (system drzewek wiec mogłeś zmieszać nawet 15 profesji ze sobą-notabene bezsens ale można było)
  • kilkadziesiąt fryzur
  • kiladzisiąt kolorów fryzur
  • kilkadziesiąt kolorów oczu
  • kilkanaście ustawień wielkości postaci
  • kilkadziesiąt ustawień masywności (mogłeś być spaślakiem)
  • kilakdziesiąt ustawień muskulatury
  • kilkadziesiąt ustawien koloru skóry
  • kilkadziesiąt wzorów tatuaży albo odcieni futra
  • 95% rzeczy z gry możliwych do craftu w różnych zestawach kolorów (15kolorów głownych + 15 dodatkowych = masa kombinacji)
  • wszystko w wyglądzie można zmieniać mając profesję Image Designer albo korzystając z usług kogośją posiadającą (niezłą kasę można było trzepać)


...spotkać kogoś identycznego w grze graniczyło z cudem róznym wygraniu w Lotto ;) Pomijam inne aspekty gry jak to, że bronie,armory,jedzenie itp. miało różne statsy zależne od umiejętności i wiedzy osoby która je zrobiła...oraz to, że gracze mogą budować swoje miasta, że masz i ziemię o kosmos, że możesz organizować eventy w stylu loterie, wyścigi, pokazy sztucznych ogni, koncerty, że masz baaardzo rozbudowany housing....oraz na maksa rozbudowane PvP... To jest/była najlepiej i najbardziej rozbudowana gra...ale to tak na marginesie...FFXI też jest fajne ^^


_________________
Obrazek
RETIRED [UO,SWG,L2,FFXI,FFXIV,WoW,RFO,GW,CoH,DDO,SB,TR,PS,EQ2,MxO,VG,AOC,WAR,DFO,AION,RIFT,LOTRO,SWTOR,EVE]
ATM [PONY CARS GARAGE HOBBY]

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 29 mar 2006, 00:35 
Cytuj  
Dla mnie rozbudowany mmorpg to taki gdzie jest duzo rzeczy do robienia. FFXI pod tym wzgledem jest na 100% w scislej czolowce. Moje glowne zajecia po 2,5 roku grania w ta gre: craft, kopanie na kurze, dynamisy, limbusy, bcnmy/enmy, campienie, farmowanie, meritowanie, expowanie subow, brennery, questy, misje, handlowanie i pewnie jeszcze pare rzeczy, do tego kilkanascie nowych zajec ktore sie pojawia z nowych dodatkiem.

Naprawde czasu brakuje na wszystko, a chcialbym choc w paru dziedzinach osiagnac doskonalosc.

Gralem w kilka innych mmorpg, gdzie w wiekszosci glowne zajecie to bylo bicie mobow. SWG akurat sie wyroznial pod tym wzgledem, moby mozna bylo bic albo nie. Potezny swiat, niby wielki potencjal, mialem aktywne konto przez pare miesiecy, ale zagladalem raz na pare dni, glownie zeby pocrafotwac i posprawdzac maszyny do miningu. Paradoksalnie mimo ze bylo duzo roboty to tak naprawde nie bylo co robic, ale o gustach sie nie dyskutuje podobno. :D

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2223
Dołączył(a): 8.07.2005
Offline
PostNapisane: 29 mar 2006, 00:47 
Cytuj  
mrynar napisał(a):
Dla mnie rozbudowany mmorpg to taki gdzie jest duzo rzeczy do robienia. FFXI pod tym wzgledem jest na 100% w scislej czolowce. Moje glowne zajecia po 2,5 roku grania w ta gre: craft, kopanie na kurze, dynamisy, limbusy, bcnmy/enmy, campienie, farmowanie, meritowanie, expowanie subow, brennery, questy, misje, handlowanie i pewnie jeszcze pare rzeczy, do tego kilkanascie nowych zajec ktore sie pojawia z nowych dodatkiem.

Naprawde czasu brakuje na wszystko, a chcialbym choc w paru dziedzinach osiagnac doskonalosc.

Gralem w kilka innych mmorpg, gdzie w wiekszosci glowne zajecie to bylo bicie mobow. SWG akurat sie wyroznial pod tym wzgledem, moby mozna bylo bic albo nie. Potezny swiat, niby wielki potencjal, mialem aktywne konto przez pare miesiecy, ale zagladalem raz na pare dni, glownie zeby pocrafotwac i posprawdzac maszyny do miningu. Paradoksalnie mimo ze bylo duzo roboty to tak naprawde nie bylo co robic, ale o gustach sie nie dyskutuje podobno. :D
Widzę bardzo duży potencjał w FFXI i włąśnie dlatego gram... :P W tym momencie po uproszczeniach wprowadzonych w SWG produkt Square jest chyba najbardziej odpowiadającym mi mmogiem...jedynie barkuje PvP z prawdziwego zdarzenia...ale gra się rozwija więc zawsze jest szansa, że wprowadzą :) Masz rację o gustach się nie dyskutuje :P


_________________
Obrazek
RETIRED [UO,SWG,L2,FFXI,FFXIV,WoW,RFO,GW,CoH,DDO,SB,TR,PS,EQ2,MxO,VG,AOC,WAR,DFO,AION,RIFT,LOTRO,SWTOR,EVE]
ATM [PONY CARS GARAGE HOBBY]

*****

Posty: 2668
Dołączył(a): 19.12.2004
Offline
PostNapisane: 29 mar 2006, 00:56 
Cytuj  
pvp jest. dodali brennek tory jest swietny


_________________
Jast v2.0

*****

Posty: 2401
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 29 mar 2006, 08:54 
Cytuj  
Kassei napisał(a):
...Ale jak ty tu mówisz o czapce (czyli różnorodności wyglądu postaci )


czapka Maata nie ma nic wspólnego z "różnorodnością wyglądu postaci" , to nie jest rzecz którą można mieć od ręki żeby sobie założyć po chwili na głowę, ale wymaga poznania podstawowej 'złożoności' gry której być może jeszcze żaden gracz nie poznał
poza tym co innego jak się wie co gra oferuje, jak bardzo może być skomplikowana, co, gdzie i kiedy można obserwować z tylko boku a co innego brać udział SAMEMU we wszystkich rzeczach które umożliwia gra


_________________
Obrazek

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2223
Dołączył(a): 8.07.2005
Offline
PostNapisane: 29 mar 2006, 10:03 
Cytuj  
Slayerek napisał(a):
Kassei napisał(a):
...Ale jak ty tu mówisz o czapce (czyli różnorodności wyglądu postaci )


czapka Maata nie ma nic wspólnego z "różnorodnością wyglądu postaci" , to nie jest rzecz którą można mieć od ręki żeby sobie założyć po chwili na głowę, ale wymaga poznania podstawowej 'złożoności' gry której być może jeszcze żaden gracz nie poznał
poza tym co innego jak się wie co gra oferuje, jak bardzo może być skomplikowana, co, gdzie i kiedy można obserwować z tylko boku a co innego brać udział SAMEMU we wszystkich rzeczach które umożliwia gra
Wydawało mi się, że dyskusja na ten temat jest skończona, ale chyba tylko zauważyłem to ja i Mrynar...Jak chcesz dalej ciągnąć ten wywód w temacie o tym gdzie kupić dodatek to proszę bardzo, ale bezemnie...i tak pozwoliłem sobie na zbyt dalekie odejście od głównego wątku....


_________________
Obrazek
RETIRED [UO,SWG,L2,FFXI,FFXIV,WoW,RFO,GW,CoH,DDO,SB,TR,PS,EQ2,MxO,VG,AOC,WAR,DFO,AION,RIFT,LOTRO,SWTOR,EVE]
ATM [PONY CARS GARAGE HOBBY]

*****

Posty: 2401
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 29 mar 2006, 11:39 
Cytuj  
Kassei napisał(a):
...Wydawało mi się, że dyskusja na ten temat jest skończona, ale chyba tylko zauważyłem to ja i Mrynar...Jak chcesz dalej ciągnąć ten wywód w temacie o tym gdzie kupić dodatek to proszę bardzo, ale bezemnie...i tak pozwoliłem sobie na zbyt dalekie odejście od głównego wątku....


nie przesadzaj
nie wzruszają mnie słowa typu 'wydawało','dyskusja','ciągnąć','wywód','pozwoliłem','odejście' bo mogę pisać co chcę i gdzie chcę, to się nazywa prawdziwa wolność której mam po same końce włosów przynajmniej w realu :D

dodatek będzie można kupić w sklepie ale ja planuję kupić przez internet pewnie w UK
ale
penguins musisz wiedzieć że ten dodatek jest przeznaczony dla graczy którzy coś już w ffxi ZROBILI ze swoją postacią, jeśli masz już postać na 30-75 lvlu to może się przyda Tobie zakupiony gdzieś dodatek
musisz też wiedczieć że każdy dodatek do ffxi to jest czysty hardcore a nie bezstresowa zabawa w 'piaskownicy' bez żadnej odpowiedzialności
mnóstwo ludzi którzy grają straszliwie długo w ffxi na każdym z 30+ serwerów nie dotknęło jeszcze na poważnie CoPa


_________________
Obrazek

*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 29 mar 2006, 12:14 
Cytuj  
[quote="Slayerek]penguins musisz wiedzieć że ten dodatek jest przeznaczony dla graczy którzy coś już w ffxi ZROBILI ze swoją postacią, jeśli masz już postać na 30-75 lvlu to może się przyda Tobie zakupiony gdzieś dodatek
musisz też wiedczieć że każdy dodatek do ffxi to jest czysty hardcore a nie bezstresowa zabawa w 'piaskownicy' bez żadnej odpowiedzialności[/quote]

Przesadzasz bardzo. Dodatek to nie tylko nowe questy, misje i wstep do nowych rejonów do ktorych i tak ma sie dostęp po wprowadzeniu dodatku .. ale tez i specjalne miejsca gdzie na dostep trzeba zapracowac, tak samo jak przedmioty, RDM JSE mozna miec bez problemu wystarczy kupic na AH, nie trzeba nawet wiedziec gdzie i z czego sie robi ten armor, ale np na Virtue weapon lub armorek z Omegi/ultimy czy chocby upgarde AF trzeba juz sie troche napracowac, tak samo jak udział w dynamis.

Nowi gracze moga o ile chca wraz z rozwojem swojej postaci realizowac zadania wprowadzone w dodatku. Zeby zacząć robić Misje dla miasta wystarczy lv1, aby zrobic rank 4 wystarczy lv 30, lv 30 daje tez dostep do advaced job ale tez do pierwszych misji w COP oraz dostep do wszystkich stref dodatku poza SEA wiec .. gdzie dyskryminacja nowego gracza ?
Malo tego, osoba zaczynajaca czesta ma do dyspozycji lepsze narzedzia niż mialy to osoby ktore robily to wczesniej.
Simi zaraz po wyjsciu COP zaliczenie i dotarcie do SPIRE w MEa, DEM czy HOLLA wymaglo bardzo silnego laiance, teraz mozna to zrobic w 6osob ...

Wraz z rozwojem postaci mzona robic nastepne zadania, i kolejno zaliczac misje. A kiedy dotrzemy juz na maksymalny poziom 75 w grze mamy wszystko to co maja osoby z lv 75 wczesniej no chyba ze poprostu nie mamy checi robic misji , questow etc .. ale to juz nasza decyzja ze tego nie robimy, a nie zakaz robienia bo nie mamy lv 75.


_________________
Ruttar Stonegrip @ IX Kohorta @ Moogle

*****

Posty: 2401
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 29 mar 2006, 12:33 
Cytuj  
Scorpio napisał(a):
...
Simi zaraz po wyjsciu COP zaliczenie i dotarcie do SPIRE w MEa, DEM czy HOLLA wymaglo bardzo silnego laiance, teraz mozna to zrobic w 6osob ...
....


za dużo nie przesadzam
zdaje się że niedawno nasz CC allians zaliczył wipa w beznadziejnie prostych promach
zawsze można to było zrobić w 6 osób, trzeba tylko mniej pić, palić, chodzić do wc, jeść zupę, oglądać tv lub film w tle itd. , po prostu ludziom musi zależeć i muszą wiedzieć co i jak mają robić

poza tym skoro piszesz że jak wyszedł CoP i był za trudny wtedy dla graczy to może być analogicznie teraz z nowym dodatkiem, potem dopiero jak japońscy gracze będą się skarżyć na forach to może w update'ach coś ułatwią, wątpię żeby nowy dodatek cokolwiek ułatwiał komukolwiek w czymkolwiek :D co nie oznacza że mamy go nie kupować np. w sklepie czy zamówić przez inetrnet :D


_________________
Obrazek

*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 29 mar 2006, 12:58 
Cytuj  
To że TWOJ aliance zaliczył WIPE na prostym zadaniu mnie nie dziwi. Dziwi natomiast to że nie skozystaliscie z opisów i rad udzielanych prz ludzi ktorzy to maja za soba.

WSZYSTKO zawsze wiecie LEPIEJ i jesteście MADRZEJSI a starsi GRACZE nie maja NIGDY racji i sie NIE ZNAJA to normalne stwierdzenie większości ludzi z CC z nowego ze tak powiem pokolenia lv 75.

To czy ktoś chodzi walic kupe kiedy jest czas na team work to JEGO sprawa i JEGO odpowiedzialność. Ja bym nie barał takiej osoby więcej.


_________________
Ruttar Stonegrip @ IX Kohorta @ Moogle

****

Posty: 1815
Dołączył(a): 7.01.2005
Offline
PostNapisane: 29 mar 2006, 13:03 
Cytuj  
Scorpio napisał(a):
To że TWOJ aliance zaliczył WIPE na prostym zadaniu mnie nie dziwi. Dziwi natomiast to że nie skozystaliscie z opisów i rad udzielanych prz ludzi ktorzy to maja za soba.

WSZYSTKO zawsze wiecie LEPIEJ i jesteście MADRZEJSI a starsi GRACZE nie maja NIGDY racji i sie NIE ZNAJA to normalne stwierdzenie większości ludzi z CC z nowego ze tak powiem pokolenia lv 75.

To czy ktoś chodzi walic kupe kiedy jest czas na team work to JEGO sprawa i JEGO odpowiedzialność. Ja bym nie barał takiej osoby więcej.


Ja uwazam, ze Ty wiesz lepiej :roll:

Edit:
Nerf CoPa to jedna sprawa, druga sprawa to przygotowanie do walk, ktore my ("mlodzi") mielismy duzo lepsze niz Wy ("starzy"), wlasnie dlatego,z e uczylismy sie na waszych bledach i sluchalismy waszych porad i w ogole wiecej tego w necie bylo! CoPa moze i znerfowali... ale nie przesadzajmy, ze AZ TAK.


_________________
Obrazek

*****

Posty: 2401
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 29 mar 2006, 13:08 
Cytuj  
Scorpio napisał(a):
To że TWOJ aliance zaliczył WIPE ....


nie mój, nie mój :D
zdaje się że byli tam starzy gracze
ja nie byłem na promach od X miesięcy i sry że się tak bardzo identyfikuję z CC nie dzieląc go na starych czy nowych graczy i piszę wciąż MY, NASZ itd. :o

wystarczy mi że wiem że jako CC jesteśmy wyjątkowo beznadziejni SOLO czy w GRUPIE mając 0 czy 100 meritów, sam dmg, recast, timing, claimnięcie mobka, wiedza, doświadczenie jak dla mnie nie oznacza zbyt dużo skro np. GŁUPI chwilowy AFK lub braki w GŁUPICH medsach mogą przesądzić o evencie na który się ludzie zbierają tygodniami :D

Stok ta gra to hardcore, Ty o tym doskonale wiesz dlatego wg mnie rzadko grasz ostatnio

oczywiście nowy dodatek można będzie kupić w sklepie lub zamówić przez internet :D


_________________
Obrazek

****

Posty: 1872
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 29 mar 2006, 13:33 
Cytuj  
simi, jak bedziesz zamawial z UK czy cos, to daj znac plz ^^;;;


_________________
Kalcia (Mithra) - Ramuh [retired]
Kalcia Kitsunetsuki (Miqo'te) - Sargatanas

*****

Posty: 2401
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 29 mar 2006, 13:52 
Cytuj  
kalcia napisał(a):
simi, jak bedziesz zamawial z UK czy cos, to daj znac plz ^^;;;


chyba jutro będę zamiawiać stąd
http://shop.gameplay.co.uk/webstore/productpage.asp?productcode=RM02744

oczywiście nowy dodatek można będzie kupić w sklepie lub zamówić przez internet :D


_________________
Obrazek

******

Posty: 4799
Dołączył(a): 8.12.2004
Offline
PostNapisane: 29 mar 2006, 13:54 
Cytuj  
ja tez chyba tam jutro zloze zamowienie bo z Ultimy na 3 maile nie dostalam ZADNEJ odpowiedzi >.<


_________________
Final Fantasy XI : Zjawcia [Ramuh] RETIRED
Final Fantasy XIV: Chrysalis Skyserpent [Moogle]

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.