mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
*****
Avatar użytkownika

Posty: 2223
Dołączył(a): 8.07.2005
Offline
PostNapisane: 10 kwi 2006, 01:24 
Cytuj  
Tłumaczenie PL na prośbę i głównie dla Iczki, ale może jeszcze komuś, kto nie może pokonać bariery językowej anglojęzycznych poradników też się przyda... :) Jest to opis questa na Rank 5. Sam go jeszcze nie robiłem, a opis jest tylko moim tłumaczeniem informacji z wiki.ffxiclopedia.org, więc mogą się zdarzać błędy, gdyż niektóre rzeczy musiałem sam interpretować, ale powinno być spox ^^ Enjoy.... :]

Wprowadzenie (tylko bierzesz questy)

Zaczynasz w Bastok u tego gostka co zawsze (strażnik przy bramie). Musisz zapełnić cały pasek rank (Status->Profile), możesz trade’owac kryształy strażnikowi. Jak będziesz mieć pełny to pędzisz do Jeuno potem do Ru’Lude Garden i wkońcu do ambasady Bastok. Gadasz z ambasadorem i oglądasz scenkę. Da Ci on key-item co pozwoli ci się spotkać z Arcyksięciem. Znowu zobaczysz scenkę, po której Arcyksiążę obieca Ci Airship Pass jeśli dostarczysz mu 3 Magicities z twierdz bestii ("beastmanów").

Zanim tam pójdziesz musisz wykonać kilka questów. Wpierw idziesz idziesz do kwatery Tenschondo (mieści się w Upper Jeuno, a dokładnie w Neptune's Spire Inn J-7). Po wejściu do Neptune's Spire w Lower Jeuno na lewo od AH, zobaczysz Tarutaru NPC o imieniu Sutarara, wraz z Ghebi Damomohe za ladą. Sutarara powie ci coś o Tenshodo króre jest “zaraz pod twoim nosem”. The Neptune's Spire okazuje się być kwaterą główną Tenshodo. Aby wejść do środka rozmawiając z Ghebi wybierz trzecią, pustą opcję w menu (tam gdzie sięsprawdza cenę kulek ryżowych). Zapyta czy potrzebujesz Tenshodo Invite czy Application Form. Wybierz to drugie aby rozpocząć quest. Udaj się do Port Bastok I zagadaj do Jabbar’a w Warehouse #2 na przeciw Airship Agency aby otrzymać Application Form, wróć do Ghebi w Neptune's Spire. Zagadaj a otrzymasz Tenshodo trade ring, oraz Tenshodo Invitation. Teraz możesz dopiero wejść do piwnic karczmy, gdzie mieści się tajna, ale fajna kwatera Tenschondo.
_________________

Obrazek

Gadasz tam z :
  • Aldo (da Ci 3 klucze do Beadeaux)
  • Sattal-Mansal (da Ci questa na dostarczenie Quadav Augury Shell, które możesz kupić w AH oraz Quadav Charm co musisz zdobyć w Beadeaux, do którego dostaniesz sie z Pashow Marshland L-10, ale na razie tam NIE IDZIESZ - mapkę zamieszczam tylko po to, żebyś się zorientowała gdzie to jest)


Obrazek

Jak to wykonasz to idziesz do sklepu goblina i gadasz z Muckvix. Po oglądnięciu scenki musisz iść do Upper Jeuno i zagadać Paya Shabya który stoi na pozycji I-8. Potem wracasz do Muckvix i dostajesz key-item Yagudo Torch. Potem gadasz z Baudin w Upper Jeuno, który każe ci przynieść Coeurl Meat (dropuje go każdy Coeurl w Meriphataud Mountains, ale może też kupić na AH). Jeśli mu to dasz, to dostaniesz key-item Davoi Charm.

Ty tyle wstępniaka...mam nadzieję, że skorzystasz ;) Następny etap jest w Castle Oztroja. Jeśli zrobisz powyższe, albo już zrobiłaś to daj znać, przetłumaczę dalszy ciąg... :]

[źródło : wiki.ffxiclopedia.org oraz ffxi-atlas.com]


_________________
Obrazek
RETIRED [UO,SWG,L2,FFXI,FFXIV,WoW,RFO,GW,CoH,DDO,SB,TR,PS,EQ2,MxO,VG,AOC,WAR,DFO,AION,RIFT,LOTRO,SWTOR,EVE]
ATM [PONY CARS GARAGE HOBBY]


Ostatnio edytowano 10 kwi 2006, 12:24 przez Kassei, łącznie edytowano 1 raz
*****

Posty: 2401
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 10 kwi 2006, 07:22 
Cytuj  
Iczka ma już Quadav Augury Shell i Quadav Charm, jak będzie mieć Yagudo Torch to mogę przeprowadzić ją przez Castle Oztroja. Najpierw niech skończy misję na rank 4, bo już tylko 2 gadki jej zostały o ile jeszcze tego nie zrobiła.


_________________
Obrazek

*****

Posty: 2904
Dołączył(a): 19.09.2005
Offline
PostNapisane: 10 kwi 2006, 08:34 
Cytuj  
Opis na wiki.ffxiclopedia.org jest mało precyzyjny. Pominąłeś mały, istotny szczegół. Otóż:

allakhazam napisał(a):
Take the letter the Duke gave you and present it to Aldo of the Tenshodo inside Neptune's Spire in Lower Jeuno. If you are not a member of the Tenshodo you must become one before you can continue this mission.


Czyli aby się dostać do Aldo musisz stać się członkiem Tenshodo wykonując ukryty quest u laski ze sklepu (ostatnia, niewidzialna opcja po zagadaniu) albo kupując na AH zaproszenie. Ja wybrałem pierwszą opcję, gdyż kiedy sam robiłem tą misję nie bylo aktualnie żadnego zaproszenia na AH.


_________________
Obrazek

******

Posty: 3357
Dołączył(a): 16.12.2004
Offline
PostNapisane: 10 kwi 2006, 08:38 
Cytuj  
Gli2duS napisał(a):
Opis na wiki.ffxiclopedia.org jest mało precyzyjny. Pominąłeś mały, istotny szczegół. Otóż:

allakhazam napisał(a):
Take the letter the Duke gave you and present it to Aldo of the Tenshodo inside Neptune's Spire in Lower Jeuno. If you are not a member of the Tenshodo you must become one before you can continue this mission.


Czyli aby się dostać do Aldo musisz stać się członkiem Tenshodo wykonując ukryty quest u laski ze sklepu (ostatnia, niewidzialna opcja po zagadaniu) albo kupując na AH zaproszenie. Ja wybrałem pierwszą opcję, gdyż kiedy sam robiłem tą misję nie bylo aktualnie żadnego zaproszenia na AH.


Kurde ja kupowałem Tenshodo Invite. Ni cholera nie wiem jak ma wyglądać ta ukryta 3 opcja. Kursor ma zjechać o jedno pole niżej i będzie wskazywał puste pole czy jak? Jak ktoś to będzie robił to niech skrina walnie jak to ma wyglądać.

*****

Posty: 2904
Dołączył(a): 19.09.2005
Offline
PostNapisane: 10 kwi 2006, 09:53 
Cytuj  
Krzysiek2099 napisał(a):
Ni cholera nie wiem jak ma wyglądać ta ukryta 3 opcja. Kursor ma zjechać o jedno pole niżej i będzie wskazywał puste pole czy jak?


Dokładnie tak jak mówisz Krzysiek. Zwróć uwagę jak pokaże się menu u laski w sklepie gdzie się sprawdza cenę Rice Balls, że na samym dole jest jeszcze jedno miejsce wolne miejsce.
Opis questu:

Po wejściu do Neptune's Spire w Lower Jeuno na lewo od AH, zobaczysz Tarutaru NPC o imieniu Sutarara, wraz z Ghebi Damomohe za ladą. Sutarara powie ci coś o Tenshodo króre jest “zaraz pod twoim nosem”. The Neptune's Spire okazuje się być kwaterą główną Tenshodo. Aby wejść do środka rozmawiając z Ghebi wybierz trzecią, pustą opcję w menu. Zapyta czy potrzebujesz Tenshodo Invite czy Application Form. Wybierz to drugie aby rozpocząć quest.

Udaj się do Port Bastok I zagadaj do Jabbar’a w Warehouse #2 na przeciw Airship Agency aby otrzymać Application Form, wróć do Ghebi w Neptune's Spire. Zagadaj a otrzymasz Tenshodo trade ring, oraz Tenshodo Invitation. I po sprawie.


_________________
Obrazek

******

Posty: 3357
Dołączył(a): 16.12.2004
Offline
PostNapisane: 10 kwi 2006, 11:02 
Cytuj  
O kurde to coś źle zrobiłem :P Tenshodo Trade Ring? Co to?

*****

Posty: 2904
Dołączył(a): 19.09.2005
Offline
PostNapisane: 10 kwi 2006, 11:05 
Cytuj  
Krzysiek2099 napisał(a):
Tenshodo Trade Ring? Co to?


To znak przynależności do gildii. Nic konkretnego z tego faktu nie wynika poza tym, że możesz wejść do siedziby. Poza tym to Key Item.


_________________
Obrazek

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2223
Dołączył(a): 8.07.2005
Offline
PostNapisane: 10 kwi 2006, 12:24 
Cytuj  
Gli2duS napisał(a):
Krzysiek2099 napisał(a):
Ni cholera nie wiem jak ma wyglądać ta ukryta 3 opcja. Kursor ma zjechać o jedno pole niżej i będzie wskazywał puste pole czy jak?


Dokładnie tak jak mówisz Krzysiek. Zwróć uwagę jak pokaże się menu u laski w sklepie gdzie się sprawdza cenę Rice Balls, że na samym dole jest jeszcze jedno miejsce wolne miejsce.
Opis questu:

Po wejściu do Neptune's Spire w Lower Jeuno na lewo od AH, zobaczysz Tarutaru NPC o imieniu Sutarara, wraz z Ghebi Damomohe za ladą. Sutarara powie ci coś o Tenshodo króre jest “zaraz pod twoim nosem”. The Neptune's Spire okazuje się być kwaterą główną Tenshodo. Aby wejść do środka rozmawiając z Ghebi wybierz trzecią, pustą opcję w menu. Zapyta czy potrzebujesz Tenshodo Invite czy Application Form. Wybierz to drugie aby rozpocząć quest.

Udaj się do Port Bastok I zagadaj do Jabbar’a w Warehouse #2 na przeciw Airship Agency aby otrzymać Application Form, wróć do Ghebi w Neptune's Spire. Zagadaj a otrzymasz Tenshodo trade ring, oraz Tenshodo Invitation. I po sprawie.
Zaktualizowane...może się komuś opis przyda....


_________________
Obrazek
RETIRED [UO,SWG,L2,FFXI,FFXIV,WoW,RFO,GW,CoH,DDO,SB,TR,PS,EQ2,MxO,VG,AOC,WAR,DFO,AION,RIFT,LOTRO,SWTOR,EVE]
ATM [PONY CARS GARAGE HOBBY]

**

Posty: 405
Dołączył(a): 22.10.2005
Offline
PostNapisane: 10 kwi 2006, 13:58 
Cytuj  
Jakby ktoś potrzebował to mam Tenshodo Invite...

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.