mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość

Posty: 36
Dołączył(a): 31.08.2006
Offline
PostNapisane: 31 sie 2006, 12:22 
Cytuj  
Cześć...

Muszę się Wam przyznać - waham się. Gierka stoi na półce, płyta w napędzie... i co dalej? Instalować? No... a jak się kasa skończy i nie będzie jak płacić tych 50 zeta co miech? Co z kumplami z L2? Ze studiami? Pracą...?

Wiem, post wygląda jak zwierzenia małolaty z "Bravo Girl"... Chciałbym usłyszeć Waszą opinię o grze, czy jest warta pakowania w nią tych sześciu stów rocznie? W sumie 5 dych to 10 godzin w jakiejś co droższej kafejce... Ale też jak będzie mało czasu (sesja) to może nie starczać na granie... i wtedy kasa przepada...

I jeszcze mam takie pytanie... jak dużo Polaków gra na Ramuhu? I jaką mam szansę, że pomożecie mi się przemóc i nie zdeaktywować konta po 30 miechach próbnego grania?

****

Posty: 1956
Dołączył(a): 10.02.2004
Offline
PostNapisane: 31 sie 2006, 12:27 
Cytuj  
Nie zaczynaj grać...szkoda czasu i kasy..a polacy na Ramuhu ci nie pomogą .... nawet nie instaluj tego shitu !


_________________
D3: Sukoshi#2931

"We noticed people having fun, this problem has been corrected"

***
Avatar użytkownika

Posty: 874
Dołączył(a): 12.12.2004
Offline
PostNapisane: 31 sie 2006, 12:28 
Cytuj  
Ja uważam że można w to grac łącząć gre ze studiami / praca wiele osób to robi a czy gra warta jest tych 600zł rocznie według mnie tak

na ramuchu gra około 60+ polaków oczywiscie wszyscy nie grają w jednym czasie


_________________
FF XI - Torell , Elvaan - WAR 75 // RNG 75 // NIN 40 *Dead*

FF XIV - Torell Aho , Au'Ra ♂ - WAR 50 // DRG 50

*****

Posty: 2401
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 31 sie 2006, 12:31 
Cytuj  
ta gra jest za trudna dla polaków, zostali tylko ci którym 9234923746928634 odwyk nie pomógł, poza tym nudy i rutyna to najmocniejsze strony tej gry, raz na rok gra robi prezent w postaci sensownego dropa, ale prezenty to i pod choinkę się też czasami dostaje
na ramuhu gra TYLKO garstka ludzi którzy nie grają SOLO wtedy kiedy trzeba i armia ludzi którzy grają wyłącznie dla siebie, jak komuś to pasuje to nie widzę przeszkód żeby być kolejnym solistą


_________________
Obrazek

****

Posty: 1115
Dołączył(a): 27.07.2005
Offline
PostNapisane: 31 sie 2006, 12:33 
Cytuj  
Skoro już kupiłeś i stoi na półce, to zainstaluj i pograj chociaż ten darmowy miesiąc.
Czy warto? Są ludzie, którzy graja kilka lat, byli i tacy, którzy nie wytrzymali... gra jest trudna, a "życie" zaczyna się dopiero po 50 ;) Ludzie, którzy graja nie tylko studiują - pracują też, mają żony/mężów, dzieci. Grę można zawsze zawiesić, to nie problem.
Czy wielu polaków na Ramuhu? Chyba 90% ze wszystkich polaków. Czy warto? WARTO (imo).
Sama jestem noobem, mało widziałam, mało tak naprawdę "pograłam", ale nie zamieniłabym tego roku na nic, a kolejne przede mną.
Nie myśl wiele, Vana'diel czeka ;)


_________________
Obrazek


Posty: 36
Dołączył(a): 31.08.2006
Offline
PostNapisane: 31 sie 2006, 12:33 
Cytuj  
A co z innymi serverami? Na którymś jest więcej rodaków?

Ok, post nieważny. Dzięki za info ;]

*****

Posty: 2401
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 31 sie 2006, 12:35 
Cytuj  
pasterz napisał(a):
A co z innymi serverami? Na którymś jest więcej rodaków?


nie ma znaczenia ilość i jakość polaków na serwerach, 1 chińczyk jest w stanie zepsuć (podejście do gry,klimat) grę na dni/tygodnie
(np. jak ma na bazarku triggera za 10000000 gili którego nigdy nie wykorzysta)


_________________
Obrazek


Ostatnio edytowano 31 sie 2006, 12:36 przez Slayerek, łącznie edytowano 1 raz
****

Posty: 1115
Dołączył(a): 27.07.2005
Offline
PostNapisane: 31 sie 2006, 12:35 
Cytuj  
Na Fairy mamy kilku... chyba z 7 lol w tym 6 na jednym ls'ie lol.


_________________
Obrazek


Posty: 36
Dołączył(a): 31.08.2006
Offline
PostNapisane: 31 sie 2006, 12:37 
Cytuj  
OK, to jak tylko wrócę na miejce mej pracy i nauki (Kraków) to Wam powiem...

A mam jeszcze dwa pytania - pomożecie Mithrze RDM wystartować? Choćby dobrym słowem i ls'em?

****

Posty: 1115
Dołączył(a): 27.07.2005
Offline
PostNapisane: 31 sie 2006, 12:40 
Cytuj  
Manthra.... eh.
Tak czy siak imo startowanie rdm to nie jest dobry pomysł <ja i tak się nie znam, ale...>... Rdm musi kupować sporo scrolli z zaklęciami (dla blm, whm i rdm), co może wykończyć finansowo, a na dzieńdobry kasą grzeszyć nie będziesz...


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 874
Dołączył(a): 12.12.2004
Offline
PostNapisane: 31 sie 2006, 12:42 
Cytuj  
o pomoc na poczatku ciezko , najlepiej gdybys sam wszystko "odkrywał" i pytał się na Lsie no i przeczytał topic dla noobków


_________________
FF XI - Torell , Elvaan - WAR 75 // RNG 75 // NIN 40 *Dead*

FF XIV - Torell Aho , Au'Ra ♂ - WAR 50 // DRG 50

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2291
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 31 sie 2006, 13:23 
Cytuj  
Nie do konca rozumiem ludzi, ktorym zal czterech dych na cos co zapewnia im rozrywke w dowolnym momencie dnia/tygodnia/miesiaca. 40zl to ja w jeden dzien przepijam/przejadam w knajpie (chyba ze trafie do Championsa, brrrr...).

Inna sprawa to tzw. RL - ta gra ci go kompletnie wyzre, zniweluje to spania, jedzenia i srania :] A i z tym spaniem to nie do konca ;) Nie wiem naturalnie tak naprawde jak jest z innymi mmorpg, bo ja jestem FF dedicated, ale z tego co slyszalem to FFXI to jeden z najwiekszych zlodziej czasu (jesli nie najwiekszy) z tego rodzaju gierek. Jesli chcesz cos osiagnac, ale wiesz ze nie bedziesz mial zbyt wiele czasu - moim zdaniem szkoda zaczynac, zwlaszcza ze zeby cos tu osiagnac to naprawde trzeba wspoldzialac z innymi.

Naturalnie dobrym pomyslem jest po prostu pogranie 1. miesiac, skoro jest darmowy to nic nie stracisz :)


_________________
Hana wa Sakuragi,
Hito wa Watashi...


Obrazek


Posty: 36
Dołączył(a): 31.08.2006
Offline
PostNapisane: 31 sie 2006, 13:23 
Cytuj  
Loth, ale ja nie lubię generalnie innych profesji... Może THF, ale znacznie bardziej wolę RDM... A w końcu nie ja jeden zaczynałem od RDM, więc może i mi się uda? :-)

BTW, czym lepiej RDM walczy? Mieczem czy Daggerem? :-)

**
Avatar użytkownika

Posty: 7136
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 31 sie 2006, 13:27 
Cytuj  
Sword prawie, ze do konca

***
Avatar użytkownika

Posty: 874
Dołączył(a): 12.12.2004
Offline
PostNapisane: 31 sie 2006, 13:28 
Cytuj  
rdm nie walczy przynajmniej w party , a tak to miecz the best chyba

RDM w pt to siedzenie z tyłu i castowanie refresh / haste / cure i debuffów na poczatku walki


_________________
FF XI - Torell , Elvaan - WAR 75 // RNG 75 // NIN 40 *Dead*

FF XIV - Torell Aho , Au'Ra ♂ - WAR 50 // DRG 50


Posty: 36
Dołączył(a): 31.08.2006
Offline
PostNapisane: 31 sie 2006, 13:35 
Cytuj  
Hmm... to w czym dobra jest Mithra? (bo rasy nie zmienię :p)

****
Avatar użytkownika

Posty: 1640
Dołączył(a): 11.06.2005
Offline
PostNapisane: 31 sie 2006, 13:42 
Cytuj  
W czym chcesz :D Wbrew temu co niektórzy powiedzą (Simi i Myrta), każdą rasą można grać każdy job. Czasami jest tylko ciut ciężej :) A thf to dłuuuuuugie czekania na pt bądź składanie własnych.


_________________
Obrazek

****

Posty: 1872
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 31 sie 2006, 13:59 
Cytuj  
ja zaczynalam i takjakos sie trzyma tego rdma :P

na niskich lv rdm moze wyciagnac miecz i pobic moba, ale musi pamietac tez o swoich debuffach (para,slow, dia, blablabla).. na pewno od 41ego nie ma co sie bawic w melee, dochodzi refresh i jest wiecej roboty (nawet wczesniej warto przestac sie bawic w bicie mieczem..)
rdm to bardziej mag a nie melee, a magowie tu nie wyciagaja broni, tylko stoja z tylu ^^;;
rdm uzywa sworda do solo, ale dagger tez moze byc, ma taka sama ocene w tym jak sword, czyli B :P

jesli koniecznie chcesz bic sie bronia przez caly czas expa az do 75 (i dalej ;p) to mithra jest dobra do thfa, ze wzgledu na duzy dex i agi, ale tak na serio to nie ma takiej ogromnej roznicy.. wiec wlasciwie mozesz wybierac czym chcesz grac, najwazniejsze jest zeby dobrze grac ;p


_________________
Kalcia (Mithra) - Ramuh [retired]
Kalcia Kitsunetsuki (Miqo'te) - Sargatanas


Posty: 36
Dołączył(a): 31.08.2006
Offline
PostNapisane: 31 sie 2006, 14:01 
Cytuj  
Ja sobie umyśliłem w ogóle RDM/THF albo THF/RDM... Bo mi w sumie taka kombinacja pasuje... albo THF/WHM...

...

Osiołkowi w żłobie dano...

****

Posty: 1059
Dołączył(a): 14.08.2004
Offline
PostNapisane: 31 sie 2006, 14:18 
Cytuj  
lol z taka kombinacja to z miesiac PT bedziesz szukal zreszta i nie do PT THF/NIN to jest standardowa kombinacja do wiekszosci. Pozatym kazda rasa jest dobra do kazdego joba tyle ze jedni potrzebuja drozszy equip ktury balansuje jakas slabosc w danym jobie np. Galka jako melee potrzebuje wiecej acc bo z celnoscia ma kiepsko a taki tarutaru to potrzebuje i acc ale wiecej str zeby zbalansowac niski str... Co do RDM to jak kalcia napisala uzywa sie gluwnie 2ch broni Sworda i daggera i najlepiej capowac obie ale rdm to moze uzywa broni na poczatku gdziesz do 20 lvlu potem juz srednio warto i na koncu gry jak sobie cos soluje wiec nie ma sensu robic RDM jezeli nie lubisz leczyc buffowac debuffowac hastowac refreshowac PT i nukowac od czasu do czasu co prawda problemuw z PT nie ma takim RDM ale dopiero po 40 lvlu wczesniej to szczerze raczej rzadko sie invituje RDM taki job zapchaj dziure jak niema nic lepszego bo BLM i WHM maja zblizone enfeebling magic i tez moga debuffowac... Tak serio to jakby poruwnac koszt scrolli i dobrego equipu dla RDM z kazdym melee jobem i dobrym equipem to rdm wypada bardzo tanio do lvlowania wrecz muglbym napisac ze jeden z tanszych jobuw.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.