mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ] 
Autor Wiadomość
**
Avatar użytkownika

Posty: 7136
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 9 lis 2007, 13:53 
Cytuj  
Pytanie zamawia ktoś dodatek w interact w wiekszej grupie i czy mozna sie podlaczyc? :) Niby jestem w stanie sam sobie bez problemu zamowic, ale tak to zawsze te koszta troche mniejsze sa ;)

Nie pytaac o neta nawet pokemony ;P Dziewczyny sie juz w zasadzie zgodzily tylko musze dopasc wlascicielke (co niestety nie jest takie latwe, kobieta naprawde zadko sie u nas zjawia ^^;) i zalatwic z nia tymczasowe zameldowanie i pozwolenia na zalozenie neta -.- A potem juz z gorki :)

******

Posty: 4799
Dołączył(a): 8.12.2004
Offline
PostNapisane: 9 lis 2007, 14:08 
Cytuj  
Gok co z netem? ;)


_________________
Final Fantasy XI : Zjawcia [Ramuh] RETIRED
Final Fantasy XIV: Chrysalis Skyserpent [Moogle]

****

Posty: 1818
Dołączył(a): 24.04.2005
Offline
PostNapisane: 9 lis 2007, 14:09 
Cytuj  
Duszek napisał(a):
Gok co z netem? ;)


_________________
Warframe,
Planetside 2: Vanu
Final Fantasy XIV: Bogusz Skyserpent [Moogle]

**
Avatar użytkownika

Posty: 7136
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 9 lis 2007, 14:17 
Cytuj  
Silence! I kill you ! :P

****

Posty: 1818
Dołączył(a): 24.04.2005
Offline
PostNapisane: 9 lis 2007, 14:21 
Cytuj  
To wtedy będziemy Cię straszyć aż neta załątwisz :p


_________________
Warframe,
Planetside 2: Vanu
Final Fantasy XIV: Bogusz Skyserpent [Moogle]

******

Posty: 4799
Dołączył(a): 8.12.2004
Offline
PostNapisane: 9 lis 2007, 14:27 
Cytuj  
Gokulo napisał(a):
Silence! I kill you ! :P


/em casts Silena ;)

ta, a moje imie gwarantuje ci prawdziwe koszmary :P


_________________
Final Fantasy XI : Zjawcia [Ramuh] RETIRED
Final Fantasy XIV: Chrysalis Skyserpent [Moogle]

****

Posty: 1842
Dołączył(a): 26.11.2003
Offline
PostNapisane: 9 lis 2007, 15:27 
Cytuj  
Ja już zamówiłem.
Koszta na 2 są niewiele mniejsze, bo za kolejną grę też się płaci za przesyłkę ale trochę mniej. Minus jest taki, że im droższy zakup tym większa szansa na oclenie, więc ja i Huck mimo, że pracujemy w tej samej firmie zamówiliśmy oddzielnie.

Zresztą chyba Opi mówił, że warto brać dodatkowo gift wrapping - wtedy bardzo małe szanse na oclenie.


_________________
Obrazek

**
Avatar użytkownika

Posty: 7136
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 9 lis 2007, 15:50 
Cytuj  
Hmmm tak mowisz. To chyba nie bede zawracal glowy tylko sam sobie zamowie przynajmniej bede mial od razu do siebie :)

****

Posty: 1842
Dołączył(a): 26.11.2003
Offline
PostNapisane: 9 lis 2007, 21:30 
Cytuj  
Tylko nie zapomnij im powiedzieć, żeby wysłali Ci najpierw CD KEYe :)


_________________
Obrazek

**
Avatar użytkownika

Posty: 207
Dołączył(a): 6.01.2006
Offline
PostNapisane: 10 lis 2007, 10:49 
Cytuj  
Że też skomentuję... W sprawie tego neta. Co Ty zakładasz, że potrzebujesz tymczasowego zameldowania i zgody właścicielki? Jeśli się zakłada Neostradę to wymagają jedynie byle jakiej umowy, że wynajmujesz mieszkanie. Zgoda właścicielki na założenie też nie jest ważna. Ponieważ i tak zakładasz na siebie i na Ciebie, a nie na mieszkanie, przychodzą rachunki. Chyba, że Ty gdzieś za granicą mieszkasz O.O; (pojęcia nie ma :P).

******

Posty: 3357
Dołączył(a): 16.12.2004
Offline
PostNapisane: 10 lis 2007, 11:50 
Cytuj  
Tak się podczepię. Czy jak mam dwa konta to muszę kupować dwa dodatki czy mogę mieć jeden i Jasonosa jako guest i będzie działało??

***
Avatar użytkownika

Posty: 779
Dołączył(a): 21.11.2004
Offline
PostNapisane: 10 lis 2007, 12:11 
Cytuj  
dwa

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 10 lis 2007, 12:28 
Cytuj  
Amateru napisał(a):
Że też skomentuję... W sprawie tego neta. Co Ty zakładasz, że potrzebujesz tymczasowego zameldowania i zgody właścicielki? Jeśli się zakłada Neostradę to wymagają jedynie byle jakiej umowy, że wynajmujesz mieszkanie. Zgoda właścicielki na założenie też nie jest ważna. Ponieważ i tak zakładasz na siebie i na Ciebie, a nie na mieszkanie, przychodzą rachunki. Chyba, że Ty gdzieś za granicą mieszkasz O.O; (pojęcia nie ma :P).

Bzdura.
Trzeba mieć zgodę właściciela na pociągnięcie linii. To by było chore (ok jest chore) by bez zgody właściciela wynajmujący dokonywał jakichkolwiek modyfikacji lokalu.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

******

Posty: 4799
Dołączył(a): 8.12.2004
Offline
PostNapisane: 10 lis 2007, 12:33 
Cytuj  
ja zakladalam net w wynajetym mieszkaniu, na podpisanie umowy potrzebowalam tylko umowe z wlascicielem ze wynajmuje to mieszkanie ale musialam miec zgode wlasciciela - dla siebie - ze moge zalozyc linie w mieszkaniu :)
to dlatego Gok potrzebuje zgode wlascicielki, zeby mogli wywiercic dziure w scianie :)


_________________
Final Fantasy XI : Zjawcia [Ramuh] RETIRED
Final Fantasy XIV: Chrysalis Skyserpent [Moogle]

**
Avatar użytkownika

Posty: 207
Dołączył(a): 6.01.2006
Offline
PostNapisane: 10 lis 2007, 15:23 
Cytuj  
Zazwyczaj w domach i mieszkaniach jest linia telefoniczna już pociągnięta i nie trzeba nic ciągnąć.

****

Posty: 1637
Dołączył(a): 28.06.2006
Offline
PostNapisane: 10 lis 2007, 15:48 
Cytuj  
Widze ze musze sie wypowiedziec.

Ama to ze jest linia telefoniczna nic nie znaczy. Moze byc wpiety do slotu ktory nie obsluguje neo, moze byc wpiety do centrali ktora wogole nie ma konfiguracji pod neo.

W kwestii papierow. Najwazniejsza zasada TP trzeba miec "akt wlasnosci do lokalu." Moze to byc klasyczny akt wlasnosci wtedy nic nikogo nie interesuje i sie podpina. Moze to byc tez umowa najmu. Wtedy jezeli nie ma jeszcze podciagnietego kabla wymagane jest pozwolenie wlasciciela. (z mojego info zmiana od niedawna) Malo tego jezeli podpisujesz umowe lojalnosciowa, powinni sprawdzic do kiedy masz umowe najmu. Jezeli jest ona krotsza niz okres lojalki wtedy moga zarzadac kaucji zwrotnej po skonczeniu lojalki (ich zabezpieczenie jakby np w przypadku umowy na dwa lata wlascicielka wywalila cie z mieszkania po roku)

Oni staraja sie w ten sposob zabezpieczyc przed sytuacjami ktora min mnie dane bylo rozwiazywac jakies 2 lata temu. Gosc mial pomieszczenie wyrzucil kobitke z firma bo olala czynsz a ona na stary dowod najmu podpiela mu na zlosc telefon. Teraz smieszna sprawa bo on telefonu nie chce, a na 9393 nie przyjma zlecenia zdjecia linii ani telefonicznie ani pisemnie bo gosc nie jest wlascicielem linii.

****

Posty: 1818
Dołączył(a): 24.04.2005
Offline
PostNapisane: 10 lis 2007, 17:53 
Cytuj  
żeby neo musi być takzwana linia naturalna. czyli kabel bezpośrednio do centali, bez PCM czyli urządzenia zwielokrotniającego sygnał
Jak równierz miesce na karcie w urządzeniu dostępowym :P


_________________
Warframe,
Planetside 2: Vanu
Final Fantasy XIV: Bogusz Skyserpent [Moogle]

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 10 lis 2007, 18:32 
Cytuj  
PCM w miastach już nie ma od kilku lat. Więc to nie problem. Problemem bywają natomiast odległości pomiędzy centralą/węzłami, a abonentem.

Kolejna sprawa każdy węzeł/centrala mają swoje przepustowości. Przy większym obciążeniu starym klientom mieszkającym w bardziej odległych punktach sieć przestaje działać. Takie jednak przypadek dotyczy Simiego >.>

W wypadku Goka potrzeba po prostu zgody właścicielki. Aha - i lojalka traci moc po zmianie miejsca zamieszkania. Przez 2 tygodnie miałem 2 takie przypadki i akurat co do tego TPSA akurat zachowuje się bardzo "ludzko".


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

****

Posty: 1637
Dołączył(a): 28.06.2006
Offline
PostNapisane: 10 lis 2007, 19:07 
Cytuj  
PCM fuuuuj ale ludzie na to miechem rzucali :P

Co do przepustowosci na wezlach masz 100% racji. Do tego dochodzi jeszcze problem na zasadzie im dalej od centrali tym wolniejsze lacze (np dsl 15mb do 1 km od centrali) oraz problem pijanych/niekompetentnych centralowcow.

Nie chodzi tyle o zmiane miejsca zamieszkania tylko zjawisko szumnie nazywane w tp przeniesieniem. Otoz jak juz wszyscy wiedza mozna miec pstn a nie bedzie sie dalo podpiac neo. Tak wiec telefon mozna przenosic do woli i tpsa musi to zrobic co wynika z faktu ze pstn jest usluga powszechna, natomiast neostrada nie jest taka usluga wiec nie maja obowiazku stworzenia mozliwosci technicznych w przypadku ich braku. Co za tym idzie jezeli przeniesienie nie jest mozliwe dochodzi do rozwiazania na korzysc klienta.

Naturalnie pisze na podstawie wiedzy z momentu zanim stamtad odszedlem czyli pol roku temu.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.