mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 78 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość

Posty: 28
Dołączył(a): 2.10.2006
Offline
PostNapisane: 3 paź 2006, 17:02 
Cytuj  
Mimo iż wychowałam się w sumie na MMORPGu (Ragnarok Online ;P) to, po zamówieniu FF XI i wejściu na to forum, opadła mi szczęka DO SAMEJ ziemi.

Tyle skrótów, określeń które NIC mi nie mówią. Poradniki dla noobów, które IMHO i tak są... zbyt zaawansowane... Przejrzałam ponad 20 stron tematów... I główne, co zyskałam, to wielki mętlik w głowie.

Zaznaczam, że nigdy wcześniej nie grał w żadnego FF ... Dlatego nawet nie wiedziałam że gil to jednostka pieniężna. Koszmar, prawda?

Prosiłabym o kilka banalnych wskazówek na początek... Tworzenie postaci od zera, jak to jest z tymi jobami, jaka rasa na początek? (melee raczej)

Pozdrawiam i za kilka dni się zgłoszę (z chłopakiem i kumpelką ;>) po perełkę ^^

Poza tym, mam nadzieję, że zadomowię się tu na stałe... W końcu - ile można grać w RO?

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2223
Dołączył(a): 8.07.2005
Offline
PostNapisane: 3 paź 2006, 17:07 
Cytuj  
Veg napisał(a):
W końcu - ile można grać w RO?
Najlepiej wogóle w to nie grać ;)


_________________
Obrazek
RETIRED [UO,SWG,L2,FFXI,FFXIV,WoW,RFO,GW,CoH,DDO,SB,TR,PS,EQ2,MxO,VG,AOC,WAR,DFO,AION,RIFT,LOTRO,SWTOR,EVE]
ATM [PONY CARS GARAGE HOBBY]

****

Posty: 1956
Dołączył(a): 10.02.2004
Offline
PostNapisane: 3 paź 2006, 17:10 
Cytuj  
/welcome


_________________
D3: Sukoshi#2931

"We noticed people having fun, this problem has been corrected"

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 3 paź 2006, 17:14 
Cytuj  
A gdzie graliście w RO? Bardzo możliwe, że my się znamy ;>


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

****

Posty: 1956
Dołączył(a): 10.02.2004
Offline
PostNapisane: 3 paź 2006, 17:16 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
A gdzie graliście w RO? Bardzo możliwe, że my się znamy ;>


Też grałem w RO, zaraz po zakończeniu Bety.


_________________
D3: Sukoshi#2931

"We noticed people having fun, this problem has been corrected"


Posty: 2
Dołączył(a): 3.10.2006
Offline
PostNapisane: 3 paź 2006, 17:25 
Cytuj  
W RO gramy (ja i Veg) na serwerze KDR.

Gralam w FF VIII i FF IX, ale niewiele moge sie polapac w tym, co jest w tej grze. Wiec dolaczam sie do prosby Vegi: wyjasnijcie nam co nieco na temat tworzenia postaci, jobow, jaka rasa jest najlepsza na poczatek itp.
Z gory dziekuje ^^

******
Avatar użytkownika

Posty: 4439
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 3 paź 2006, 17:28 
Cytuj  
Kazda rasa da sie grac kazdym jobem, a w trakcie gry ludzie zmieniaja ze 3 razy zdanie kim chca zostac jak dorosna :] (pamietajcie ze job waszej postaci mozna sobie dowolnie zmienic w miescie) w zaleznosci od rasy przy kazdym jobie ma sie poprostu inne mocniejsze i slabsze strony wiec grajcie ta rasa w ktorej skorze czujecie sie dobrze i tyle :)

dla poczatkujacych nie polecam tylko hardcorow:
melee / tank - taru :P
mag - galka :P


_________________
FFXIV [Moogle]: Saitou Soulscream

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 3 paź 2006, 17:35 
Cytuj  
Po pierwsze zastanowcie sie kim chcecie byc w grze: kims kto przyjmuje na siebie ciosy przeciwnika, kims kto zadaje duze obrazenia magiczne albo fizyczna czy tez moze wolicie stac z boku, leczac, zdejmujac zle statusy itp

Jak juz bedziecie wiedziec co chcecie robic powiemy wam jaka rasa jest do czego najlepsza.

O wszystkie szczegoly dotyczace gry najprosciej pytac w samej grze na linkshell chacie (najlepiej jak nie ma on-line Zjawci i Myrty ;D :D ).

*

Posty: 108
Dołączył(a): 12.09.2006
Offline
PostNapisane: 3 paź 2006, 17:37 
Cytuj  
A czytałaś to viewtopic.php?t=18958&highlight=poradnik. Może trochę pomoże.

****

Posty: 1956
Dołączył(a): 10.02.2004
Offline
PostNapisane: 3 paź 2006, 17:38 
Cytuj  
mrynar napisał(a):
Po pierwsze zastanowcie sie kim chcecie byc w grze: kims kto przyjmuje na siebie ciosy przeciwnika, kims kto zadaje duze obrazenia magiczne albo fizyczna czy tez moze wolicie stac z boku, leczac, zdejmujac zle statusy itp

Jak juz bedziecie wiedziec co chcecie robic powiemy wam jaka rasa jest do czego najlepsza.

O wszystkie szczegoly dotyczace gry najprosciej pytac w samej grze na linkshell chacie (najlepiej jak nie ma on-line Zjawci i Myrty ;D :D ).


Opi szokująco się rozpisałeś, zazwyczaj jedyne co potrafisz napisać to www.ige.com 8)


_________________
D3: Sukoshi#2931

"We noticed people having fun, this problem has been corrected"


Posty: 28
Dołączył(a): 2.10.2006
Offline
PostNapisane: 3 paź 2006, 17:39 
Cytuj  
Za tankami ogólnie nie przepadam - wolałabym zadawać niezłe fizyczne obrażenia z jednoczesnym dość mocnym obrywaniem ;) ;)

Zastanawiam sie także nad łuczniczką...

Na milion procent nie będę parać się magią ani kapłaństwem - to po prostu nie dla mnie ^^''

Dodam także, że ogromne znaczenie ma dla mnie wygląd postaci - muszę lubić na nia patrzeć, bo inaczej to... ><'' ;)

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 3 paź 2006, 17:40 
Cytuj  
Balrog napisał(a):
Opi szokująco się rozpisałeś, zazwyczaj jedyne co potrafisz napisać to www.ige.com 8)


Zarejestrowanie sie na www.ige.com to nastepna rzecz jaka trzeba zrobic po wyborze postaci. To oczywiste! Musze to dodac do poradnika.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4439
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 3 paź 2006, 17:45 
Cytuj  
Veg napisał(a):
Dodam także, że ogromne znaczenie ma dla mnie wygląd postaci - muszę lubić na nia patrzeć, bo inaczej to... ><'' ;)


Mithra lub ruda humka :] please please please tylko nie elvaanka :P


_________________
FFXIV [Moogle]: Saitou Soulscream

******

Posty: 4799
Dołączył(a): 8.12.2004
Offline
PostNapisane: 3 paź 2006, 17:51 
Cytuj  
mrynar napisał(a):
O wszystkie szczegoly dotyczace gry najprosciej pytac w samej grze na linkshell chacie (najlepiej jak nie ma on-line Zjawci i Myrty ;D :D ).


:evil: :evil: :evil:
/blist Opiekun
:lol: :lol: :lol:

swordsman napisał(a):
Mithra lub ruda humka :] please please please tylko nie elvaanka :P


kolejny kandydat na moja /blist 8)


_________________
Final Fantasy XI : Zjawcia [Ramuh] RETIRED
Final Fantasy XIV: Chrysalis Skyserpent [Moogle]


Ostatnio edytowano 3 paź 2006, 17:54 przez Duszek, łącznie edytowano 1 raz
*****

Posty: 2401
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 3 paź 2006, 17:52 
Cytuj  
proponuję grać hume female
Obrazek


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 3 paź 2006, 17:53 
Cytuj  
Veg napisał(a):
Za tankami ogólnie nie przepadam - wolałabym zadawać niezłe fizyczne obrażenia z jednoczesnym dość mocnym obrywaniem ;) ;)

Zastanawiam sie także nad łuczniczką...



Mocno bije i tez umie oberwac WAR i MNK.

RNG to tez dobry wybor po nadchodzacych patchu.

Melee female nie maja zbyt duzego wyboru: Elvaan, lub ewentualnie slabszy fizycznie Hume.


Posty: 28
Dołączył(a): 2.10.2006
Offline
PostNapisane: 3 paź 2006, 17:53 
Cytuj  
Twarz ma okej... Mozna jej zrobić blond włosy? :PPPPPPPPPPPPPPPP

**

Posty: 446
Dołączył(a): 20.05.2005
Offline
PostNapisane: 3 paź 2006, 17:53 
Cytuj  
Przy tworzeniu postaci wszystkie modele sa bardzo ladnie prezentowane w ruchu wiec bedzie mozna sobie wszystko dokladnie obejrzec i tu nie ma problemu. Moim zdaniem wybiera sie rase ktora sie podoba a nie ktora bedzie 'najlepsza' ;p Lucznik w RO i FFXI to zupelnie inne bajki... tak tylko ostrzegam ;p

****
Avatar użytkownika

Posty: 1996
Dołączył(a): 26.04.2003
Offline
PostNapisane: 3 paź 2006, 17:57 
Cytuj  
Musicie też wziąć pod uwagę czy chcecie grać solo czy nie. W FFXI tylko niektórymi jobami można grać samemu. A reszta się zgadza ;)
Witajcie


_________________
With a solar knife I split the sky
And walk right in between
To search the answers to every "why?"
Where I have seen the unseen.

FFXI Retired

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 3 paź 2006, 18:02 
Cytuj  
Niestety postacie wygladaja troche inaczej przy wyborze postaci (odrobine lepiej IMO) i inaczej w grze.

To oczywiste, ze postac musi sie podobac, ale wbrew temu co mowicie rasa ma spore znaczenie, szczegolnie na poczatku. Potem mozna niwelowac roznice sprzetowo i meritami, ale na poczatku IMO bez sensu sie meczyc grajac np. taru MNKiem czy elvaanem BLMem.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 78 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.