mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
*****

Posty: 2904
Dołączył(a): 19.09.2005
Offline
PostNapisane: 1 gru 2006, 10:18 
Cytuj  
Final Fantasy XIII
Obrazek

Trzynasta część serii rozpoczyna nowy rozdział w historii Final Fantasy. Przygotowywana na konsolę PlayStation 3 (gry powiązane z trzynastką ukażą się na inne konsole) oferuje rewolucyjną grafikę i (przynajmniej tak wynika z trailera) bardzo dużo akcji. Oczywiście prezentowany na targach E3 w 2006 roku zwiastun gry od razu stał się jednym z najbardziej istotnych wydarzeń tej imprezy. A można z niego dowiedzieć się dość wiele. Jeśli uzupełnimy to wypowiedziami Square-Enix to uzyskamy jeszcze lepszy wgląd w to, co szykuje nam trzynastka.

Technicznie

Gra zapowiada prawdziwą ucztę dla oka. Jeśli uwierzymy przedstawicielom producenta, że to co zobaczyliśmy w zwiastunie było renderowane bezpośrednio na silniku gry, to możemy tylko zacierać ręce. Fantastyczna gra świateł na twarzy bohaterki, bardzo spektakularne sceny walki i ciekawie zaprojektowane lokacje. Silnik gry nazywa się White Engine i stworzono go z myślą o PlayStation 3. Sama gra miała pierwotnie powstać na PS2, ale po zaznajomieniu się twórców z mocą PS3 ci od razu przenieśli się na next-gena ze stajni Sony.

Gramy!

Na podstawie trailera i wypowiedzi przedstawicieli Square-Enix dowiedzieć się można, że walki będą prowadzone w czasie rzeczywistym. Cała trzynastka ma wprost zalewać nas akcją. Oby tylko nie odbiło się to na fabule gry, przecież to właśnie ona była zawsze najsilniejszą strona FF. Główna bohaterka zwiastuna posługuje się mieczem, który można zamienić w broń palną (albo na odwrót). Bardzo widowiskowo wygląda wprowadzenie do walki z jednym z bossów (tak przynajmniej to wygląda). Nawet muzyka towarzysząca prezentacji wzbudza pozytywne emocje. Kolejną ciekawostką jest fakt, że pomimo, że FF13 będzie grą offline, to gracze będą mieli możliwość zagrać w grę w sieci. Sam jestem ciekawy na czym będzie to polegać

Ciekawostki

W trailerze jest błąd! Warto zauważyć, że wszystkie napisy w grze były po angielsku. Ale.. Są jeszcze literówki! Jedna - Blizzrad - no chyba że tak właśnie będzie się nazywać ten czar w finalnej wersji.
Krążą także plotki o imieniu głównej bohaterki (przynamniej głównej w trailerze) - Niektórzy twierdzą, że jest to "Lightning". Można się pokusić o stwierdzenie, że to nazwa czaru, tylko że w menu jest też czar o nazwie "Thunder". Imiona postaci często odwoływały się do żywiołów, aczkolwiek nigdy nie po angielsku. Jak będzie w rzeczywistości - pewnie niedługo się dowiemy. Póki co termin wydania jest nieznany. Pozostaje cieszyć się zapowiedziami i czekać na polską premierę dwunastki.

Źródło: www.k-ff.com

Trailer: http://media.ps3.ign.com/media/826/826843/vids_1.html


_________________
Obrazek

****

Posty: 1623
Dołączył(a): 11.10.2006
Offline
PostNapisane: 1 gru 2006, 11:52 
Cytuj  
Mi tam zalatuje squalowym mieczykiem:))) i troszke matrixem:)

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2282
Dołączył(a): 24.10.2004
Offline
PostNapisane: 6 gru 2006, 02:38 
Cytuj  
dopisze cos > moze nikt nie wkladal na forum tego


FABULA NOVA CRYSTALLIS : FINAL FANTASY XIII ( znany juz wszystkim trailer ) + vERSUS AND aGITO ( tylko screeny i szkice , ale ktos sie napracowal > warto obejrzec )

http://www.youtube.com/watch?v=eBHfFtbZAfk


zwroccie uwage na koncowke filmiku > porownajcie i zobaczcie to

FINAL FANTASY THEORY 7,13 part 1

http://www.youtube.com/watch?v=cac8NckI ... ed&search=

FINAL FANTASY THEORY 7,13 part 2

http://www.youtube.com/watch?v=JW2_X4BMB58&NR

to oczywiscie > z przymruzeniem oka :) , ale czy tylko ?

SE zaklinalo sie ze nie bedzie FFVII remake na PS3 ... mozna kase zbic na takim "powrocie " do postaci > historii z 7mki

a moze po prostu SE jest wtorne w tworezeniu postaci , image'u glownych > nowych bohaterow ?

moze za duzo porownian ? oc myslicie ?:)



a to na deser :


http://www.youtube.com/watch?v=pa3nZapf ... ed&search=


_________________
COLD is BACK !

****

Posty: 1623
Dołączył(a): 11.10.2006
Offline
PostNapisane: 6 gru 2006, 08:32 
Cytuj  
Grając w poprzednie części (II,III,V,VII,VIII) zauważyłem, że pojawiają się postaci podobne (dzieci??), a nawet tak samo wyglądające (z czasów SNES to cieżko mówić o wyglądzie) i nazywające się:) wiec to może być nie pierwszy raz;)

*
Avatar użytkownika

Posty: 6736
Dołączył(a): 18.09.2004
Offline
PostNapisane: 6 gru 2006, 09:28 
Cytuj  
@coldee1: SE zaklinało się, że nie będzie remake'u VII, ale o ile się nie mylę, to jakiś czas temu przyznało, że taki remake planuje zrobić (czy źle pamiętam? X.x)

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2291
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 6 gru 2006, 09:45 
Cytuj  
@Kei: Taaa, nie wiem tylko po co :/ Osobiscie mi sie ten pomysl nie podoba. Wolalbym porzadny remake VI na przyklad (bo fabula ta gra ownuje VII).

Imo zadna z czesci nie ustrzeze sie porownan z VII, do takiego porownania jak to ktore Cold zamiescil moznaby uzyc rownie dobrze Celes i Locke'a z VI, Squalla i Rinoe VIII czy Wakke i Lulu z X :] A pewnie i kogos tam z XII :D

Ja mam tylko nadzieje ze gra nie bedzie tak spaprana jak spaprana zostala XII. Ogolnie mi sie specjalnie nowa polityka SE jesli chodzi o FF nie podoba. Kazda czesc ma byc trylogia? WTF? To ja od Finala juz nie wstane ;) Bo jak na jednej czesci spedzam pol roku, to jak sie mam niby wyrobic?


_________________
Hana wa Sakuragi,
Hito wa Watashi...


Obrazek

****

Posty: 1623
Dołączył(a): 11.10.2006
Offline
PostNapisane: 6 gru 2006, 09:50 
Cytuj  
Vejitta mam do Ciebie pytanko odnośnie VI, bo z tego co wiem to w wersji amerykańskiej III czesc i VI to to samo i to sprawdziłem bo sciągnołem obrazki i dokładnie to samo było a nazywało się III i VI (to samo było z II i IV) Jeśli masz obrazek VI tej prawdziwej a nie ze zmienioną nazwą:) to prosiłbym o PW:)

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2291
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 6 gru 2006, 09:58 
Cytuj  
Obrazka nie mam, ale amerykanska III to japonska VI :]

Czy tylko mi sie wydaje ze ukochana Vincenta to lekko przerobiona Lulu? :]

(ale offtopuje)


_________________
Hana wa Sakuragi,
Hito wa Watashi...


Obrazek

****

Posty: 1623
Dołączył(a): 11.10.2006
Offline
PostNapisane: 6 gru 2006, 10:00 
Cytuj  
Czyli jak rozumiem to tak naprawde części IV i VI nie było??? bo to klony II i III.

*
Avatar użytkownika

Posty: 6736
Dołączył(a): 18.09.2004
Offline
PostNapisane: 6 gru 2006, 10:41 
Cytuj  
Japońskie VI to amerykańskie III z powodu tego, że w USA chyba nie wyszły najpierw części I-III, więc numeracja była inna iirc.

******

Posty: 3357
Dołączył(a): 16.12.2004
Offline
PostNapisane: 6 gru 2006, 10:46 
Cytuj  
Keii napisał(a):
Japońskie VI to amerykańskie III z powodu tego, że w USA chyba nie wyszły najpierw części I-III, więc numeracja była inna iirc.


Jakoś tak. Poza Japonią FFy pojawiły się od części 4. Ale Amerykance musiały się wyróżnić i IV jako że wyszła u nich pierwsza to nazwały I. U nas FFy pojawiały się z normalną (japońską) numeracją.

Tak się zastanawiam... jak wyglądały pierwsze FFy u Japsów. Karcianki?

****

Posty: 1623
Dołączył(a): 11.10.2006
Offline
PostNapisane: 6 gru 2006, 11:00 
Cytuj  
I czesc to przygodówka;) 2D coś ala strzelanka;) z tego co kojarze;)
Jak ktoś posiada zestaw tych starych w normalnej numeracji:) to prosiłbym o PW:P przeszedłbym ten których nie udało mi się zdobyć:P
choć V część wymiata:) i ma najtrudniejszego Omege Weapon'a z całej serii:P
na FULL wypasie przeżyłem nawet pare rund;P (wali 5-6 ataków z kazdego żywiołu i fizyczne na runde;P)

*
Avatar użytkownika

Posty: 6736
Dołączył(a): 18.09.2004
Offline
PostNapisane: 6 gru 2006, 11:08 
Cytuj  
Sidgael napisał(a):
Jak ktoś posiada zestaw tych starych w normalnej numeracji:) to prosiłbym o PW:P przeszedłbym ten których nie udało mi się zdobyć

http://www.coolrom.com/romsearch.php - wpisać Final Fantasy, jest do ściągnięcia wszystkie VI. Emulatory znaleźć nietrudno (Snes 9x/Zsnes, do Nesa nie wiem, ale jest tego dużo).

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2291
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 6 gru 2006, 12:00 
Cytuj  
Sidagel napisał(a):
I czesc to przygodówka;) 2D coś ala strzelanka;) z tego co kojarze;)

LOL, FF I i FF II byly do sie blizniaczo podobne i nie mialy nic wspolnego ze strzelanka ;) Pare lat temu wyszedl remake obydwu czesci na platforme, ktorej nazwy za cholere nie moge sobie przypomniec (a szkoda, bo graficznie wyglada naprawde przyzwoicie).

Sidagel napisał(a):
choć V część wymiata:) i ma najtrudniejszego Omege Weapon'a z całej serii:P

Wypasiony SMN, 3 MIMICow i jedziesz :]


_________________
Hana wa Sakuragi,
Hito wa Watashi...


Obrazek

*
Avatar użytkownika

Posty: 6736
Dołączył(a): 18.09.2004
Offline
PostNapisane: 6 gru 2006, 12:01 
Cytuj  
@Veji - WonderSwan Color? :>

**

Posty: 446
Dołączył(a): 20.05.2005
Offline
PostNapisane: 6 gru 2006, 12:07 
Cytuj  
Vej a co takiego jest w FFXII ze zostala 'spaprana'? Gra idealna nie jest ale zeby takie rzeczy gadac :P

**

Posty: 435
Dołączył(a): 26.02.2005
Offline
PostNapisane: 6 gru 2006, 12:16 
Cytuj  
Krzysiek2099 napisał(a):
Keii napisał(a):
Japońskie VI to amerykańskie III z powodu tego, że w USA chyba nie wyszły najpierw części I-III, więc numeracja była inna iirc.


Jakoś tak. Poza Japonią FFy pojawiły się od części 4. Ale Amerykance musiały się wyróżnić i IV jako że wyszła u nich pierwsza to nazwały I. U nas FFy pojawiały się z normalną (japońską) numeracją.

Tak się zastanawiam... jak wyglądały pierwsze FFy u Japsów. Karcianki?


Namieszales Krzychu :)

Ze starymi częściami (na NES/SNES) było tak:
(Japonia / USA)
Final Fantasy / Final Fantasy
Final Fantasy II / --nie wydana--
Final Fantasy III / --nie wydana--
Final Fantasy IV / Final Fantasy II
Final Fantasy V / --nie wydana--
Final Fantasy VI / Final Fantasy III
a dalej już normalnie...

FFI-II-III sa graficznie bardzo podobne (przynajmniej te na NES) ale np. w FFII nie tworzymy druzyny tylko dostajemy indywidualnych bohaterow. Naskrobalem kiedys artykul o starych czesciach FF.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2291
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 6 gru 2006, 12:24 
Cytuj  
Keii napisał(a):
@Veji - WonderSwan Color? :>

Thx :)

Samadam napisał(a):
Vej a co takiego jest w FFXII ze zostala 'spaprana'? Gra idealna nie jest ale zeby takie rzeczy gadac

Od systemu walki, poprzez chara design, po durne farmowanie kasy (jakby w FFXI tego bylo malo). Ogolnie duzo by pisac :) Tak czy inaczej, gdyby gra nie nazywala sie Final Fantasy szybko bym o niej zapomnial^^

@Saed
Trojka roznila sie od I i II na NES. I o ile dobrze pamietam tylko w FF I mielismy do czynienia z 'tworzeniem' postaci.


_________________
Hana wa Sakuragi,
Hito wa Watashi...


Obrazek

****

Posty: 1497
Dołączył(a): 25.11.2003
Offline
PostNapisane: 6 gru 2006, 12:49 
Cytuj  
Samadam napisał(a):
Vej a co takiego jest w FFXII ze zostala 'spaprana'? Gra idealna nie jest ale zeby takie rzeczy gadac :P


FF XII ma super engine, super wyglad, mechanika gry, questy itd.. ale scenariusz slaby na maxa. Mob hunt dal mi 10000% wiecej zabawy niz samo przejscie gry :/


_________________
Obrazek

**

Posty: 446
Dołączył(a): 20.05.2005
Offline
PostNapisane: 6 gru 2006, 13:40 
Cytuj  
No Xav ma racje, w strefie babularnej, zarysu postaci jest plytko, ale gra ma swoj styl i urok -_-; Kasa rzeczywiscie nie jest latwa, ale ja nigdy jej nie farmowalem i ze sklepow praktycznie kupilem co bylo do kupienia, system walki ... jezeli nadal wolisz random encountery to prosze bardzo, Twoj gust :) Widac jednak, ze podczas developingu ekipa przechodzila przez te swoje problemy, niestety.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.