mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ] 
Autor Wiadomość
*****
Avatar użytkownika

Posty: 2282
Dołączył(a): 24.10.2004
Offline
PostNapisane: 21 sty 2007, 01:56 
Cytuj  
...albo nie wiem co !

tytuł posta bardzo "gorący" moze przeczyta to ktos , kto cos wreszcie doradzi . od mojego pobytu w Polsce ( a wlasciwie koncowki ) zaczelo mnie notorycznie wywalac z POLa ...notorycznie to czsem "wcale " przez kilka godzin , a czasem co 5 minut przez 1 hr > az mnie kurwica nie wezmie i nie wylaczam gry

probowalem ( Dzieki pomocy GALA ) znalezc jakies scierwa w kompie .... przeskanowalem SPYBOTEM i ADAWAREM .... NOD mi chodzi non stop + Norton ( juz niestety bez aktualizacji ) i nic ...

potem > pewien ppl z exp party mowi mi ze mial podobne problemy w wakacje > i sciagnal nowe stery do wi--fi .

Sciagnalem , zmienilem ( jakby 1 dzien spokoju ) i chuj ...od nowa

dzis mialem notoryczne " co 5 minut "
juz probowalem dodzwonic sie do PLAYONLINE ale zarowno US jak i EU ma WEEKEND ....

no kur.... juznie mam sily ... jak tak dalej pojdzie pierdolne tym wszystkim i tyle

polaczneie sieciowe mam dobre i stabilne > sygnal wskazuje dobry lub b.dobry

co mnie zastanawia ( a tu zdania sa podzielone ) Menedzer zadan wskazuje mi w procesach POL.exe uzycie nawet dochodzace dco 100% ( najczesciej waha sie od 50-90%)
juz nawet wylaczylem efekty i "pogode" > nie ma roznicy
probowalem tez "bez windy" bez dodatkow ( typu winamp , skype , gg )

i nic

na pewno sa wsrod was tacy , ktorzy znaja sie na sprawach czysto technicznych > wiem , ze to nie to samo co "zobaczyc na wlasne oczy" , ale nic stad ( a Anglii ) nic nie moge zrobic i za bardzo z kim sie dogadac .....


POza tym WTF is POL 2059 i POL 0008 ? nie moge zrozumiec do czego go "pprzypiac " co jest za ten blad odpowiedziale ....

moze mi ktos pomoc ????


_________________
COLD is BACK !

****

Posty: 1623
Dołączył(a): 11.10.2006
Offline
PostNapisane: 21 sty 2007, 03:09 
Cytuj  
pierw to zrob zeby byl 1 program antywirusowy:) bo dwa to przegiecie;) i dzialaja tak ze walcza ze soba + zabijaja procka procesami:P
no i pozbadz sie nortona;) nod sluszny

*

Posty: 108
Dołączył(a): 12.09.2006
Offline
PostNapisane: 21 sty 2007, 03:17 
Cytuj  
Hej Coldee nie wiem czy Ci to jakos pomoże ale pewnie wiecej zrozumiesz bo znasz lepiej ang:
http://www.ffxionline.com/forums/lite/t-61496.html
http://forums.eyesonff.com/showthread.php?p=1438438
http://www.qcdn.org/showthread.php?t=17959.
W tym ostatnim linku ktoś miał podobny problem do Twojego i piszą coś o odblokowaniu portów chyba (niestety link do playonline nie dziala).
Pozdrawiam

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 21 sty 2007, 05:09 
Cytuj  
Stawiam, ze to wina lacza. To, ze mam silny sygnal to nic nie znaczy.
FFXI jest bardzo czuly na niestabilne lacza, gubienie pakietow itp

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2282
Dołączył(a): 24.10.2004
Offline
PostNapisane: 21 sty 2007, 06:21 
Cytuj  
myslalem nad tym Opi , ale przez caly m-c gralem tu bez takich problemow , dopiero jakos teraz

btw housecall wykryl jakiegos trojana > to juz cos

a jesli jednak jest tak jak Opi pisze , to mam pozamiatane az nie zlapie nowego lacza z angielskiego BT + ich-ni chyba net .....

zobacze na dniach

za wszelkie inne / dodatkowe sugestie > i pomoc > pieknie dziekuje


_________________
COLD is BACK !

****
Avatar użytkownika

Posty: 1996
Dołączył(a): 26.04.2003
Offline
PostNapisane: 21 sty 2007, 08:07 
Cytuj  
No ja mu to samo mówiłem - to kwestia łączą ale nie chodzi o siłę sygnału a o jakoś połączenia między providerem a serwerami FF :(


_________________
With a solar knife I split the sky
And walk right in between
To search the answers to every "why?"
Where I have seen the unseen.

FFXI Retired

****

Posty: 1818
Dołączył(a): 24.04.2005
Offline
PostNapisane: 21 sty 2007, 08:58 
Cytuj  
Też tak mi się zrobiło przed moją przerwą od FFa. miałem DC co 25 min


_________________
Warframe,
Planetside 2: Vanu
Final Fantasy XIV: Bogusz Skyserpent [Moogle]

****

Posty: 1872
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 21 sty 2007, 11:23 
Cytuj  
po pierwsze cold, to ty wylacz oba antywiry ;p
ja mam nortona i mialam notoryczne wywalanie z pola co 10min or so... tez nie wiedzialam co sie dzieje, bo siec ok, no problem. na kompie ojca wszystko cacy, tylko mnie wywalalo. okazalo sie ze to norton ktory byl wlaczony... bo jak go wylaczylam (wszystkie funkcje) to gra dziala idealnie (po za tymi restartami serwera NEO).. po prostu powylaczaj funkcje nortona i zobacz wtedy~
dodatkowo, bodaj w instrukcji czy na pudelku FFXII jest napisane ze nalezy wylaczyc wszystkie inne programy dzialajace i kozystajace z internetu, zeby gra dobrze chodzila~


_________________
Kalcia (Mithra) - Ramuh [retired]
Kalcia Kitsunetsuki (Miqo'te) - Sargatanas

****
Avatar użytkownika

Posty: 1996
Dołączył(a): 26.04.2003
Offline
PostNapisane: 21 sty 2007, 11:36 
Cytuj  
Nawet nie wiecie jake głupoty wygadujecie :)
Co ma Antywirus do chodzenia internetu ;D A swoją drogą Cold bo nie pamiętam - ty masz Internet Security z Firewallem czy samego antywira ? Jezeli masz security to sprawdź czy masz włączonego firewalla wndowsowego, gdyż oba naraz potrafią działać cuda. Co do firewalla Kalcia - to nie wina firewalla tylko amatorskiej konfiguracji - bo mi się coś kliknęło np. Firewall jest po to żeby chronił a nie żeby go wyłączać...


_________________
With a solar knife I split the sky
And walk right in between
To search the answers to every "why?"
Where I have seen the unseen.

FFXI Retired

******

Posty: 3357
Dołączył(a): 16.12.2004
Offline
PostNapisane: 21 sty 2007, 11:39 
Cytuj  
Wywal Nortona i sprawdź jak bedzie.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2223
Dołączył(a): 8.07.2005
Offline
PostNapisane: 21 sty 2007, 12:30 
Cytuj  
Mam na jednym kompie Norton Antivirus - nigdy mi nie powodował d/c, na nowszym mam Internet Security i też zero problemów. Nic nie konfigurowałem, mam ustawienia domyślne. Co ma antyvirus do POLa to nie wiem :roll: Fakt czasem grając w FFXI wyskakiwało mi okno, że Norton zablokował jakieś połączenie, ale d/c to nie powodowało...


_________________
Obrazek
RETIRED [UO,SWG,L2,FFXI,FFXIV,WoW,RFO,GW,CoH,DDO,SB,TR,PS,EQ2,MxO,VG,AOC,WAR,DFO,AION,RIFT,LOTRO,SWTOR,EVE]
ATM [PONY CARS GARAGE HOBBY]

******

Posty: 3357
Dołączył(a): 16.12.2004
Offline
PostNapisane: 21 sty 2007, 15:47 
Cytuj  
Ale Coldik ma dwa antyviry na jednym kompie. Antyviry nielubią towarzystwa a Norton chyba najbardziej.

Ale nie upierajmy się przy tym, że to akurat jest problemem. Mimo wszystko Coldik pozbądź się Nortona. NOD jest lepszy (niektórzy twierdzą NOD > reszta ale ja i tak mam Avasta).

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2282
Dołączył(a): 24.10.2004
Offline
PostNapisane: 21 sty 2007, 15:52 
Cytuj  
na tych forach co Bart wyslal to mnie zaciekawilo > tyle ze ten limk juz nie dziala


Sounds like a definite router problem. I know this because I've been having (and recently fixed) the same problem. If you are connected through a router, you need to forward certain ports so that FFXI can access them.

Heres a link that gives you instructions on which ports to allow access to
http://www.playonline.com/ff11us/beginners/win/

If you are unsure of how to accomplish this, call the tech support line of the manufacturer of your router and they should be able to set you up (Thats what I had to do since i'm noob with stuff like that). If problems persist after that then its something else and idk what to tell you :(. In any case, I found this POL Error on my list of errors that seemed to be caused by my router.


_________________
COLD is BACK !

****

Posty: 1872
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 21 sty 2007, 17:37 
Cytuj  
glupot nie gadam :P
tak mialam i dlatego proponuje coldowi zeby to sprawdzil.. ==;
widocznie antywir MOZE wplywac na zrywanie polaczenia, co konczy sie dc co okreslony czas ==;


_________________
Kalcia (Mithra) - Ramuh [retired]
Kalcia Kitsunetsuki (Miqo'te) - Sargatanas

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2282
Dołączył(a): 24.10.2004
Offline
PostNapisane: 21 sty 2007, 18:03 
Cytuj  
Kalcia ..gralem z wylaczona sciana .... tez wywalalo .. juz probowalem , co prawad nie usunalem trwale Norton-a , ale wylaczylem firewall-a ... bez zmian


_________________
COLD is BACK !

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 21 sty 2007, 18:27 
Cytuj  
Masz możliwość wypożyczenia od kogoś karty wifi na usb albo pcmcia? Jak tak to pożycz i sprawdź czy na zewnętrzenej również występować będą takie problemy.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2282
Dołączył(a): 24.10.2004
Offline
PostNapisane: 21 sty 2007, 18:47 
Cytuj  
tutaj raczej nie mam od kogo.... poza tym zastanawia mnie to dlaczego dopiero w 2007 pojawil sie ten problem .... wczesniej nic takiego nie bylo


_________________
COLD is BACK !

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 21 sty 2007, 18:58 
Cytuj  
Obstawiam po prostu na zimny lut albo po prostu zużycie się cholerstwa zwanego wifi. Zdarzyło mi się to w jednym laptopie. Jednak koszt naprawy przekraczał koszt zakupu karty pcmcia więc wybór był jasny...


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.