mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 2 lut 2007, 02:26 
Cytuj  
Jestem w trakcie pisania małego BLM guide w wykonaniu takiego forever nooba jak ja. Doszedłem jednak do momentu, gdzie najzwyczajniej w świecie sam nie mogę zdecydować się co jest najlepsze. I dlatego prosiłbym innych BLM users o porady.

Jestem na lvl 56. W chwili obecnej świetnie się soluje. ~8k xp/h bez EB. Takiego expa nie daje mi żadne party obecnie. Czy dalej też tak to wygląda?

Kwestia druga - sporo słyszałem, ale nigdy nie widziałem w akcji party manaburn. Jak to się ma w praktyce. Potrzebny static czy da się znaleźć chętnych bez godzinnych poszukiwań? Czy manaburn jest skuteczniejszy niż klasyczne party? W jakich przedziałach levelowych?

Do lvl 55 expiłem tylko w klasycznych party - w ciągu dnia zobaczyłem co straciłem (exp), ale myślę, że zyskałem umiejętność gry w grupie, reagowanie na skillchainy i scapowanie lub bycie blisko do capa w magic skills.

Szczególnie cenne będą dla mnie uwagi Simiego, Edwina i innych CC uberBLM.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

*****

Posty: 2401
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 2 lut 2007, 09:59 
Cytuj  
jakie mobki solujesz zdobywając exp 8k/h ? ja niestety nie będę mógł pomóc jeśli chodzi o porady dot. expowania bo nie mam pojęcia gdzie i na czym się expuje teraz na lvlu 55+ na nowych terenach
expowe manaburn jest skuteczne wtedy jak w krótkim czasie da się złożyć party 4-5 blmów + 2-1 refresh z krótkim i bezproblemowym dojściem na spot + nie będzie w czasie 1-2-3 godzin takiej zabawy żadnych wipów, afk, konkurencji itd., teraz pewnie jest prościej bo na nowych terenach dodali tyle miejsc z zonami że nie ma problemu w ucieczce w razie czego
generalnie lepiej expować w party grając blmem obserwować i testować kiedy można jaki nuk użyć w zależności od hate (najlepiej liczyć ile i kto z melee zadał dmg, ile użył voke'ów tank i ile razy się curował i jeśli ilość zadanego meleedmga będzie większa od dmg który ma się zadać nukiem + były minimum 2 voki tanka nie powinno być problemu z pierwszym marnym nukiem, potem albo party zabije samo mobka albo po 30 sekundach można spokojnie nuknąć najsilniejszym nukiem niega, z SC i MB jest trochę inaczej ale też można przesadzić z hate jeśli tank nie miał czasu zebrać swojego hate a nuk był ponadprzeciętny) biorąc poprawki na możliwości tanka i dd melee którzy po wsie mają sporo hate przez 15-30 sekund i jest szansa na bezpiecznego nuka nawet jeśli nie ma SC (na 75 dojdzie zabawa z reset hate tanka w niektórych walkach i trzeba będzie robić coś innego niż w exp party, najlepiej nic albo uciekać albo w krytycznych sytuacjach próbować dobić mobka poświęcając swoje życie), inna sprawa jeszcze w exp party jak ginie tank i trzeba podjąć szybko decyzję czy samemu zanukować mobka czy dd są w stanie sami i leczyć ich
tego w manaburn nie ma bo jest tylko albo podany czas albo random nuke na pulniętym mobku, im wyższy level tym mniej zabawy z podaniem czasu , na 74-75 w ogóle się nie podaje tylko nukuje na max kiedy tylko mobek jest w zasięgu a część graczy i tak restuje i jest afk żeby po nabiciu mp zabić kolejne np. 2 mobki + dochodzi problem ze sleepga, wtedy wszystko zależy od buffów i ewentualnym interrupcie na curaga (ostatnie moje manaburn zakończyło się wipem, było ruchome manaburn i w drodze do kolejnego mobka zaskoczyła nas sleepga i popnął jakiś mobek obok nas który nie oszczędzał -ga)


_________________
Obrazek

*****

Posty: 2668
Dołączył(a): 19.12.2004
Offline
PostNapisane: 2 lut 2007, 10:22 
Cytuj  
powiem tyle: expowanie blma po 55 to pieklo:) musisz sam robic party bo cie nie beda nigdzie zapraszac. teraz melee sa trendy:) ale wyexpowac sie da od 68 mozesz teoretycznie solowac do 75


_________________
Jast v2.0

**

Posty: 430
Dołączył(a): 27.01.2006
Offline
PostNapisane: 2 lut 2007, 12:55 
Cytuj  
Ja na tym lv niesolowałem nigdy dla expa i musze przyznać że niemam pojęcia jakim cudem wyciagasz 8k/h widać młodsze pokolone podciagneło nieźle poprzeczke :)
Gdy konczyłem robić blma juz było po dodtaku i wtedy już cieżko było znaleźc pt, teraz gdy wszyscy wiedzą że w wiekszości wypadków lepiej sprawdza sie TP burn pt w nowych zonach naprawde cięzko jest coś znaleźć (niejest to może hardcore typu szukanie pt bst, pup czy drg ale lekko niejest :) ).
Najlepiej chyba bedzie dobre MB pt składać, na 72-75 już wogóle zwykłego pt niemiałem tylko MB, z meritami to samo - MB onry

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 2 lut 2007, 16:14 
Cytuj  
Jak?
Pso'Xja - Quake + Earth Staff na Goblin's Bat... One shot =]
200-375 expa za sztukę miałem na lvl55, teraz mam 130-300...


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

**

Posty: 389
Dołączył(a): 4.10.2006
Offline
PostNapisane: 2 lut 2007, 17:27 
Cytuj  
[quote="tczewiak"]Jak?
Pso'Xja - Quake + Earth Staff na Goblin's Bat... One shot =]
200-375 expa za sztukę miałem na lvl55, teraz mam 130-300...[/quote


O.o
wooohoooo
dobrze ze zaczelem lvlowac blm 8)
whm przy okazji tyz :P
na wczesniejszych lvlach tez tak mozna dobrze posolowac?jak?gdzie?dlaczego? :P

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 2 lut 2007, 18:14 
Cytuj  
Na wcześniejszych ponoć da się BLM/NIN bawić. Nie próbowałem.
Ale strategia może być następująca:
Utsusemi: Ichi
Bio
Poison
Elemental debuff
Sleep
Utsusemi: Ichi
Nuke
Sleep
Nuke
Nuke
Sleep
Utsusemi: Ichi
Rest
Nuke
Sleep

Jednak nastawiaj się na mobki, które zmiatasz 2-3 nukami najsilniejszymi...


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

****
Avatar użytkownika

Posty: 1996
Dołączył(a): 26.04.2003
Offline
PostNapisane: 2 lut 2007, 18:15 
Cytuj  
Napewno coś uśpisz z dotami na mobie ;D


_________________
With a solar knife I split the sky
And walk right in between
To search the answers to every "why?"
Where I have seen the unseen.

FFXI Retired

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 2 lut 2007, 18:16 
Cytuj  
No fakt... shame on me... maitenance namieszał mi w głowie =P


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

*****

Posty: 2401
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 2 lut 2007, 18:47 
Cytuj  
mi się ostatnio zdarzyło raz pomylić alt8 z ctrl8 czyli thunder3 z choke a potem wiedząc co się dzieje jeszcze straciłem czas na bezsensowny automatyczny sleep, na szczęście /rdm z gravity + bind może oszczędzić tarugłupka, ehhh, człowiek się nigdy nie nauczy grać najprostrzym jobem w tej 'banalnej' grze .......


_________________
Obrazek

*****

Posty: 2668
Dołączył(a): 19.12.2004
Offline
PostNapisane: 5 lut 2007, 21:58 
Cytuj  
"Bio
Poison
Elemental debuff
Sleep "


loooooooooooooooooooooooool

:D:D:DD:D:D:


_________________
Jast v2.0

*****

Posty: 2668
Dołączył(a): 19.12.2004
Offline
PostNapisane: 5 lut 2007, 22:00 
Cytuj  
o Gal byl szybszy :D


_________________
Jast v2.0

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.