mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
****

Posty: 1103
Dołączył(a): 24.02.2005
Offline
PostNapisane: 23 lip 2007, 08:51 
Cytuj  
Jak dla mnie świetlny film pokazujący jak z gier sieciowych, mmorpg zrobiono niezły biznes. Firmy zatrudniające po kilkudziesięciu graczy, których jedynym celem jest robienie golda/gili czy innej wirtualnej waluty (tu na przykładzie WOW). Poza tym biznesy w Second Life czy w Entropia. Jest też trochę o uzależnieniach od gier, twórcach, itd. Ja polecam. Warto.


ŻYCIE W REALU ŚWIATÓW WIRTUALNYCH

(The New Cyberspace Words)
Francja, 2006, 52 min

Francuski dokument opowiada o zjawisku obejmującym coraz większą, obecnie liczoną już w milionach, rzeszę ludzi. Mieszkają oni w różnych zakątkach świata, a łączy ich to, że spędzają średnio 30 godzin tygodniowo przed monitorami swoich komputerów, przenosząc się do świata gier on-line.

Nie jest to jednak rozrywka wyłącznie wirtualna, bowiem świat wykreowany przez twórców gier zawiera jeden bardzo realny element świata rzeczywistego, mianowicie obrót pieniężny. I tak wirtualne wyspy czy posiadłości zmieniają właściciela dopiero w chwili wpłacenia przez nowego nabywcę realnych pieniędzy. Twórcy filmu prezentują sylwetki, starając się uchwycić portret psychologiczny kilku takich graczy, a także pytają jakie są zyski i kto je czerpie, jeśli w grę wchodzą transakcje warte setki tysięcy dolarów.

Nagrałem film kartą tv z cyfry +, jeśli w jakiś sposób łamie regulamin tego forum, wklejając linki z tym materiałem, dajcie znać, lub sami skasujcie temat.

Pliki wrzucone na mediafire.com. 350 MB. Do dzielenia filmu użyłem programu HJ-Split. Tym programem można też pliki połączyć.
Do ściagniecia np. stąd: http://www.searchengines.pl/phpbb203/Dzielenie-plikow-na-mniejsze-czeci-t16902.html

Gdyby coś mogę wrzucić też na rapidshare.com, ale dopiero w domu.


_________________
Tomala - Galka - Monk - Blue Mage - Dancer (??)
Obrazek

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.