mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ] 
Autor Wiadomość

Posty: 6
Dołączył(a): 14.10.2007
Offline
PostNapisane: 14 paź 2007, 12:08 
Cytuj  
Hi

Nie wiem czy mnie jeszcze pamietacie. Gralem swojego czasu warkiem o xywie nefretet. Dotarlem chyba do ok 30 lev. Wlasnie sprzedalem konto WOW i zastanawiam sie czy nie dac FFXI jeszcze jednej szansy.

Co się zmienilo od 2005 roku?

Da się już grac samemu czy nadal trzeba godzinmi czekac na 6 osobowe pty zeby zrobic COKOLWIEK?

Jakies super nowosci?


Dzieki za wszelakie info

*

Posty: 89
Dołączył(a): 18.08.2007
Offline
PostNapisane: 14 paź 2007, 12:24 
Cytuj  
Ja gram jakiś miesiąc i mam 26lvl. Jeśli z party było rzeczywiście tak ciężko to ja myślę, że to się zmieniło :P Na razie tylko raz miałem problem ze znalezieniem drużyny do expienia. W pozostałych przypadkach dostawałem zaproszenie jakieś 5-15min od wywieszenia flagi (ale może po prostu miałem szczęście).
Co do możliwości solowania to się nie wypowiem jak było kiedyś, ale rzeczywiście samemu doświadczenie zdobywa się wolniej, a pewnie większość questów i misji wymaga pracy grupowej. Ja jednak na razie nie miałem problemów a dzięki ludziom z Crazy Chocobos zawsze mogę liczyć na poradę czy pomoc (quest na subjoba zrobiłem w jakieś 30min - dzięki Allbin :D ).
A więc ja zapraszam na Ramuha i do Crazy Chocobos :)


Ostatnio edytowano 14 paź 2007, 12:24 przez Tilandil, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 14 paź 2007, 12:24 
Cytuj  
TEN Nefcio? ^^
No to jeszcze Pucka tylko namówić - wpadaj.
Zmieniło się wiele - gra jest nieco łatwiejsza, doszły nowe joby, gra się nadal w party. Za miesiąc zaś wychodzi nowy dodatek.

IMO warto grać jeśli się lubi fajnalowe klimaty.


kamilus ;)


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania


Posty: 6
Dołączył(a): 14.10.2007
Offline
PostNapisane: 14 paź 2007, 19:12 
Cytuj  
Pucek zostanie raczej w wow :) Co tam slychac kamilus? Nie wiedzialem ze grasz w ffxi :)

Graja jeszcze w CC tacy ludzie jak Stokrotka Zjawcia ?

****

Posty: 1818
Dołączył(a): 24.04.2005
Offline
PostNapisane: 14 paź 2007, 19:45 
Cytuj  
Zjawcia ma przerwe na prace ale gra. wraca w grudniu


_________________
Warframe,
Planetside 2: Vanu
Final Fantasy XIV: Bogusz Skyserpent [Moogle]


Posty: 6
Dołączył(a): 14.10.2007
Offline
PostNapisane: 14 paź 2007, 22:05 
Cytuj  
Zdaje sie ze pogralem :/

Nie pamietam i nie mam nigdzie zapisane POL ID ... da sie to jakos odzyskac ?

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 14 paź 2007, 22:35 
Cytuj  
Jak masz pudełko z numerami rejestracyjnymi to tak... Trwa return home to vana diel campaign.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania


Posty: 6
Dołączył(a): 14.10.2007
Offline
PostNapisane: 14 paź 2007, 22:42 
Cytuj  
Mam cdkeye jesli o to ci chodzi. Nie mam tylko POL ID. Jak to wszystko zalatwic? 1372519 moj gg gdybys byl tak mily :)

****

Posty: 1815
Dołączył(a): 7.01.2005
Offline
PostNapisane: 16 paź 2007, 10:56 
Cytuj  
Tilandil napisał(a):
Ja gram jakiś miesiąc i mam 26lvl. Jeśli z party było rzeczywiście tak ciężko to ja myślę, że to się zmieniło :P Na razie tylko raz miałem problem ze znalezieniem drużyny do expienia. W pozostałych przypadkach dostawałem zaproszenie jakieś 5-15min od wywieszenia flagi (ale może po prostu miałem szczęście).
Co do możliwości solowania to się nie wypowiem jak było kiedyś, ale rzeczywiście samemu doświadczenie zdobywa się wolniej, a pewnie większość questów i misji wymaga pracy grupowej. Ja jednak na razie nie miałem problemów a dzięki ludziom z Crazy Chocobos zawsze mogę liczyć na poradę czy pomoc (quest na subjoba zrobiłem w jakieś 30min - dzięki Allbin :D ).
A więc ja zapraszam na Ramuha i do Crazy Chocobos :)


Skoro masz 26lv to nie powinieneś się wypowiadac o aspektach gry ;P W FFXI ZAWSZE będzie ciężko o PT. Gra jest strasznie mocno na to nastawiona, nie da się inaczej expa zdobyc, chyba, żę jak Huck będziesz raz na tydzień 1k expa ze scrolla robił. Nie zrozumcie mnie źle nie mówię, że gra jest zła ale nakład czasowy jest nieporównywalnie większy niż w innych mmo. Co z tego, że znajdziesz party skoro będzie tam 4 idiotów, jeden normalny gracz i Ty ? ;)


_________________
Obrazek

****

Posty: 1623
Dołączył(a): 11.10.2006
Offline
PostNapisane: 16 paź 2007, 11:30 
Cytuj  
HEHEHE w WoW zrobiłem 60 w 15dni (gameplay) lamerskiego, spokojnego grania :)
W FFXI 67 w 66dni (gameplay). Jest co porównywać ^^

****

Posty: 1815
Dołączył(a): 7.01.2005
Offline
PostNapisane: 16 paź 2007, 12:33 
Cytuj  
Sidagel napisał(a):
HEHEHE w WoW zrobiłem 60 w 15dni (gameplay) lamerskiego, spokojnego grania :)
W FFXI 67 w 66dni (gameplay). Jest co porównywać ^^



Kiedyś nie było ToAU i było trudniej ;P


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 16 paź 2007, 12:42 
Cytuj  
Kiedyś.... SWG było grywalne.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

*

Posty: 89
Dołączył(a): 18.08.2007
Offline
PostNapisane: 16 paź 2007, 13:30 
Cytuj  
Cytuj:
Skoro masz 26lv to nie powinieneś się wypowiadac o aspektach gry

To jaki kto ma level chyba nie wpływa na możliwość wypowiedzenia swojego zdania, prawda? Ja tylko powiedziałem ile zdążyłem się dowiedzieć do tej pory a nie przemądrzam się o nieznanych mi aspektach gry.
Jak nef chce zacząć od nowa to może się mu ta iformacja przydać. W końcu napisał: "Dzieki za wszelakie info" :)

PS. Sorki za offtopic.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 16 paź 2007, 13:50 
Cytuj  
Nef nie chce zaczynać od nowa tylko kontynuować (IMO jest to nieopłacalne, bo lepiej wyszedłby na zakupie nowej wersji z 3 dodatkami w wersji NA).


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania


Posty: 6
Dołączył(a): 14.10.2007
Offline
PostNapisane: 16 paź 2007, 20:11 
Cytuj  
Dlatego wlasnie ucieklem do wowa. Tam jest dobre to, ze mozna sobie grac samemu i leveowac. niestety w ffxi nie jest to mozliwe.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1640
Dołączył(a): 11.06.2005
Offline
PostNapisane: 16 paź 2007, 20:22 
Cytuj  
Dla mnie osobiście to jest zaleta. Gram właśnie w LotRO i długo ten tytuł mnie nie zatrzyma. Dlaczego? Bo granie przez większość czasu samemu jest cholernie nudne. To nie MMO, a aRPG z elementami MMO już bardziej. Właśnie w FFXI najbardziej tęsknię za tym czasem spędzonym w party :D Ech, nauka przekleństw we wszystkich języka świata :D Próby dogadania się z Japończykami co ni pojemaju po angielsku :) Sama przyjemność :D


_________________
Obrazek

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2223
Dołączył(a): 8.07.2005
Offline
PostNapisane: 16 paź 2007, 21:03 
Cytuj  
Erelen napisał(a):
Dla mnie osobiście to jest zaleta. Gram właśnie w LotRO i długo ten tytuł mnie nie zatrzyma. Dlaczego? Bo granie przez większość czasu samemu jest cholernie nudne.
To jest właśnie bolączka tego typu tytułów jak FFXI (choć innych tego typu nie znam - mówiąc bez złośliwości, no może DDO jeszcze się zalicza do takowych), w których gra wymusza na graczu grę grupową i zamyka praktycznie wszelkie furtki do efektywnego solo. Potem dla takiej osoby takie tytuły jak np EVE (chyba największa swoboda z obecnych na rynku gier mmo), L2, LOTRO, WOW czy nawet pardoksalnie UO wydają się nudne i pozbawione community. Mówię to bez żadnej złośliwości. Tak po prostu jest. Osobiście staram się nawet nie wracać myślami do FFXI o którym jakie mam zdanie chyba wie tutaj więszkosć osób, ale ostatnio w EVE miałem dość ciekawą rozmowę na ten temat z byłym graczem finala i on sam wyszedł z takimi wnioskami opierając się na własnych doświadczeniach. Zresztą trochę się też zmieniają czasy. Odchodzi się od mmo w których kluczowym aspektem jest swoboda działania i nie narzucanie niczego z góry - a szkoda :har:


_________________
Obrazek
RETIRED [UO,SWG,L2,FFXI,FFXIV,WoW,RFO,GW,CoH,DDO,SB,TR,PS,EQ2,MxO,VG,AOC,WAR,DFO,AION,RIFT,LOTRO,SWTOR,EVE]
ATM [PONY CARS GARAGE HOBBY]


Ostatnio edytowano 17 paź 2007, 00:01 przez Kassei, łącznie edytowano 1 raz
*****
Avatar użytkownika

Posty: 2291
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 16 paź 2007, 22:27 
Cytuj  
Wszystkie gry daza do 'mmo idealu' - Diablo II ;]


_________________
Hana wa Sakuragi,
Hito wa Watashi...


Obrazek


Posty: 6
Dołączył(a): 14.10.2007
Offline
PostNapisane: 17 paź 2007, 14:24 
Cytuj  
OK. Po 8 godzinach ściagania patcha (haha) widzę, że moja postać nadal istnieje :) Mam SAM 20 - Wiii ! Ciekawe za ile dni FFXI znowu doprowadzi mnie do kompletnej frustracji i pierdzielne nią w kąt !?

*

Posty: 6494
Dołączył(a): 14.10.2002
Offline
PostNapisane: 17 paź 2007, 15:53 
Cytuj  
nef napisał(a):
OK. Po 8 godzinach ściagania patcha (haha) widzę, że moja postać nadal istnieje :) Mam SAM 20 - Wiii ! Ciekawe za ile dni FFXI znowu doprowadzi mnie do kompletnej frustracji i pierdzielne nią w kąt !?


Stawiam na jakieś 2 dni.


_________________
FFXI: Hucksterthief: THF99 / BLU99 / NIN99 | AF3+2 (done!) THF5/5, NIN5/5, BLU5/5 | Merity:670+ | Kannagi: 85
FFXIV: The Huckster: BRD80 i452 | MIN80 / BTN80 / FSH80 | GSM80 / CRP80 / CUL80

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.