mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 14 kwi 2007, 14:05 
Cytuj  
Wczoraj z kumplami przeprowadzilem eliminacje mistrzostw europy piw w grupie A:

Obrazek

Obrazek

Zawody zakonczyly sie pozno w nocy. Oto zwyciezcy:

1. Belvheaven (ale) (Szkocja) - 22 punkty

2. Pilsner (pils) (Czechy) - 20 punktów

3. Grolsch (lager) (Holandia) - 18 punktów

-. San Miguel (pils) (Hiszpania) - 18 punktów

-. Louny (lager) (Czechy) - 18 punktów

Grupa B (maj), grupa C (czerwiec) grupa D (lipiec) grupa E (sierpien). Wielki final we wrzesniu. :D

**

Posty: 446
Dołączył(a): 20.05.2005
Offline
PostNapisane: 14 kwi 2007, 14:15 
Cytuj  
to nie mistrzostwo europy..
mistrzostwo swiata! :D niezle

****

Posty: 1872
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 18 kwi 2007, 21:26 
Cytuj  
desiu, co ty w kurtce po domu?;p

opi, widze ze sie nie znacie, grolsch mimo swej wysokiej pozycji w holandii (piwo z gornej polki) jest obrzydliwe ; ;
pilsner tez jest paskudny ._.
a tego na pierwszym miejscu nie pilam XD
no i gdzie jakies nasze? polskie??


_________________
Kalcia (Mithra) - Ramuh [retired]
Kalcia Kitsunetsuki (Miqo'te) - Sargatanas

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 18 kwi 2007, 21:44 
Cytuj  
polskie to... nie piwo... to napoje piwopodobne, ale z piwem niewiele mają wspólnego...
Nie ma jak to wyroby z wysp =]


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 18 kwi 2007, 23:18 
Cytuj  
Kalcia --> byl zywiec i wypadl nawet niezle: 17 punktow.

Najlepsze piwo robia w belgii!, ale te z wysp tez mi z reguly bardzo smakuja. London Pride z kufla ftw!

Desh --> trzeba bylo sie z wioslem sfotografowac, laski na to leca. :D

****

Posty: 1497
Dołączył(a): 25.11.2003
Offline
PostNapisane: 19 kwi 2007, 10:57 
Cytuj  
Volirion napisał(a):
To zależy kto co lubi, większość ludzi pod piwem u nas rozumie lager'a i trudno się dziwić ^^ Stella Artois najlepszym lagerem jak nic ^^
co do ale to nie wiem czemu, ale Angole zachwycają się Bitterem (rodzaj ale), może komuś faktycznie to smakuje ^^


Stella jest niezla jak na lagera ale z tego browaru numerem jeden jest dla mnie Artois Bock!
Co do bitterow to trzeba sie nauczyc je doceniac. Mi od jakiegos czasu smakuja tylko bittery i tak jak jeszcze rok temu zachwycalem Kozlakiem tak teraz nie chce na niego nawet patrzec.
Tak jak i wam piwka belgijskie i te z wysp duzo bardziej mi pasuja niz nasze, nie wszystkie oczywiscie ale jedna z zalet jest ogromny ich wybor... u nas w zasadzie wszystkie piwa robia tego samego proszku zalanego woda i odstawionego na 20 minut coby sie rozpuscil :)


_________________
Obrazek

****

Posty: 1872
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 19 kwi 2007, 11:03 
Cytuj  
Gokulo napisał(a):
Kal, ja tam widze Żywca, nie wiem jak ty XD


ale mi chodzilo o punktacje i czolowke, co z tego ze bylo pite jak nie zajelo czolowego miejsca?:P
zreszta zywiec nie jest dobry >.>;


_________________
Kalcia (Mithra) - Ramuh [retired]
Kalcia Kitsunetsuki (Miqo'te) - Sargatanas

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 19 kwi 2007, 11:35 
Cytuj  
ksawery napisał(a):
Tak jak i wam piwka belgijskie i te z wysp duzo bardziej mi pasuja niz nasze, nie wszystkie oczywiscie ale jedna z zalet jest ogromny ich wybor... u nas w zasadzie wszystkie piwa robia tego samego proszku zalanego woda i odstawionego na 20 minut coby sie rozpuscil :)


No dokladnie!~Roznorodnosc smakow to podstawa! Chyba bym zwariowal jakbym np. mial pic caly czas Belle-Vue, ale raz na jakis czas jest super, bedac Anglii czy w Belgii naprawde nie da sie pic ciagle tego samego piwa bo kusi gigantyczny wybor.

U nas nie ma specjalnego znaczenia smakowego czy sie pije zywca, okocim, lecha czy tyskie (wiem ze sie odezwa moze fani poszczegolnych marek, ale ich zachwyt danym piwem wynika chyba z cech pozasmakowych). :D Wszystkie smakuja podobnie. Zreszta to jest typowe dla lagerow ktore tak samo sie produkuje u nas, na poludniu Europy czy w Azji.

Rzadko polskie browary produkuja jakies nietypowe piwa, pewnie poprostu gorzej sie sprzedaja.

Lager oczywiscie ma ogromne zalety, zadne piwo nie smakuje tak dobrze na sloneczku, na plazy, ale w domu niezbyt czesto je pije. Generalnie wole wszelkiego rodzaju ciemne piwa od naszych mocnych porterow po ciemne ale czy stouty.

****

Posty: 1623
Dołączył(a): 11.10.2006
Offline
PostNapisane: 19 kwi 2007, 11:43 
Cytuj  
U nas bardzo podobnie smakuje bo tak naprawdę albo GrupaŻywiec albo Kampania Piwowarska;)
Między Żywcem a Lechem jest duża różnica smakowa i chyba człowiek bez kubków smakowych nie widzi różnicy:)

Co do zagranicznych piwek to u nas nie sprzedają się aż tak ( nie ma wszędzie dużego wyboru) ze względu na cenę. Spora część społeczeństwa raczej nie wyda więcej niż 2,40zł. na piwko.

Mi smakuje Fisher i Paulaner

**
Avatar użytkownika

Posty: 7136
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 19 kwi 2007, 13:25 
Cytuj  
Cytuj:
zreszta zywiec nie jest dobry >.>;


No ja juz nie mowilem, czy dobry, czy niedobry, bo zdanie akurat podzielam :)[/quote]

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 17 maja 2007, 20:12 
Cytuj  
Jestem ostatnio mistrzem zakladania OT topicow. :har: Sorry.

Wydzielilem te posty z "kim jestesmy na zywo", bo jutro druga runda eliminacji.

Wrzuce jakies fotki w sobote.

Zawodnicy to:

1. Zlatopramen (Czechy)
2. Specjal (Polska)
3. Peroni (Wlochy)
4. Kilkenny (Irlandia)
5. Obolon Premium (Ukraina)
6. Svyturos (Litwa)
7. Alfa (Grecja)
8. Hens Tooth (Anglia)
9. Croneburg 1664 (Francja)
10. Veltins (Niemcy)
11. Faxe (Dania)
12. jakis Belg

Mozecie typowac zwyciezce. :D

**

Posty: 389
Dołączył(a): 4.10.2006
Offline
PostNapisane: 17 maja 2007, 20:44 
Cytuj  
Cytuj:
Kilkenny

they killed Kenny!~~bastards :D

a nawiasem bardzo mi smakuje to piwo. wiec obstwiam na Kenny'ego


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 17 maja 2007, 21:02 
Cytuj  
Też obstawiam na kilkenach =] Gdzieś Ty to dorwał bo szukam i szukam :D


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2282
Dołączył(a): 24.10.2004
Offline
PostNapisane: 17 maja 2007, 21:39 
Cytuj  
SPecjal Polska ......



Przyblizcie mi sylwetke tego zawodnika , bo malo ( wlasciwie nic ) o nim nie wiem .......


_________________
COLD is BACK !

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2282
Dołączył(a): 24.10.2004
Offline
PostNapisane: 17 maja 2007, 21:42 
Cytuj  
nawiasem mowiac .... my tutaj ) na zadupiu Anglii ) pijemy Stelle ..... Anglicy nie ( i co jest smieszne ) podobno dlatego , ze po wypiciu 3 ,4 wzrasta agresja i po powrocie do domu bija swoje zony/kobiety .....

slyszalem od Angoli :) to nie jest wyssane z palca :)



SORRY za podwojny post ...cos mi sie spiep......o


_________________
COLD is BACK !

****

Posty: 1623
Dołączył(a): 11.10.2006
Offline
PostNapisane: 17 maja 2007, 23:11 
Cytuj  
coldee1 napisał(a):
SPecjal Polska ......



Przyblizcie mi sylwetke tego zawodnika , bo malo ( wlasciwie nic ) o nim nie wiem .......


Produkt regionalny rozprowadzany już też zagranice, należy do GrupyŻywiec.
Od kiedy Browar Elbląski został do niej wciągnięty i rozlewają u nas Warke zszedł na psy. Mam nadzieje, że nikt z pracy tego nie czyta^^

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 18 maja 2007, 00:53 
Cytuj  
Specjal to takie paskudztwo - niegdyś "tanie piwo" obecnie - są już gorsze ;)


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

****

Posty: 1623
Dołączył(a): 11.10.2006
Offline
PostNapisane: 18 maja 2007, 00:59 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
Specjal to takie paskudztwo - niegdyś "tanie piwo" obecnie - są już gorsze ;)

Głupoty piszesz, zgodzę się, że teraz nie jest dobre i dosyć tanie (musi żeby bo konkurencja nie śpi, jako regionalny produkt), ale zanim browar został wpięty w GŻ nie był tani i był smaczny.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 18 maja 2007, 01:02 
Cytuj  
Ja pamiętam, że w czasach mojego "dzieciństwa" Specjal to były popłuczyny po EB. Nijak miało się to do Żywca czy Lecha albo ś.p. Gdańskiego.
No i Specjal wówczas był jednym z najtańszych piw. Dopiero później w "hipermarketach" pojawiły się jakieś parodie piwa za 1zł...


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

****

Posty: 1623
Dołączył(a): 11.10.2006
Offline
PostNapisane: 18 maja 2007, 01:12 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
Ja pamiętam, że w czasach mojego "dzieciństwa" Specjal to były popłuczyny po EB. Nijak miało się to do Żywca czy Lecha albo ś.p. Gdańskiego.
No i Specjal wówczas był jednym z najtańszych piw. Dopiero później w "hipermarketach" pojawiły się jakieś parodie piwa za 1zł...


W 1991 roku powstało piwo EB i wtedy już specjal został zniszczony. (powstało Elbrewery) wcześniej nie było piwa EB tylko oryginalny Specjal i nie taki tani:) widzę mało wiesz, albo strasznie młody jesteś ^^
"Inwestycja została zakończona w 1964 roku. Produkowano kilka gatunków piwa mi. Zdrój, Extra, Specjal, Angielski Zdrój, Marcowe, Jasne Pełne."
to są oryginalne piwka z tego browaru zanim zostało to wszystko zmieszane z bagnem:) i wprowadzono jakieś komercyjne shity.

a receptura pochodzi z:
"Tradycja warzenia piwa w Elblągu i okolicach sięga XIV wieku. W 1309 roku mistrz krzyżacki Zygfryd von Leuchtwangen wydał elbląskim mieszczanom pierwszy przywilej warzenia piwa. Pierwsze bractwo browarników powstało w 1336 roku. Należało do niego 159 rzemieślników piwowarów. Elblążanie swoje prawa do warzenia piwa opierali nie tylko na pierwszym przywileju krzyżackim, lecz w latach późniejszych przede wszystkim na przywilejach Zygmunta Starego z 1526 roku i Zygmunta Augusta z roku 1566. "

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.