mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
*****
Avatar użytkownika

Posty: 2282
Dołączył(a): 24.10.2004
Offline
PostNapisane: 12 mar 2010, 17:18 
Cytuj  
http://www.youtube.com/watch?v=vCj9hbnG ... _embedded#

troche minelo od ogloszenia "nowinek" przez SE . wyszlo FFXIII , "niektórzy" dostali beta invite do FFXIV ....ale wciaz ludzie siedza przy 11tce

na spokojnie - wypowiedzcie sie , co myslicie ? czy bedzie dobrze ? czy bedzie to swiezy powiew w starej grze? czy to "ostatni gwóźdź do trumny z FFXI" ? .... piszcie :)


_________________
COLD is BACK !

*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 12 mar 2010, 17:34 
Cytuj  
IMHO to jest pożegnanie z FF Online .
Zostanie mało graczy, nie chcą kasować tytułu narazie, więc dają coś co umozliwi realizację end game task przy mniejszej grupie graczy.
Dodatkowo, ogłoszenie zmian spowoduje zatrzymanie ludzi na jakiś czas wjeszcze z subskrybcja w FFXI.
Trik marketingowy. Pewnie na zasadzie - dajcie coś co moze zatrzymać ludzi w grze, cos co sprawi że nawet małe grupki będą się dobrze bawić.
Gra praktycznie nie jest rozwijana, ciekawy jestem jak wygląda obsługa produktu od strony developerskiej ...

******

Posty: 3739
Dołączył(a): 27.02.2004
Offline
PostNapisane: 12 mar 2010, 17:35 
Cytuj  
Wydaje się, że SE planuje wprowadzić w życie chyba wszystkie rzeczy o które użytkownicy prosili przez lata funkcjonowania FFXI na rynku.
Podniesienie level cap do 99 (w trzech kolejnych update'ach, stopniowo) zdecydowanie wprowadzi duże zamieszanie- dla jednych będzie to dramat bo ich joby nie będą już scapowane i sprzęt nie będzie już uber madafakin cool jak przez ostatnie kilka lat a dla innych zacznie się zabawa w eksperymentowanie z nowymi możliwościami jakie dadzą nam podniesione suby czy mainy.

Ja należę do tej drugiej grupy, nudziło mnie już od dłuższego czasu finalowanie bez większego celu (bo ubieranie BLMa to marny cel tak naprawdę) ale nie miałem potrzeby sprzedawać konta czy zawieszać bo ktoś musi prowadzić salvage :] Nowe skille, nowe WSy, lepsze suby z większym spektrum możliwości, nowe merity, nowy sprzęt, upgrade rare exów w tym relików, nowy party-only battlefield, perspektywa, że AV będzie farm-mobem, nowe HNMy do rozgryzienia. Jak dla mnie to wystarczy aby pograć jeszcze z rok.


_________________
"The tendency to whining and complaining may be taken as the surest sign symptom of little souls and inferior intellects."
Francis Jeffrey

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2282
Dołączył(a): 24.10.2004
Offline
PostNapisane: 12 mar 2010, 17:42 
Cytuj  
gra umiera od dawna ...... i nie moze do konca pasc :) ( czego ja + kilka-nascie osob jeszcze - jestesmy zywym dowodem )

Jednak chodzilo mi o to jaki wplyw moze miec 99 ... na endgame equip / grind exp etc,etc.....


daje sie zaobserwowac zudzenie - nawet merit party ( co zwykle bylo ultra szybkim expem ) .... z lezka w oku wspominam hardkor exp :p w Lufaise Meadows / Mis. Coast - ktorymi to zonami bylismy zachwyceni ..,..

dla mnie powstawanie nowych zon powinno byc na rowni / z "udoskonalaniem/poprawianiem" starych - via Bibiki Bay np :)

Zobaczcie na wykonanie/wyglad Bibiki a jakichs SHITowatych Caedavra-podobnych zon ..... a czy ktos expi na Bibiki ?:) wystarczy proste

/sea all .... stare zonki :) ... i wszystko juz wiemy


_________________
COLD is BACK !

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2282
Dołączył(a): 24.10.2004
Offline
PostNapisane: 12 mar 2010, 17:48 
Cytuj  
no niby tak Rha .... ale nie zdobedziesz nowego equipu na 99 lvl SOLO !

Bedziesz niestety potrzebowal WCIAZ pixies .... jako HNMKillera . Jestem pewny ze SE "ulatwi " zabicie np. AV czy PW ... ale wprowadzi kolejnego Pojebanego HNM a ktory dropnie np. HQ GAitersy ( jakkolwiek by sie nazywaly :p i ile by + Mov speed mialy wzgledem Tiamatowych ) .....

Ostatnio wiele czasu spedzam "relaksujac" sie w zonach w ktorych jest kilka osob albo NAWET 0 ! :) i o ktorych niektorzy nawet nie slyszeli ( np. PHANAUET CHANNEL :) ) ... mozna tak wymieniac dalej ... i dalej

owszem - ucieszyla mnie wiadomosc ze SE "wciaz" cos robi z 11tka ( w koncu to maszynka do robienia kasy ... wciaz :) ) ale ... czy zmiany musza grzebac to co kiedys wymyslono ... i czego nie wykorzystano w pelni ?


_________________
COLD is BACK !

****

Posty: 1872
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 12 mar 2010, 20:29 
Cytuj  
Ja jestem zla, ze podniesli cap, mam co robic, mam cel, a oni mi chca jeszcze cos dowalic.
Rozpieprzaja wszystko.

I tak moj madafakinc uber cool equip nie bedzie juz taki :<

Po za tym, mysle, ze oni licza na to, ze ludzie nie przeniosa sie do FFXIV, tylko beda probowac w dwie gry naraz, wlasnie dlatego, bo podnosza capa.
Z tym ze fizycznie bedzie to malo prawdopodobne.


_________________
Kalcia (Mithra) - Ramuh [retired]
Kalcia Kitsunetsuki (Miqo'te) - Sargatanas

*

Posty: 6494
Dołączył(a): 14.10.2002
Offline
PostNapisane: 12 mar 2010, 20:58 
Cytuj  
Devsi mówią, że przez ten nowy system Mooglowy uber sprzęt pozostanie uber sprzętem - będzie się robic jego "upgrade'y".


_________________
FFXI: Hucksterthief: THF99 / BLU99 / NIN99 | AF3+2 (done!) THF5/5, NIN5/5, BLU5/5 | Merity:670+ | Kannagi: 85
FFXIV: The Huckster: BRD80 i452 | MIN80 / BTN80 / FSH80 | GSM80 / CRP80 / CUL80

****

Posty: 1842
Dołączył(a): 26.11.2003
Offline
PostNapisane: 13 mar 2010, 12:17 
Cytuj  
Mi się wydaje, że SE robi ostatni rzut fajnych rzeczy na FF11 - celem jest zatrzymanie graczy do premiery FF14 i żeby taki Huckster reaktywował konto. :)


_________________
Obrazek

*****

Posty: 2668
Dołączył(a): 19.12.2004
Offline
PostNapisane: 13 mar 2010, 23:37 
Cytuj  
Jak tylko sie oderwe od bad company 2 to pewnie zajrze do ff popatrzyc co sie pozmieniało. btw jakby ktos grał w BC2 moje tagi PC: Jast, PS3: Jast1983


_________________
Jast v2.0

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2291
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 14 mar 2010, 11:01 
Cytuj  
Dla mnie cała ta operacja zwiększenia cap do 99 jest zupełnie niezrozumiała.

Pomysł jest pewnie i dobry, ale wprowadzony o co najmniej 2 lata za późno. Nie kupuje tłumaczenia, że SE w końcu posłuchało requestów graczy. Cały ten zabieg nie ma większego sensu, tym bardziej, że samo SE jednocześnie wywraca do góry nogami cały mechanizm gry, a z drugiej samo gre zabija wypuszczając następce. Nic nie zmieni faktu, że po wyjściu FFXIV serwery FFXI w lwiej części opustoszeją.


_________________
Hana wa Sakuragi,
Hito wa Watashi...


Obrazek

****

Posty: 1842
Dołączył(a): 26.11.2003
Offline
PostNapisane: 14 mar 2010, 12:23 
Cytuj  
No jakby 2 lata temu zwiekszyli lewel cap i dali nowe summony to pewnie do dzisiaj bym grał w finala :P

Ale nie zwiekszyli capa, 2 lata obiecywali summony - wkradł się marazm. Zauważyłem u mnie standardowy syndrom: znudzenie grą, próba odświeżenia, lewelowanie BRD, ostatni mega zryw i zrobienie barda do 75, parę merit party... okazało się, że w sumie nic nowego... i quit.

Teraz te osoby co grają w ff11 będą miały 9 miesięcy super zabawy, a potem większość jump do ff14. Więc moim zdaniem zabieg SE mimo iz spóźniony to dobry.


_________________
Obrazek

****

Posty: 1034
Dołączył(a): 20.09.2004
Offline
PostNapisane: 14 mar 2010, 12:34 
Cytuj  
Zwiekszenie lvl cap jest moim zdaniem bardzo dobrym pomyslem ale nadciaga zdecydowanie za pozno. Ostatni etap zwiekszenia lvl cap jest chyba przewidziany na koniec 2010 -

http://www.playonline.com/ff11us/event/vanafes2010/

wtedy juz kazdy bedzie gral na dobre w FFXIV no chyba ze premiere przeciagna tak dlugo jak sie da...
Dodaja Abyssea aby moze bylo zbierac nowe armory - tylko komu sie chce?? Mnie najbardziej cieszy zniesienie lvl cap na strefy CoP - przewidziane na czerwiec - wreszcie bedzie mozna wysolowac te kretynskie misje lub czesc z nich.
SE zdecydowalo sie na krok o ktory bym ich nigdy nie posadzil. To co nadchodzi wprowadzi ogromny chaos - WHM z Convert?!, PUP z Chi Blastem?? Kombinacji jest mnostwo - jedno jest pewne na sam koniec zywota FFXI przyciagnie wielu ciekawskich ktorzy beda chcieli po raz ostatni poeksperymentowac sobie nieco z jobami, solowaniem wielu ?malo solowalnych? mobow i wielu innych takich rzeczy ktore kiedys byly nieosiagalne.
A co tam trzeba luknac do FFXI i sprawdzic co nowego...


_________________
Obrazek

*****

Posty: 2401
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 14 mar 2010, 12:52 
Cytuj  
Gdyby SE poważnie potraktowało cap 99 to na pewno da jakiś sprzęt dla WSZYSTKICH jobów na levele 98 i 99 ,jakieś eventy/walki typu ksnm na lvl 99, dodatkowe dropy na lvl 99 ze standardowych i niestandardowych HNMów, dodatkowe dropy z dynamisów/limbusów itd.itd.itd.
Nie chodzi mi o sprzęt który zbiera się latami ani o beznadziejny sprzęt który jest gorszy od tego który się ma od lat :) .

Nie namawiam nikogo ale zamiast wydawać pieniądze co miesiąc na ffxi czekając na ffxiv można kupić za to X WYBITNYCH innych gier i pograć w coś innego. Klimat ffxi jest każdemu znany (nie zmieni go żaden dodatek, upgrade, event, sprzęt, czy miliard gili), klimaty innych gier przez ffxi jest poza zasięgiem wielu graczy :( .


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 14 mar 2010, 14:56 
Cytuj  
Pomysl jest bardzo dobry. Nie robiac tego SE za nic sciagneloby mnie do gry, a tak jeszcze troche im zaplace abonamentu.

W sumie to jedyny sensowny sposob na odswiezenie gry, wywrocenie jej do gory nogami.

Kolejna sprawa to FFXIV, ktore moze byc zbyt casual zgodnie z trendami w branzy i HC graczom moze znudzic sie po paru miesiacach. Dzieki podniesieniu lvlcapu w FFXI beda mieli gdzie wrocic i dalej grindowac swoje 15 jobow.

******

Posty: 3357
Dołączył(a): 16.12.2004
Offline
PostNapisane: 14 mar 2010, 16:25 
Cytuj  
Dla mnie kibel. Gram teraz w Aion i podoba mi się to, że jak nie chce mi się robić masowego mordu dla expa to mogę sobie robić questy i z nich czerpać exp. A jest on często wystarczający by wbijać się na kolejne levele (3/4 expa jakiego zdobyłem to głównie questy i instancje - na exp party byłem dosłownie RAZ). Jakbym miał teraz expić znów do 99 siedząc godzinami w jednej zonie to bym się chyba obrzygał. Niema mowy o reaktywacji.

****

Posty: 1815
Dołączył(a): 7.01.2005
Offline
PostNapisane: 15 mar 2010, 11:32 
Cytuj  
Znowu grind ;] yhyhy, grind, grind, grind ;]
Mam nadzieję, że w ff14 będzie można chociaż trochę lvlować questami.

Moim zdaniem SE po prostu musiało coś wprowadzić do tej nudnej gry bo inaczej ludzie by się wypalili już kompletnie. Dobrze, że jest 99, będziecie dalej grać ;P A ja będę sobie czekał na 14 i pykał w 13 i sc2 ;]

Pom, pom, pom ;P

Lesiu pałko co się nie odzywasz na tym gg nigdy, przenigdy, never ?


_________________
Obrazek

*****

Posty: 2904
Dołączył(a): 19.09.2005
Offline
PostNapisane: 16 mar 2010, 21:59 
Cytuj  
wow. z początku myślałem, że to pomysł do FF14.

lvl99 w FF11 lol. ciekawe co zrobią z HNMami. czy taki lv99 będzie w stanie zsolować Aspida? :P

swoją drogą wygląda to na kolejne nudne 24 mozlolnie zdobywane levele.

no chyba,że nie jestem w temacie i stanie godzinami w poszukiwaniu party jest już historią :P

pozdro z WoWa. u nas też niedługo podnoszą cap do 85 :)

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 16 mar 2010, 22:06 
Cytuj  
Gli2duS napisał(a):
no chyba,że nie jestem w temacie i stanie godzinami w poszukiwaniu party jest już historią

SMN burn ;) 10-75 robi się w 2 dni :P

Cytuj:
pozdro z WoWa. u nas też niedługo podnoszą cap do 85 :)

Ja rozumiem rzucić FF11 i szukać czegoś lepszego. Ale wow? Fail. Przecież tam nie ma nic ciekawego - craft z dupy, questy nudne jak flaki z olejem, grafika okropna.
Chodź do DFO lub Aiona - przynajmniej jakieś pvp jest dla odmiany i craft w miarę atrakcyjny (w Aionie gorszy niż w ff, w DFO lepszy się wydaje być).


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

****

Posty: 1815
Dołączył(a): 7.01.2005
Offline
PostNapisane: 17 mar 2010, 07:41 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
Gli2duS napisał(a):
no chyba,że nie jestem w temacie i stanie godzinami w poszukiwaniu party jest już historią

SMN burn ;) 10-75 robi się w 2 dni :P

Cytuj:
pozdro z WoWa. u nas też niedługo podnoszą cap do 85 :)

Ja rozumiem rzucić FF11 i szukać czegoś lepszego. Ale wow? Fail. Przecież tam nie ma nic ciekawego - craft z dupy, questy nudne jak flaki z olejem, grafika okropna.
Chodź do DFO lub Aiona - przynajmniej jakieś pvp jest dla odmiany i craft w miarę atrakcyjny (w Aionie gorszy niż w ff, w DFO lepszy się wydaje być).


Aion to mega klon wowa ;/ Nie wiem jak można w to grać, bleh.
10-75 w 2 dni ?
Nice, kiedyś się robiło 3 miesiące ;]


_________________
Obrazek

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2282
Dołączył(a): 24.10.2004
Offline
PostNapisane: 17 mar 2010, 08:12 
Cytuj  
teraz "elitA" wybiera kto moze robic smn burn a kto nie ........


_________________
COLD is BACK !

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.