mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość

Posty: 7
Dołączył(a): 31.03.2004
Offline
PostNapisane: 31 mar 2004, 09:42 
Cytuj  
Nie wiedzialem gdzie umiescic ten topic i wybor padl na FFXI. Nigdy nie gralem w MMORPG i chcialbym wybrac jeden tytul-waszym zadaniem najlepszy dla mnie.
Moje preferencje to:
- mozliwosc gry solo i w PT
- ciekawy crafting
- interesujace questy
- dobra grafa
- zero lagow
- preferowany klimat fantasy
- ciekawe walgi (nie interesuje mnie typowy hack&slash)

Czy cos mozecie polecic co juz jest na rynku, czy czekac na jakies nowe tytuly ktore sie niedlugo ukaza??

Dzieki za info:))

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 31 mar 2004, 09:50 
Cytuj  
- mozliwosc gry solo i w PT - TAK, z tym, że solo na wyższych levelach dla masochistów, ale co kto lubi
- ciekawy crafting - TAK
- interesujace questy - TAK, przynajmniej jest ich dużo, do niektórych są fajne przerywniki filmowe
- dobra grafa - TAK, dobra to dobre określenie
- zero lagow - system antylagowy działa super, mi nawet trochę on przeszkadza
- preferowany klimat fantasy - TAK
- ciekawe walgi (nie interesuje mnie typowy hack&slash) - TAK, rankeie na wyższych levelach są naprawdę pokazowe


Posty: 7
Dołączył(a): 31.03.2004
Offline
PostNapisane: 31 mar 2004, 09:59 
Cytuj  
Tylko czy polecalbys FFXI jako 1 MMORPG? staralem sie troche rozeznac i z tego co wiem to granie solo na lvl pow. 20 jest bezsensu (a czekanie na PT kilka godzin tez potrafi byc nuzace), gra troche nudnawa w pozniejszym okresie ze wzgledu na konicznosc dluuugiego farmingu - notoryczny brak kasy, lub czekania na NM (wyprzedzic japonczykow - bardzo trudno). Oczywiscie to sa opinie ktore wyczytalem na innych forach i prosilbym o potwierdzenie. A moze sa jakies inne nie konajace RPG na rynku ktore sa godne polecenia -(DAoC)?????

A moze City of Heroes lub Lineage2? Czy ktos slyszal o tych grze? Realese - 28.04.04. co prawda COH to nie klimat fantasy, ale liczy sie grywalnosc:)



<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: Koralgol dnia 2004-03-31 11:04 ]</font>

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 31 mar 2004, 10:10 
Cytuj  
Heh, nie mam pojęcia czy gra nadaje się na pierwszy mmorpg.
Z jednej strony jest prosta - nie da się zepsuć postaci, jest mało itemów.
Z drugiej strony rozbudowana - wątek RPG to potęga w tej grze.
Z trzeciej strony upierdliwa - sterowanie i system antylagowy :/
Z czwartej strony nużąca i wkurzająca - campowanie itemów (ale tak jest w większości mmoRPG) - chociaż japońce zdecydywanie przeginają pałę.

Co do kasy to faktycznie z samego tuczenia mobów da się wyżyć do 15lvl, potem niestety trzeba zarabiać bardziej komercyjnymi metodami: fishing, mining, crafting??? :wink:, gardening, itp.

Mimo wszystko moim zdaniem nadaje się na pierwszego mmo, ale słyszałem też zdania, że absolutnie nie.
W Daoc nie grałem i nie zagram bo mało jest tam nowych ludzi, 95% to wyjadacze co grają co najmniej od kilku miesięcy lub nawet od lat.

*

Posty: 6494
Dołączył(a): 14.10.2002
Offline
PostNapisane: 31 mar 2004, 10:14 
Cytuj  
Moje preferencje to:
Cytuj:
- mozliwosc gry solo i w PT

Solo tak - ale do 14-15 levelu, później już gra solo jest praktycznie niemożliwa (chyba że jesteś masochistą). Możliwe później solowanie (od lvl30) jak zmienisz sobie joba na Beastmastera (to jedyny job przy którym możesz solować, bo część roboty wykonują za ciebie przeciwnicy, nad którymi przez jakiś czas masz kontrolę)
Cytuj:
- ciekawy crafting

W tym FF XI jest naprawdę dobry - masz do dyspozycji: Clothcraft, Leathercraft, Woorworking, Bonecraft, Smithing, Goldsmithing, Alchemy, Cooking

I około 1500-2000 rzeczy do robienia :smile:
Cytuj:
- interesujace questy

To mocna strona FF. Jedyny MMORPG w który grałem (oprócz EnB), gdzie warstwa RPG jest ściśle powiązana z tym co robisz. Cut scenki, zdobywanie ranków, robienie questów - to wszystko daje super klimat

Cytuj:
- dobra grafa

Grafa jest typowo "Finalowa" czyli "jak oni to zrobili". Nie jest może DOKŁADNA - jak na przykład w EVE Online - ale jest bardzo ...hmm...plastyczna :smile:

Cytuj:
- zero lagow

Jest OK. Naprawdę.

Cytuj:
- preferowany klimat fantasy

Z tym też OK :smile:

Cytuj:
- ciekawe walgi (nie interesuje mnie typowy hack&slash)

Oj - tutaj każda klasa ma swoje sposoby na walkę, naprawdę. I im dalej w "las" tym bardziej widowiskowe i ciekawe walki.


_________________
FFXI: Hucksterthief: THF99 / BLU99 / NIN99 | AF3+2 (done!) THF5/5, NIN5/5, BLU5/5 | Merity:670+ | Kannagi: 85
FFXIV: The Huckster: BRD80 i452 | MIN80 / BTN80 / FSH80 | GSM80 / CRP80 / CUL80


Posty: 7
Dołączył(a): 31.03.2004
Offline
PostNapisane: 31 mar 2004, 10:20 
Cytuj  
Rozumiem ze wybor Beastmastera po 30lvl umozliwia mi solowanie na wyzszych lvl-ach, tak aby zyskac sensowny exp? tak? Czy robienie questow ma sens (chodzi mi o kase i exp)? - poniewaz gdzies wyczytalem ze wystarczy kupowac itemy na AH aby odbebnic quest. Czy Beastmaster jest poszukiwanym jobem w PT (gra w PT jest rownie wazna dla mnie)?

*

Posty: 6494
Dołączył(a): 14.10.2002
Offline
PostNapisane: 31 mar 2004, 10:22 
Cytuj  
Z racji tego że Beastmaster to odludek i zoofil - nikt nie chce z nim grać w party :smile:

A tak na serio - to gra Beastmasterem z założenia jest grą solo. Jeszcze nie grałem w Party z BST.


_________________
FFXI: Hucksterthief: THF99 / BLU99 / NIN99 | AF3+2 (done!) THF5/5, NIN5/5, BLU5/5 | Merity:670+ | Kannagi: 85
FFXIV: The Huckster: BRD80 i452 | MIN80 / BTN80 / FSH80 | GSM80 / CRP80 / CUL80

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 31 mar 2004, 10:24 
Cytuj  
Jeżeli boisz się, że nikt nie zechce ciebie w party to rób WHM (healer) - nie ma raczej większych kłopotów ze znalezieniem grupy.


Posty: 7
Dołączył(a): 31.03.2004
Offline
PostNapisane: 31 mar 2004, 10:25 
Cytuj  
troche szkoda bo bylby to dla mnie idealny wybor - kiedy chce gram solo lub PT. Czy beastmaster nie ma zadnych umiejetnosci ktore pomagaja PT?


Posty: 7
Dołączył(a): 31.03.2004
Offline
PostNapisane: 31 mar 2004, 10:28 
Cytuj  
Mark24: troche sie boje poniewaz slyszlaem wiele glosow ze na przyjecie do PT czeka sie nawet kilka dni!!! nie mowiac o tym ze PT podobno jest niezbedne do wykonania wielu misji. To troche zabiera przyjemnosc z gry, tym bardziej ze moge poswiecic na gre gora 3-4 h dzienie. Czy graja beastmasterem moge wykonywac misje solo?

*

Posty: 6494
Dołączył(a): 14.10.2002
Offline
PostNapisane: 31 mar 2004, 10:28 
Cytuj  
http://ffvault.ign.com/?dir=guides&content=beastmaster

poczytaj tutaj sobie.


_________________
FFXI: Hucksterthief: THF99 / BLU99 / NIN99 | AF3+2 (done!) THF5/5, NIN5/5, BLU5/5 | Merity:670+ | Kannagi: 85
FFXIV: The Huckster: BRD80 i452 | MIN80 / BTN80 / FSH80 | GSM80 / CRP80 / CUL80


Posty: 7
Dołączył(a): 31.03.2004
Offline
PostNapisane: 31 mar 2004, 10:40 
Cytuj  
THX Hucker - dobry link. Wyglada na to ze Beastmaster potrafi pomoc grupie poniewaz moze robic niezle chain w czasie gdy reszta PT odpoczywa i jednoczesnie odebrac do 1/4 HP mobowi. No tak... tylko czy PT nie bedzie wolalo innego joba ktory bedzie znacznie bardziej przydatny niz Beastmaster?

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 31 mar 2004, 10:42 
Cytuj  
lol, bez przesady, nikt nie czeka kilku dni.

Oczywiście są questy gdzie musisz znaleźć uber japsa (bo innych uberów jeszcze nie ma, ale juz niedługo :grin:), który zgodzi Ci sie poświęcić swoje 3-4h grania na pomoc w Twoim quescie.
Sam tak strawiłem 5h na zabicie jednego mobka w Ordelles Caves - ale się udało.

A do party różnie, jak szukasz party i znajdujesz się w odpowiednim area do expowania na swoim poziomie to kwestia nawet kilku minut, pół godziny, godziny, 2h - zależy od szczęścia.

Aha, niektórych questów sam nie masz szans wykonać, ale to normalne w mmorpg. Ba... do niektórych będziesz potrzebował grupy 15-18 osób.

*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 31 mar 2004, 10:50 
Cytuj  
Beast master bywa w pt-y, jest tez dosc przydatny w pt-y czesto, sam grale w z beastmasterem w party na low lvl 15, ale nie harmowal mobkow aby nam pomogly w walce wiec tylko nawalal toporkiem i leczyl z suba whm.

Jest tylko jedna mala uwaga, Beastmaster zdobywa solo wiecej exp niz w pt-y wiec mu sie nie oplaca byc w party.

Inne klasy tez moga solowac na wyzszych lv-ach, tylko ze to sie nie oplaca ze wzgledu na przelicznik exp/czas
przyklad:
na lv 1 musze miec 500 exp aby dostac next lvl, to jest raptem 5 zabitych mobkow z con evenmatch
na lv 46 musze miec 7600 experience, czyli co najmniej 76 mobkow zabitych typu even, biorac pod uwage "zajebisty" dmg w mele z jakiego slynie RDM moge zabijac mobka okolo 10-20 minut jesli on mnie nie zabije pierwszy
czyli srednio wychodzi jakies 14h nonstop mordowania na lvl up o ile nie bede ginol na even - ryzyko smierci jest wysokie
Gdybym solowal easy pray - takie za 25 exp, 10 min kazdego, 150 exp na godzine, to jakies 53 h na lvl up

W party srednio robi sie od 2 - 4 k exp na godzine, masz juz pojecie czym sie rozni exp solo od party

Edit : poprawilem wartosc ee solo exp przy easy pray
_________________
UO : Scorpio Thurin, Stokrotka, Piorko, Edmund
FFXI : Stokrotka Mithra RDM 46/BLM 25/WHM 20/THF 20/NIN 10/WAR 7/SUM 5/MNK 6 ....
Cooking 36*Fishing 22*alchemy 5*goldsmith 5* blacksmith 4 ...

<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: Scorpio dnia 2004-03-31 15:42 ]</font>

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 31 mar 2004, 10:58 
Cytuj  
Stokrotka zsolujesz evena na 46lvl?

Ja do easy pray-ów podchodzę już dosyć nieufnie, odkąd easy Ochu prawie mi dokopał (musiałem 2h użyć)

*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 31 mar 2004, 11:07 
Cytuj  
Cytuj:
2004-03-31 11:58, Mark24 napisał:
Stokrotka zsolujesz evena na 46lvl?

Ja do easy pray-ów podchodzę już dosyć nieufnie, odkąd easy Ochu prawie mi dokopał (musiałem 2h użyć)

Tak, okreslonego typu tak, pod warunkiem ze bede mial dobry sprzet ( armorek, ringi bron ) i odpowiednie zaklecia typu phalanx, blink, stoneskin

Edit : easy = easy nie zawsze. sa rozne easy.

Malboro jest ciezkie do zabicia nawet worthless.

Rdm moze solowac easy / decent na lvl 70 nawet, tylko ze to trwa dlugo.

_________________
UO : Scorpio Thurin, Stokrotka, Piorko, Edmund
FFXI : Stokrotka Mithra RDM 46/BLM 25/WHM 20/THF 20/NIN 10/WAR 7/SUM 5/MNK 6 ....
Cooking 36*Fishing 22*alchemy 5*goldsmith 5* blacksmith 4 ...



<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: Scorpio dnia 2004-03-31 12:12 ]</font>

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2252
Dołączył(a): 10.12.2001
Offline
PostNapisane: 31 mar 2004, 12:45 
Cytuj  
Koralgol, gdybys zdecydowal sie na rozpoczecie zabawy z FFXI, polecam uwadze link: >click me<

:grin:

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 31 mar 2004, 14:34 
Cytuj  
Już nie raz to mówiłem: da się grać solo np. MNK/RDM ewentualnie MNK/WHM.
Decenty i eveny (oczywiście nie wszystkie) da się rozwalać bez problemu więc i o weapons skille nie ma się co martwić. Sub w tym wypadku daje protect, trochę cure w czasie walki i szybkie restowanie, na nic innego MP raczej nie starcza :smile:. W party oczywiście exp leci szybciej, ale gra solo ma swoje uroki, chodzisz gdzie chcesz, bijesz kogo chcesz, jak zrobisz błąd to inni przez to nie cierpią.
Lvle 20-26 zrobiłem praktycznie calkowicie solo, a i na wyższych lvl też mi się zdarzało zrobić tak parę k expa.

_________________
AO -- Mrynar - Clan Enforcer lvl 66 (frozen)
FF XI -- Opiekun - Elvaan MNK 48 / SAM 22 / RDM 16 /
Goldsmithing 25 / Smithing 16 / Fishing 14__________ (Viva Bastok!)

<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: mrynar dnia 2004-03-31 15:49 ]</font>


Posty: 7
Dołączył(a): 31.03.2004
Offline
PostNapisane: 31 mar 2004, 16:11 
Cytuj  
Czy mozecie mi podac aktualny wp?? ten podwieszony z 29.03 juz nie dziala

*

Posty: 98
Dołączył(a): 19.06.2002
Offline
PostNapisane: 1 kwi 2004, 10:31 
Cytuj  
Ale nawypisywaliscie...

BST nie dostaje wiecej xp niz inni w party jezeli nie uzywa charmnietego moba.

BST nie dostaje sie raczej do normalnych grup za to BST chetnie grupuja sie z innymi BST

Po dojsciu do 30lvl inna postacia niz BLM WHM pewnie bedziesz mial juz dosc szukania i grania w party (przynajmniej ja tak mialem) i wtedy fajny jest BST.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.