mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
**

Posty: 295
Dołączył(a): 25.02.2004
Offline
PostNapisane: 25 lut 2004, 10:50 
Cytuj  
Na wstepie chcialem powiedziec ze po dlugim namysle i przeszukiwaniu forow zdecydowalem sie na moja pierwsza przygode z MMORPG i wybralem Final Fantasy. Jestem na etapie zalatwiania plytek z gra oraz wymianie mojego elektrona na vise classic. Chociaz jest to moj pierwszy MMorpg mam kilkunastoletnie doswiadczenie z grami rpg a i z angielskim jest calkiem niezle. Oczywiscie chcialby grac razem z Wami na serwerku gdyz mam nadzieje ze zaoferujecie pomoc nowicjuszowi. Mam zatem jedno pytanko: pomózcie mi przy stworzeniu nowej postaci - jaka klasa, jakie umiejetnosci itp. Chcialbym garc jako wojownik ale poza tym nie znam zadnych szczegolów. Napewno wiecie ja to wszystko ze soba skomponować, zebym nie musial zaczynac gry od poczatku.
Dzieki za info.... do zobaczenia wkrotce:)

**

Posty: 295
Dołączył(a): 25.02.2004
Offline
PostNapisane: 25 lut 2004, 10:55 
Cytuj  
aha jeszcze jedno. czy zakup pada jest rzeczywiscie duzym ulatwieniem w grze? jesli tak to jakiego pada najlepiej kupic?

***

Posty: 672
Dołączył(a): 30.11.2003
Offline
PostNapisane: 25 lut 2004, 11:07 
Cytuj  
Ja gram na klawiturze i jest zajebiscie.
Nie wypowiem sie co do pada poniewaz nie mialem okazji grac na zadnym w FF XI.

Co do klasy postaci to juz sam wybrales :smile: A najlepsza do tego rasa to wg mnie Galka. Ma najwiecej HP ze wszystkich ras.

Co do reszty - gdzie zaczac i z kim sie skontaktowac to przeczytaj podwieszony temat na samym poczatku "Podstawowe informacje - WAŻNE"

*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 25 lut 2004, 11:08 
Cytuj  
Cytuj:
2004-02-25 11:07, Nimloth napisał:
.....
Co do klasy postaci to juz sam wybrales :smile: A najlepsza do tego rasa to wg mnie Galka. Ma najwiecej HP ze wszystkich ras.
.....


Pfff, galka, a dlaczego nie taru, albo elvan ?? )


_________________
Ruttar Stonegrip @ IX Kohorta @ Moogle

**

Posty: 295
Dołączył(a): 25.02.2004
Offline
PostNapisane: 25 lut 2004, 11:12 
Cytuj  
czy na poczatku wybieram tylko rase, czy jeszcze jakies dodatkowe umiejetnosci?

*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 25 lut 2004, 11:23 
Cytuj  
Cytuj:
2004-02-25 11:12, Lowen napisał:
czy na poczatku wybieram tylko rase, czy jeszcze jakies dodatkowe umiejetnosci?

Rasa, wyglad, Job, serwer, miasto :smile:
Dodatkowa postac na koncie kosztuje 1 usd /m-c
Zanim wejdziesz na Ramuh ( tam gra wiekszosc polakow - jesli nie wszyscy ) potestuj sobie postacie, pod kontam rasy joba itd ... mozesz dowolnie kasowac i zakladac postac przy czym serwer jest losowany, aby dostac sie na ramuh potrzeba uzyc Worldpass - kod ktory ktos musi kupic na ramuh :smile:


_________________
Ruttar Stonegrip @ IX Kohorta @ Moogle

**

Posty: 295
Dołączył(a): 25.02.2004
Offline
PostNapisane: 25 lut 2004, 11:27 
Cytuj  
czy kod worlpass podaje tylko za pierwszym razem, czy zawsze gdy uruchamiam gre i loguje siie na serwer? moze podalbys mi dobra konfiguracje rasa/job, tak zebym nie musial sam testowac? thx:) Aha zapomnialbym, ile kosztują cd-keye?

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 25 lut 2004, 11:34 
Cytuj  
Taa Gałka jest najlepszy na wojownika, chociaż zależy jaki advanced job chcesz potem zrobić. Bo zwykły War lub nawet monk są profesjami mocno "zdupconymi" w porównaniu z jakimkolwiek advanced jobem :sad:

Więc rozpatruj rasę (jeżeli nie chcesz grać magiem) raczej pod kątem advanced jobów.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 25 lut 2004, 11:35 
Cytuj  
cd-keye kosztują dokładnie tyle samo co gra w wersji pudełkowej.
Worldpass pozwali Ci na grę na wybranym a nie losowym serwerze. Wpisujesz go tylko raz przy tworzeniu postaci.

**

Posty: 295
Dołączył(a): 25.02.2004
Offline
PostNapisane: 25 lut 2004, 11:43 
Cytuj  
Co do rasy..to zalezy mi na tym aby moc latwo znalezc team oraz byc w nim uzyteczny. Jezeli gra np. white magiem nie jest duzo trudniejsza od gry wojownikiem to nie ma sprawy, moge byc magiem:)

*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 25 lut 2004, 11:45 
Cytuj  
Cytuj:
2004-02-25 11:34, Mark24 napisał:
Taa Gałka jest najlepszy na wojownika, chociaż zależy jaki advanced job chcesz potem zrobić. Bo zwykły War lub nawet monk są profesjami mocno "zdupconymi" w porównaniu z jakimkolwiek advanced jobem :sad:

Więc rozpatruj rasę (jeżeli nie chcesz grać magiem) raczej pod kątem advanced jobów.

Joby podstawowe wcale nie sa zdupcone ^^^
THF, WAR, MNK itd sa dobrymi profesjami i zasadniczo niepowtazalnymi.
Advaced Joby sa robione imo pod kontem wsprcia ze strony std joba, maja malo job ablity przykladowo THF/NIN, NIN/THF Oba polaczenia maja power i oba sa uzyteczne, to samo Samuraj + war czy thf, z drugiej strony adv job nie sa za ciekawe jako suby, przykladem moze byc summoner, dragon czy chocby beastmaster.
WAR ma sporego kopa z G Axe na lvl 30+, a PAL dziala poprawnie wylacznie z subem WAR wiec bez przesady.

Jesli chodzi o wybor rasy i joba to przejzyj sobie statystyki dla lvl 75 i zwroc uwage na :
Strenght = dmg mele
Vitality = DEF
Dexterity = szybkosc
Agility = uniki + celnosc
Mind = sila zaklec bialej magi, magi przemiany i oslabienia ^^ ( cure, enchance i enfeble )
Inteligence = dmg i sila zaklec czarnej magii
Charyzma = wazne dla barda i dla bestmastera
to tyle :smile:


_________________
Ruttar Stonegrip @ IX Kohorta @ Moogle

**

Posty: 295
Dołączył(a): 25.02.2004
Offline
PostNapisane: 25 lut 2004, 11:57 
Cytuj  
Moze powiedzcie mi troche o poczatkach gry: startuje w miescie, dostaje domek(?), robie pierwsze questy solo do levelu 6-10, a potem jak to wyglada? szukam grupy i robimy jakies questy wspolnie? lowienie ryb aby zdobyc troche kasy? jakie sa budowle w miescie? sklepy? bank? :smile::)

Moze moje pyatania sa banalne ale jestem kompletny newbie w grach MMORGG.

*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 25 lut 2004, 12:22 
Cytuj  
Cytuj:
2004-02-25 11:57, Lowen napisał:
Moze powiedzcie mi troche o poczatkach gry: startuje w miescie, dostaje domek(?), robie pierwsze questy solo do levelu 6-10, a potem jak to wyglada? szukam grupy i robimy jakies questy wspolnie? lowienie ryb aby zdobyc troche kasy? jakie sa budowle w miescie? sklepy? bank? :smile::)

Moze moje pyatania sa banalne ale jestem kompletny newbie w grach MMORGG.

Startujesz w miescie, dostajesz pierwszy newbie quest - odnalesc staznika i dac mu kupon. Startowo kazdy gracz dostaje pokoj ( ekwiwalent domku ) z podracznym magazynem oraz startowy ekwipunek (zalezny od profesji). Gra na starcie oferuje bardzo dobry moim zdaniem modul uczacy - zanim sie zalogujesz, dalej jest mnustwo ifnormacji jakich udzielaja npc pomocnych przy starcie, reszta to lektura forum, i pytania na linkshellu :smile: no i zabawa. Gra nie ma funkcji SAVE, wiec za kazdy blad placisz od razu - jak rl word - nie mozna sie cofnac.
Nie ma funkcji HOLD czy pause - wszystko dzieje sie w czesie rzeczywistym. .....


_________________
Ruttar Stonegrip @ IX Kohorta @ Moogle

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 25 lut 2004, 13:17 
Cytuj  
Dziwnym trafem warrior na lvl 30+ to chyba najrzadziej spotykana profesja w grze :smile: A to już o czymś świadczy.
Szczerze war na 30+ to taki ni pies ni wydra. Ani tank: Ninja, paladyn się znacznie lepiej sprawują, ani damage dealer gdzie dragoon, Dark Knight, Ranger, nawet thf czy monk robią damage prawie 2x większy :sad:

Ehhh pamiętam moje pierwsze kroki w mmorpg... Pograj sobie w normalne gry póki jeszcze czekasz na FFXI - bo potem nawet najbardziej rozbudowane, nieliniowe rpg-i wydadzą ci się puste, całkowicie liniowe, proste, bez życia i przeraźliwie nudne.

Gothic I przeszedłem na 2-3 miesiące przed opisami w prasie (z zapartym tchem :wink:. W drugą część pograłem 30 minut i odinstalowałem :sad:

*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 25 lut 2004, 13:39 
Cytuj  
Cytuj:
2004-02-25 13:17, Mark24 napisał:
Dziwnym trafem warrior na lvl 30+ to chyba najrzadziej spotykana profesja w grze :smile: A to już o czymś świadczy.
Szczerze war na 30+ to taki ni pies ni wydra. Ani tank: Ninja, paladyn się znacznie lepiej sprawują, ani damage dealer gdzie dragoon, Dark Knight, Ranger, nawet thf czy monk robią damage prawie 2x większy :sad:

Moze dlatego ze ludzie chca czegos nowego a nie patrza na to co maja ?? :smile:
JA osobiscie widzialem kupe osob z AF WAR, kupe z G Axe na lvl ponad 60, za to duuuzo mniej np w AF SUM czy BRD wiec tak bez przesady a WAR - ow na lvl ponad 40 to juz sporo sie paleta - zazwyczaj siedza i framuja kase ^^
Cytuj:
Ehhh pamiętam moje pierwsze kroki w mmorpg... Pograj sobie w normalne gry póki jeszcze czekasz na FFXI - bo potem nawet najbardziej rozbudowane, nieliniowe rpg-i wydadzą ci się puste, całkowicie liniowe, proste, bez życia i przeraźliwie nudne.

oj prawda, prawd :grin: nuuudne, a SAVE pozbawia koniecznosci decydowania :grin:
Cytuj:
Gothic I przeszedłem na 2-3 miesiące przed opisami w prasie (z zapartym tchem :wink:. W drugą część pograłem 30 minut i odinstalowałem :sad:

hehehehe, u mnie tylko narasta stosik gier ktore mam zamiar "kiedys" zagrac ^^

_________________
UO : Scorpio Thurin, Stokrotka, Piorko, Edmund
FFXI : Stokrotka Mithra RDM 33 / BLM 17 / THF 14 / WHM 16 / WAR 7 / MNK 5
Cooking 29 / Fishing 18 / Alchemy 5 /goldsmith 5 / blacksmith 4

<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: Scorpio dnia 2004-02-25 13:41 ]</font>

**

Posty: 295
Dołączył(a): 25.02.2004
Offline
PostNapisane: 25 lut 2004, 14:37 
Cytuj  
Co sadziecie o moim wyborze FFXI jako pierwszego MMORPG? Napewno widzieliscie wiele tego typu gier i macie porownanie.
Wczoraj zainstalowalem MU Online ale skasowalem po 30 min - to gierka nie dla mnie.

***

Posty: 672
Dołączył(a): 30.11.2003
Offline
PostNapisane: 25 lut 2004, 15:01 
Cytuj  
Aby grac w FF XI to trzeba ja "kochac". Tak jest w moim przyadku. Przechodze kazda czesc jaka wyszla poczawszy od VII od stop do glow i ciegle malo.
Chociaz FF X-2 ... kto gral ten byc moze wie o co chodzi :grin:

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 25 lut 2004, 15:25 
Cytuj  
Wcale nie trzeba kochać serii FF, aby pokochać FF XI. Tak jest w moim przypadku.
Próbuję ostatnio grać w FF X, ale jakoś mnie nie wciąga. Nawet nie wiem czy kupię FF X-2, mimo iż wczoraj już widziałem ją w MM.
Dla mnie FF XI to mmorpg doskonały, a przynajmniej dążący do doskonałości. :smile: Jeśli tylko jej twórcy będą dodawać rzeczy nowe, nie psując starych, to zostanę przy nim na dłuuugo.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 25 lut 2004, 15:51 
Cytuj  
Cytuj:
2004-02-25 14:37, Lowen napisał:
Co sadziecie o moim wyborze FFXI jako pierwszego MMORPG? Napewno widzieliscie wiele tego typu gier i macie porownanie.
Wczoraj zainstalowalem MU Online ale skasowalem po 30 min - to gierka nie dla mnie.



MU online to sieczka. Grałem w to 3 dni. Potem przyszło mnóstwo ziomali z ziomalskimi odzywkami a nabijanie leveli mnie znużyło. W sumie grałem w to 2 dni :wink:
Jako pierwszy mmorpg to bardzo dobry wybór. Nie uważam FF-a za mmorpg doskonały, brak tu wielu elementów, wiele rzeczy jest uproszczonych, postaci nie da się "zepsuć" więc będzie spoks :smile:
Oczywiście jak nie wkurzy Cię jak rozwali cię 5-cio centymetrowy milusi królik (tak jak mnie wczoraj)

******
Avatar użytkownika

Posty: 4439
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 25 lut 2004, 17:35 
Cytuj  
stanowczo prostestuje jakiejkolwiek dyskryminacji i nietolerancji !!!!
kazda profecja i kazda rasa jest ciekawa, unikalna i dobra (jesli dobrze umie sie ja wykorzystac) musi jedynie odpowiadac naszemu charakterowi i tyle !

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.