mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 30 mar 2004, 23:49 
Cytuj  
Przypominam skład:
1. Zetoriush - WHM
2. Stokrotka - RDM
3. Saitou - THF
4. Barti - RNG
5. Martinez - PAL
6. Opiekun - MNK

Przypominam też jedną, główną zasadę: party się rozpada jak wszyscy zrobią genkai. Wiem, że po zdobyciu danego itemu zapał trochę spada, ale musimy się razem pomęczyć. Z tego co mówili "starsi koledzy" samo znalezienie papirus party to już jest problem.

Moim zdaniem nie ma sensu robić party jak brakuje dwóch osób, bo szansa, że upragniony drop wpadnie w niepowołane ręce jest duża. :smile:

Zaczynamy expowanie codziennie o 19-20, jak komuś dany dzień nie pasuje proszę o info na forum, żeby było wiadomo czy mamy czekać z party czy nie. Jeśli wszyscy mamy komóry to warto się wymienić numerami i w awaryjnych sytuacjach używac smsów.

Jeśli po zrobieniu genkai nie będziemy rzygać na swoj widok :smile: to może później uda się zrobić razem jeszcze parę rzeczy (kolejne genkai, AFy, questy itp). Skład mamy naprawdę dobry.

W okolicach 40 lvl jest następna grupa Polaków (Huck, Nimloth, Oczko, Pandorka...), radzę wam iść w nasze ślady. :smile: Z Amerykanami też się pewnie da, ale jak oni się rozkręcają to my zaczynamy przysypiać.

_________________
AO -- Mrynar - Clan Enforcer lvl 66 (frozen)
FF XI -- Opiekun - Elvaan MNK 48 / SAM 22 / RDM 16 /
Goldsmithing 25 / Smithing 16 / Fishing 14__________ (Viva Bastok!)

<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: mrynar dnia 2004-03-31 00:52 ]</font>

******
Avatar użytkownika

Posty: 4439
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 31 mar 2004, 00:33 
Cytuj  
jutro nie mam czasu ale radze wam isc chocby na godzinke, dwie... jakis chetny napenwo sie znajdzie....

zdobylem dzis jeszcze 47lv tak by was ciut podgonic... na 50 czeka mnie powazne farmowanie kasy.... party nie zamierzam napewno rozbjac poki genkai nei zrobimy ale pozniej to ja juz wole chyba robic mieszane party bo zrobi sie naprawde nudno :razz:

zet wez cos na zlagodzenie bolu glowy :smile: albo ze dwa piwka lyknij :smile: bys nam biedaczku nie wysiadl po dordze :sad:

<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: swordsman dnia 2004-03-31 01:35 ]</font>

*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 31 mar 2004, 07:24 
Cytuj  
Przyklad z wczorajszego party po rozwiazaniu naszej grupy :
Invite 1
pt - leader :Hail do you like join our party? We have .... Quickasand Cave
ja - omg, i don't know where this cave is, can WHM warp for me and teleport me to altepa ??
pt - leader : our whm don;t have teleport altep, no idea why.
ja - hmm, i try find teleport in jeuno
pt-leader - ok
5 min potem ...
ja - i'm sorry, i can't find teleport altep atm, if i go by airship this take a hour :sad:
pt-leader : come on we walk heare by legs ...
ja - i'm sorry, i have another invte closer to my pos :sad:
Party 2 :
ptl - hi, do you join our grup ?
ja - you have full pt-y ?
ptl - yup, we got job job blebleble
ja - ok
invite
ja : Hello. Guys do you have mold now ?
pty : czesc tak ,czesc nie
ja : Can we kill Exorays, i need this item for genkai pls
ptl : ok, anyway i have my mold, find this yesterday
pt : me to, me to, .... bla bla bla
pt : we killing a bettle for exp ... we can kil sometimes a exoray
ja : can we kill 3 x bettle : 1 x exoray ?
pt : yea, why not
ja : ok

Efekt : po 1,5 h expowania kilnelismy 2 exoraye, z czego 1 zabil paladyna ( ktory byl elfem i mial full mp jak ginol). W party bylo 2 DRK, 1 DRG, 1 WHM <kari>, RDM, PAL
dostalem jakies 2k exp, DRK caly czas mieli full mp - bez refresha, nie dostawali bo nie uzywali mp. Kari dalej lata w ciuszkach z lv 12 i chyba nie ma wiekszosci zaklec priorytetowych dla whm. Aha no i nie bylo molda.

Nie wiem czy pomysl o mieszanym party po zakonczeniu genkai 1 jest sensowny, poprostu nie ma kto grac, wiec sa invitowani i trzymani w party najwieksze ofiary losu i debile. Moze to i zabawne malo jest jak sie doskonale wie co sie robi w tym samym party, kazdy wie z czym ten drugi moze wyskoczyc, i jakie sa jego ograniczenia ... ale expowanie jest jak praca ... trzeba sie z tym pogodzic.

Postaram sie byc dzis o 20 : 00 ready :smile:

W czwartek propnuje zrobic dzien wolny, pokampowac NM, pokopac, polwic, pokochac sie z zona, zrobic jakis quest na fame u malzonki or somthing ^^


_________________
Ruttar Stonegrip @ IX Kohorta @ Moogle

*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 31 mar 2004, 07:44 
Cytuj  
A moze sobie skoczymy do castle oztroja poexpowac troche dzis zamiast polawac na mold, choc exp w okolicy 100-150 za sztuke to niezly exp i tak.


_________________
Ruttar Stonegrip @ IX Kohorta @ Moogle

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 31 mar 2004, 08:17 
Cytuj  
ja jestem za tym by jak najszybciej skończyć z Crawler Nest - brakuje tylko 3 moldy. Więc jak pójdzie nam tak kiepsko jak do tej pory to dwa dni jeszcze i to zlagowane miejsce będziemy mieć z głowy.

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 31 mar 2004, 08:59 
Cytuj  
Zgadzam się z Martinezem, trzeba te moldy zdobyć jak najszybciej się da. Jak tylko będzie nas 5 to warto ruszyć do Cravlers Nest. Ja jestem codziennie. Chcę mieć do z głowy i zabrać się za crafting, łowienie i kopania. Jest parę fajnych itemów dla Monka lvl 48-50, ale wszystkie kosztują 50-250k, nie mówiąc o takich za 1-2 miliony.

Moja żona wie już co to mold i papirus :smile: Robi mi tylko herbaty i przynosi piwo z lodówki. Myślę, że jej też zależy żebyśmy te gówna szybko znaleźli. :smile:

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 31 mar 2004, 14:04 
Cytuj  
Poczytajcie sobie:

http://ffxi.allakhazam.com/db/quests.html?fquest=256

Każdy przechodzi taką gehennę, ale piszą, że lepszy drop molda jest w tej trudniejszej komnacie.

A papirus jest jeszcze gorszy :/

*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 31 mar 2004, 14:36 
Cytuj  
A ja powiem tak, nie ma sensu isc do tej komnaty jesli bedzie wolny spot np niedaleko wejscia, wczoraj padlismy my raz, ale zetoriusz padl 5 RAZY w tej komancie. Za duzo aggro, za duzo mobow kreci sie wokolo ktore sa aggro, nie ma sie jak odsunac od tankow :sad: Zetoriusza zabil AoE Exoraya, aggro elemental, aggro bettle ... ile wiecej dowodow potrzeba zeby pokazac bezsens tego miejsca ??

Edit :
Pozatym to jest tak naprawde ta sama lokacja, nie ma dowodu na to ze mocniejszy dropuje czesciej, znam takie gdybania z wlasnego doswiadczenia. Jak szukalem klucza do khazam pass to zabijalem orc cursemakera raz na 10-15 min, 4 czy 5 dropnol key, jak poszlismy po klucze z szuczka to zabilismy z 50-60 orkow od sergant w gore i dopiero po 45 minutach dropnol klucz, dalej, przypomnijcie sobie pierwsza wizyte w gusgen z high lvl JAP ktory nam pomogl zdobyc magicked skull, 3 - 4 pierwsze to byla chwila, potem 3 h ciglego mordowania i nic
Dokladnie taka sama akcja byla z Yagudo czy z Quadami [ akurat quady to mnie zabily :sad: ]
Chlopaki zdobyli 2 klucze w 20 minut a 3 po godzinie a 4 to juz ze 3 zajol.
Wole spokojniejszy spot a nie nerwowkw z rozgladaniem, spawnie sie nei spawnie sie, zdazymy zabic, dam rade uspic nie dam....
_________________
UO : Scorpio Thurin, Stokrotka, Piorko, Edmund
FFXI : Stokrotka Mithra RDM 46/BLM 25/WHM 20/THF 20/NIN 10/WAR 7/SUM 5/MNK 6 ....
Cooking 36*Fishing 22*alchemy 5*goldsmith 5* blacksmith 4 ...

<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: Scorpio dnia 2004-03-31 15:48 ]</font>

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 31 mar 2004, 18:41 
Cytuj  
No tak, tylko ze w hidden chamber zabijemy 5 exorayow na godzine, a w tym pączku 20 - mała róznica.

Sposob na area - trzymac sie ogona mobka i area z glowy. Aggro tam pełno, ale mimo wszystko nic nas nie zagrowało z zewnątrz pączka.

Raz polegliśmy bo był pull 3 exorayów - w tym wypadku nawet najbezpieczniejsze miejsce by nie pomogło.
Zetoriusz poległ bo stał za tankiem (2 razy)
Zetoriusz poległ po drodze bo nie mógł trafić do nas i skończył mu się sneak (2 lub 3 razy).


Nie to, że namawiam, ale mam serdecznie dość tego je...nego Crawler Nest i chcę sobie stąd wreszcie pójść :sad:

****
Avatar użytkownika

Posty: 1996
Dołączył(a): 26.04.2003
Offline
PostNapisane: 1 kwi 2004, 00:31 
Cytuj  
Ja nie wiem czemu nie możecie zwyczajnie stworzyć alliance - np z 8-10 osób każdy będzie chciał item ale jeżeli moby spawnują się tam naprawdę szybko to wszyscy wyjdą na tym lepiej :smile: To tylko moje dywagacje :wink:

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 1 kwi 2004, 07:20 
Cytuj  
właśnie wolno się tam spawnują :sad:

Jak przyślismy był jeden uber z kimś na ~48lvl. I ten jeden uber wyczyścil dokumentnie tą komnatę z exorayów. Na szczęście zaraz sobie poszedł.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4439
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 1 kwi 2004, 11:17 
Cytuj  
ja tez jestem za wewnetrzna komata... mamy juz ciut doswiadczenia nabitego i uwazam ze 4x wiecej exorayow jest warte ryzyka... exp i tak odrobimy na papirusie... zeby tylko 3 nie pullowac...

niestety dzis tez nie moge chyba ze jak wroce (kolejne urodziny hehe) ale nei wiem o korej to mzoe byc... zgaduje ze ok 22:00
mam nadizeje ze nei zostanei to odebrane jako wykrecanie sie goscia co juz swojego molda w moghousie ma :grin:

*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 1 kwi 2004, 11:26 
Cytuj  
Dzies, Czwartek start godz 19:30, badzmy juz w CN albo w Jeuno Lower. Nimloth jak czytasz i masz chec zapraszamy na miejsce Saitou, aczkolwiek jestes ostani do losowania molda ^^ :grin:


_________________
Ruttar Stonegrip @ IX Kohorta @ Moogle

****

Posty: 1497
Dołączył(a): 25.11.2003
Offline
PostNapisane: 1 kwi 2004, 11:28 
Cytuj  
Na papirusie bedziecie mieli 50-70 exp za licha na lvlu 49 :razz:


_________________
Obrazek

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 1 kwi 2004, 11:56 
Cytuj  
ale jak na moldzie jesteśmy tydzień, to papirus zajmnie nam kwiecień - wersja optymistyczna.

****

Posty: 1497
Dołączył(a): 25.11.2003
Offline
PostNapisane: 1 kwi 2004, 12:01 
Cytuj  
Hihihihi :smile: Spoko... wydaje mi sie ze z moldem macie prawdziwego pecha... na papirus zejdzie wam z tydzien... tak mysle.


_________________
Obrazek

*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 1 kwi 2004, 12:29 
Cytuj  
Liche mozna bic na przemian z fallen knights ktore daj chyba lepszt exp - i hope


_________________
Ruttar Stonegrip @ IX Kohorta @ Moogle

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 1 kwi 2004, 14:33 
Cytuj  
Dziś nie będzie Saitou i Zetoriusha... Nie wiem czy jest sens się zbierać.

*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 1 kwi 2004, 15:00 
Cytuj  
To sprubujemy znlesc jakiego whm-a, albo "wugle" odpuszczamy temat bo to sie ciagnie juz jak flaki z olejem :(
Pozatym Saitou i zetoriush maja juz molda ... barti tez
_________________
UO : Scorpio Thurin, Stokrotka, Piorko, Edmund
FFXI : Stokrotka Mithra RDM 46/BLM 25/WHM 20/THF 20/NIN 10/WAR 7/SUM 5/MNK 6 ....
Cooking 36*Fishing 22*alchemy 5*goldsmith 5* blacksmith 4 ...

<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: Scorpio dnia 2004-04-01 16:11 ]</font>

******
Avatar użytkownika

Posty: 4439
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 2 kwi 2004, 08:02 
Cytuj  
wczoraj bardzo udane polowanie :smile: ostatnie 3 moldy znalezlismy w jakas godzinke hihi widocznie naprawde mielismy wczesniej pecha :sad:

nastepny przystanek: papirus :|

ja bede mial dzis czas od ok 19 do 2:00
jesli jeszcze wszystkich nie bedzie o 19 to postaram sie nabic troche fame w sand i zdobyc mape polnocych ladow :smile:

po drodze przydaloby sie wziasc tez krysztalek do teleportu co by nastepnym razem tyle sie nie zlesc.... zet ma ten teleport ??

anyway po wczorajszym dobrym dniu jestem pelen optymizmu co do papirusa :smile:

<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: swordsman dnia 2004-04-02 09:03 ]</font>

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.