mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 12 sie 2004, 19:08 
Cytuj  
W związku z tym, że najłatwiej pokłócić się o kasę musimy ustalić jasne reguły postepowania z dropami.

Po pierwsze wszystkie dropy z zasady dzielimy między członków party (w drodze losowania lub nie), niezależnie od tego czy jest to czar dla maga, broń dla malee czy jakiś składnik dla craftera.
Dyskusje na temat kosztowności danego jobu czy craftu odkładamy na bok, każdy wybrał taki job czy craft na który go stać, a jak nie stać to zawsze można wziąć nadgodziny w kopalni (dobrym przykładem jest Barti (RNG/NIN) z poprzedniego statica, on naprawdę zapierdalał w kopalni pół dnia, żeby wieczorkiem poexpować 2 godziny.

Dropów drobnych do 10k nie lotujemy. Ciągłe lotowanie przeszkadza w grze.

Dropy warte więcej niż 10k lotujemy, a jeśli są to naprawdę wartościowe rzeczy (powyżej 60k) to sprzedajemy je i kasę dzielimy między współstaticowców.

W wypadku jakiś nierównych kwot proponuję zamiast wypłacać każdemu np. po 15436 gil wypłacić po 15k a to co zostanie będzie dla Rha (jego expowanie kosztuje najwięcej).


Wyjątkiem są oczywiście specjalne wyprawy po jakiś item dla danej osoby, o ile jego zdobycie nie polega na wybiciu 200 mobów w całej okolicy. :smile: Uprzejmie proszę o nienadużywanie tej możliwości. :smile:

To tyle. Czekam na uwagi. Większość z tych propozycji uzgodniliśmy online, więc mam nadzieję, że się ze mną zgadzacie. :smile:


Zet --> to nieprawda, że malee dostają więcej dropów niz magowie, często mam odwrotne wrażenie. :smile:

_________________
FF XI -- Opiekun - Elvaan MNK 59 / SAM 29 / THF 13 / WAR 15
Goldsmithing 52 / Smithing 23 / Woodworking 29 / Cooking 11 _________ (Viva Bastok!)

<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: mrynar dnia 2004-08-12 20:10 ]</font>

****

Posty: 1842
Dołączył(a): 26.11.2003
Offline
PostNapisane: 12 sie 2004, 20:53 
Cytuj  
ja tam nie wiem - ja zawsze jak jest automatyczne dzielenie to dostaje 2-3 razy mniej itemow niż jak lotujemy.

Proponuję drobną modyfikacje:
1. na małych rzeczach nie lotujemy
2. na rare bądź ex zawsze lotujemy (jak ktoś nie chce to moze passnac)
3. na rzeczach powyzej 10k lotujemy
4. rzeczy od 10 do 50k dostaje heppy lotter
5. rzeczy powyzej 50k są sprzedawane i dzielone


_________________
Obrazek

******

Posty: 3739
Dołączył(a): 27.02.2004
Offline
PostNapisane: 12 sie 2004, 23:47 
Cytuj  
Pasuje mi ten tok rozumowania, podpisuję sie obiema rękami pod powyższymi.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.