mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
******
Avatar użytkownika

Posty: 4439
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 21 wrz 2004, 12:46 
Cytuj  
No to od czego zaczac :)
Od razu mowie ze pewnie sporo info bedzie lame lub niedokladnych ale nie jestem takoczytany jak Gok czy dosiwiadczony jak ed :P wiec prosze meni nei strofowac, staram sie jak najlepiej :P Z gory przepraszam za brak screenow ale nie chcialem robic walkow z logowaniem sie...

moze pierw jak sie dostalem heh
Zglosilem sie na forum darkhearts ze chetnie wezme udzial w dynamis, nie dostalem zadnego reply, kilak dni temu jak zlookalem ze acebalde (monk67) mial tytul dynamis powiedzialem kuzwa O NIE ! taki mnk mogl a ja nie ? !!! no to dowiedzialem sie ze czesto nei majapelnej obstawy i zebym zagadal directly to pewnie sie wkrece. Pogaldam niedawno z Lacro i pwoiedzial ze nie ma sprawy, a wczoraj przed 2am zagadal do mnie Rargnar czy nie che sie z nimi przejsc :]

Nei czekajac dlugo zrobielm insta warp z ordelles (w ktorym byl tylko 1 kamper :| ) statek do wind byl za 10min to wzialem teleportera i dalem mu 5k by zaczal od mea 8) potem na kure i zaraz bylem w wind.
Chlopaki byli jeszcze nei zupelnei gotowi wiec mialem czas probic makra kupic food, dostac perelke, ustawic hp i spytac o kilka rzeczy :-)

Alliance bylo 3 lub 4
po zebraniu juz dostatecznej ilosci ludu big boss ragnar onlicza entry fee. Jako ze nie bylo pelnego skladu wyszlo po 19.5k Kase wplacalo sie Party leaderowi ci po zebraniuod party wplacali do alliance leadera a tamci z kolei do big bossa. Kiedy juz cala kasa byla zebrana rozdzielone zostaly klepsydry i od razu trade do (trial markings czy jak im tam :) )

jak juz all znalezli sie w dynamis (niezly kliacik) zaczely sie pierwsze pulle. Mobki sa zaje#!@ twarde ale w 60 osob padaja calkeim szybko :) czasem miaem okazje tylko raz sie zamachnac. Wind jak kazdy wie to ch#!@ miejsce :) ponoc jest to tez najtrudniejszy z podstawowych dynamis i nie iwem czy z racji ciasnej kosntrukcji wind czy mobkow.. Pierwsze wrazenie to wielki lag... mimo ze wlaczylem wsyzsktie fltry i zrzucilem z detali tych co sie dalo ingame na min to i tak ma sie za 2fpsy... nastepnym razem bede musial zminiejszyc tez detale w konfigu mzoe bedize lepiej.

Z tego co zuawazylem podzial jest na blm party i melee party. do blm wpadaja blmowie i bardzi a do melee reszta towarzystwa z rdmami summonerami i whmami.
Zasady sa proste... Musisz sluchac sie alliance leadera i podazac w poblizu swojej grupy. Alliance leader wyznacza cel i atakujesz tylko na jego rozkaz (/assist) bos ragnar i szef blmow lacro wyznacza cele dla magow.

Czyli wyglada to mniej wiecej tak:
melee czekaja w pewnej odleglosci za blmami, bos ragnar pulluje i biegnie za wszystkich meleesow (nie wiem czy nie dalej ) Alliance leaderzy decyduja ktorego mobka pierw bija (smn to proiorytet) i wyluskuja go z traina. Reszta "regular" mobkow (w tym przypadku jogurty) jest usypiana a blmowie nukuaj na potege ikony/idole czy jak im tam > takie neiwrazliwe na ciosy skurczybyki ktore wala jakies paskudne aoe a po smierci spawnuja kolejne mobki dlatego melesi musza sie trzymac z dala od blmow.
Potem to juz tylko systematyczne posowanie sie na przod sluchajac rozkazow :D

Pierwsze wrazenia nei sa zbyt przyjemne... lagi... ciasno...
wind jest glupie z tymi wszystkimi mostami i waskimi alejkami.. ciezko sie gdziekolwiek bylo przecisnac... dopeiro po dojsciu do AH zrobilo sie troche luziej by zaraz znowu wejsc w mosty... ludkowie musieli sie trzymac jednej strony by puller mogl swobonei przebiec (inaczej bysmy wszyscy zgineli) wiec wygladalo to jak kolejka do promocji

Niestety raid sie nie udal... ... :( cala wycieczka padla niepotrzebnie ... domyslam sie ze przez to ze w zlej kolejnosci killowalismy mobki i blmowie dali ciala ze sleepami... prawdopodobnei najwieksze znieszczenie robili smn z ich 2hr.. To jest wlasnie wkruzajace ze nie mozna sie tym raidem przez ten lag nacieszyc.... O ile fajneij by bylo gdybym mialplynny obraz wiedzial co sie dzieje i widzial na keranie wiecej psotaci... wiekszosc to byly tylko imiona obok perelek a widzialem tylko walczace najblizej mnie potacie :(
Najpiekniejszy widok na tym raidzie to po tym jak cala wyprawa padla i mobki sobei poszly reraise kilku whmow na raz porozrzucanych w kilku miejscach... naprawde jedynyw sowim rodzaju... Potem szybkei wskrzeszanie ludzi bo czas uciekam pierw blmow bardow i whmow nastepnie tankow i meleesow. jeszcze zanim wszyscy sa zraisowani a czesc jeszcze oslabiona ida kolejne pulle.
wyprawa padla dwa razy... przez to nie zdazylismy zdobyc time extension i zakonczyc jej sukcesem :( Trwalo to jakies 1.5h i otarlismy mneij wiecej do polowy wycieczki... no coz moze nastepnym razem...

Gdyby nie to lagparty byloby to naprawde cos a tak robi sie z tego ceizkostrawny posilek.. :( jakby zlo konieczne by dorwac af2 i relikty... Zaden wielki funz teog nei jest bo poza pullem i killwoanei w odpowiedniej kolejnosci nie ma tam zadnej taktyki. wsy odpala sie jak tylko sa gotowe sc wychodzi tylko przypadkiem a o jakimkolwiek SATA mozna pomarzyc...

Dochodzimy do kwestii najbardziej interesujacej czyli looty :)
Przed wiejsiem do dynamis kazdy w swoim opisie umiesza info co go interesuje: Artifakty (w tym relic weapony i dla jakeigo joba (mozna dla innego niz sie akutalnie nim gralo)) Itemy do craftu czy do upgrade reliktow. Wszystkie 1bil monetki zbiera jeden czlowiek a po raidzie rozdziela dla kazdego po rowno. (przypadly mi 2 plus 1 ze stealu a do 1 upgrade reliktu potrzebuje 400... wiec... ten teges... moze kiedys bede mial prawo lotu na 100bilowe)

W dynamis wind wypadaja:
==Ancient Currency
-T. Whiteshell (Tukuku whiteshell)
-L. Jadeshell (Lungo-Nango jadeshell)
==Material
-Relic Iron
-Sparkling Stone
-Lancewood Log
-Colossal Skull
==Item
-Infinity Core

Oraz artifact:
-Relic Sword,Relic Dagger,Relic Knuckles,Relic Maul
i po jednej czesci z armorkow dla wszystkich jobow z wyjatkiem mnk, rdm, brd,drg

W ciagu tej 1:30 z tego co naliczylem wypadlo ok 5 relic knuckelsow (na raidze bylo 3monkow) 3 swordy 2 maule i 3 sztylety...
a z armorkow 1 nin-head 1 sam-legs 1 war-head (byl 1 war :) ) i 1 blm-hadns

Z tego co zauwazylem drop jest losowy nie ma znaczenia jakiego mobka sie bije a jedynie bosowie zawsze dropuja jakis artefakt lub bron

Oczywiscie nie wygralem zadnego lotu na dagger :( dagger ma to do siebei ze moga go uzywac 4 jobki wiec lotujacych jest duuuzo, no ale nei mam co nazekac bo thf dosyc wczesnie moze wejsc do dynamis (TH2 most wanted) a i tak relikty sa na 75lv
Niestety nie wypadl berecik dla thfa :( a bylo nas tylko 3 wiec mialbym spore szanse :/ co sie odwlecze to nie uciecze :P

Do Dynamis wlasciwie kazdego joba 68+ wezma, zapewne co do tankow sa wyzsze wymagania... (sorry xav, rha) tylko trzeba zagadac :) no i oczywiscie w ramach sensownego setupu

Podsumowujac warto zlookac...ciezko o drop... latwo zginac (padlem dwa razy .. z r1 i r2) duzy lag.... osobliwy klimacik... tyle ze jak pomysle ze trzeba isc tam pewnie z 50 razy by sie dorobic upgrade reliktu to troche sie odechciewa :)

Za tydzien obeicuje ze frapsa zalacze :)

Any pyatania ?


_________________
FFXIV [Moogle]: Saitou Soulscream

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 21 wrz 2004, 12:59 
Cytuj  
czemu dopiero za tydzień ten fraps? :)

***

Posty: 672
Dołączył(a): 30.11.2003
Offline
PostNapisane: 21 wrz 2004, 12:59 
Cytuj  
Gdybym nie pracowal ...

*

Posty: 6494
Dołączył(a): 14.10.2002
Offline
PostNapisane: 21 wrz 2004, 13:28 
Cytuj  
Bardzo fajny post Saitou.

Licze na to, że jak my podlevelujemy jeszcze - to jako CrazyChocobos będziemy z innym LSem chodzić na Dynamis. (nie damy rady sami - ale warto znaleźć stałego partnera).

Myślę, że spokojnie jako LS będziemy w stanie wystawić całe alliance (18 osób).

Czyli będziemy mieć 1/3 loota :)

No ale na razie...hmm..trzeba levelować :)


_________________
FFXI: Hucksterthief: THF99 / BLU99 / NIN99 | AF3+2 (done!) THF5/5, NIN5/5, BLU5/5 | Merity:670+ | Kannagi: 85
FFXIV: The Huckster: BRD80 i452 | MIN80 / BTN80 / FSH80 | GSM80 / CRP80 / CUL80

******
Avatar użytkownika

Posty: 3980
Dołączył(a): 8.03.2004
Offline
PostNapisane: 21 wrz 2004, 13:34 
Cytuj  
Huck -- taaa lvlowac :((( przy takim tempie to moze na poczatku przyszlego roku uda mi sie w dynamis :)) No chyba ze wczesniej BSTa zrobie :)


_________________
"Why is it people who can't take advice
always insist on giving it ?" - J. B.

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 21 wrz 2004, 13:40 
Cytuj  
Już nie mogę się doczekać wspólnego dynamis.

Niestety lagi psują zabawę w dużej grupie, myślę że to jest duży problem wszystkich mmorpgów o dobrej grafice (szczególnie tych co mają się ukazać). Akurat WOW tu wypada pewnie nieźle, ale z drugiej strony od nowych gier wymagam aby twarz przypominała twarz a nie oblicze ludka z plasteliny.
Robiłem już eksperymenty z graniem w FF XI w najniższej rozdzielczosci i z max skompresowaną grafiką i lagów rzeczywiście nie ma ale goba ciezko odróżnić od gracza. jednak na dynamis chyba trzeba chodzić w takich ustawieniach jeśli się nie chce ogladać filmu poklatkowego zamiast czynnego uczestnictwa w tym co się dzieje. :)

******
Avatar użytkownika

Posty: 4439
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 21 wrz 2004, 15:12 
Cytuj  
Juz jest ustalone ze za tydzien Dynamis-Bastok
hehe nie bede sie czul tak bardzo wyobcowany :)

Czymta kciuki za drop i lot "Assassin's Vest" :]

mam pytanie....
ktos wie o co chodzi z Goblin's Peddlerem ???
http://mysterytour.web.infoseek.co.jp/f ... s/view.htm


_________________
FFXIV [Moogle]: Saitou Soulscream

**
Avatar użytkownika

Posty: 7136
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 21 wrz 2004, 19:48 
Cytuj  
NIezly opis, ale trzebya pamietac, ze dotyczy ich zasad - inne LSy moga stosowac inne zasady tak BTW

Peddler moze albo zamieniac wyzsze waluty w pare mniejszych albo zamieniac je w itemki potrzebne do odczarowania reliktow.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4439
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 21 wrz 2004, 23:57 
Cytuj  
watpie czy tam duzo da sie jeszcze wymyslic :)
co najwyzej mozna isc inna trasa
ale co ja sie nzam po 1 raidzie expertem sie nei jest :P


gok ale widziales te itemki ???
np. x25 Behemoth Horn ... a sztuka chodzi po 1mil...
o co tu chodzi...


_________________
FFXIV [Moogle]: Saitou Soulscream

**
Avatar użytkownika

Posty: 7136
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 22 wrz 2004, 11:12 
Cytuj  
Nikt nie powiedział ze będzie tanio ;)

*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 22 wrz 2004, 11:17 
Cytuj  
25 X Silver piece = 1 horn, 25 silver piece to 2500 bronze piece, ile zdobyłes tych monetek ? 3 sztuki ? to jeszcze troche

PS : tak mi sie wydaje, najlepiej przejdz sie do goba i wyjasnij sprawe.


_________________
Ruttar Stonegrip @ IX Kohorta @ Moogle

******
Avatar użytkownika

Posty: 4439
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 22 wrz 2004, 11:35 
Cytuj  
hehe sotk masz leb :) nie pomyslalem o tym :oops:
pewnie jest tak jakmowisz :) ale chyba taniej jednak na AH to wyjdzie... lub z bazaru jesli sie nie da z AH...

z tego wynika ze by zrobic 1 upgrade potrzebuje
400 banknotow z bastok i canntarelle, ktora sam predzej czy pozneij bede mogl sobei zrobic zamiast kupowac ja od goba za 1200 bilow tylko potrzebuje wyzszy skill i swieza orcza watrobke 8) ktora z reszta wypada w bastok 8)

ciekawe po ile ludzie sprzedaja te banknoty.....
jesli bede mial juz relic bede mial prawo lotowac 100bilowe banknoty...
no nic... time pokaze...


_________________
FFXIV [Moogle]: Saitou Soulscream

*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 22 wrz 2004, 11:42 
Cytuj  
Napewno taniej wyjdzie na AH, ale upgrd broni to i tak jak by nie liczyl pare baniek + extra mission imposible, i pewnie dlatego czesciej kogos zobaczysz w crimson lub blood secie niz w full AF 2 + ful upg weapon ^^


_________________
Ruttar Stonegrip @ IX Kohorta @ Moogle

******
Avatar użytkownika

Posty: 4439
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 22 wrz 2004, 11:51 
Cytuj  
:)

pierwszy upgrade jest dosyc realny bo i niewiele on daje po za tym ze bron staje sie uzyteczna w dynamis (chociaz i tak lepsze sa tradycyjne sztylety) dopiero 3ci i 4ty upgrade daja niezlego kopa wiec i ich zdobycie jest kosmicznie trudne i ksoztowne


_________________
FFXIV [Moogle]: Saitou Soulscream

*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 22 wrz 2004, 13:16 
Cytuj  
pierwszy upgarde to Kor-i-nor za kupe szmalcu + troche kasy. Ja mówiłem o całosci, upgrd np relic sword do statusu exalibur to kupa szmalcu + mission imposible zdobycia jakiego zafajdanego ronatu czy innego kawalka, no i trzeba pamietać że kazdy upgr broni to dośc dlugo trwa, tydzien rl time.


_________________
Ruttar Stonegrip @ IX Kohorta @ Moogle

******
Avatar użytkownika

Posty: 4439
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 22 wrz 2004, 15:51 
Cytuj  
tak btw... pojawil sie nowy bardzo dobry nozyk, lepszy od behemot ale nie wiadomo jeszce jak go zdobyc... pewnie trudniej niz behemota :P


stok wszystko w swoim czasie :-)


_________________
FFXIV [Moogle]: Saitou Soulscream

*

Posty: 64
Dołączył(a): 8.12.2003
Offline
PostNapisane: 28 wrz 2004, 10:37 
Cytuj  
myslisz Sai, ze 64 (moze uda mi sie dobic do 65) to za malo czy styknie dla BLMa? chetnei wybralbym sie na takiego dynamisika po twoim opisie :).. jezlei to nie za malo i nikt nie bedzie mial nic na przeciwko, daj znaki.

*

Posty: 6494
Dołączył(a): 14.10.2002
Offline
PostNapisane: 28 wrz 2004, 11:03 
Cytuj  
HARPE (Dagger)
Damage: 29 Delay: 210

Jobs: Thief, Warrior
Races: ALL
Level to Use: 68


_________________
FFXI: Hucksterthief: THF99 / BLU99 / NIN99 | AF3+2 (done!) THF5/5, NIN5/5, BLU5/5 | Merity:670+ | Kannagi: 85
FFXIV: The Huckster: BRD80 i452 | MIN80 / BTN80 / FSH80 | GSM80 / CRP80 / CUL80

******
Avatar użytkownika

Posty: 4439
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 28 wrz 2004, 11:12 
Cytuj  
wiem huck, lepiej powiedz skad sie bierze.... stawiam ze to jakis nowy HNM


_________________
FFXIV [Moogle]: Saitou Soulscream

*

Posty: 6494
Dołączył(a): 14.10.2002
Offline
PostNapisane: 28 wrz 2004, 12:00 
Cytuj  
Postnalem nowy topic zwiazany z Harpe....


_________________
FFXI: Hucksterthief: THF99 / BLU99 / NIN99 | AF3+2 (done!) THF5/5, NIN5/5, BLU5/5 | Merity:670+ | Kannagi: 85
FFXIV: The Huckster: BRD80 i452 | MIN80 / BTN80 / FSH80 | GSM80 / CRP80 / CUL80

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.