mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 104 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość

Posty: 32
Dołączył(a): 19.11.2004
Offline
PostNapisane: 21 lis 2004, 14:04 
Cytuj  
Wydaje mi sie ze to moze miec zwiazek nie tyle z niechecia CDP co problemami prawnymi jakiegos rodzaju. Pamietaz ze sam kupowalem oba Warcrafty (3 + FT) w wersjach eng (sprowadzanych przez CDP wg zapisow ze strony ( ilosc nie przekraczala w obu wypadkach 200-300 chetnych). Tak wiec jesli chodziloby o to CDP moglby zrobic takie wlasnie zapisy i dostalibysmy WoW idealnie w dniu premiery.

Natmiast fakt ze wyglada na toz e sie tak nie stanie pozwala mi sadzic ze sprawa lezy gdzies indziej. Byc moze (a sadzac po interactcd i braku WoW w tym sklepie nawet bardzo prawdopodobne) ze prawa do sprzedazy WoW to zupelnie inna bajka niz reszta produktow blizza i kosztuje to jakies kolosalne pieniadze, a moze CDP zrobi jednak taki nmer jak z pozostalymi Warcraftami w wersjach eng?

Dla mnie jest to conajmniej dziwne... Z warcraftem i warcraftem FT nie robili zadnych problemow jesli chodzi o sprowadzanie eng wersji :/

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 21 lis 2004, 14:17 
Cytuj  
Bo Warcratf nie jest MMOGiem. I nie mial podzialu na strefy swiata. I nie jest gra platna. CDP juz mial pare innych platnych gier MMO i doskonale wie, jak sie ten gatunek w PL sprzedaje. Jesli uznaja, ze im sie nie oplaca, to nie beda sprzedawac. Ale to i tak jeszcze nie teraz.
Blizzard sam sobie wybiera sklepy do wstepnej sprzedazy WoW w Europie (ktore oglosi w piatek), CDP sie nie zalapal, proste. Co bedzie po wydaniu gry, to juz nie wiadomo. Ale preorder beda sprzedawac tylko wybrane sklepy (nie wydawcy), dla zachowania kontroli nad poczatkowym rozpowszechnieniem i mozliwoscia pozniejszego oszacowania, w jakich regionach Europy jest najwiekszy popyt. Standardowe dzialanie zreszta.

X.


_________________
http://zaginiony.net

**

Posty: 318
Dołączył(a): 1.10.2004
Offline
PostNapisane: 21 lis 2004, 18:18 
Cytuj  
Cytuj:
[...] Wszyscy, którzy chcieliby kupić WoW w Polsce niech się wpisuja, pokażmy że CDP nie ma racji.

O jeny... ale mnostwo osob sie wpisalo. Teraz na pewno CDP wyda gre w Polsce...

A tak na serio to kto wie, moze WOW bedzie czyms w rodzaju "kamienia milowego" na naszym rynku jesli chodzi o MMORPG. Emeryci i rencisci z wolnym czasem, rozpieszczone dzieciaki z kasa... :wink:


_________________
What's so funny 'bout peace, love and understanding?

*

Posty: 120
Dołączył(a): 16.09.2004
Offline
PostNapisane: 21 lis 2004, 22:41 
Cytuj  
Taa teraz CDP na pewno sprowadzi WoW do Polski :)

***

Posty: 620
Dołączył(a): 5.12.2003
Offline
PostNapisane: 21 lis 2004, 22:58 
Cytuj  
No przeciez zadeklarowali sie ze beda sprowadzac obie wersje wiec o co to halo. Jezeli zaproponuja sensowna cene to wole kupic w polsce, szczegolnie ze konto w becie juz mam.

Osobiscie bardzo mnie ucieszyl fakt ze wowa nie sprowadza Cenega.

**

Posty: 316
Dołączył(a): 21.11.2004
Offline
PostNapisane: 22 lis 2004, 00:05 
Cytuj  
strona CDP i ich forum nie jest za bardzo popularne wsrod graczy
zapraszam do odwiedzenia --- www.netwars.pl dzial forum

ludzie ze scany Starcrafta jak i Warcrafta3 ( a jest ich dosc sporo w naszym kraju, smiem twierdzic ze po cs, 2 najbardziej liczne spolecznosci ) sa wielce zainteresowani tytulem
osobiscie gralem w open bete - central time serwer 17 -mielismy tam guldie DUNE ( znany klan nie tylko z cs, sc i W3 :0 ) i gralo w niej kolo 25 osob :) sami ludzie z polski
a to tylko byl jedne z wielu serwow spora czesc moich znajomch nie zalapala sie na open a chce grac w wow
mysle ze ludzi z polski grajacych w wow bedzien naprawde sporo
i dla wielu to bedzie pierwsza przygoda z mmorpg :)

zreszta z mojego strasznego klanu KO masa polakow tez wystartuje w wow wiec tylko wsrod moich znjomych bedzie kolo 50 osob : )


_________________
gole babki i czekoladki

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 22 lis 2004, 00:20 
Cytuj  
naro napisał(a):
mysle ze ludzi z polski grajacych w wow bedzien naprawde sporo
i dla wielu to bedzie pierwsza przygoda z mmorpg :)

Do pierwszego charge z karty kredytowej :)

X.


_________________
http://zaginiony.net

**

Posty: 316
Dołączył(a): 21.11.2004
Offline
PostNapisane: 22 lis 2004, 00:25 
Cytuj  
nie bedzie tak zle :)


_________________
gole babki i czekoladki

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 22 lis 2004, 00:29 
Cytuj  
naro napisał(a):
nie bedzie tak zle :)

Zalozysz sie? Skonczy sie abonament "pudelkowy" i zacznie sie placz. Pozatym wielu nie zacznie w ogole grac z prozaicznej przyczyny: brak karty kredytowej (czy nawet ekarty). Samo to wyfiltruje 80% chcacych grac dzieciakow.

X.

PS. Nie raz, nie dwia czytalem opinie "moi rodzice nie zaplaca, bo sie boja podawac numer kk w internecie".
PS2. W za duzo MMOGow gralem, zeby myslec, ze bedzie inaczej niz napisalem.


_________________
http://zaginiony.net

**

Posty: 316
Dołączył(a): 21.11.2004
Offline
PostNapisane: 22 lis 2004, 00:43 
Cytuj  
hym ja myzle ze z wow bedzie inaczej : )

troche bawilm sie w mmorp i zaden z mmorp nie mial takiej kampani jak wow
ani daoc ani eq no i dostepnosc tych produktow na rynku tez robila swoje
masz racje z tym ze posadnaie CC to zapora nie do przejsca dla niektorych

ja jednak pozostane optymista

co do ludzi ktorzy odpadna po 1 miesiacu grania -- na pewno nie bedzie ich malo :)

ale pewnie wielu pozostanie :)


_________________
gole babki i czekoladki

***

Posty: 620
Dołączył(a): 5.12.2003
Offline
PostNapisane: 22 lis 2004, 00:48 
Cytuj  
naro napisał(a):
hym ja myzle ze z wow bedzie inaczej : )

troche bawilm sie w mmorp i zaden z mmorp nie mial takiej kampani jak wow
ani daoc ani eq no i dostepnosc tych produktow na rynku tez robila swoje
masz racje z tym ze posadnaie CC to zapora nie do przejsca dla niektorych

ja jednak pozostane optymista

co do ludzi ktorzy odpadna po 1 miesiacu grania -- na pewno nie bedzie ich malo :)

ale pewnie wielu pozostanie :)


male sprostowanie, raczej nie mozna powiedziec ze eq2 mial slaba kampanie promocyjna


_________________
Tip of the Day
#16. No, you cannot get into Dalaran.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 22 lis 2004, 00:52 
Cytuj  
Tak samo bylo z SWG. Wielkie halo, tabuny dzieciakow fanboyow SW, krzyczacych i deklarujacych, ze beda grac. Potem przyszedl czas oplat i zaczelo sie kombinowanie, jak by to obejsc. A jak sie nie dalo, to rozeszli sie z placzem i poszli dalej grac w chwieco. Drugi raz sie to powtorzylo w okolicach wydania JTL (cale szczescie, ze ominelo to mmorpg.pl). I co? Nic. Pare osob gra, reszta jeczy, patrzy z zazdroscia i nadal gra w darmowe gowna. Bo ich nie stac/nie maja karty/rodzice nie chca placic.

X.


_________________
http://zaginiony.net

******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 22 lis 2004, 01:04 
Cytuj  
Żeby to jeszcze tylko grali w te darmowe gówna. Ale oni jeszcze uparcie twierdzą że nie ma nic lepszego ;)


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

****

Posty: 1282
Dołączył(a): 16.07.2003
Offline
PostNapisane: 22 lis 2004, 01:25 
Cytuj  
A ja mam same oryginalne gry :( I w zadna nie gram poza Quake 2, ktorego pudelka nie mam :P


_________________
Nie ma fajnych mmorpg.
Muzyka relaksacyjna

**

Posty: 316
Dołączył(a): 21.11.2004
Offline
PostNapisane: 22 lis 2004, 07:27 
Cytuj  
saint - hym w polsce jakos nie zauwazylem tej ampani moze teraz polski wydawca cos zrobi

pozatym EQ w polce nie jest popularny

a blizzard juz rokochal rzesze fanow takimi tytulami jak :
starcraft, seria warcraftow i diablo
wiec maja duzo lepszy grunt - tem nie zaprzeczysz : )


_________________
gole babki i czekoladki

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 22 lis 2004, 09:27 
Cytuj  
gdzie mają lepszy grunt? W polsce? Gdzie 90% "przyszłych" graczy do tej pory sądzi, że jak battlenet był za darmo to WoW też będzie za darmo, a te bajki z opłatami to jakieś bzdury i straszenia. Ewentualnie będą grać na freeshardach. Wystarczy poczytać grupy dyskusyjne, GOL-a, itp. z tych którym gra się podoba kupi ją może 10% max.
EQ2 ma za sobą rzesze fanów EQ i miał najmocniejszą kampanię reklamową ze wszystkich mmorpg oraz otwarte wszelkie kanały dystrubucji. Fani EQ są przyzwyczajeni do opłat. Gdyby nie to, nikt by tej gry nie zauważył, ale wystarczy opakować mocno-średni produkt w kolorowy błyszczący papierek, obniżyć cenę i na co drugim billbordzie napisać "EQ2 - nowa generacja mmorpg" i mamy sukces marketingowy ;)

*

Posty: 173
Dołączył(a): 19.05.2003
Offline
PostNapisane: 22 lis 2004, 10:37 
Cytuj  
Po miesiącu wielu się wykruszy, ale tez bedą dochodzić inni.Uwazam ze po
kilku miesiącach bedzie gralo duzo więcej polakow niz po początkowej fali.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 22 lis 2004, 10:56 
Cytuj  
Eche, a tu mi jedzie czolg.
Bedzie gralo tylu mniej wiecej, ilu w innych mmogach.

X.


_________________
http://zaginiony.net

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 22 lis 2004, 11:21 
Cytuj  
będzie więcej Xanth, na pewno ci co grają zawsze +1 (bo mój kolega kupuje wersję retail a dla niego to będzie pierwszy mmorpg - chyba że liczyć, UO na jakimś freeshardzie). Myślę, że będzie conajmniej kilka takich osób ;)

******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 22 lis 2004, 11:23 
Cytuj  
Zgadzam się z Markiem, w WoW-a zagra sporo ludzi dla których będzie to pierwszy mmog.


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 104 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.