mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 92 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 24 lis 2004, 09:19 
Cytuj  
Wygląda tak:

Highest Ranked MMORPGs:

World of Warcraft - Rating:8.7
EverQuest II - Rating:7.7
EVE Online - Rating:7.5
City of Heroes - Rating:7.5
Asheron's Call : Dark Majesty - Rating:7.5

no różnica między pierwszym a następnymi miejscami jest znaczna.


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

****
Avatar użytkownika

Posty: 1642
Dołączył(a): 24.11.2002
Offline
PostNapisane: 24 lis 2004, 09:47 
Cytuj  
Powiedzcie o powiedzcie dlaczego mnie to nie dziwi :roll: :wink: :]

**

Posty: 333
Dołączył(a): 12.03.2003
Offline
PostNapisane: 24 lis 2004, 10:41 
Cytuj  
Ten ranking to można o kant d* podłuc. Jak Everquest 2 wyszedł, to też miał od razu 8.8.


_________________
Browar

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 24 lis 2004, 10:42 
Cytuj  
bo ludziska głosują na nowe gry głównie - mnie ciekawi kiedy EQ2 spadnie poniżej pierwszej piątki ;)

**

Posty: 273
Dołączył(a): 17.11.2003
Offline
PostNapisane: 24 lis 2004, 10:52 
Cytuj  
Dla mnie drugie miejsce albo trzecie to FFXI. Ten ranking to lewy jest.

******

Posty: 4673
Dołączył(a): 24.11.2001
Offline
PostNapisane: 24 lis 2004, 11:00 
Cytuj  
No faktycznie Olek ;)

Zgłoś się do mmorpg.com i zaproponuj im, że sam możesz im zrobić lepszy ranking. Natomiast ludzie, którzy oddawali swoje głosy, na pewno nie mają pojęcia o tym co naprawdę lubią.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 24 lis 2004, 11:07 
Cytuj  
dokładnie tam głosują tysiące ludzi do tego trzeba przez ileś tam dni logować w miesiącu by oddać głos na dany tytuł (by uniknąć tworzenia clonów i podbijania tytułów).
Więc imho ten ranking wcale nie jest taki do dupy.

***

Posty: 503
Dołączył(a): 7.02.2002
Offline
PostNapisane: 24 lis 2004, 12:14 
Cytuj  
Natomiast bez watpienia w tym rankingu widac wyrazny trend, ze nowosci sa oceniane o kilka dziesaitych punkta wyzej i po paru tygodniach spadaja. Tak wiec realistycznie bedzie mozna porownac oceny WoW z innymi grami dopiero za kilka miesiecy (obecnie mozna sie wlasciwie tylko do EQ2 odniesc, bo to tez nowosc).

Muminus

******

Posty: 4673
Dołączył(a): 24.11.2001
Offline
PostNapisane: 24 lis 2004, 12:16 
Cytuj  
Muminus napisał(a):
Natomiast bez watpienia w tym rankingu widac wyrazny trend, ze nowosci sa oceniane o kilka dziesaitych punkta wyzej i po paru tygodniach spadaja. Tak wiec realistycznie bedzie mozna porownac oceny WoW z innymi grami dopiero za kilka miesiecy (obecnie mozna sie wlasciwie tylko do EQ2 odniesc, bo to tez nowosc).

Muminus


Zgadzam się

**

Posty: 273
Dołączył(a): 17.11.2003
Offline
PostNapisane: 24 lis 2004, 12:22 
Cytuj  
Dwutlenek,
wyrazilem swoje zdanie tylko dlatego, ze jestem pewien tego, ze prawda jest inna. Nie mam problemow z kims kto przykladowo widzial tylko pasjansa i dla niego pasjans jest numer jeden gra. Ja w tym przypadku tez bym wtracil ze mam inne zdanie i w dodatku uwazam ze jest ono blizsze prawdy. Wiec podsumowujac nie mam nic przeciwko ankietom niech zyja, natomiast starajmy sie miec na widoku tez obiektywna prawde.

******

Posty: 4673
Dołączył(a): 24.11.2001
Offline
PostNapisane: 24 lis 2004, 12:25 
Cytuj  
Olek. Ty masz jakiś kompleks wyższości.

Dlaczego uważasz, że obiektywna prawda to Twoja prawda?


Ostatnio edytowano 24 lis 2004, 12:31 przez Dwutlenek, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 24 lis 2004, 12:25 
Cytuj  
olek napisał(a):
natomiast starajmy sie miec na widoku tez obiektywna prawde.

W ocenianiu gier nie ma nic z obiektywizmu, kazdy kieruje sie wlasnym gustem. Jednemu sie podoba to, a drugiemu cos innego. Tak samo, jak nie ma zadnego obiektywizmu w ocenaniu dowolnej rzeczy podlegajacej gustom. Jak ktos napisze, ze lubi truskawki z musztarda, to skrzywisz sie z obrzydzeniem i napiszesz ze to wstretne. Dla ciebie. Komus innemu moze smakowac ;)

X.


_________________
http://zaginiony.net

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 24 lis 2004, 12:31 
Cytuj  
ranking jest tak samo wiarygodny jak wszystko inne. Recenzje w prasie/necie są jeszcze mniej obiektywne bo często za tym dodatkowo kryją się pieniądze dystrybutorów.
Ranking na mmorpg.com jak dla mnie jest jednym z najbardziej obiektywnych rankingów bo nie jest to ranking oparty na kilkudziesięciu głosach lub widzimisiu prowadzącego serwus tylko na zdaniu tysięcy graczy z cełago świata.

**

Posty: 273
Dołączył(a): 17.11.2003
Offline
PostNapisane: 24 lis 2004, 12:43 
Cytuj  
Dzieki za odpowiedzi. Dwutlenek wykaz odrobinke obiektywizmu jesli mozesz. To oczywiste, ze jest cos takiego jak prawda i ja zawsze bede bronil prawdy i tepil zabobony aczkolwiek umiarkowanie. Uwazam ze to obowiazek kazdego. Dlatego jesli ktos mowi o czyms co jest ewidentnie bledne osmielam sie protestowac o ile mam czas i checi. Wiec moze zakonczmy ten topic w nastepujacy sposob. Jesli uwazasz, ze FFXI nie znalazla sie na Twojej liscie mmorpg bo to gra tak slaba ze nie ma o czym mowic to ja tez nie mam o czym z Toba mowic.

Xanth jestes dobrym przykladem na to ze inteligencja moze sluzyc zlym celom :D . Sprowadzenie do absurdu tego co napisalem nie jest jednak dowodem na to ze sie myle. Ocena obiektywna istnieje tak samo jak prawda. Wiec jesli powiesz mi ze mercedes jest gorszy od malucha, a CoH jest lepsze od FFXI to oczywiscie Twoja wola. Natomiast ja bym powiedzial, ze jestes wariatem. Wiele osob ktore nigdy nie widzialy mercedesa beda powtarzac jak barany, ze maluch jest lepszy i tak wlasnie szerzyc sie bedzie zabobon i ciemnota wsrod szacownego grona mmorpgowcow wiec smierc osobom robiacym ludziom wode z mozgow!!! :evil:

******

Posty: 4673
Dołączył(a): 24.11.2001
Offline
PostNapisane: 24 lis 2004, 12:49 
Cytuj  
Olek powtarzam
Nie masz monopolu na prawdę.

To co się wydaje dobre Tobie nie musi być: 1. Dobre wogóle 2. Dobre dla kogoś innego.

Więc zanim rozpoczniesz wyprawę krzyżową w poszukiwaniu prawdy. To racz sobie zdać sprawę, że człowiek jest istotą omylną i zastosuj tą regułe do siebie.

Ja nie mówie że FF jest słabe. Ja mówię, że opinia najbardziej obiektywna to taka, która jest prezentowana przez jak największą grupę ludzi.

Kiedy czytam Twoje posty mam wrażenie, że trafiłem na fanatyka. Ty nawet swojej prawdy nie nazywasz 'swoją prawdą' ale prawdą universalną.

Z każdym kolejnym postem prezentujesz postawę, która świadczy o tym jak głęboko masz w dupie opinię innych, jesli tylko jest ona odmienna od Twojej.

*

Posty: 173
Dołączył(a): 19.05.2003
Offline
PostNapisane: 24 lis 2004, 12:51 
Cytuj  
Dla ogółu czyli calej masy graczy ranking mmorpg.com bedzie obiektywny
Dla graczy z wieloletnim doswiadczeniem mmo juz nie

**

Posty: 273
Dołączył(a): 17.11.2003
Offline
PostNapisane: 24 lis 2004, 12:55 
Cytuj  
Dwutlenek,
co do mojej dupy to masz po czesci racje. Znajduje sie w niej mase osob, rzeczy a nawet cale miasta. Nie ma w niej natomiast (poki co) nikogo z tego forum.

Natomiast Ty swiadomie propagujesz nieprawde bo z jednej strony nie uwazasz ze FFXI jest slabe a z drugiej strony jestes za lista na ktorej tego swietnego RPG nie ma. Klamiesz sam sobie swiadomie robisz ludziom wode z mozgu. Nie mozesz przykrywac sie tym ze to opinia ludzi skoro sam wiesz ze nawet dla Ciebie jest ona nieprawdziwa.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 24 lis 2004, 12:56 
Cytuj  
olek napisał(a):
Sprowadzenie do absurdu tego co napisalem nie jest jednak dowodem na to ze sie myle.

Widzisz, sek w tym, ze w sprawach podlegajacych gustom nie jestes w stanie byc rzeczywiscie obiektywny. Zawsze bedziesz przychylnie patrzyl na to co ci sie podoba i nieprzychylnie na rzeczy zle dla ciebie. Moze ci sie wydawac, ze jestes w tym obiektywny, ale to bedzie tylko i wylacznie twoje wlasne zludzenie, bo nadal bedziesz bardziej przychylny rzeczom odpowiadajacym twojemu gustowi, a nie cudzemu.

Jasniej juz wytlumaczyc nie potrafie.

X.


_________________
http://zaginiony.net

******

Posty: 4673
Dołączył(a): 24.11.2001
Offline
PostNapisane: 24 lis 2004, 13:02 
Cytuj  
Nie no ja pier....

Zacznijmy od tego że FFXI jest tam na 5 pozycji.
Praktycznie równo z EVE i CoH, niewiele mniej od EQ2.

Więc po ch... ta dyskusja... Rozumiem, że mógłbyś się wnerwiać gdyby FF było na pozycji 20...

Przecież ten ranking jest praktycznie potwierdzeniem Twojej sympati do FFXI. Z żadne skarby nie pojmę czemu się z nim nie zgadzasz. Przecież róznica między FF a EQ2 to sprawa ułamków.
Co świadczy o tym, że FF jest dobre, ma swoich fanów i zajmuje dobrą pozycję.

Jeżeli chodzi o mnie to uważam że FF jest do niczego (moja opinia) ale ja nie mam monopolu na prawdę i uważam że FF faktycznie jest dobre skoro tak dużo ludzi głosuje w ten sposób.

Rozumiem, że uważasz FFXI za najlepszą grę na świecie i uznasz ten ranking wyłącznie wtedy kiedy FFXI znajdzie się na czołowej pozycji, wyprzedzając zdecydowanie konkurencję.

**

Posty: 273
Dołączył(a): 17.11.2003
Offline
PostNapisane: 24 lis 2004, 13:07 
Cytuj  
Xanth,
dzieki za posta. Doskonale rozumiem co masz na mysli. Kazdy ma prawo powiedziec co mysli. Natomiast uwazam, ze jesli ktos jak sie zdarzy czasem wie odrobinke wiecej i widzi cos ewidentnie nieprawdziwego typu zabobon to powinien w miare mozliwosci zawalczyc. Przyklady:

Opinia wodka jest dobra - heh no tutaj nie bede nic pisal
Opinia krasc jest fajnie - no tak samo, patrz wyzej
Opinia truskawki sa super - mam to w dupie sprawa gostka nic nie mowie
Opinia 2*2=5 - czlowieku to nieprawda
Opinia FFXI jest tak kiepawa ze nie ma co nawet porownywac do inncyh gier. - tutaj mnie korci zeby sie wypowiedziec niestety
Opinia FFXI to najlepsza gra swiata - mam to w dupie sprawa indywidualna

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 92 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.