mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 100 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 14 gru 2004, 19:12 
 
Daoc pvp? OK dla casterow. W WoW pvp jest dla kazdego. Grajac na serverze pvp mam fun z samego zabijania i jakos nigdy sie to nudzi ;-p
Wiec moge w spokoju poczekac az dojda bonusy za pvp. Z Daoc'a zrezygnowalem po 3 latach bo lvlowanie arti, rr zalamaly mnie. W WoW'ie jest troche noobsow ale mozna tez znalezc bardzo sensownych ludzi.
IMO WoW jest lepszy i bedzie lepszy. DAOC atm to juz one big shit.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 14 gru 2004, 19:23 
 
Mendol napisał(a):
...DAOC atm to juz one big shit. ...


Nie przesadzasz? (pomine ze to zacheta do flamow)
IMO stary dziadek DAoC byl inspiracja (rozwiazania i pomysly) w contencie WoWa, a w dodatku mocno sie trzyma.

*

Posty: 52
Dołączył(a): 16.11.2001
Offline
PostNapisane: 14 gru 2004, 19:37 
 
Hmm, nie sadzilem ze z mojego niewinnego pytania rozwinie sie az tak goraca dyskusja.
Jezeli chodzi o moje wrazenia z DAoC na te chwile to jest beznadziejnie. Przynajmniej na moim serverze - Bedevere. Bylo zle jak wszedl WoW beta a teraz jak weszla nowa ekspansja - catacombs - zrobilo sie jeszcze gorzej. Na frontierach totalna cisza, czasem grupka graczy biega tu albo tam i tyle. Gracze albo odchodza, albo robia inne rzeczy nic RvR - leweluja arty, bija sie w male RvR dla low level graczy albo exploruja nowe tereny wprowadzone przez te nowa ekspansje o ktorej wyzej pisalem. Obecnie na frontierach w DAoC jest ciszej nawet niz wtedy, gdy wszedl dodatek DAoC - Trialls of Atlantis.
Nie mniej bardzo wam wszystkim dziękuje za te odpowiedzi, musze sie jeszcze odrobine zastanowic.

****

Posty: 1367
Dołączył(a): 22.11.2001
Offline
PostNapisane: 14 gru 2004, 20:03 
 
bloody po pierwsze zauwaz ze nie grasz na high pop servie po drguie malo ze nie jest to high pop serv nie bierzesz pod uwage roznicy czasu co na takim servie jak bedevere uwidacznia spadek ilosci graczy ale mysle ze warto poczekac z miesiac, dwa i zobaczyc czy przypadkiem nie bedzie plywu populacji wow--->daoc (na co na chwile obecna sie zanosi imo, przynajmniej w wypadku starych graczy daoc) :D

mendol widac jak sie misiu znasz na grze w ktora grales 3 lata - obecnie najsilniejsza hib grupa to tanka grupa wiec nie widze czemu mialoby byc tylko ok dla casterow po drugie grales jakims tankiem w zyciu?? kthxbye
A co do fajnego pvp w wow w twoim wydaniu - no teraz to zes naprawde sie popisal, mianowice stwierdziles ze pvp w wow to fun i nigdy ci sie nie nudzi (no kurwa trudno zeby ci sie taki mmorpg po 2tyg nudzil...), porownujac to d gry w ktora "grales" 3 lata, kazda gra staje sie po pewnym czasie powtarzalna. Anyway uwazam ze poprostu ktos tu zostal /pwnt w daocu (co mnie wcale nie dziwi po mojej, na szczescie krotkiej, znajomosci z toba w daoc) i teraz cieszy sie ze tu (WoW)jest wiecej newb ktorych jest w stanie zabic... (dla osob postronnych nie odczytajcie mnie jako fantyka daoca ktory buzga na lewo i prawo na kazdego niewiernego, ale to co napisal ten koles to jest jeden wielki stek bzdur...)


a na koniec imo teraz pvp daoc>>>>pvp wow moze cos wprowadza fajnego ale z kolei w d2 tez mialy byc guild housy etc wiec nie napalajcie sie tak na wizje roztaczane przez devsow raczej

EDIT: mendol nie wysilaj sie zeby pisac riposte bo i tak mam na ciebie alergie i nie zamierzam z toba dyskutowac (jakby bylo o czym...), a moje zdanie w tym temacie i tak pozostanie niezmienione


_________________
retired...

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 14 gru 2004, 21:19 
 
Mr.FooT napisał(a):
a na koniec imo teraz pvp daoc>>>>pvp wow

A ten nadal nie rozumie i porownuje produkt nieskonczony z produktem wiekowym.

X.


_________________
http://zaginiony.net

****

Posty: 1367
Dołączył(a): 22.11.2001
Offline
PostNapisane: 14 gru 2004, 21:21 
 
Xanth napisał(a):
Mr.FooT napisał(a):
a na koniec imo teraz pvp daoc>>>>pvp wow

A ten nadal nie rozumie i porownuje produkt nieskonczony z produktem wiekowym.

X.

zwracam uwage na slowo TERAZ


_________________
retired...

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2018
Dołączył(a): 16.11.2001
Offline
PostNapisane: 14 gru 2004, 21:22 
 
Zreszta porownuje on jeden. Masa graczy us i eu daoca jest rozczarowana zmianami. Conajmniej 5 duzych gildi daocowych z eu midgarda przenosi sie do WoW jak tylko bedzie eu release.... o czyms to swiadczy.

juz.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 14 gru 2004, 21:25 
 
Mr.FooT napisał(a):
zwracam uwage na slowo TERAZ

Zwracam uwage ze TERAZ WoW jest nieskonczony. Zacznij porownywac go do gotowego produktu jak sam bedzie gotowy.

Rownie dobrze mozesz porownywac karoserie samochodu na tasmie produkcyjnej do gotowego samochodu, ze nie jezdza TERAZ tak samo.

X.


_________________
http://zaginiony.net

*****

Posty: 2199
Dołączył(a): 3.07.2002
Offline
PostNapisane: 14 gru 2004, 21:44 
 
ee, no i znowu bedzie bluzganie na siebie i wypominanie slowek. Prawda jest taka : dla mnie, jako starego wyjadacza mmorpegow ( a przynajmniej za takiego sie uwazam) na razie podobal mi sie jeden mmorpg, w ktorym zagrzalem dluzej niz pol roku - daoc. I to nie z powodu comunity, bo (byc moze mialem farta) w kazdym praktycznie, a probowalem prawie we wszystko przynajmniej miesiac , znajdywalem i polakow i obcokrajowcow z ktorymi bardzo przyjemnie sie spedzalo czas. Ale nadal mam nadzieje, ze w koncu znajdzie sie taki, o ktorym bede mogl powiedziec - tak, w tego pogram sobie dluzej. I mam nadzieje, ze to bedzie wow. Ale obawiam sie, ze zeby tak sie stalo, to trzeba poczekac przynajmniej do lata 2005. Czemu? Bo nawet jak wejdzie pvp za 2 dni, to balance -nie ma bata- po prostu zajmuje czas ( w daocu do tej pory sa zmiany w klasach, a to juz przeszlo 3 lata od wydania), a mam dosyc 2-3 klasowych gier, gdzie nie ma sensu robic czegos innego jak 80% graczy.


_________________
Nie mam pomyslu na signature

**

Posty: 338
Dołączył(a): 26.11.2001
Offline
PostNapisane: 14 gru 2004, 22:46 
 
krzyk - nikt nie kwestionuje faktu ze w Daoc popelniono naprawde wiele bledow przywiazujac zbyt duzo wagi do PvE (patrz ToA i mozolne levelowanie i farmowanie).

Xanth - czyli wydali nieskonczona gre na US ? czy moze (imo) po prostu gra jest skonczona i bedzie ciagle usprawniana ? :)

Dokladnie tak jak powiedzial lutus ... zycze kazdemu z Was, zeby balans postaci w PvP byl WoWie od razu (w co niestety nie wierze). Dlatego dopiero po jakims czasie bedzie mozna cokolwiek na temat PvP powiedziec ... aczkolwiek sadze ze przez caly okres beda wprowadzane zmiany (nerfy i dopakowywanie postaci).


_________________
------

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 14 gru 2004, 23:41 
 
Mazee napisał(a):
Xanth - czyli wydali nieskonczona gre na US ? czy moze (imo) po prostu gra jest skonczona i bedzie ciagle usprawniana ? :)

Tak, wydali gre nieskonczona i przed terminem. Skonczona bedzie, jak wyjdzie eu. Dlaczego? Pare razy juz na tym forum byla o tym mowa.

X.

PS. Dlaczego eu jest nadal testowane (w zamknietej becie), jesli gra juz jest niby skonczona? No, dlaczego? Kazdy zdrowo myslacy sie domysli, ze to jest "wycyganienie" dodatkowego czasu przy wydaniu niedokonczonej gry przed terminem, do jej ukonczenia (bo naciski, bo popyt, bo zainteresowanie) ;)


_________________
http://zaginiony.net

**

Posty: 338
Dołączył(a): 26.11.2001
Offline
PostNapisane: 15 gru 2004, 00:14 
 
Xanth - ja nie potrzebuje ironi w poscie zeby zrozumiec jego tresc.
Przeciez nie kazdy musi sledzic kazdy watek dotyczacy tej gry ... poza tym rownie dobrze mozna powiedziec, ze testuja nowe rzeczy do wprowadzenia w trakcie roznicy wydan US i EU wersji.

W normalnej dyskusji naprawde mozna sie wiele dowiedziec ...


_________________
------

***

Posty: 620
Dołączył(a): 5.12.2003
Offline
PostNapisane: 15 gru 2004, 00:15 
 
Mazee napisał(a):
Dokladnie tak jak powiedzial lutus ... zycze kazdemu z Was, zeby balans postaci w PvP byl WoWie od razu (w co niestety nie wierze).


Biorac pod uwage ze pvp w wow to taki swoisty "papier, kamien, nozyczki" to ciezko ocenic czy klasy sa zbalansowane. w takiej sytuacji jak zwykle kazdy wie lepiej.

Xanth napisał(a):
..

oczywiscie ze gra jest skonczona. wydali ja po prostu bez wszystkich obiecanych features.

Przykladowo w hl2 brakuje sporo map i bajerow ktore mozna podziwiac na trailerach. I co gra jest niby nieskonczona? Sry ale to devsi decyduja co jest koncowym produktem, nie ty konsument.

Po 2 osobiscie nie nazwalbym Wowa nieskonczonym produktem, pvp jest jakie jest i tyle.

Pozatym kazde dynamicznie rozwijajacy sie mmog mozna nazwac "nieskonczony".

Tylko po co? Wg. mnie lepiej przyjac ze gra jest skonczona z chwila wydania.


_________________
Tip of the Day
#16. No, you cannot get into Dalaran.

**

Posty: 338
Dołączył(a): 26.11.2001
Offline
PostNapisane: 15 gru 2004, 00:20 
 
Xanth - wlasnie cos w tym stylu o ukonczeniu mmorpga chcialem napisac jak Koma (gratuluje rzeczowego i nieflamowego posta) ... ale jestem chyba dzis zbyt malorolny umyslowo.

I zwroc uwage ze nikt nie czepia sie samego WoWa.


_________________
------

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 15 gru 2004, 00:24 
 
To wyjasnijcie wydanie WoW przed planowanym terminem (ktory byl zupelnie inny, niz 23 listopada), oraz sens dalszego zamknietego testowania skonczonej gry? ;)

Koma napisał(a):
oczywiscie ze gra jest skonczona. wydali ja po prostu bez wszystkich obiecanych features.

Dlaczego? Czyzby czasu zabraklo (bo naciski, bo popyt, bo zainteresowanie) i musieli wydac przed planowanym terminem? Gre nieskonczona? A slyszeli o tym jak wlasciciel Blizzarda mocno ich poganial z batem nad glowa? (zreszta standardowe zagranie Vivendi) ;)

Koma napisał(a):
Sry ale to devsi decyduja co jest koncowym produktem, nie ty konsument.

Nie devsi. Wlasciciel. Ten, kto finansuje. Devsi moga miec jedynie pobozne zyczenia i maja zapierdalac tak, jak kaze pracodawca ;)

X.

PS. I prosze sie nie doszukiwac ironii w moich postach, emotikon nie zawsze ja oznacza ;)
PS2. Tak, nie mam dzis humoru i mam ochote na flame ;)
PS3. Wielokrotnie edytowany post, by uchwycic sens i poprawic bledy.


_________________
http://zaginiony.net

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 15 gru 2004, 09:27 
 
PvP w WoWie nie ma absolutnie nic wspólnego z "papier, kamień, nożyczki" - grając warriorem mam szansę zabić każdą klasę (może oprócz pala na moim lvl) i od każdej klasy mam szansę dostać po dupie.

Jeżeli przyjmujemy, że gra jest skończona z chwilą wydania tak jak to określił Koma to porównujmy WoW-a z dnia 23.11.2004r. i DAoC-a z dnia 09.10.2001r. Nic więcej, nic po za tym.
Założę się, że WoW z 23.11.2004r. rozkłada DAoC-a z 09.10.2001r. na łopatki pod każdym względem. O dodatkach nowych featursach itp. pogadamy jak te zaczną się ukazywać do WoW-a.

**

Posty: 308
Dołączył(a): 16.11.2001
Offline
PostNapisane: 15 gru 2004, 10:11 
 
Hm... "...mam szanse etc..."...jasne ale jak NA RAZIE nic po zatym ,nie ma zadnej "szansy " za killa na marny chociazby loot...exp..kase ..talenty..fame ...etc he he I twierdze ,ze jak tego nie zmienia to tak jak byl masowy naplyw ludzi tak i bedzie masowy odplyw he he
A ,ze znajac zycie i obiecanki cacanki devsow ,to moze cosik i tam usprawnia ,ale bardziej skupia sie na tluczeniu kasy he he
A co do porownywania co jest lepsze to takie pierdolenie " kotka za pomoca mlotka"..albo "..punkt widzenia zalezy od miejsca ..." he he

*****

Posty: 2199
Dołączył(a): 3.07.2002
Offline
PostNapisane: 15 gru 2004, 10:18 
 
Mark , tobie to chyba ktos polozyl niezly odwaznik na ptaszka, bo myslenie to juz zapomniales co to oznacza i podchodzisz do tego tylko i wylacznie ambicjonalnie. Jezeli chcesz, prosze bardzo - wow > daoc. Dla mnie to naprawde wsio ryba. Oczywiscie, ze wow w dniu wydania byl leipej zrobiony niz daoc. Tylko pamietaj, ze wow zaczeli robic w momencie wydania daoc'a to raz, dwa daoc nie za bardzo mial sie jeszcze na kim wspierac. Ale masz racje, porownujac jak to wygladalo w dniu wydania, wow wypada lepiej ( wydania eu juz wypadaja podobnie), i oby zawsze tak bylo, ze kolejny wychodzacy mmorpg wypadal lepiej od swoich poprzednikow.


_________________
Nie mam pomyslu na signature

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 15 gru 2004, 10:42 
 
nie lutus nie rozumiem waszego pieprzenia tylko.
Gra jest do dupy, ludzie zaczną odchodzić, będą wracać do daoc-a - proroctwa z dupy wyssane za przeproszeniem (albo i bez).

Odchodzili od Daoc-a w momencie startu? Nie, chociaż jak sam przyznałeś gra była do dupy w tym momencie. Tytuł ma potencjał, zapowiedzi są szumne - może 10% wróci reszta poczeka na nowy patch i oblooka, po czym dojdzie 50% nowych graczy.
A może myślisz, że Blizzard nie dotrzyma obietnic i oleje PvP przez rok niczego nie wprowadzając, przy czym zabije swoją dojną krowę bo ludziska po pyknięciu lvl 60 i znudzeni gankowaniem innych zaczną rzeczywiście masowo odpodać? Nie wydaje mi się by Blizard w tym momencie po takim sukcesie zdecydował się zabić swój produkt.
Serwerów PvP jest 2x tyle co serwerów PvE i wystarczy poczekać a nie bawić się w proroka i pieprzyć "i tak nic nie zrobią" "obiecanki cacanki", "będą tylko kosić kasę", "skąd ja to znam.."
WoW jest ukierunkowany na high level content którego teraz praktycznie nie ma, i nie sądze by Blizzard nie był tego świadomy i nic w tym kierunku nie robił.
Przy czym np. licznik honorable kills jest już od dawna tylko został wyłączony po patchu jeszcze w OB. Myślę, że Blizard całość szlifuje, a ta całość jest w tym momencie na ukończeniu....

ty prorokujesz, że będzie chujowo, ja prorokuję że będzie ok, przy czym tylko ja podchodzę do sprawy ambicjonalnie chociaż obaj bawimy się w proroków :o
A naprawdę zacznę się wkurwiać jak zrobię ding60 i blizzard do tego momentu nic z kwiestią highlvl content nie zrobi. Do tego momentu mam to gdzieś, gdyż mnie problem bezpośrednio nie dotyczy. A bawię się bardzo dobrze.

*****

Posty: 2199
Dołączył(a): 3.07.2002
Offline
PostNapisane: 15 gru 2004, 10:57 
 
nie napisalem nigdzie , ze bedzie beznadziejnie... caly czas pisze, ze mam nadzieje, ze bedzie to najlepsza gra wszech czasow... a ty widac musisz kogos miec, kto ci przygada i powie , ze wow jest beznadziejny, bo wmawiasz mi, ze nie wiem co mowie...

Pytanie z Topica - Jak to w wow jest teraz... wiec caly czas pisze jak to jest teraz, i caly czas tlumacze, ze malo mnie w tym temacie obchodzi jak bedzie w przyszlosci ( no obchodzi mnie, ale mam nadzieje, ze bedzie cool)...

Tak wiec podsumowujac i zeby sie wiecej nie denerwowac na Mark'a... Na dzien dzisiejszy , wow nie spelnia pokladanych nadzieji, jezeli wezmiemy pod uwage PVP, w PVE gralo mi sie bardzo fajnie i uwazam , ze spokojnie z uciechy mozna sobie przy tym zwalic konia.

EOT :)


_________________
Nie mam pomyslu na signature

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 100 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.