mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 66 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Ktora strona konfliktu ???
Ankieta wygasła 3 sty 2005, 04:01
alliance 49%  49%  [ 24 ]
horde 51%  51%  [ 25 ]
Liczba głosów : 49
Autor Wiadomość
**

Posty: 261
Dołączył(a): 10.09.2004
Offline
PostNapisane: 28 gru 2004, 12:47 
Cytuj  
Jakis czas temu spotaklem sie z infomracja o wielkiej katastrofie (zwiazanej ze zmianą biegunow - zamienia sie stronami - i tak sie dzieje podono co 11k lat) - ktora to datowna jest na 2012 ~23-24 grudnia. Co ciekawsze, zapisy o niej są w kalendarzach majow, indianie w ameryce mowia ze narodzi sie bialy bizon, ktory symbolizuje "cos tam", gdy ta data sie bedzie zblizac (juz sie urodzil :) ), osztyfrowali tez informacje o tym w kodzie bibli, i ktos jeszcze o tym wiedzial..

11k lat temu podobno zginela w ten sposob jenda z poprzednich cywilizacji, atlantyda, i tak sie dzieje od dawna, taka spluczka klozetowa, ktora oczyszcza planete.

Trzeba sie przgotowac.. kupic jakis popcorn i Cole mzoe byc fajne widowisko..,

Ja nie chce sie zegnac, ale jesli bym mial wybierac to napewno chcialbym umrzec z usmiechem na ustach z klawiatura i mysza w dloniach, na jakims Battlegorundzie..

Wiec niech sie pospiesza z tym WoW jesli laska :) bo licze ze zdaze zagrac jeszcze w jakis dodatek!

******
Avatar użytkownika

Posty: 3185
Dołączył(a): 13.12.2004
Offline
PostNapisane: 28 gru 2004, 12:50 
Cytuj  
Xanth napisał(a):
Kabraxis napisał(a):
Jak juz w 2029 ma byc po nas.

W 2038. Wtedy zegary wszystkich posixowych systemow operacyjnych (unixy, linuxy) skoncza swoja zywotnosc. A dokladnie, zaczna pokazywac ujemne daty. Z czym sie to wiaze, to bardzo latwo przewidziec ;)

X.


Mysle ze prezne community unixowe wraz z bojowkami open source'owymi oraz elitarystycznymi adminami upora sie z tym problemem i zrobia stosowne patche itd :)
Zreszta czuje ze za 34 lata to beda troszke inne systemy, w razie watpliwosci spojrz 34 lata wstecz :) Fakt ze tam na poczatku byl unix, ale jego czas dobiega konca jesli sie nie zreformuje ;]


_________________
Nestor#1522

******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 28 gru 2004, 12:54 
Cytuj  
Po co ma się reformować skoro jest dobry ? Po co komu wodotryski graficzne do usług sieciowych ?


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 28 gru 2004, 13:05 
Cytuj  
SwenG napisał(a):
Po co ma się reformować skoro jest dobry ? Po co komu wodotryski graficzne do usług sieciowych ?


bo rozwoj JAKICHKOLWIEK technologii komputerowych idzie w kierunku efektownosci i prostoty obslugi po to by przyciagnac klienta.

Ludzie po prostu nie chca konczyc 5letnich studiow, doktoratu z unixa i czytac 1000stronowych ksiazek w stylu "czarna ksiega LINUX 10" tylko po to aby mogli zlozyc komputer i dosc sprawnie dzialajaca siec :) bo maja ciekawsze rzeczy do roboty :)

Jako przyklad (moze nie pasujacy troche ale jednak) moge podac ze Playstation3 (moze sa takie zapowiedzi ze strony Sony) bedzie sprzedawane ze specjalna kamera/projektorem (EYETOY 2) dzieki ktoremu bedzie mozliwe sterowanie konsola tak jak w "MINORITY REPORT" (jak ktos ogladal to wie) :)

przyklad konsolowy ale wg mnie dobrze oddaje w jakim kierunku idzie technologia w dziesiejszym swiecie.


_________________
Obrazek

******
Avatar użytkownika

Posty: 3185
Dołączył(a): 13.12.2004
Offline
PostNapisane: 28 gru 2004, 13:25 
Cytuj  
SwenG napisał(a):
Po co ma się reformować skoro jest dobry ? Po co komu wodotryski graficzne do usług sieciowych ?


Bo w 2038 uslugi sie skoncza razem z serverami :) O to mi chodzilo ;]

Wydaje mi sie ze w ciagu 40 lat wejdziemy w faze komputerow kwantowych uzywajacych innej arytmetyki niz binarnej, z czasem rozwina sie na to kolejne systemy, poczatkowo unixo podobne tylko z konsola dla prostoty oprogramowania, potem jakies poudziwniane graficzne interfejsy z masa wodotryskow mozliwa dzieki ogromnym zapasom mocy.

Poki co unixy sprawuja sie dobrze, bo czesc zadan administracyjnych mozna zrobic latwiej i wygodniej za pomoca ssh i trybu tekstowego niz klikania w tysiac okienek :)
Trudno powiedziec jak komputer bedzie wygladal za 34 lata, nie jestem expertem od rozwoju informatyki, ot takie moje gdybania :)


_________________
Nestor#1522

******
Avatar użytkownika

Posty: 3185
Dołączył(a): 13.12.2004
Offline
PostNapisane: 28 gru 2004, 13:26 
Cytuj  
Kabraxis napisał(a):
bo rozwoj JAKICHKOLWIEK technologii komputerowych idzie w kierunku efektownosci i prostoty obslugi po to by przyciagnac klienta.

Ludzie po prostu nie chca konczyc 5letnich studiow, doktoratu z unixa i czytac 1000stronowych ksiazek w stylu "czarna ksiega LINUX 10" tylko po to aby mogli zlozyc komputer i dosc sprawnie dzialajaca siec :) bo maja ciekawsze rzeczy do roboty :)



Ale mowa jest o systemach serwerowych , a nie windzie i wordzie dla pani Ani :)


_________________
Nestor#1522

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 28 gru 2004, 13:33 
Cytuj  
No to tez o nich mowie :)

napisalem przeciez JAKICHKOLWIEK :)
one tez pojda w taka strone (juz ida) bo po co w linuxie nakladka graficzna he ?? Dla Pani Ani ?? przeciez wszystko da sie wygodniej zrobic w konsoli czy czyms tam innym.

po prostu dobrei funkcjonalne nie musi oznaczac brzydkie i skomplikowane wg mnie
i rynki na swiecie zaczynaja to dostrzegac

EDIT: zreszta np. linux jest darmowy wiec nie ma sensu robic nakladek zeby ladnie wygladal bo go kupi wiecej ludzi (vide Windows i jego wyglad)
po prostu ludzie chca pracowac w przejzystym, wygodnym, a do tego estetycznym i nie psujacym wzroku (SAM TEKST) srodowisku.


P.S. Zodi4c: http://info.onet.pl/1029592,16,item.html#czytaj
ciekawe czy to ogolna sciema czy co wogule oni robia ?


_________________
Obrazek

******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 28 gru 2004, 13:59 
Cytuj  
Co ty pieprzysz ? Jaka prostota ? Okienkowe systemy administrujące sięcią są tak samo skomplikowane jak *nixowe. Tyle że ładniej wyglądają. To samo można zrobić używając jakiegoś gimpa czy inne xwindowsy. Tyle tylko, że to zżera niepotrzebnie zasoby systemu. Poza tym administrator MUSI być przeszkolony i MUSI uczyć się te minimum 5 lat żeby to obsłużyć bo później macie takie sieci osiedlowe administrowane przez pana Edka już o pani Ani nie wspominając.


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 28 gru 2004, 14:02 
Cytuj  
Generalnie, kazdy zawodowy administrator woli wyedytowac plik tekstowy i zapomniec, niz przekopywac sie przez milion okienek i wizardow, ktore na koniec i tak spieprza sprawe przy dopisywaniu 2 linijek do pliku tekstowego. Pozatym wpisac komende i uzyc skrotu klawiaturowego jest 100 razy szybsze niz machanie myszka po ekranie w poszukiwaniu wlasciwego okna.
A serwer ma pracowac, a nie wygladac.

X.

PS. O bredniach typu "srodowisko tekstowe psuje wzrok" nie bede sie wypowiadal ;)


_________________
http://zaginiony.net

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 28 gru 2004, 14:06 
Cytuj  
wskaz mi gdzie napisalem o prostocie ??

pisalem o prostocie obslugi i to w sensie ze mozna by 3 razy kliknac myszka na estetycznie wygladajacych menusach niz wklepywac ciag komend na 1/2 ekranu :)

mniej wysilku, czasu, mniejsze zwyrodnienie stawow w nadgarstkach, itp..
a efekt jak sam napisales moze byc ten sam.

EDIT: czy chcecie czy nie JAKAKOLWIEK technologia na swiecie idzie w kierunku miniaturyzacji, prostotu obslugi, i wygody.

XANTH dla ciebie wszyscy wypisuja brednie :)
pracuje na programie DOSOWYM (wiec mam sam tekst + tabelki) i po 8 godzinach oczy mi wyplywaja a po 12 godzinnej sesji weekendowej przy czymkolwiek w domu nie mam takich problemów wiec nie pierd*** za przeproszeniem :)


_________________
Obrazek


Ostatnio edytowano 28 gru 2004, 14:09 przez Kabraxis, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 28 gru 2004, 14:07 
Cytuj  
Widac malo miales do czynienia z administracja. Pracuje jako admin od 10 lat przy duzych systemach informatycznych i dla mnie to co piszesz, to sa poprostu bzdury.

X.

PS. Oczywiscie, lokalny administratorek windowsowej sieci blokowej lubi klikac w okienka, tylko ciekawe co by zrobil majac "troche" wiecej serwerow na glowie z "troche" innymi systemami niz windows ;)
Uwierz na slowo, z klawiatury pracuje sie 100 razy szybciej i wygodniej niz mysza.

Kabraxis napisał(a):
pracuje na programie DOSOWYM (wiec mam sam tekst + tabelki) i po 8 godzinach oczy mi wyplywaja a po 12 godzinnej sesji weekendowej


Zmien monitor i ustaw sobie prawidlowo odswiezanie ekranu.


_________________
http://zaginiony.net


Ostatnio edytowano 28 gru 2004, 14:12 przez Xanth, łącznie edytowano 1 raz
**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 28 gru 2004, 14:12 
Cytuj  
Xanth napisał(a):
Widac malo miales do czynienia z administracja. Pracuje jako admin od 10 lat przy duzych systemach informatycznych i dla mnie to co piszesz, to sa poprostu bzdury.

X.


pracujesz w Polsce ktora technologicznie za japonia jest jakies 10 lat a za stanami 5 (jesli chdzi o systemy infomatyczne)
ja wiem ze to tak nie wyglada teraz ale po prostu uwazam ze tak bedzie w przyszlosci (w Japonii juz sa komputery sterowane zrenica oka !!!) co bedzie za 5, 10 lat ???)

oczywiscie sa to prototypy (albo przezroczyste ubrania, i inne dziwne rzeczy)


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 28 gru 2004, 14:14 
Cytuj  
Co ty mozesz wiedziec na temat zastosowanej technologii tam gdzie pracuje? Moze to co znasz stoi technologicznie 10 lat do tylu, ale to wcale nie znaczy, ze ja znam to samo co ty ;)

X.

PS. Zeby bylo jasne, to na czym pracuje ma malo wspolnego z PCtami ;)


_________________
http://zaginiony.net

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 28 gru 2004, 14:15 
Cytuj  
Macie komputery sterowane zrenica ??? :)


dobra to byl zart :)


naprawde uwazam ze za +/- 10 latek nie bedzie trzeba napierd*** w klawiature z szybkoscia 1000 znakow/min. bo wszystko bedzie wygladalo ZUPELNIE inaczej (i nie mowcie mi ze zaduzo filmow SF bo jak to wygladalo 10 lat temu a jak teraz - roznica jest kolosalna)


_________________
Obrazek


Ostatnio edytowano 28 gru 2004, 14:18 przez Kabraxis, łącznie edytowano 1 raz
******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 28 gru 2004, 14:17 
Cytuj  
Dobra, imo wystarczy bo zrobi nam się tu zaraz pl.comp.os.advocacy :P


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod


Ostatnio edytowano 28 gru 2004, 14:20 przez SwenG, łącznie edytowano 1 raz
**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 28 gru 2004, 14:19 
Cytuj  
OK EOT z mojej strony ale lubie sobie przeprowadzic ozywiona dyskusje :) w czasie pracy.


_________________
Obrazek


Posty: 11
Dołączył(a): 24.12.2004
Offline
PostNapisane: 28 gru 2004, 14:21 
Cytuj  
heh po rowno teraz idzie przymierze z horda!

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 28 gru 2004, 14:22 
Cytuj  
Kabraxis napisał(a):
Macie komputery sterowane zrenica ??? :)

Wyobraz sobie maszynke, na ktorej pracuje 20 wirtualnych serwerow, kazdy z dwoma wirtualnymi Xeonami (to taki procek Intela) i kazdy z 4 giga ramu. A to jest jedna ze slabszych maszyn srodowiska labolatoryjnego ;)

X.


_________________
http://zaginiony.net

**
Avatar użytkownika

Posty: 7136
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 28 gru 2004, 14:26 
Cytuj  
Fajnie - akurat w piatek 13 wypada ;)

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 28 gru 2004, 14:29 
Cytuj  
Xanth napisał(a):
Kabraxis napisał(a):
Macie komputery sterowane zrenica ??? :)

Wyobraz sobie maszynke, na ktorej pracuje 20 wirtualnych serwerow, kazdy z dwoma wirtualnymi Xeonami (to taki procek Intela) i kazdy z 4 giga ramu. A to jest jedna ze slabszych maszyn srodowiska labolatoryjnego ;)

X.


cieniutko :)

P.S. wiem co to jest XEON az taki ignorant nie jestem


_________________
Obrazek

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 66 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.