mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 196 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona
Autor Wiadomość
***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 14 gru 2004, 11:15 
Cytuj  
co do różnic w obrazie to posłużę się cytatem kolegi grafika:
"kurwa ten twój radeon 9800XT saphire generuje obraz porównywalny do mojego matroxa którego cały czas trzymam do pracy w 2d"
Napisz, że ty różnic w obrazie nie zauważasz, ja też nie zauważam.
Grafik profesjonalista zauważa.

A co mnie zraża do Nvidii - zwykłe cheatowanie - uciekanie się do upraszczania szczegółowości obrazu by poprawić performance i o 3fpsy przegonić ATI. Dopóki dalej będą stosować taką politykę, dopóty ja będę twierdził, że Nvidia to chłam.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1642
Dołączył(a): 24.11.2002
Offline
PostNapisane: 14 gru 2004, 11:39 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
A co mnie zraża do Nvidii - zwykłe cheatowanie - uciekanie się do upraszczania szczegółowości obrazu by poprawić performance i o 3fpsy przegonić ATI. Dopóki dalej będą stosować taką politykę, dopóty ja będę twierdził, że Nvidia to chłam.


Mnie tez to wkurza najbardziej, ile razy to juz robili to szkoda gadac... Zwłaszza specjalne sterowniki aby poprawic słabe wyniki w 3d marku.... żenada. Jedyne co zrobili w nich to zmniejszyli ilość szczegułów sztucznie co mozna było zobaczyć gołym okiem....


Jak juz powiedziałem Nvida ma lepszy marketing co własnie widać po twoich wypowiedziach :roll: .


_________________
www.excessum-gaming.com - Join us in Skyforge! Apply on our website!
Retired - AO/UO/DAoC/Hz/EQ2/SWG/AC1&2/L2/SoR/WoW/TMO/Rift/Lol/Hon/SWTOR
/CO/GW/Lotr/CO/TcoS/TR/M59/Vg/SB/Fury/SotW/DL/HGL/RoM/DDO/FFXI/Aoc/Eve/WO/Gw2/TSW/Tera/STO/AoW
/DE/DF/Nw/PS2

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2262
Dołączył(a): 18.01.2002
Offline
PostNapisane: 14 gru 2004, 14:58 
Cytuj  
Jesli grasz w 3dmarki to kupuj ATI, obraz pomiedzy seria 6800 a reszta radkow jest porownywalny, a glupota kupowac teraz ATI tylko dlatego ze bardziej ja lubie, nie patrzac na ceny i wydajnosc w grach.


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 14 gru 2004, 15:03 
Cytuj  
Yog-Sothoth napisał(a):
glupota kupowac teraz ATI tylko dlatego ze bardziej ja lubie, nie patrzac na ceny i wydajnosc w grach.

No wlasnie w tym wypadku glupota byloby NIE kupic ATI. Nie od dzis wiadomo, ze stosunek ceny do wydajnosci w ATI bije Nvidie na leb. Chyba nie musze wam przypominac o porazce jaka jest obsluga dx9 w serii fx?
No, chyba ze ktos kupuje 6800, ale w tym wypadku nadal ATI ze swoim X800 ma o wiele lepszy stosunek cenowo-wydajnosciowy.

X.


_________________
http://zaginiony.net

*

Posty: 173
Dołączył(a): 19.05.2003
Offline
PostNapisane: 14 gru 2004, 15:35 
Cytuj  
Mark kiedy kupiłes tego 9800XT? bo jak 2 miesiące temu to prawdopodobnie dales dupy bo byly juz dostepne GeForce 6800 po 1200zl
normalnie w sklepach ,a nie na jakims allegro.Biją one wydajnościowo tego twego radeona na łeb i dodatkowo (jak ktoś chce) mozna w nich odblokowac pozostale 4 potoki.

Xanth gdzies ty widzial lepsze ceny na radeony X800 Pro od GeForce 6800?
Wejdz sobie chociaz na taki komputronik.pl gdzie średnio radeony sa drozsze okolo 300 zl .Karty te posiadaja podobne osiagi ta sama ilosc potokow z tym ze radeony mocniej sie grzeja i sa mniej podatne na podkrecanie

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2262
Dołączył(a): 18.01.2002
Offline
PostNapisane: 14 gru 2004, 15:43 
Cytuj  
Rozejrzyj sie Xanth, ktora firma ma lepsza sprzedaz nowej serii kart.. Ja mowie w kwestii oplacalnosci tylko o serii 6x00, dzieki wprowadzeniu nowych kart nvidia ma pratkycznie odpowiedz na kazdy segment rynku.
9800Pro < 6600GT
6800GT ~ X800Pro ale ati jest drozsze
Narazie brak troche konkurencji dla 9550, bo 6600 kosztuje wiecej, ale imho jest bardziej oplacalna i przyszlosciowa karta niz 9550.

akas --> X800Pro ma 12 potokow do 16 6800GT, jednakze jest drozszy a osiagi ma zblizone, takze niezbyt oplacalny.


_________________
.

*

Posty: 173
Dołączył(a): 19.05.2003
Offline
PostNapisane: 14 gru 2004, 16:23 
Cytuj  
Ja bym sie niezgodził na stawianie w jednym szeregu 6800GT z X800Pro
dlatego ,ze uwazam GT za wydajniejszą mimo porównywalnej ceny.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 14 gru 2004, 16:29 
Cytuj  
Zreszta ja nadal nie rozumiem tej licytacji, co lepsze a co gorsze. Mam swojego r9500pro i kazda jedna gra mi smiga idealnie. No, ale ja sobie nic nie przedluzam posiadaniem "super wypasionej" karty graficznej za mase kasy, szczegolnie w momencie, kiedy wszystko mi dziala tak jak powinno, ladnie, szybko, plynnie i w duzej rozdzielczosci ;)

X.

PS. Tak, wiem, mam duzo ramu ;)


_________________
http://zaginiony.net

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2262
Dołączył(a): 18.01.2002
Offline
PostNapisane: 14 gru 2004, 16:43 
Cytuj  
Cytuj:
No, ale ja sobie nic nie przedluzam[...]


Tak chyba mowia ci, ktorych nie stac na te karty ;) Moze skonczmy z takimi tekstami, kazdy ma swoje hobby, ja lubie miec np. mocny sprzet, zeby zadna gra nie miala sie prawa zaciac na maksymalnych detalach.


_________________
.

*

Posty: 173
Dołączył(a): 19.05.2003
Offline
PostNapisane: 14 gru 2004, 16:43 
Cytuj  
Xanth zgadza sie ,ale jak ma ktos do wydania 1100-1200 na grafike to tylko nvidia ze swoja 6800 , tym bardziej ze WoW jest optymalizowany pod jej akceleratory.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 14 gru 2004, 16:50 
Cytuj  
akas napisał(a):
tym bardziej ze WoW jest optymalizowany pod jej akceleratory.

A to juz bzdurka. To, ze jest reklama, to nie znaczy odrazu ze kod byl jakos specjalnie optymalizowany. Szczegolnie, ze wow jest wydajniejszy na ati, a nie na nv ;)

Yog-Sothoth napisał(a):
ja lubie miec np. mocny sprzet, zeby zadna gra nie miala sie prawa zaciac na maksymalnych detalach.

Zagraj w EQ2 na max detalach, pogadamy wtedy (sami devsi mowia, ze nie ma jeszcze domowego komputera, ktory jest w stanie to pociagnac) ;)
Pozatym wcale swojego sprzetu nie uwazam za slaby, uznaje tylko, ze jesli cos mi dziala bardzo dobrze, to nie ma sensu tego poprawiac ;)

X.


_________________
http://zaginiony.net


Ostatnio edytowano 14 gru 2004, 16:57 przez Xanth, łącznie edytowano 1 raz
******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 14 gru 2004, 16:56 
Cytuj  
A na dodatek jakby gre robiono POD, a nie z mysla o chipy nVidia czy ATI to chyba obie strony moglyby sie sadzic o probe monopolu.

Tak samo jest z firmami Pentium czy AMD, to tylko reklama.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2262
Dołączył(a): 18.01.2002
Offline
PostNapisane: 14 gru 2004, 17:14 
Cytuj  
Nie mowie o grach, ktore ewidentnie na wyrost sa zrobione, szczegolnie ze grafika w EQ2 nie wyglada mi az tak super, duzo zalezy od dopracowania silnika graficznego.


_________________
.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 14 gru 2004, 17:44 
Cytuj  
akas skończ pieprzyć, że WoW jest zooptymalizowany pod Nvidię - to jest zwykły bullshit.
Nvidia zapłaciła za taką formę reklamy blizzardowi, blizzard umieścił znaczek Nvidii na pudełku oraz dowalił napis "Optymized for Nvidia" i na tym skończyła się optymalizacja...
btw. Nvidia zapłaciła za ten napis waszymi pieniędzmi ;)

To jest dokładnie taka sama forma reklamy jak procków. Czasami w niektórych grach mam logo P4 - i założę się, że nie ma tam ani grama optymalizacji pod P4, a pod AMD chodzi równie dobrze.
Zresztą fajny motyw pamiętam z forum betatesterów EQ2, gdzie gra była twardo "optymalizowana" pod Nvidię a chodziła 20-30% szybciej pod ATI. Na forum się pocieszali, że SOE musi zoptymalizować kod pod Nvidię po firma chce się wycofać z reklamy ;)

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2387
Dołączył(a): 18.11.2001
Offline
PostNapisane: 14 gru 2004, 17:51 
Cytuj  
To do odpowiedzi na moj wczesniejszy post - panowie to co was wkurza dzialaniach nvidii jakos nie przeszkadza wam u ati?? wlasnie tego nie lubie... ati robi dokladnie to samo, wydaje stery poprawiajace wydajnosc jedynie w 3dm ( wystarczy sobie przypomniec sytuacje z 3dm2005 ), czy takie byle jakas x gra szla te kilka klatek szybciej itp. ale to nv jest "be".

Btw. upraszczanie szczegolow u nvidii to juz przeszlosc..

Xanth jak inni rzekne, iz niestety ATI przegrywa z kartami nvidii w porownaniu wydajnosci do ceny ( mowie o najnowszych kartach ). Ja wiem, ze niektorym jest trudno sie pogodzic ale troche dupy dali z tymi x800 ( chociaz to b.dobra konstrukcja, ale mogliby sie postarac bardziej - troche sobie zaprzeczam...:) ), nie mowiac o x850xt ktory ma podkrecone zegary o 20mhz wzgledem x800xt pe, wydajnosci mu to dalo jakies +4%, a cena duzo wyzsza i wszyscy sie ciesza, gdyby nv taka karte wypuscilo to juz by ja wszyscy zjechali a tak cisza..

Mi nie chodzi aby pokazac, iz nv jest lepsza czy cus.. ja jestem zwolennikiem obu firm ( w zaleznosci od ceny ) tylko denerwuje mnie jak jedna firme sie jedzie, a grzeszki drugiej przemilcza. Btw. Co do marketingu to rzeczywiscie ten u ati wymiata, nie chodzi tylko o programy typu the way its.. ale ogolnie co panowie z ati czasem w wywiadach opowiadaja :) Co prawda nv nie pozostaje im dluzna i tez czasem jakiegos zonka walnie, ale to zdecydowanie rzadziej.

*

Posty: 173
Dołączył(a): 19.05.2003
Offline
PostNapisane: 14 gru 2004, 18:48 
Cytuj  
A ja tam mam gdzies co o mnie ktos pomysli , jestem zwolnnikiem
AMD, od samego początku czyli czasów 386SX-DX .
Zawsze wkurzał mnie monopol intela , ich przesadne ceny i przetrzymywanie nowych technologii w magazynach tak aby jednym ruchem niszczyc rodzącą sie młodą konkurencję (ktos pamieta UMC i Cyrix?).Po trudnym okresie generacji K5 ,kiedy to intel swoim pentium
II i chipsetem BX , niemal niewykonczyl amd , via i sis.( stosując nieuczciwe praktyki z blokowaniem licencji i udostepnianiu niepelnych specyfikacji)nastał czas duetu amd z nvidia . Athlon i gforce mialy w końcu szanse na podjecie walki i zdobycie znaczącej częsci rynku. Teraz intel w komitywie z Ati i opiekunczą ochroną microsoftu próbuje znowu zepchnąć konkurencje na margines .Ale szczesliwie potknięcia w postaci ślepej uliczki dla technologii pentium4, i brak dobijącego ciosu ati wobec nvidi pozwala miec nadzieje na dalszą walkę o klienta ,nizsze ceny i wydajniesze chipsety.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10851
Dołączył(a): 12.02.2004
Offline
PostNapisane: 30 gru 2004, 14:06 
Cytuj  
astutus napisał(a):
Xanth napisał(a):
kelas napisał(a):
Nie te lata? Ty przeciez jeszcze smarkacz jestes.

X.


Zeby mi ktos mlody powiedzial, ze jestem smarkacz. Dziadek Xanth sie nie liczy hehe :P


w grach mmorpg srednia wieku, podkreslam srednia.... jest 30 lat :) wiec majac 24 lata jestes naprawde smarkacz.. uwierz mi :)


Posty: 26
Dołączył(a): 21.12.2004
Offline
PostNapisane: 30 gru 2004, 21:55 
Cytuj  
Ja gram na 1GB ramu, 2200+ i GF6800 i wydajnosc nie jest zadowalajaca. Tzn. WoW skacze o wiele bardziej niz inne gry, przy gorszej jakosci i szczegolowosci wyswietlanej grafiki - ot, niedopracowany engine.

BTW gram w 1024x768 wszystko na highest, max, itd.

Poza tym z WoWem jest cos nie tak, bo wyzsze rozdzielczosci sie strasznie rozmazuja, tekstury robia sie nieostre zamiast ladniejsze... :-/

Rozwazam zmniejszenie draw-distance na medium, bo framerate przy locie na gryfie jest kiepski, na oko z 17fps...

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 30 gru 2004, 23:08 
Cytuj  
spdk napisał(a):
Ja gram na 1GB ramu, 2200+ i GF6800 i wydajnosc nie jest zadowalajaca. Tzn. WoW skacze o wiele bardziej niz inne gry, przy gorszej jakosci i szczegolowosci wyswietlanej grafiki - ot, niedopracowany engine.

BTW gram w 1024x768 wszystko na highest, max, itd.

Poza tym z WoWem jest cos nie tak, bo wyzsze rozdzielczosci sie strasznie rozmazuja, tekstury robia sie nieostre zamiast ladniejsze... :-/

Rozwazam zmniejszenie draw-distance na medium, bo framerate przy locie na gryfie jest kiepski, na oko z 17fps...


Polecam przyjrzenie sie wlasnemu systemowi :)
Bo co jak co ale WoW ma malo wymagajacy engine - to jest ten sam (mocna zmodernizowany) co w Warcraft3 !

Mi na 2000+, 512 DDR Hynix 400mhz, plycie Epox 8RDA3I i Radonie 9600XT 256DDR smiga bardzo dobrze w 1024*768 w max detalach do czasu az "zapcha pamiec" czyli jakies dwi godzinki potem zaczynaja sie skoki przy lotach na gryfie np.
Ale to jest wina tylko malej ilosci RAMU (za miesiac dokupuje druga identyczna kostke i beda smigac w Dual Channel) i mysle ze wszystko bedzie OK.

Aha mam "swiezy" system (nowo zainstalowany po zmianie plyty glownej wlasnie) ok. 2 tyg.


_________________
Obrazek

*

Posty: 5321
Dołączył(a): 19.11.2004
Offline
PostNapisane: 31 gru 2004, 04:39 
Cytuj  
Kabraxis napisał(a):
smiga bardzo dobrze w 1024*768 w max detalach do czasu az "zapcha pamiec" czyli jakies dwie godzinki potem zaczynaja sie skoki przy lotach na gryfie np.
Ale to jest wina tylko malej ilosci RAMU


"Zapcha pamięć"? to potwierdzone zjawisko ?. Nie za bardzo rozumiem jak taka pamięc moigła bys sie "zapychac". No ale jak juz to czy nie pomogly by jakies programy defragmentujace RAM (ustawić np defragmentacje co pół godziny). Ktos może coś wie na ten temat więcej ? . Tez zauwazylem spadek (i to spory) wydajnosci w wow-ie po paru h grania

A. Na Athlonie 2000xp+ , Gf3ti450, 512 DDR 266. Gra chodzi calkiem znośnie.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 196 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.