mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 53 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 8 mar 2005, 14:55 
Cytuj  
Pokaz mi jakiegokolwiek mmorpga, w ktorym jest inaczej. W mmo brak liniowosci to nie wplyw na fabule, tylko pelna dowolnosc w tym co robisz. Chcesz robic questy, to robisz, nie chcesz, to nie robisz. Chcesz grac cale zycie na 1 lvlu to grasz i nikomu nic do tego. Poprostu zyjesz sobie w tym swiecie tak jak ty uznasz za stosowne, a nie tak jak system ci kaze. To jest wlasnie brak liniowosci w mmogach, a nie jakies tam questy czy fabula.

X.


_________________
http://zaginiony.net

*

Posty: 89
Dołączył(a): 5.12.2004
Offline
PostNapisane: 8 mar 2005, 14:57 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
dadi ale do czego ty porównujesz do AA? AA nie jest liniowe? Bez przesady... Bawiłem się w wojsko in real (jako materiał na pana porucznika) przez 3 lata i mi się znudziło. Gry FPS z powodu swojej liniowości najczęściej nudzą mi się po kilku godzinach (hity w stylu D3, HL2 itp), a cała reszta z AA na czele po kilku-kilkunastu minutach.
Do tego te gry praktycznie stoją w miejscu, martwota. Porównasz FPS-a z roku 1995 a tego z roku 2005 to różnią się tylko grafiką. Copy&Paste + więcej kolorów i więcej pixeli.


nie porownywalem wow do aa bo to idiotyczne. wzoruje sie raczej na rpg takich jak baldur, fallout...
aa nie jest nawet liniowe bo w aa stoisz w miejscu:) cwiczysz jedynie refleks i doswiadczenie.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 8 mar 2005, 14:59 
Cytuj  
dadi - to w takim razie jakie gry są nieliniowe? FPSy gdzie przechodzisz z punktu A do punktu B zabijając po drodze potwory? ścigalki gdzie ścigasz się z punktu A do punktu B i masz za zadanie przyjechać pierwszy?
Napierdalanki gdzie walczysz z przeciwnkiem na arenie i masz za zadanie wygrać?
FPSy Online - gdzie masz mapkę 100m na 100m znasz ja na pamiec i masz za zadane wygrać z drużyną przeciwna?
Strategie - gdzie masz mapkę i budujesz budynki klepiesz oddziały i masz za zadanie pokonać przeciwnka?

MMORPGi z liniowością mają naprawdę niewiele wspólnego.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 8 mar 2005, 15:00 
Cytuj  
On to porownuje do takich gier jak baldury czy fallouty, w ktorych w ogole nie ma liniowosci, w ktorych nie idziesz od punktu A do punktu B, nie wykonujesz questow jak nie chcesz i nawet GAME OVER nie ma na koniec ;)

X.


_________________
http://zaginiony.net

***
Avatar użytkownika

Posty: 10851
Dołączył(a): 12.02.2004
Offline
PostNapisane: 8 mar 2005, 15:02 
Cytuj  
Xanth napisał(a):
Chcesz robic questy, to robisz, nie chcesz, to nie robisz. Chcesz grac cale zycie na 1 lvlu to grasz i nikomu nic do tego.


a sa i tacy, ktorzy nie robia wogole questow i maja juz 50 level :)


_________________



*

Posty: 6914
Dołączył(a): 26.01.2003
Offline
PostNapisane: 8 mar 2005, 15:02 
Cytuj  
dadi napisał(a):

bla, bla, bla.



Nie wiem o czym dalej mowisz. Mozesz sobie grac w ta gre jak tylko chcesz, tanczac na stole, robiac /train w centrum czy lvlujac przez zabijanie mobkow. Nie ma rzeczy ktora MUSISZ zrobic, nie ma zadnego zdefiniowanego przez tworcow celu. Liniowosc polega na tym, ze idziesz po sznurku do jakiegos celu bez mozliwosci zadnej ingerencji. W tej grze sam sobie stawiasz cele.

np. Cel - zdobycie lvlu 10. Mozliwosci na osiagniecie tego - jest troche. Jezeli Ty widzisz w tej grze tylko lvlowanie to zastanawiam sie co Ty tu robisz. Pomyliles gatunki tbh. Nie wywyzszam wcale tej gry, bo nie jest to jakies arcydzielo.

A co do twojego cytaciku "Jakie pytanie taka odpowiedz" - przeczytaj Twoj watek o cd-keyach.


_________________
Rzabolek

TYLKO ELMINISTER

*

Posty: 89
Dołączył(a): 5.12.2004
Offline
PostNapisane: 8 mar 2005, 15:02 
Cytuj  
Xanth napisał(a):
Pokaz mi jakiegokolwiek mmorpga, w ktorym jest inaczej. W mmo brak liniowosci to nie wplyw na fabule, tylko pelna dowolnosc w tym co robisz. Chcesz robic questy, to robisz, nie chcesz, to nie robisz. Chcesz grac cale zycie na 1 lvlu to grasz i nikomu nic do tego. Poprostu zyjesz sobie w tym swiecie tak jak ty uznasz za stosowne, a nie tak jak system ci kaze. To jest wlasnie brak liniowosci w mmogach, a nie jakies tam questy czy fabula.

X.


hmm pisalem ze to moj pierwszy mmorpg i sie zawiodlem. nie pisalem ze gra jest do dupy tylko ze mi obrzydla. chyba mam prawo wyrazic swoje zdanie.
w twoim pojeciu liniowosci giana sisters takze nie jest liniowa bo mozesz sobie od poczatku podskakiwac w gore albo zrobic dwa kroki w prawo i stac prze 2 dni w miejscu. troche to niedorzeczne nie wydaje ci sie. ale widze ze temat zszedl na manowce:)

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 8 mar 2005, 15:03 
Cytuj  
Dadi to z Twoich słów wynika że AA jest nawet gorzej niż liniowe - to gry punktowe.

RPGi są o strasznie liniowe.
Nie na darmo porównuje się Morrowinda (RPG gdzie liniowość była ale była bardzo duża swoboda w grze) do MMORPGów. Właśnie ze wzgledu na dużą swobodę działań. Baldursy, Tormenty, Ice Windy to gry które nas praktycznie prowadzą za rączkę.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10851
Dołączył(a): 12.02.2004
Offline
PostNapisane: 8 mar 2005, 15:06 
Cytuj  
Asmax napisał(a):
Jezeli Ty widzisz w tej grze tylko lvlowanie to zastanawiam sie co Ty tu robisz..


takim wlasnie osobom mmorpgi nudza sie najszybciej :)


_________________



*

Posty: 89
Dołączył(a): 5.12.2004
Offline
PostNapisane: 8 mar 2005, 15:09 
Cytuj  
@mark
tak aa jest gorzej niz liniowe

Asmax napisał:
Jezeli Ty widzisz w tej grze tylko lvlowanie to zastanawiam sie co Ty tu robisz..

skad zes to wytrzaskal. nie pisalem , ze zalezy mi na levelowaniu tylko caly czas trzymam sie liniowosci!

***
Avatar użytkownika

Posty: 10851
Dołączył(a): 12.02.2004
Offline
PostNapisane: 8 mar 2005, 15:10 
Cytuj  
dadi a wymien chociaz jedna gre jaka znasz, ktora nie jest liniowa w.g. twojej oceny ? :)


_________________



*

Posty: 6914
Dołączył(a): 26.01.2003
Offline
PostNapisane: 8 mar 2005, 15:13 
Cytuj  
dadi napisał(a):
skad zes to wytrzaskal. nie pisalem , ze zalezy mi na levelowaniu tylko caly czas trzymam sie liniowosci!


Jezeli jako jedyny przyklad dajesz questy, ktorych jedynym celem jest podniesienie XP i czasami zdobycie jakiegos itemku to chyba mowisz o lvlowaniu?


_________________
Rzabolek

TYLKO ELMINISTER

*

Posty: 89
Dołączył(a): 5.12.2004
Offline
PostNapisane: 8 mar 2005, 15:14 
Cytuj  
Huragan napisał(a):
dadi a wymien chociaz jedna gre jaka znasz, ktora nie jest liniowa w.g. twojej oceny ? :)


fall out. jesli nabrudzisz nieodpowiedniej osobie to masa questow bedzie dla ciebie niedostepna.
w wowie nie mozesz spieprzyc czegos, ewentualnie mozesz nie wykonac questa ale mam nadzieje, ze widzicie roznice miedzy tymi dwoma rzeczami.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 8 mar 2005, 15:15 
Cytuj  
liniowość jest wtedy gdy jest początek i koniec oraz pomiędzy początkiem i końcem jest jedna droga (lub kilka różnych ścieżek). Mmorpgi nie mają celu, nie mają końca (o ile mają jakiś tam początek).
Te gry się nudzą owszem jak każde inne, ale to co ludzi trzyma w tych grach latami to inni ludzie.

Mmorpgi to po prostu świat, gdzie wchodzisz i spotykasz innych ludzi. Masz mnóstwo możliwości, nie musisz mieć lvl60 by być znanym (Copperfield o którym codziennie jest kilka topiców na oficjalnym forum ma lvl40, a na serwerze wśród około 20 tysięcy osób nie ma osoby która by o tym gosciu nie słyszała). Generalnie wchodzisz w ten świat i robisz to co chcesz. Tu nie ma celu - sam sobie szukasz tego celu, tu nie ma game over you win - bo świat się nie kończy...

Gdzie tutaj liniowość to ja nie mam pojęcia...

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 8 mar 2005, 15:17 
Cytuj  
Chlopak poprostu nie rozumie pojecia liniowosci.

X.


_________________
http://zaginiony.net

*

Posty: 89
Dołączył(a): 5.12.2004
Offline
PostNapisane: 8 mar 2005, 15:17 
Cytuj  
Asmax napisał(a):
dadi napisał(a):
skad zes to wytrzaskal. nie pisalem , ze zalezy mi na levelowaniu tylko caly czas trzymam sie liniowosci!


Jezeli jako jedyny przyklad dajesz questy, ktorych jedynym celem jest podniesienie XP i czasami zdobycie jakiegos itemku to chyba mowisz o lvlowaniu?


boze swiety przeciez gra sklada sie przedewszystkim z wykonywania questow. skoro twoim zdaniem wykonywanie questow ma na celu tylko lvl up to proponuje zacznij wowa od nowa i poczytaj o co chodzi w tych questach. ja czerpalem przyjemnosc z historii w jaka wprowqdzal mnie kazdy quest a nie tylko z naciskania accept, nastepnie minimalizowania gry i odpalania thottbota.

*

Posty: 89
Dołączył(a): 5.12.2004
Offline
PostNapisane: 8 mar 2005, 15:21 
Cytuj  
Xanth napisał(a):
Chlopak poprostu nie rozumie pojecia liniowosci.

X.


no wlasnie , ale po twoim sprecyzowaniu:

W mmo brak liniowosci to nie wplyw na fabule, tylko pelna dowolnosc w tym co robisz. Chcesz robic questy, to robisz, nie chcesz, to nie robisz. Chcesz grac cale zycie na 1 lvlu to grasz i nikomu nic do tego. Poprostu zyjesz sobie w tym swiecie tak jak ty uznasz za stosowne, a nie tak jak system ci kaze. To jest wlasnie brak liniowosci w mmogach, a nie jakies tam questy czy fabula.

poznalem to pojecie od innej strony.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 8 mar 2005, 15:21 
Cytuj  
Cytuj:
boze swiety przeciez gra sklada sie przedewszystkim z wykonywania questow

:o

A mi sie zdawalo, ze ta gra sie sklada przedewszystkim z interakcji z innymi graczami i pelnej swobody wyboru. Kaze ci ktos te questy robic?

X.


_________________
http://zaginiony.net

******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 8 mar 2005, 15:24 
Cytuj  
lol, brawko, nie narzucaj innym twojego sposobu gry, bo wg mnie gra w mmorpg to gra z innymi ludzmi, nikt nie każe wykonywać questów, mogę sobie pogadać, pohandlować, porobić przedmioty dla innych osób, mogę się umówić na małą (lub większą) rozróbę, mogę... eh, co ja będę ci tłumaczył...

[edit] xanth wpakowałeś mi się przed posta, oczywiście to nie do ciebie ;)


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod


Ostatnio edytowano 8 mar 2005, 15:25 przez SwenG, łącznie edytowano 1 raz
*

Posty: 89
Dołączył(a): 5.12.2004
Offline
PostNapisane: 8 mar 2005, 15:25 
Cytuj  
Xanth napisał(a):
Cytuj:
boze swiety przeciez gra sklada sie przedewszystkim z wykonywania questow

:o

A mi sie zdawalo, ze ta gra sie sklada przedewszystkim z interakcji z innymi graczami i pelnej swobody wyboru. X.


mam odmienne zdanie.

"Kaze ci ktos te questy robic?"
nie ale pytania w stylu a kaze ci ktos grac w ta gre nie maja moim zdaniem sensu

p.s. zarzadzam kilkugodzinna przerwe. konferencja w szkole i taniec towarzyski odciagaja mnie od pc. na wszelkie pytania odpowiem wieczorem:)


Ostatnio edytowano 8 mar 2005, 15:26 przez dadi, łącznie edytowano 1 raz
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 53 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.